Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2018

74. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2017 | 2018 | 2019
Ekstraliga
3 zjazdy w 2018: Gorzów Wlkp. (8 – 10 czerwca), Wrocław (14 – 16 września), Katowice (26 – 28 października)
Sędzia główny: Rafał Siwik
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ze startu zrezygnował klub WKS Kopernik.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Wasko HETMAN GKS Katowice 2 4 6 8 10 12
2  Akademia Szachowa ChessGrow Gliwice 0 0 2 4 6 8
3  Hetman Częstochowa 0 0 0 0 0 2
4  Wrzos Międzyborów 0 0 0 0 0 0
5  Biały Król Wisznia Mała 1 1 1 1 1 1
6  Wisła Kraków 1 1 3 3 4 4
7  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 4 4 5 7 9
8  Wieża Pęgów 2 4 6 8 8 10
9  VOTUM SA Polonia Wrocław 2 4 6 8 9 9
10  Miedź Legnica 0 2 2 3 5 5
1 runda   2 runda
Hetman Katowice – Miedź Legnica
Akademia Szachowa Gliwice – Polonia Wrocław
Hetman Częstochowa – Wieża Pęgów
Wrzos Międzyborów – Stilon Gorzów Wlkp.
Biały Król Wisznia Mała – Wisła Kraków
5 : 1
2 : 4
2 : 4
2 : 4
3 : 3
Miedź Legnica – Wisła Kraków
Stilon Gorzów Wlkp. – Biały Król Wisznia Mała
Wieża Pęgów – Wrzos Międzyborów
Polonia Wrocław – Hetman Częstochowa
Hetman Katowice – Akademia Szachowa Gliwice
4 : 2
4½ : 1½
4 : 2
4½ : 1½
4 : 2
3 runda   4 runda
Akademia Szachowa Gliwice – Miedź Legnica
Hetman Częstochowa – Hetman Katowice
Wrzos Międzyborów – Polonia Wrocław
Biały Król Wisznia Mała – Wieża Pęgów
Wisła Kraków – Stilon Gorzów Wlkp.
3½ : 2½
0 : 6
2 : 4
2 : 4
4½ : 1½
Miedź Legnica – Stilon Gorzów Wlkp.
Wieża Pęgów – Wisła Kraków
Polonia Wrocław – Biały Król Wisznia Mała
Hetman Katowice – Wrzos Międzyborów
Akademia Szachowa Gliwice – Hetman Częstochowa
3 : 3
4½ : 1½
4 : 2
4½ : 1½
5½ : ½
5 runda   6 runda
Hetman Częstochowa – Miedź Legnica
Wrzos Międzyborów – Akademia Szachowa Gliwice
Biały Król Wisznia Mała – Hetman Katowice
Wisła Kraków – Polonia Wrocław
Stilon Gorzów Wlkp. – Wieża Pęgów
2½ : 3½
2½ : 3½
½ : 5½
3 : 3
4 : 2
Miedź Legnica – Wieża Pęgów
Polonia Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
Hetman Katowice – Wisła Kraków
Akademia Szachowa Gliwice – Biały Król Wisznia Mała
Hetman Częstochowa – Wrzos Międzyborów
2½ : 3½
1 : 5
3½ : 2½
4½ : 1½
3½ : 2½
7 runda   8 runda
Wrzos Międzyborów – Miedź Legnica
Biały Król Wisznia Mała – Hetman Częstochowa
Wisła Kraków – Akademia Szachowa Gliwice
Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Katowice
Wieża Pęgów – Polonia Wrocław
:
:
:
:
:
Miedź Legnica – Polonia Wrocław
Hetman Katowice – Wieża Pęgów
Akademia Szachowa Gliwice – Stilon Gorzów Wlkp.
Hetman Częstochowa – Wisła Kraków
Wrzos Międzyborów – Biały Król Wisznia Mała
:
:
:
:
:
9 runda
Biały Król Wisznia Mała – Miedź Legnica
Wisła Kraków – Wrzos Międzyborów
Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Częstochowa
Wieża Pęgów – Akademia Szachowa Gliwice
Polonia Wrocław – Hetman Katowice
:
:
:
:
:
Składy drużyn
1 2
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6
3 4
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6
5 6
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6
7 8
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6
9 10
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6
Najlepsze wyniki na szachownicach
1
2
3
4
5
6
I liga
Pokrzywna, 1 – 9 września 2018
Sędzia główny: Rafał Siwik, dyrektor turnieju: Rafał Siwik
