Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2010

66. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2009 | 2010 | 2011
Ekstraliga
Katowice, 4 – 12 września 2010
Sędzia główny: Bogdan Obrochta, dyrektor turnieju: Tadeusz Szafraniec
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  WASKO HetMaN Szopienice 3 4 4 4 15 33½
2  Pasjonat Dankowice 4 4 5 14 33
3  Polonia Votum Wrocław 3 5 4 5 13 32½
4  Polonia Warszawa 2 5 5 11 32
5  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 2 3 3 3 4 10 28½
6  Pocztowiec Poznań 1 1 4 4 10 26½
7  AZS UMCS Lublin 2 2 3 2 6 22½
8  Rotmistrz Twoja Szkoła Grudziądz 1 1 3 2 3 2 5 18½
9  AZS WSB Wrocław (↓) 2 4 4 4 21
10  Prokonex Brzeg (↓) 2 1 ½ 2 2 2 2 19
Ze startu zrezygnował klub PTSz Płock.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Pasjonat Dankowice 2 4 6 6 8 10 12 12 14 2
2  Stilon Gorzów Wielkopolski 1 1 2 4 5 7 7 9 10 5
3  Prokonex Brzeg 0 0 0 0 0 2 2 2 2 10
4  Polonia Votum Wrocław 2 2 4 6 7 7 9 11 13 3
5  Polonia Warszawa 2 4 6 8 8 8 10 10 11 4
6  Pocztowiec Poznań 0 2 4 4 6 6 8 10 10 6
7  AZS WSB Wrocław 0 0 0 0 0 2 2 2 4 9
8  WASKO HetMaN Szopienice 2 4 4 6 8 10 12 14 15 1
9  Rotmistrz Twoja Szkoła Grudziądz 1 3 3 3 3 3 3 5 5 8
10  AZS UMCS Lublin 0 0 1 3 5 5 5 5 6 7
1 runda 2 runda
Pasjonat Dankowice – AZS UMCS Lublin
Stilon Gorzów Wlkp. – Rotmistrz Grudziądz
Prokonex Brzeg – HetMaN Szopienice
Polonia Wrocław – AZS WSB Wrocław
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
4½ : 1½
5 : 1
AZS UMCS Lublin – Pocztowiec Poznań
AZS WSB Wrocław – Polonia Warszawa
HetMaN Szopienice – Polonia Wrocław
Rotmistrz Grudziądz – Prokonex Brzeg
Pasjonat Dankowice – Stilon Gorzów Wlkp.
1½ : 4½
2½ : 3½
3½ : 2½
3½ : 2½
4 : 2
3 runda 4 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – AZS UMCS Lublin
Prokonex Brzeg – Pasjonat Dankowice
Polonia Wrocław – Rotmistrz Grudziądz
Polonia Warszawa – HetMaN Szopienice
Pocztowiec Poznań – AZS WSB Wrocław
3 : 3
1 : 5
5 : 1
3½ : 2½
4½ : 1½
AZS UMCS Lublin – AZS WSB Wrocław
HetMaN Szopienice – Pocztowiec Poznań
Rotmistrz Grudziądz – Polonia Warszawa
Pasjonat Dankowice – Polonia Wrocław
Stilon Gorzów Wlkp. – Prokonex Brzeg
3½ : 2½
4½ : 1½
1 : 5
2½ : 3½
4 : 2
5 runda 6 runda
Prokonex Brzeg – AZS UMCS Lublin
Polonia Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
Polonia Warszawa – Pasjonat Dankowice
Pocztowiec Poznań – Rotmistrz Grudziądz
AZS WSB Wrocław – HetMaN Szopienice
2½ : 3½
3 : 3
2 : 4
4 : 2
2 : 4
AZS UMCS Lublin – HetMaN Szopienice
Rotmistrz Grudziądz – AZS WSB Wrocław
Pasjonat Dankowice – Pocztowiec Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
Prokonex Brzeg – Polonia Wrocław
2 : 4
2 : 4
3½ : 2½
3½ : 2½
4½ : 1½
7 runda 8 runda
Polonia Wrocław – AZS UMCS Lublin
Polonia Warszawa – Prokonex Brzeg
Pocztowiec Poznań – Stilon Gorzów Wlkp.
AZS WSB Wrocław – Pasjonat Dankowice
HetMaN Szopienice – Rotmistrz Grudziądz
4 : 2
5½ : ½
3½ : 2½
1½ : 4½
4½ : 1½
AZS UMCS Lublin – Rotmistrz Grudziądz
Pasjonat Dankowice – HetMaN Szopienice
Stilon Gorzów Wlkp. – AZS WSB Wrocław
Prokonex Brzeg – Pocztowiec Poznań
Polonia Wrocław – Polonia Warszawa
2 : 3
2½ : 3½
4½ : 1½
2 : 4
3½ : 2½
9 runda
Polonia Warszawa – AZS UMCS Lublin
Pocztowiec Poznań – Polonia Wrocław
AZS WSB Wrocław – Prokonex Brzeg
HetMaN Szopienice – Stilon Gorzów Wlkp.
Rotmistrz Grudziądz – Pasjonat Dankowice
2½ : 2½
1 : 5
4 : 2
3 : 3
1½ : 3½
Składy drużyn
1 WASKO HetMaN Szopienice 33½ 54 2 Pasjonat Dankowice 33 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
am
am
am
am
David Navara (CZE)
Bartosz Soćko
Kamil Mitoń
Jacek Gdański
Piotr Bobras
Bartłomiej Heberla
Monika Soćko
2722
2657
2629
2542
2535
2534
2486
5

