Kalendarium szachowe 2004

2003  |  2004  |  2005

Wyniki turniejów w Polsce: ChessArbiter | Szachista | Szachowa Vistula
Wyniki turniejów za granicą: Chess-Results | ChessBase | The Week in Chess

Najważniejsze turnieje w 2004

Ważne wydarzenia w 2004
  • Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach (Warszawa 24.11.2004, 187 delegatów)
    • Wybory na prezesa Zarządu: Janusz Woda (103), Przemysław Gdański (79)
    • Wybory na członków Zarządu (11 miejsc):
      • Piotr Zieliński (119), wiceprezes ds. młodzieżowych i szkoleniowych
      • Zenon Chojnicki (117), przewodniczący Komisji Ewidencji, Klasyfikacji i Rankingu
      • Andrzej Filipowicz (106), zastępca prezesa, wiceprezes ds. międzynarodowych i delegat do FIDE
      • Jan Kusina (106), sekretarz generalny
      • Władysław Winiarczyk (103), członek Komisji Organizacyjnej
      • Zbigniew Pyda (100), przewodniczący Komisji Organizacyjnej
      • Stanisław Cichorz (98), skarbnik
      • Jacek Bielczyk (96), wiceprezes ds. sportowych
      • Tadeusz Rek (95), przewodniczący Komisji ds. Szachistów Niepełnosprawnych
      • Waldemar Kopydłowski (93), członek Komisji Młodzieżowej
      • Andrzej Gościniak (83), członek Komisji Młodzieżowej
    • Wybory na członków Komisji Rewizyjnej (5 miejsc):
  • XX Ogólnopolska Konferencja Sędziów Szachowych (Kraków 13-14.11.2004)

Tytuły międzynarodowe nadane w 2004
GM Aleksander Miśta, Waldemar Tura (kompozycja szachowa)
WGM
 
IM Paweł Czarnota, Krzysztof Jakubowski, Jerzy Słaby, Wojciech Krzyżanowski (SIM, szachy korespondencyjne), Mieczysław Bakalarz (LUX)
WIM
 
FM Jarosław Sendera, Grzegorz Toczek, Jerzy Kot, Dariusz Świercz, Michał Skalski, Leszek Bakalarz, Tomasz Warakomski, Dariusz Szoen, Michał Olszewski
WFM Magdalena Zawadzka, Marta Przeździecka, Klaudia Kulon, Magdalena Kozak
IA
Zenon Chojnicki, Andrzej Szewczak
FA
Leszek Zega
FT
Włodzimierz Schmidt (FIDE Senior Trainer)

Szachiści ur. w 2004
Jonasz Baum IM
Tomasz Bąchór
Maciej Czopor FM
Michał Fiedorek FM
Mateusz Górkiewicz
Krzysztof Kabaciński
Igor Kałkowski
Daniel Koszewski
Michał Koziorowicz FM
Bartłomiej Niedbała FM
Bartosz Norek
Artur Oborski
Michał Redzisz FM
Szymon Skurniak
Jakub Suder FM
Tomasz Szczepanowski
Szachistki ur. w 2004
Zuzanna Adamczyk WCM
Jagoda Bieńko
Lidia Czarnecka WCM
Barbara Dadełło
Emilia Dyląg WFM
Gabriela Króliczek
Monika Marcińczyk WCM
Oliwia Mirowska
Marta Mucha
Elżbieta Pisarek
Zuzanna Siekańska
Alicja Słoniewska
Malwina Szewczyk
Hanna Trzaskowska
Lena Zarębska
 

Zmarli w 2004
Gabriel Bieńkowski (1938–)
Ignacy Branicki (1912–)
Ryszard Czermiński (1934–)
Hieronim Dyrka (1928–)
Jerzy Panasewicz (1933–)
Kazimierz Plater IM (1915–)
Sebastian Tekielak (1985–)
Transfery w 2004
 
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close