Kalendarium szachowe 2015

Wyniki turniejów

2014 | 2015 | 2016

W Polsce Za granicą

XXV Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA’2014 Grupa A, Kraków 2014-12-27/2015-01-04 (open)

Akademickie Mistrzostwa Polski Kobiet, Zabrze 2015-01-10/2015-01-11 (open, szachy szybkie)

Akademickie Mistrzostwa Polski Mężczyzn, Zabrze 2015-01-10/2015-01-11 (open, szachy szybkie)

Akademickie Mistrzostwa Polski – Turniej Drużynowy, Zabrze 2015-01-11/2015-01-12 (drużynowy, open, szachy szybkie)

VIII Międzynarodowy Turniej Szachowy – GÓRA ŚW. ANNY – Open A, Góra Świętej Anny 2015-01-16/2015-01-25 (open)

Zimowy Turniej Szachowy Klubu Polonia Wrocław Grupa A, Wrocław 2015-01-26/2015-02-01 (open)

XV Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2015, Racibórz 2015-01-31/2015-02-07 (open)

III Międzynarodowy Festiwal Szachowy “Gwiazda Północy”, Jastrzębia Góra 2015-02-01/2015-02-07 (open)

XXV Jubileuszowy Puchar Gór Opawskich, Pokrzywna 2015-01-31/2015-02-08 (open)

  • 1-3. GM M.Simantsev (UKR), GM V.Shishkin (UKR), GM K.Stupak (BLR) – 7½/9
  • 4-5. P.Kowalczyk, R.Psyk – 6½/9

Rybnik Chess Classic 2015 – White Group, Rybnik 2015-02-10/2015-02-15 (open)

  • 1. IM M.Krzyżanowski – 7½/9
  • 2. FM N.Ustianovich – 6½/9
  • 3. M.Pawłowski – 6/9

III Turniej Szachowy Cztery Pory Roku o Puchar Burmistrza Ursusa, Warszawa 2015-02-14/2015-02-22 (open)

IX Turniej Szachowy “Karkonosze” – GRUPA “A”, Karpacz 2015-02-14/2015-02-22 (open)

  • 1. M.Tomczak – 8½/9
  • 2. R.Dzierżak – 7/9
  • 3. GM V.Malaniuk (UKR) – 6½/9

Finał Mistrzostw Polski Młodzików U10 Chłopcy, Jastrzębia Góra 2015-03-01/2015-03-08 (open)

Finał Mistrzostw Polski Młodzików U10 Dziewczynki, Jastrzębia Góra 2015-03-01/2015-03-08 (open)

XIX Turniej Szachowy Boguszowice 2015, Boguszowice 2015-02-25/2015-03-14 (open)

  • 1-2. FM T.Helis, A.Zawierucha – 8/9
  • 3. A.Szmyd – 7½/9
  • 4. K.Drabiniok – 6/9

Mistrzowska Kołówka w Chylicach, Chylice 2015-03-08/2015-03-15 (kołowy)

III Turniej Szachowy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Katowice 2015-03-21/2015-03-22 (open, szachy szybkie)

Mistrzostwa Polski Juniorów do 16 lat, Karpacz 2015-03-15/2015-03-22 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorów do 18 lat, Karpacz 2015-03-15/2015-03-22 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorek do 16 lat, Karpacz 2015-03-15/2015-03-22 (open)

Mistrzostwa Polski Juniorek do 18 lat, Karpacz 2015-03-15/2015-03-22 (open)

BUDIMEX Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach, Poznań 2015-03-24/2015-04-01 (kołowy)

LOTTO Mistrzostwa Polski w Szachach, Poznań 2015-03-24/2015-04-01 (open)

XI Lubuska Wiosna Szachowa, Gorzów Wlkp. 2015-03-31/2015-04-04 (open)

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do 12 lat OOM Podlaskie 2015, Suwałki 2015-04-08/2015-04-14 (open)

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do 14 lat OOM Podlaskie 2015, Suwałki 2015-04-08/2015-04-14 (open)

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych do 12 lat OOM Podlaskie 2015, Suwałki 2015-04-08/2015-04-14 (open)

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych do 14 lat OOM Podlaskie 2015, Suwałki 2015-04-08/2015-04-14 (open)

XIV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych, Pokrzywna 2015-04-15/2015-04-19 (open)

V Międzynarodowy Memoriał Szachowy Ferdynanda Dziedzica. Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich, Trzcianka 2015-04-19 (open, szachy szybkie)

Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów, Grupa A, Kraków 2015-04-26/2015-05-03 (open)