2
4


8
9
8
7
7
6
8
9
1
2
3
4
5
.
.
6
am
am
am
am
mm
mm
I++
mm
Siergiej Żygałko (BLR)
Rafał Antoniewski
Wojciech Moranda
Łukasz Cyborowski
Marek Matlak
Mateusz Bobula
Michał Paździora
Joanna Worek
2640
2608
2572
2531
2485
2380
2247
2274


6


4
½
9
9
9
9
3
5
1
9
3 Polonia Votum Wrocław 32½ 54 4 Polonia Warszawa 32 54
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
mm
am
Radosław Wojtaszek
Mateusz Bartel
Csaba Balogh (HUN)
Dariusz Świercz
Arkadiusz Leniart
Jolanta Zawadzka
2711
2599
2608
2507
2453
2410




4
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
am
am
am
mm
mm
am
Bartłomiej Macieja
Robert Kempiński
Michał Olszewski
Marcin Tazbir
Tomasz Warakomski
Joanna Dworakowska
2649
2615
2549
2523
2468
2315



6

6
9
9
9
9
9
9
5 Stilon Gorzów Wielkopolski 28½ 54 6 Pocztowiec Poznań 26½ 54
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
mm
mf
am
Jurij Kryworuczko (UKR)
Michał Krasenkow
Kacper Piorun
Maciej Rutkowski
Kamil Dragun
Beata Kądziołka
2635
2622
2497
2402
2392
2295
5

6
3

9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mm
am
mf
mf
Jacek Tomczak
Klaudiusz Urban
Marcin Szeląg
Krzysztof Chojnacki
Włodzimierz Schmidt
Wojciech Przybylski
Marlena Chlost
2533
2468
2464
2431
2394
2331
2146
4
3

5
4

9
9
9
9
7
2
9
7 AZS UMCS Lublin 22½ 54 8 Rotmistrz Twoja Szkoła Grudziądz 18½ 54
1
2
3
4
5
6
am
am
am
mm
mm
am
Wołodymyr Bakłan (UKR)
Marcin Dziuba
Grzegorz Gajewski
Zbigniew Pakleza
Dariusz Szoen
Joanna Majdan-Gajewska
2621
2579
2568
2509
2448
2333

4
4

2
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
.
6
am
am
mf
m
mm
k+
I++
mm
Imre Héra (HUN)
Paweł Czarnota
Tomasz Pacuszka
Marek Kosiorek
Patryk Łagowski
Paweł Kukuła
Andrzej Szczęśniak
Dorota Czarnota
2586
2524
2286
2359
2322
2267
2053
2206
2
6
0



0
5
9
9
5
7
8
6
1
9
9 AZS WSB Wrocław 21 54 10 Prokonex Brzeg 19 54
1
2
3
4
5
6
.
mm
mm
mm
am
m
m
I++
Jan Krejčí (CZE)
Michał Luch
Piotr Dobrowolski
Robert Kuczyński
Kamil Stachowiak
Małgorzata Kucypera
Katarzyna Ogonowska
2454
2385
2399
2511
2398
2050
1853



4

½
½
9
9
9
9
9
2
7
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mf
k
k
mf
Martyn Krawciw (UKR)
Aleksander Hnydiuk
Marcin Sieciechowicz
Mateusz Kołosowski
Radosław Barski
Paweł Hudziak
Anna Warakomska
2559
2448
2443
2342
2284
2205
2188