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 Baszta MOS Żnin (↑) 3 4 3 6 4 4 16 37½
2 Silesia JAS-FBG Racibórz (↑) 3 4 4 5 15 38½
3 SSz Gminy Pawłowice 2 3 4 3 14 31½
4 KKSz 1893 Kraków 2 3 3 3 3 4 10 28½
5 Okucia Budowlane Łódź 3 3 4 3 10 27½
6 Gostmat 83 Gostynin ½ 2 3 3 4 10 24½
7 MKSz Rybnik 0 ½ 3 3 3 3 2 6 20½
8 Chrobry Gniezno (↓) 2 2 3 5 21
9 AZS Politechnika Śląska Gliwice (↓) 2 2 5 2 21
10 Drakon Lublin (↓) 2 1 2 2 4 1 2 18½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Drakon Lublin 0 0 0 2 2 2 2 2 2 10
2  Gostmat 83 Gostynin 2 4 5 5 6 8 8 10 10 6
3  Silesia JAS-FBG Racibórz 1 3 5 7 9 11 13 13 15 2
4  MKSz Rybnik 2 2 2 2 3 3 4 5 6 7
5  Chrobry Gniezno 0 2 2 2 4 4 4 5 5 8
6  SSz Gminy Pawłowice 2 3 5 5 7 9 11 13 14 3
7  AZS Politechnika Śląska Gliwice 0 0 0 0 0 0 2 2 2 9
8  Baszta MOS Żnin 1 3 5 7 9 11 12 14 16 1
9  Okucia Budowlane Łódź 0 0 2 4 4 6 7 8 10 5
10  KKSz 1893 Kraków 2 3 4 6 6 6 7 8 10 4
1 runda   2 runda
Drakon Lublin – KKSz 1893 Kraków
Gostmat 83 Gostynin – Okucia Budowlane Łódź
Silesia Racibórz – Baszta Żnin
MKSz Rybnik – AZS Politechnika Gliwice
Chrobry Gniezno – SSz Gminy Pawłowice
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
4½ : 1½
2½ : 3½
KKSz 1893 Kraków – SSz Gminy Pawłowice
AZS Politechnika Gliwice – Chrobry Gniezno
Baszta Żnin – MKSz Rybnik
Okucia Budowlane Łódź – Silesia Racibórz
Drakon Lublin – Gostmat 83 Gostynin
3 : 3
2½ : 3½
6 : 0
1½ : 4½
2½ : 3½
3 runda   4 runda
Gostmat 83 Gostynin – KKSz 1893 Kraków
Silesia Racibórz – Drakon Lublin
MKSz Rybnik – Okucia Budowlane Łódź
Chrobry Gniezno – Baszta Żnin
SSz Gminy Pawłowice – AZS Politechnika Gliwice
3 : 3
5 : 1
1½ : 4½
1½ : 4½
4½ : 1½
KKSz 1893 Kraków – AZS Politechnika Gliwice
Baszta Żnin – SSz Gminy Pawłowice
Okucia Budowlane Łódź – Chrobry Gniezno
Drakon Lublin – MKSz Rybnik
Gostmat 83 Gostynin – Silesia Racibórz
4½ : 1½
4 : 2
4 : 2
4 : 2
½ : 5½
5 runda   6 runda
Silesia Racibórz – KKSz 1893 Kraków
MKSz Rybnik – Gostmat 83 Gostynin
Chrobry Gniezno – Drakon Lublin
SSz Gminy Pawłowice – Okucia Budowlane Łódź
AZS Politechnika Gliwice – Baszta Żnin
4 : 2
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
KKSz 1893 Kraków – Baszta Żnin
Okucia Budowlane Łódź – AZS Politechnika Gliwice
Drakon Lublin – SSz Gminy Pawłowice
Gostmat 83 Gostynin – Chrobry Gniezno
Silesia Racibórz – MKSz Rybnik
1½ : 4½
3½ : 2½
1½ : 4½
4 : 2
5½ : ½
7 runda   8 runda
MKSz Rybnik – KKSz 1893 Kraków
Chrobry Gniezno – Silesia Racibórz
SSz Gminy Pawłowice – Gostmat 83 Gostynin
AZS Politechnika Gliwice – Drakon Lublin
Baszta Żnin – Okucia Budowlane Łódź
3 : 3
1½ : 4½
4 : 2
5 : 1
3 : 3
KKSz 1893 Kraków – Okucia Budowlane Łódź
Drakon Lublin – Baszta Żnin
Gostmat 83 Gostynin – AZS Politechnika Gliwice
Silesia Racibórz – SSz Gminy Pawłowice
MKSz Rybnik – Chrobry Gniezno
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
9 runda
Chrobry Gniezno – KKSz 1893 Kraków
SSz Gminy Pawłowice – MKSz Rybnik
AZS Politechnika Gliwice – Silesia Racibórz
Baszta Żnin – Gostmat 83 Gostynin
Okucia Budowlane Łódź – Drakon Lublin
1½ : 4½
3 : 3
2 : 4
4½ : 1½
3 : 2
Składy drużyn
1 Baszta MOS Żnin 37½ 54 2 Silesia JAS-FBG Racibór 38½ 54
1
2
3
4
5
6
.
am
am
am
mm
mf
am
k
Paweł Jaracz
Andrij Maksimenko (UKR)
Michaił Simancew (UKR)
Marcin Krysztofiak
Antoni Szustakowski
Barbara Jaracz
Magdalena Harazińska
2453
2483
2445
2386
2296
2230
2042


