Kalendarium szachowe 2014

Wyniki turniejów

2013 | 2014 | 2015

W Polsce Za granicą

XXIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA’2013, Grupa A, Kraków 2013-12-27/2014-01-04 (open)

Rybnik Chess Classic, Rybnik 2014-01-21/2014-01-26 (open)

II MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY “GWIAZDA PÓŁNOCY”, Jastrzębia Góra 2014-01-27/2014-02-01 (open)

Akademickie Mistrzostwa Polski Kobiet, Katowice  2014-01-17/2014-01-18 (open, szachy szybkie)

Akademickie Mistrzostwa Polski Mężczyzn, Katowice  2014-01-17/2014-01-18 (open, szachy szybkie)

Akademickie Drużynowe Mistrzostwa Polski, Katowice 2014-01-18/2014-01-19 (drużynowy, open, szachy szybkie)

XXIV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY O “PUCHAR GÓR OPAWSKICH”, Pokrzywna 2014-01-25/2014-02-02 (open)

XXX Mistrzostwa Podhala w Szachach grupa A, Rabka-Zdrój 2014-02-01/2014-02-05 (open)

  • 1. G.Słabek – 7½/9
  • 2-3. R.Mucha, FM E.Peterson (SVK) – 7/9

V Memoriał im. Ziemowita Zgierskiego Obra Zima Open 2014 – grupa A, Obra 2014-02-05/2014-02-09 (open)

  • 1. M.Tomczak – 7½/9
  • 2. M.Pilzak – 7/9
  • 3-4. D.Bieliński, W.Kwiatkowski – 6½/9

VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY – GÓRA ŚW.  ANNY, Góra Św. Anny 2014-02-21/2014-03-02 (open)

FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW U10 CHŁOPCY, Jastrzębia Góra 2014-03-02/2014-03-09 (open)

FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW U10 DZIEWCZYNKI, Jastrzębia Góra 2014-03-02/2014-03-09 (open)

133rd YMCA Masters, Warszawa 2014-01-10/2014-03-21 (kołowy)

XLIII Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących, Bydgoszcz  2014-03-13/2014-03-23 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów – Chłopcy do lat 16, Jastrzębia Góra 2014-03-22/2014-03-30 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów – Chłopcy do lat 18, Jastrzębia Góra 2014-03-22/2014-03-30 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów – Dziewczęta do lat 16, Jastrzębia Góra 2014-03-22/2014-03-30 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów – Dziewczęta do lat 18, Jastrzębia Góra 2014-03-22/2014-03-30 (open)

Budimex Mistrzostwa Polski Kobiet w szachach, Warszawa 2014-03-25/2014-04-02 (kołowy)

LOTTO Mistrzostwa Polski w Szachach, Warszawa 2014-03-25/2014-04-02 (open)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży C-12, Spała  2014-04-06/2014-04-12 (open)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży C-14, Spała  2014-04-06/2014-04-12 (open)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży D-12, Spała  2014-04-06/2014-04-12 (open)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży D-14, Spała  2014-04-06/2014-04-12 (open)

XIII MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH, Pokrzywna 2014-04-09/2014-04-13 (open)

VII Międzynarodowy Turniej Szachowy Memoriał Profesora Andrzeja Guzińskiego, Łazy k/ Koszalina   2014-04-26/2014-05-03 (open)

Z szachami przez Polskę, IV Turniej Szachowy “Międzyzdroje 2014”, Międzyzdroje 2014-04-26/2014-05-04 (open)

Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów, Grupa A, Kraków 2014-04-27/2014-05-04 (open)

Puchar Polski w Szachach do 8 lat – Chłopcy, Poronin, 2014-04-30/2014-05-04 (open)

Puchar Polski w Szachach do 8 lat – Dziewczęta, Poronin 2014-04-30/2014-05-04 (open)

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących i Głuchoniewidomych, Łuków 2014-05-01/2014-05-04 (open)

TURNIEJ KLASYFIKACYJNY BIAŁYSTOK WIOSNA 2014 – grupa A, Białystok  2014-05-01/2014-05-11 (open)

Mistrzostwa Wojska Polskiego w szachach, Jurata  2014-05-11/2014-05-17 (open)

Otwarte Mistrzostwa Hetmana 2014 – Grupa A, Wrocław 2014-05-16/2014-05-25 (open)

III Fide Open Szubin 2014 – Open A, Szubin 2014-05-30/2014-06-01 (open)

IV Turniej Szachowy Cztery Pory Roku o Puchar Burmistrza Ursusa 2013/14, Warszawa 2014-05-31/2014-06-08 (open)

56 Ogólnopolski Turniej Szachowy o “ZŁOTĄ WIEŻĘ” – Finał Centralny, Chotowa 2014-06-08/2014-06-13 (drużynowy, open)

I Arcymistrzowski Turniej Kołowy o Puchar Burmistrza Nakła nad Notecią, Nakło nad Notecią 2014-06-09/2014-06-17 (kołowy)

VI Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Jana Zukertorta, Lublin 2014-06-17/2014-06-21 (open)