4


½
9
9
9
9
6
3
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Siergiej Żygałko
Radosław Wojtaszek
Pasjonat Dankowice
Polonia Votum Wrocław
9
2 Mateusz Bartel Polonia Votum Wrocław 9
3 Wojciech Moranda
Kacper Piorun
Pasjonat Dankowice
Stilon Gorzów Wielkopolski
6 9
4 Dariusz Świercz Polonia Votum Wrocław 9
5 Bartłomiej Heberla WASKO HetMaN Szopienice 8
6 Monika Soćko WASKO HetMaN Szopienice 8 9
I liga
Katowice, 4 – 12 września 2010
Sędzia główny: Bogdan Obrochta, dyrektor turnieju: Tadeusz Szafraniec
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Odrodzenie Kożuchów (↑) 4 3 3 4 4 5 16 37½
2  Nadnarwianka Pułtusk (↑) 2 3 3 3 4 13 31
3  Miedź Legnica 3 4 4 3 12 31½
4  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 3 2 4 3 3 5 11 30½
5  Baszta MOS Żnin 2 3 2 3 3 3 3 9 26
6  JAS-FBG Silesia Racibórz 3 3 2 4 8 24½
7  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 3 3 4 2 3 7 25½
8  AZS Politechnika Śląska Gliwice (↓) 3 2 3 4 3 3 6 24½
9  YMCA Warszawa (↓) ½ 1 3 3 3 5 19½
10  AZS Politechnika Wrocław (↓) 1 2 3 3 2 ½ 3 3 19½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Odrodzenie Kożuchów 2 4 6 8 10 12 14 15 16 1
2  YMCA Warszawa 0 0 0 1 1 2 3 5 5 9
3  AZS Politechnika Śląska Gliwice 1 1 1 2 3 3 3 5 6 8
4  JAS-FBG Silesia Racibórz 2 2 2 2 4 6 7 8 8 6
5  Baszta MOS Żnin 1 2 2 4 4 5 7 8 9 5
6  OTSz Ostrów Wielkopolski 1 1 3 4 4 4 5 5 7 7
7  AZS Politechnika Wrocław 0 1 1 1 1 2 2 2 3 10
8  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 1 3 5 6 8 8 8 9 11 4
9  Miedź Legnica 2 4 6 6 8 9 11 11 12 3
10  Nadnarwianka Pułtusk 0 2 4 6 7 9 10 12 13 2
1 runda 2 runda
Odrodzenie Kożuchów – Nadnarwianka Pułtusk
YMCA Warszawa – Miedź Legnica
AZS Politechnika Gliwice – Drakon Lublin
Silesia Racibórz – AZS Politechnika Wrocław
Baszta Żnin – OTSz Ostrów Wlkp.
4 : 2
1½ : 4½
3 : 3
4 : 2
3 : 3
Nadnarwianka Pułtusk – OTSz Ostrów Wlkp.
AZS Politechnika Wrocław – Baszta Żnin
Drakon Lublin – Silesia Racibórz
Miedź Legnica – AZS Politechnika Gliwice
Odrodzenie Kożuchów – YMCA Warszawa
4½ : 1½
3 : 3
4½ : 1½
4 : 2
5½ : ½
3 runda 4 runda
YMCA Warszawa – Nadnarwianka Pułtusk
AZS Politechnika Gliwice – Odrodzenie Kożuchów
Silesia Racibórz – Miedź Legnica
Baszta Żnin – Drakon Lublin
OTSz Ostrów Wlkp. – AZS Politechnika Wrocław
1½ : 4½
1½ : 4½
2½ : 3½
2 : 4
5½ : ½
Nadnarwianka Pułtusk – AZS Politechnika Wrocław
Drakon Lublin – OTSz Ostrów Wlkp.
Miedź Legnica – Baszta Żnin
Odrodzenie Kożuchów – Silesia Racibórz
YMCA Warszawa – AZS Politechnika Gliwice
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
4½ : 1½
3 : 3
5 runda 6 runda
AZS Politechnika Gliwice – Nadnarwianka Pułtusk
Silesia Racibórz – YMCA Warszawa
Baszta Żnin – Odrodzenie Kożuchów
OTSz Ostrów Wlkp. – Miedź Legnica
AZS Politechnika Wrocław – Drakon Lublin
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
1½ : 4½
2½ : 3½
Nadnarwianka Pułtusk – Drakon Lublin
Miedź Legnica – AZS Politechnika Wrocław
Odrodzenie Kożuchów – OTSz Ostrów Wlkp.
YMCA Warszawa – Baszta Żnin
AZS Politechnika Gliwice – Silesia Racibórz
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
3 : 3
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Silesia Racibórz – Nadnarwianka Pułtusk
Baszta Żnin – AZS Politechnika Gliwice
OTSz Ostrów Wlkp. – YMCA Warszawa
AZS Politechnika Wrocław – Odrodzenie Kożuchów
Drakon Lublin – Miedź Legnica
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
1 : 5
2 : 4
Nadnarwianka Pułtusk – Miedź Legnica
Odrodzenie Kożuchów – Drakon Lublin
YMCA Warszawa – AZS Politechnika Wrocław
AZS Politechnika Gliwice – OTSz Ostrów Wlkp.
Silesia Racibórz – Baszta Żnin
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
3 : 3
9 runda
Baszta Żnin – Nadnarwianka Pułtusk
OTSz Ostrów Wlkp. – Silesia Racibórz
AZS Politechnika Wrocław – AZS Politechnika Gliwice
Drakon Lublin – YMCA Warszawa
Miedź Legnica – Odrodzenie Kożuchów
3 : 3
4 : 2
3 : 3
5 : 1
3 : 3
Składy drużyn
1 Odrodzenie Kożuchów 37½ 54 2 Nadnarwianka Pułtusk 31 54
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
m
am
m
mm
am
Tomasz Markowski
Dominik Orzech
Piotr Brodowski
Jurij Zezulkin
Marek Oliwa
Przemysław Skalik
Marta Michna
2626
2422
2413
2437
2418
2369
2399
5
5
6