  • 1. GM A.Zubov (UKR) – 8/9
  • 2. IM P.Golubka (UKR) – 6½/9
  • 3. A.Gbyl – 6/9
  • 4-7. R.Barski, R.Mucha, J.Kyć, FM S.Shilov (UKR) – 5½/9

Puchar Polski Młodzików do 8 lat w szachach – chłopcy, Poronin – Limba 2015-04-30/2015-05-03 (open)

Puchar Polski Młodzików do 8 lat w szachach – dziewczęta, Poronin – Limba 2015-04-30/2015-05-03 (open)

V Turniej Szachowy “Międzyzdroje 2015”, Międzyzdroje 2015-05-01/2015-05-10 (open)

  • 1. GM V.Malaniuk (UKR) – 7/9
  • 2-3. P.Sabuk, GM V.Shishkin (UKR) – 6½/9
  • 4. A.Korbal – 6/9

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach, Jastrzębia Góra 2015-05-06/2015-05-16 (kołowy)

Mistrzostwa Wojska Polskiego w szachach, Waplewo 2015-05-10/2015-05-16 (open)

IV Integracyjny Turniej Szachowy – Idea 2015, Lubiewo 2015-05-24/2015-05-31 (open)

Królewski Gambit Radomia gr. A, Radom 2015-05-31/2015-05-31 (open, szachy szybkie)

57. Turniej Szachowy o “ZŁOTĄ WIEŻĘ” – Finał Centralny 2015, Chotowa 2015-05-31/2015-06-05 (drużynowy, open)

VII Memoriał Braci Bieluczyków – grupa A, Białystok  2015-06-27/2015-07-02 (open)

  • 1. IM S.Kostyra – 8/9
  • 2. IM E.Piankov (UKR) – 7/9
  • 3. K.Widelski – 6½/9

XXVI Ogólnopolski Kolonijno-Wypoczynkowy TSz Rudnik 2015, Rudnik nad Sanem 2015-06-27/2015-07-05 (open)

Z SZACHAMI PRZEZ POLSKĘ – VIII Turniej Szachowy “Sudety 2015”, Szklarska Poręba 2015-06-28/2015-07-05 (open)

XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY PERŁA BAŁTYKU – Grupa A, Łazy 2015-06-28/2015-07-07 (open)

  • 1. GM J.Tomczak – 8/9
  • 2. GM M.Mozharov (RUS) – 7½/9
  • 3. GM K.Stupak (BLR) – 6½/9

10. Międzynarodowy Turniej KS Polonia Wrocław – OPEN A, Wrocław 2015-07-03/2015-07-09 (open)

XXX Międzynarodowy Turniej im. T. Gniota, Police 2015-07-08/2015-07-16 (open)

  • 1. GM V.Shishkin (UKR) – 7/9
  • 2-3. GM K.Stupak (BLR), GM M.Mozharov (RUS) – 6½/9
  • 4. GM M.Ulybin (RUS) – 6/9

XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy Kowalewo Pomorskie 2015, open A, Kowalewo Pomorskie 2015-07-10/2015-07-16 (open)

XXIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Józefa Dominika Turniej A, Dobczyce 2015-07-11/2015-07-17 (open)

MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival gr. A, Warszawa 2015-07-10/2015-07-18 (open)

MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival gr. B, Warszawa  2015-07-10/2015-07-18 (open)

Międzynarodowe Szachowe Lato Poznań 2015, Poznań  2015-07-11/2015-07-19 (open)

European Youth Team Chess Championship – Boys, Karpacz 2015-07-12/2015-07-20 (drużynowy, open)

European Youth Team Chess Championship – Girls, Karpacz, 2015-07-12/2015-07-20 (drużynowy, open)

XI Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy, Pszczyna, 2015-07-14/2015-07-19 (open)

Jastrzębskie Młodzieżowe Spotkania Szachowe FIDE OPEN 2015 – turniej A, Ustroń  2015-07-18/2015-07-22 (open)

BESKIDY OPEN 2015 – A, Ustroń  2015-07-26/2015-08-01 (open)

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów – Ekstraliga, Ustroń  2015-07-25/2015-08-02 (drużynowy, kołowy)

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów – I Liga, Ustroń  2015-07-25/2015-08-02 (drużynowy, kołowy)

  • 1. MUKS MDK Śródmieście Wrocław – 14 (33) – awans
  • 2. ŻKSz Żary – 12 (30½) – awans
  • 3. KS Laura Chylice – 12 (30)
  • 4. AKSz Hetman Politechnika Koszalińska – 12  (27½)

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów – II Liga, Iwonicz 2015-07-25/2015-08-02 (drużynowy, open)