Suchy Bór OPEN, Suchy Bór k. Opola  2014-06-19/2014-06-22 (open)

20. Jubileuszowe Mistrzostwa Milanówka o Puchar Burmistrza, Milanówek 2014-06-21/2014-06-27 (open)

9. Międzynarodowy Turniej Klubu Polonia Wrocław, Wrocław 2014-06-28/2014-07-05 (open)

Wisła Open 2014 – Turniej A, Wisła  2014-07-01/2014-07-05 (open)

XXV Ogólnopolski Kolonijno-Wypoczynkowy TSz Rudnik 2014, Rudnik nad Sanem 2014-06-28/2014-07-06 (open)

X MIĘDZYNARODOWY JUBILEUSZOWY FESTIWAL SZACHOWY “PERŁA BAŁTYKU” – GRUPA A, Łazy 2014-06-29/2014-07-08 (open)

OTSz Osób Niewidomych i Słabowidzących o Puchar Podkarpacia – Grupa A, Myczków 2014-07-05/2014-07-12 (open)

V Międzynarodowy Kresowy Festiwal Szachowy “Sokółka 2014” – grupa A, Sokółka 2014-07-08/2014-07-13 (open)

  • 1-2. M.Petrushkevich (BLR), IM S.Kostyra – 7½/9
  • 3-4. F.Sernecki, A.Olszewski – 6½/9

XXIX Międzynarodowy Turniej im. T. Gniota, Police 2014-07-09/2014-07-17 (open)

XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy Kowalewo Pomorskie 2014 – Open A, Kowalewo Pomorskie 2014-07-10/2014-07-16 (open)

Szachowe Lato 2014 – OPEN, Poznań 2014-07-12/2014-07-20 (open)

XXII Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Józefa Dominika, Turniej A, Dobczyce   2014-07-12/2014-07-18 (open)

  • 1. R.Barski – 7/9
  • 2-4. P.Święch –  6½/9
  • 3-4. G.Słabek, M.Wątorek – 6/9

MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival – Gr. A, Warszawa  2014-07-14/2014-07-20 (open)

  • 1-7. GM T.Petrosian (ARM), GM V.Durarbayli (AZE), GM A.Shimanov (RUS), GM B.Macieja, IM V.Bernadskiy (UKR), GM V.Fedoseev (RUS), GM M.Krasenkow – 6½/9
  • turniej B: 1-3. M.Bieliauskas (LTU), W.Reza, K.Ulanowski – 7½/9

X Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy, Pszczyna 2014-07-15/2014-07-20 (open)

II Festiwal Szachowy Żarów’2014, Żarów  2014-07-18/2014-07-22 (open)

XI Międzynarodowy Festiwal Szachowy, Ostróda 2014-07-25/2014-07-31 (open)

  • 1. K.Budrewicz – 8/9
  • 2. O.Leonov (RUS) – 7/9
  • 3. T.Baturo – 6½/9

DMP Extraliga juniorów, Masłów Pierwszy 2014-07-25/2014-08-02 (drużynowy, kołowy)

DMP I Liga juniorów, Masłów Pierwszy 2014-07-25/2014-08-02 (drużynowy, kołowy)

  • 1. UKS Rodło Opole – 14 (31½)
  • 2. UKS „Hetman Koronny” Trzebinia – 14 (30½)
  • 3. MUKS MDK Śródmieście Wrocław – 13

DMP II Liga juniorów, Szczyrk 2014-07-25/2014-08-02 (drużynowy, open)

  • 1. UKS Ognisko Rydułtowy – 18
  • 2. MKS MOS Wieliczka – 17 (38)
  • 3. UKS przy SP 8 Chrzanów – 17 (37)

IV Memoriał Reginy Gerleckiej, Lublin 2014-07-28/2014-08-03 (kołowy)

Mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich, Wrocław 2014-08-05/2014-08-07 (szachy szybkie, openy)

Mistrzostwa Polski juniorów w szachach błyskawicznych, Wrocław 2014-08-05/2014-08-07 (szachy błyskawiczne, openy)

XXII Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Poznaniu, Poznań 2014-08-09/2014-08-16 (open)

 XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Szachowy Memoriał Józefa Kochana, Grupa GM, Koszalin 2014-08-09/2014-08-16 (kołowy)

 XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Szachowy Memoriał Józefa Kochana, Koszalin 2014-08-10/2014-08-18 (open)

V Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa – Turniej IM, Kraków 2014-08-10/2014-08-17 (kołowy)

13th World University Championship – MEN, Katowice  2014-08-18/2014-08-24 (open)

  • 1-3. GM S.Sjugirov (RUS), GM K.Grigoryan, GM I.Bukavshin – 6½/9
  • 4-9. GM D.Świercz, GM T.Batchuluun (MGL), GM A.Shimanov (RUS), GM Z.Andriasian (ARM), GM Mi.Olszewski, GM V.Belous (RUS) – 6/9

13th World University Championship – WOMEN, Katowice  2014-08-18/2014-08-24 (open)