4
6

3
4
9
9
9
9
9
4
5
1
2
3
4
5
.
.
.
6
am
am
mm
am
mf
mm
mf
m
mm
Tomasz Markowski
Krzysztof Jakubowski
Marcin Krzyżanowski
Robert Cvek (CZE)
Kacper Polok
Mirosław Jaworski
Zbigniew Wieczorek
Jacek Orzechowski
Olena Zemlickova (CZE)
2546
2508
2477
2509
2295
2207
2270
2118
2096

7
8
5


0
1
4
9
9
9
5
6
5
1
1
9
3 SSz Gminy Pawłowice 31½ 54 4 KKSz 1893 Kraków 28½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
mf
mf
m
k
am
Maciej Mroziak
Marcin Kolago
Eneasz Wiewióra
Karol Rawicz
Karol Jaroch
Henryk Samborski
Joanna Worek (CZE)
2386
2356
2355
2164
2201
2101
2295
3
4


7

6
9
9
9
4
9
5
9
1
2
3
4
5
6
am
k
k
k+
k
mm
Artur Jakubiec
Dominik Marczuk
Marcin Chmiel
Andrzej Gbyl
Adam Bukojemski
Edyta Jakubiec
2514
2293
2237
2248
2222
2153
5
3
4
5
5
9
9
9
9
9
9
5 Okucia Budowlane Łódź 27½ 54 6 Gostmat 83 Gostynin 24½ 54
1
2
3
4
5
6
m
mf
mf
mm
k
mm
Lech Sopur
Filip Cukrowski
Aleksander Kaczmarek
Dominik Orzech
Paweł Flis
Magdalena Miturova (CZE)
2403
2397
2398
2365
1922
2204
6

5
4
1
5
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
.
6
m
mf
mf
k
k
k+
k
k
Damian Lewtak
Wojciech Reza
Łukasz Licznerski
Dariusz Rymaszewski
Mariusz Duch
Piotr Renkowski
Dominik Wypych
Sabina Jabłońska
2430
2284
2277
2052
2233
2199
2096
1956

4

1
½
5
1
4
9
9
9
3
3
9
3
9
7 MKSz Rybnik 20½ 54 8 Chrobry Gniezno 21 54
1
2
3
4
5
.
6
.
mf
mf
mf
k++
mf
I++
mf
k++
Jacek Szwed
Stanisław Żyłka
Kamil Kozioł
Kacper Tomaszewski
Marcin Wałach
Krzysztof Wołyński
Honorata Kucharska
Wiktoria Cieślak
2397
2327
2310
2281
2324
2103
2045
2065

3
3
3
2
½

3
8
9
9
9
6
4
4
5
1
2
3
4
5
6
mm
mf
k+
mf
k+
k
Krzysztof Chojnacki
Paweł Musiałkiewicz
Jan Musiałkiewicz
Łukasz Bardeli
Krzysztof Raczyński
Zuzanna Szeląg
2362
2247
2244
2133
2091
2015
4

3
3
5
9
9
9
9
9
9
9 AZS Politechnika Śląska Gliwice 21 54 10 Drakon Lublin 18½ 54
1
2
3
4
5
.
6
.
m
k
k++
k
I++
I+
k
I+
Wojciech Wandzik
Jakub Lizak
Łukasz Duda
Karol Gola
Krzysztof Kalmuk
Grzegorz Szolc
Marta Szydłowska-Duda
Anna Mazur
2417
2168
2201
2214
2025
2020
2001
1722





2
1
9
9
8
9
5
5
5
4
1
2
3
4
5
.
6
am
mf
m
k
mf
m
.
Orest Grycak (UKR)
Michał Mirosław
Paweł Stoma
Paweł Panas
Jerzy Dybowski
Michał Praszak
.vacat
2450
2280
2317
2181
2276
2068
.