  • 1. MMKS Wieniawa Leszno – 17 (38½) – awans
  • 2. TS Wisła Kraków – 17 (38) – awans
  • 3. UKS Korona Gdańsk – 16 (38½) – awans
  • 4. MUKS MDK Fabryczna Wrocław – 15 (36)

Obra Lato Open 2015 grupa A, Obra  2015-07-29/2015-08-02 (open)

  • 1. A.Korbal – 8½/9
  • 2-3. M.Nowak, M.Bęś – 6½/9

Mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich, Katowice 06-09/08/2015 (szachy szybkie, openy)

Mistrzostwa Polski juniorów w szachach błyskawicznych, Katowice 06-09/08/2015 (szachy błyskawiczne, openy)

XXVI MFSz Memoriał Józefa Kochana, Koszalin 2015-08-17/2015-08-24 (open)

XX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY KONIK MORSKI REWALA 2015 – Open A, Rewal 2015-08-18/2015-08-29 (open)

Bursztynowe Wybrzeże Open 2015, Mikoszewo 2015-08-23/2015-08-29 (open)

III TURNIEJ SZACHOWY „DĄBKI 2015”, Dąbki k/Darłowa 2015-08-20/2015-08-30 (open)

51th Akiba Rubinstein Chess Festival – GM Tournament, Polanica-Zdroj  2015-08-21/2015-08-30 (kołowy)

51. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina – OPEN B, Polanica-Zdrój  2015-08-21/2015-08-30 (open)

51. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina – OPEN C, Polanica-Zdrój  2015-08-21/2015-08-30 (open)

Czech Chess Christmas OPEN, Ołomuniec (CZE) 2014-12-26/2015-01-02 (open)

  • 1. IM M.Demidov (RUS) – 8½/9
  • 2-3. IM S.Jasny (CZE), FM M.Cerveny (CZE) – 7/9
  • 4-5. IM K.Chojnacki, M.Kubik (CZE) – 6½/9

Hastings Masters 2014/15, Hastings (ENG) 2014-12-29/2015-01-06 (open)

  • 1. GM Zhao Jun (CHN) – 8/9
  • 2-4. GM A.Miśta, GM A.Fier (BRA), IM G.Kjartansson (ISL) – 7/9

14th Marienbad GM, Mariańskie Łaźnie (CZE) 2015-01-17/2015-01-24 (kołowy)

  • 1-4. GM M.Simantsev (UKR), WGM J.Zawadzka, GM E.Andreev (UKR), IM N.Studer (SUI) – 5½/9

14th Marienbad IM, Mariańskie Łaźnie (CZE) 2015-01-17/2015-01-24 (kołowy)

  • 1. IM M.Demidov (RUS) – 7½/9
  • 2. C.Repka (SVK) – 7/9
  • 3. FM A.Gadimbayli (AZE) – 5½/9
  • 4. S.Gumularz – 5/9

14th Marienbad OPEN, Mariańskie Łaźnie (CZE) 2015-01-17/2015-01-24 (open)

January “Lviv Tradition” (IM-group), Lwów (UKR) 2015-01-27/2015-02-01 (kołowy)

  • 1. IM D.Shkuran (UKR) – 6/9
  • 2. IM A.Strebkovs (LAT) – 5½/9
  • 3-5. m.in. P.Sabuk – 5/9

XL Abierto Internacional Ciudad de Sevilla, Sewilla (ESP) 2015-01-25/2015-02-01 (open)

  • 1-2. IM E.Fernandez Romero (ESP), IM L.Krysa (ARG) – 7½/9
  • 3-11. m.in.: IM J.Stopa – 7/9

Moscow-Open F, Moskwa (RUS) 2015-01-31/2015-02-08 (kołowy)

  • 1. GM S.Ter-Sahakyan (ARM) – 6/9
  • 2. GM D.Dubov (RUS) – 5½/9
  • 3-5. IM O.Bortnyk (UKR), GM U.Bajarani (AZE), IM D.Sadzikowski – 5/9

37th International Open Bulgarian Championship “Georgi Tringov Memorial”, Płowdiw (BUL) 2015-02-01/2015-02-08 (open)

  • 1-4. IM M.Zajic (SRB), GM B.Heberla, GM K.Rusev (BUL), IM R.Dimitrov (BUL) – 7½/9

13th International Khazar Open Cup, Raszt (IRI) 2015-02-11/2015-02-18 (open)

  • 1. IM J.Stopa – 7½/9
  • 2-3. FM S.Mousavi (IRI), GM A.Mirzoev (AZE) – 7/9

Graz Open, Graz (AUT) 2015-02-13/2015-02-20 (open)