  • 1. WIM K.Kulon – 8½/9
  • 2-4. IM B.Munguntuul (MGL), WGM Ding Yixin (CHN), WGM Marta Bartel – 6/9
  • 5-9. WIM L.Tomnikova (RUS), WFM M.Gevorgyan (ARM), WIM M.Fominykh (RUS), WFM A.Lach, WIM J.Terao (BRA) – 5½/9

50. Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina – OPEN B, Polanica-Zdrój 2014-08-18/2014-08-26 (open)

50. Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina – OPEN C, Polanica-Zdrój 2014-08-18/2014-08-26 (open)

  • 1. IM E.Piankov (UKR) – 7½/9
  • 2-3. FM J.Gralka, IM Z.Szymczak – 7/9
  • 4. WIM L.Mutchnik – 6½/9

50. Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina – OPEN D, Polanica-Zdrój 2014-08-18/2014-08-26 (open)

1-3. 1    K.Kalmuk, M.Bartoszewicz, M.Szydełko – 7½/9

XIX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY KONIK MORSKI REWALA 2014 – Open A, Rewal 2014-08-18/2014-08-29 (open)

  • 1. IM V.Sivuk (UKR) – 7½/9
  • 2-4. GM A.Zubov (UKR), GM A.Mirzoev (AZE), IM V.Meribanov (BLR) – 6½/9
  • 5-7. GM Ł.Cyborowski, GM V.Malaniuk (UKR), Da.Lewtak  – 6/9

Turniej ogólnopolski, Open A, Dąbki 2014-08-21/2014-08-30 (open)

DMP – I Liga, Poronin 2014-08-29/2014-09-07 (drużynowy, kołowy)

  • 1. Akademia Szachowa Gliwice II – 14 (33½)
  • 2. KSz Silesia JAS-FBG Racibórz – 13 (29)
  • 3. KSz Polonia II Wrocław – 12 (32)

Ogólnopolski Integracyjny Turniej Szachowy Osób Niepełnosprawnych, Jastrzębia Góra 2014-08-31/2014-09-09 (open)

XXIX Puchar Grunwaldu, Olsztyn 2014-09-05/2014-09-12 (open)

DMP Seniorów – II Liga, Szczyrk 2014-09-06/2014-09-14 (drużynowy, open)

  • 1. OKSiR Wisznia Mała – 15 (34½)
  • 2. LKS Wrzos Międzyborów – 14 (30½)
  • 3. Sz S.O.N. Zagłębie Dąbrowa Górnicza – 13 (31)

V TURNIEJ SZACHOWY BESKIDY CUP, Cieszyn 2014-09-12/2014-09-14 (open)

Memoriał Romana Bąka, Chorzów 2014-09-27/2014-10-03 (open)

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2014 – SYGNITY EKSTRALIGA, Gorzów Wlkp., Wrocław, Katowice 2014-05-16/2014-10-05 (drużynowy, kołowy)

Karpacz – CHESS OPEN 2014, Karpacz  2014-11-08/2014-11-16 (open)

  • 1. GM M.Simantsev (UKR) – 7½/9
  • 2. GM M.Ivanov (RUS) – 7/9
  • 3-5. IM S.Grishchenko (RUS) – 6/9

XXX Międzynarodowy Turniej o Puchar Wojewody Dolnośląskiego, Legnica 2014-11-20/2014-11-26 (kołowy)

XII MIĘDZYNARODOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ SZACHOWY W POWIECIE ŻYWIECKIM, Milówka 2014-11-25/2014-11-30 (open)

4th International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska, Wrocław 2014-12-10/2014-12-18 (kołowy)

“Szachy ze SKOKiem im. Zygmunta Chmielewskiego w Lublinie” Open A, Lublin 2014-12-27/2014-12-30 (open)

MEMORIAŁ IMIENIA LUDWIKA ZAMENHOFA 2014 – grupa A, Białystok  2014-12-27/2014-12-31 (open)

  • 1. V.Razin (UKR) – 8½/9
  • 2. IM S.Kostyra – 7½/9
  • 3. E.Beks (LAT) – 6½/9

XVII Kętrzyński Festiwal Szachowy OPEN A, Kętrzyn 2014-12-27/2014-12-30 (open)

3rd Memory Yury Privalov (IM Group), Lwów (UKR) 2014-10-28/2014-11-02 (kołowy)

  • 1. IM D.Shkuran (UKR) – 7/9
  • 2-3. IM P.Golubka (UKR), WFM I.Osmak (UKR) – 6½/9
  • 4. P.Sabuk – 6/9

Tytuły międzynarodowe nadane w 2014

GM Zbigniew Pakleza
WGM Klaudia Kulon
IM Paweł Weichhold, Radosław Gajek, Marcin Krzyżanowski
WIM
FM Łukasz Jarmuła, Waldemar Kozłowski, Michał Obruśnik, Piotr Piwowarczyk, Kamil Plichta, Zbigniew Wieczorek
WFM Ewa Harazińska
CM Mateusz Dubiński, Paweł Teclaf
WCM Laura Czernikowska
IA Łukasz Brożek, Mariusz Wojnar (szachy korespondencyjne)
FA Maciej Cybulski, Magdalena Mąka-Polkowska, Katarzyna Walenciak

Urodzeni w 2014

Zmarli w 2014

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close