5
7
8
9
6
8
7
9
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mm
mm
k
mf
Radosław Jedynak
Paweł Szkapienko (RUS)
Jerzy Słaby
Michał Skalski
Krystian Kuźmicz
Paweł Kos
Anna Gasik
2492
2426
2477
2447
2407
2233
2203
4



6
½
5
9
9
9
8
9
1
9
3 Miedź Legnica 31½ 54 4 Drakon Lublin 30½ 54
1
2
3
4
5
6
am
mm
mf
mm
m
I++
Vladimir Talla (CZE)
Stanisław Zawadzki
Krzysztof Bulski
Artur Pieniążek
Aleksander Dobrowolski
Aleksandra Zmarzły
2456
2412
2459
2374
2328
2063


7

3
7
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
.
6
.
am
m
mm
m
mf
mf
k
mm
k
Orest Grycak (UKR)
Paweł Stoma
Zbigniew Księski
Michał Praszak
Michał Mirosław
Jacenty Wojcieszyn
Paweł Panas
Katarzyna Toma
Katarzyna Stoma
2521
2308
2359
2215
2291
2294
2194
2245
1944



½
6
1
3
4
½
9
9
6
4
9
3
5
7
2
5 Baszta MOS Żnin 26 54 6 JAS-FBG Silesia Racibórz 24½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
mm
mf
mf
m
k
Andrij Maksimenko (UKR)
Mirosław Grabarczyk
Marcin Krysztofiak
Rafał Borgula
Aleksander Kraiński
Zbigniew Robak
Joanna Węglarz
2544
2475
2463
2314
2257
2278
2037

5




9
9
9
9
3
6
9
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mf
m
k
m
mf
k
am
Marek Stryjecki
Marcin Wałach
Zbigniew Wieczorek
Michał Obruśnik
Jacek Orzechowski
Tadeusz Helis
Szymon Stysiak
Swietłana Czeredniczenko (UKR)
2422
2371
2315
2210
2283
2277
2211
2285


2

3


5
5
9
4
7
6
7
7
9
7 OTSz Ostrów Wielkopolski 25½ 54 8 AZS Politechnika Śląska Gliwice 24½ 54
1
2
3
4
5
6
.
mm
mf
mf
k+
m
m
k
Piotr Staniszewski
Dawid Janaszak
Piotr Dudziński
Paweł Dudziński
Oskar Włodarczyk
Milena Magnucka
Arleta Magnucka
2404
2318
2318
2275
2318
2061
1926

4




0
9
9
9
9
9
8
1
1
2
3
4
5
.
6
m
m
k
I++
k
I++
k
Piotr Wojciechowski
Tadeusz Juroszek
Michał Flasiński
Wojciech Wandzik
Karol Gola
Jakub Dudys
Marta Szydłowska-Duda
2305
2365
2214
2199
2211
2155
2063
2