4


1
4
0
9
9
6
9
3
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Paweł Jaracz
Tomasz Markowski
Baszta MOS Żnin
Silesia JAS-FBG Racibórz
9
2 Krzysztof Jakubowski Silesia JAS-FBG Racibórz 7 9
3 Marcin Krzyżanowski Silesia JAS-FBG Racibórz 8 9
4 Karol Jaroch SSz Gminy Pawłowice 7 9
5 Antoni Szustakowski Baszta MOS Żnin 9
6 Edyta Jakubiec KKSz 1893 Kraków 9
II liga
Jastrzębia Góra, 1 – 9 września 2018 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Aleksander Sokólski, dyrektor turnieju: Anna Mrozińska
1 UKS 21 Podlesie (↑) 14 31½ 20 Korona Gdańsk 9 26½
2 Hetman Płock (↑) 13 33½ 21 Lipno Stęszew 9 26
3 Laura Chylice (↑) 13 31½ 22 APA SMART Skoczek Czerwionka-Leszczyny 9 25½
4 Polferries Solny Grzybowo 13 30 23 Pionier Jastrzębie-Zdrój 8 27
5 Gryf Dębica 12 32 24 Goniec Staniątki 8 26½
6 OTSz Ostrów Wielkopolski 12 30½ 25 Goniec Żarów (↓) 8 25
7 Smecz Konin 12 28½ 26 Rzeszowski Klub Szachowy (↓) 8 20½
8 VOTUM SA Polonia II Wrocław 12 28 27 Baszta MOS II Żnin (↓) 7 26½
9 YMCA Warszawa 11 31 28 MCKiS Jaworzno (↓) 7 26
10 MTSz Mińsk Mazowiecki 11 29 29 Hetman Bydgoszcz (↓) 7 25
11 Miedź II Legnica 11 28½ 30 Rotmistrz Grudziądz (↓) 7 24½
12 Ostródzianka Ostróda 11 28 31 Hetman ubezpieczenia7dni Konin (↓) 7 24½
13 Sandecja Nowy Sącz 10 33 32 EL-TUR SP 3 Bogatynia (↓) 6 26
14 Korona Zakrzewo 10 27½ 33 Roszada Żory (↓) 5 23½
15 Zieloni Zielonka 10 25½ 34 Stoczek Sędziszów Małopolski (↓) 5 22½
16 Victoria Chróścice 9 28½ 35 Skoczek Trojański (↓) 4 23½
17 Hetman Pilzno 9 28½ 36 Akademia Szachowa Płock (↓) 4 21
18 Skoczek Siedlce 9 27½ 37 Debiut Dziesiątka Olsztyn (↓) 4 19½
19 Zakrzewie Prudnik 9 27
Składy drużyn awansujących
UKS 21 Podlesie Szymon Walter (6), Jakub Szóstko (3½), Radosław Dzierżak (5½), Kacper Żochowski (6), Łukasz Zaleski (5),
Agata Binkowska (5½)
Hetman Płock Aleksiej Kislinsky (CZE) (4), Mirosław Grabarczyk (4½), Piotr Sabuk (8½), Nikołaj Aliawdin (BLR) (5), Krystian Jędryczka (5/8),
Mirosław Gawroński (0/1), Anna Kantane (6½)
Laura Chylice Filip Bargłowski (3/6), Patryk Chylewski (3½/8), Mikołaj Winiarski (1½/3), Jan Kokoszczyński (4½/8), Daniel Sanz Wawer (5/8),
Bartłomiej Różycki (3½/6), Stanisław Praczukowski (4½/6), Monika Marcińczyk (6)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jakub Borawski Goniec Żarów 7 9
2 Radosław Barski Sandecja Nowy Sącz 8 9
3 Piotr Sabuk Hetman Płock 9
4 Maciej Marszałek
Piotr Kaim
Sandecja Nowy Sącz
YMCA Warszawa
9
5 Andrzej Żukrowski Gryf Dębica 7 9
6 Agnieszka Dmochowska VOTUM SA Polonia II Wrocław 9

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close