4


1
5
8
9
9
9
9
1
9
9 YMCA Warszawa 19½ 54 10 AZS Politechnika Wrocław 19½ 54
1
2
3
4
5
6
mf
m
k++
k+
k++
I++
Michał Rudolf
Bartosz Warszawski
Piotr Kaim
Michał Rams
Marcin Chałupnik
Olga Zajkowska
2372
2309
2288
2281
2247
1819

3



9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
.
I++
k
k+
m
k
k
m
Artur Czyż
Sigitas Kalvaitis (LTU)
Piotr Piesik
Maciej Świcarz
Maciej Cajbel
Dominika Hermanowicz
Paulina Cagara
2088
2316
2237
2306
2221
2078
2070




4

1
9
9
7
9
9
6
5
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Orest Grycak Drakon Lublin 9
2 Paweł Stoma Drakon Lublin 9
3 Krzysztof Bulski Miedź Legnica 7 9
4 Paweł Dudziński Ostrowskie TSz 9
5 Krystian Kuźmicz Nadnarwianka Pułtusk 6 9
6 Aleksandra Zmarzły Miedź Legnica 7 9
II liga
Mrzeżyno, 4 – 12 września 2010 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, dyrektor turnieju: Andrzej Modzelan
1 Hetman Politechnika Koszalin (↑) 13 33½ 18 Chrobry Gniezno 9 26½
2 Drogowiec Kraków (↑) 13 32½ 19 Chemik Bydgoszcz 9 25½
3 Stilon II Gorzów Wielkopolski (↑) 13 32 20 AKS Mikołów 9 25½
4 Ostródzianka Ostróda 13 31½ 21 E-TUR SP 3 Bogatynia 9 25
5 Gostmat 83 Gostynin 12 32½ 22 AZS UMK Toruń 8 28½
6 JKSz MCKiS Jaworzno 12 32 23 Wieża Kórnicka Kórnik 8 26
7 Polonia Trade Trans II Warszawa 12 31 24 MKSz Rybnik 8 24
8 Wrzos Międzyborów 12 29½ 25 Lech-WSUS Poznań (↓) 7 27½
9 Gant Hetman Wrocław 11 29½ 26 Torfarm-64 Toruń (↓) 7 25
10 Korsarz Gdynia 10 31½ 27 Hetman Konin (↓) 7 23½
11 Polonia II Wrocław 10 28½ 28 Ósemka Ginter Chojnice (↓) 6 23½
12 OKSiR Wisznia Mała 10 28½ 29 Caissa Lubsko (↓) 6 20
13 Hetman Pilzno 10 28 30 Zarzewie Prudnik (↓) 5 24½
14 Zieloni Zielonka 10 28 31 Rotmistrz II Grudziądz (↓) 5 20
15 Pniówek 74 Pawłowice 9 30½ 32 Parazauroloff Izabelin (↓) 3 19½
16 Victoria Chróścice 9 27 33 Maraton Łomża (↓) 3 13½
17 GCKiP Czarna 9 27
Składy drużyn awansujących
Hetman Koszalin Marcel Kanarek (3½), Wołodymyr Małaniuk (UKR) (6½), Piotr Mickiewicz (6½), Paweł Weichhold (2/6), Artur Sygulski (3/6), Ryszard Sokołowski (3/3), Kinga Zakościelna (8), Katarzyna Adamowicz (0/1), Klaudia Kulon (1/2)
Drogowiec Kraków Artur Jakubiec (7½), Daniel Sadzikowski (5), Andrzej Bętkowski (4½), Przemysław Święch (6), Bogdan Czernicki (4),
Edyta Jakubiec (5½)
Stilon II Gorzów Wlkp. Mateusz Bronowicki (5), Aleksander Czerwoński (4½), Jan Pisuliński (4½/7), Kamil Klim (6½), Andrzej Modzelan (½/2), Arkadiusz Siwiec (6½), Klaudia Wiśniowska (4½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Artur Jakubiec Drogowiec Kraków 9
2 Łukasz Butkiewicz
Marcin Kolago
OKSiR Wisznia Mała
Pniówek 74 Pawłowice
7 9
3 Sebastian Malec
Paweł Jaroch
Polonia Warszawa
Korsarz Gdynia
7 9
4 Przemysław Janus GCKiP Czarna 8
5 Tadeusz Moskwiński
Arkadiusz Siwiec
Zieloni Zielonka
Stilon II Gorzów Wielkopolski
9
6 Kinga Zakościelna Hetman Politechnika Koszalin 8 9

Strony internetowe

 

Mistrzowska strategia

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close