  • 1. GM B.Soćko – 7½/9
  • 2-5. GM A.Istratescu (FRA), GM M.Ragger (AUT), IM L.Krysa (ARG), IM F.Rambaldi (ITA) – 7/9

31e open international de Cappelle-la-Grande, Cappelle-la-Grande (FRA) 2015-02-28/2015-03-07 (open)

  • 1-2. GM Li Chao (CHN), GM V.Onischuk (UKR) – 7½/9
  • 3-4. GM V.Nevednichy (ROU), GM M.Tazbir – 7/9
  • 5-22. m.in.: GM K.Dragun, GM J.Tomczak – 6½/9

European Individual Chess Championship, Jerozolima (ISR) 2015-02-24/2015-03-08 (open)

Polar Capital Jersey Open, St.Clement Bay (JCI) 2015-03-15/2015-03-20 (open)

  • 1. GM J.Vakhidov (UZB) – 7/9
  • 2. GM I.Rausis (CZE) – 6½/9
  • 3-4. GM M.Krasenkow, GM M.Hebden (ENG) – 6/9

March Lviv Tradition (IM-group), Lwów (UKR) 2015-03-24/2015-04-01 (kołowy)

  • 1. IM U.Anwesh (IND) – 6½/9
  • 2-4. m.in. P.Sabuk – 6/9

LXI Mexican Open, Monterrey (MEX) 2015-03-31/2015-04-05 (open)

  • 1-2. GM C.Hevia Alejano (CUB), IM J.Obregon Rivero (CUB) – 7½/9
  • 3-4. GM B.Macieja, GM E.Cordova (PER) – 7/9

O2C Doeberl Cup, Canberra (AUS) 2015-04-02/2015-04-06 (open)

  • 1. GM Zhou Weiqi (CHN) – 7½/9
  • 2-3. GM D.Johansen (AUS), GM S.Ganguly (IND) – 7/9
  • 4-6. GM L.Van Wely (NED), GM B.Heberla, IM I.Bjelobrk (AUS) – 6½/9

Pobeskydi FIDE Open, Frydek Mistek (CZE) 2015-04-02/2015-04-06 (open)

  • 1. IM V.Plat (CZE) – 7½/9
  • 2. IM I.Sipos (HUN) – 7/9
  • 3. P.Nguyen – 6½/9

Spring Open Women, Budapeszt (HUN) 2015-04-07/2015-04-15 (open)

  • 1-3. IM I.Rajlich, IM S.Vajda (HUN), WGM T.Gara (HUN) – 6½/9

15th Bangkok Chess Club Open, Pattaya (THA) 2015-04-12/2015-04-19 (open)

  • 1-3. GM N.Short (ENG), GM S.Ganguly (IND), GM K.Dragun – 7½/9

Internationale Deutsche Junioren Meisterschaft, Ströbeck (GER) 2015-04-13/2015-04-19 (kołowy)

  • 1. GM K.Piorun – 7½/9
  • 2-3. GM S.Bogner (SUI), GM A.Vovk (UKR) – 5½/9

FIDE Women’s World Teams, Chengdu (CHN) 2015-04-19/2015-04-28 (drużynowy, kołowy)

Abrisham Open, Sowme’eh Sara (IRI) 2015-05-07/2015-05-13 (open)

  • 1-2. FM D.Shahinyan (ARM), IM T.Harutyunian (ARM) – 7/9
  • 3-8. m.in.: GM E.Ghaem Maghami (IRI), GM A.Rasmussen (DEN), IM J.Stopa – 6/9

9th Wunsiedel Open, Wunsiedel (GER) 2015-05-14/2015-05-17 (open)

  • 1-8. GM A.Neiksans (LAT), GM N.Maiorov (BLR), GM G.Jones (ENG), GM V.Kunin (GER), IM J.Stopa, GM A.Danin (RUS), GM A.Rakhmanov, GM A.Delchev (BUL) – 5½/7

9th BPB Limburg Open, Maastricht (NED) 2015-05-22/2015-05-25

  • 1-5. GM R.Janssen (NED), IM J.Van Foreest (NED), GM B.Soćko, GM B.Bok (NED), GM S.Ernst (NED) – 5½/7

16th European Women’s Championship, Chakvi (GEO) 2015-05-19/2015-05-30 (open)

  • 1. GM N.Zhukova (UKR) – 9½/11
  • 2. IM N.Batsiashvili (GEO) – 9/11
  • 3. IM A.Kashlinskaya (RUS) – 8/11
  • 4-9. m.in. GM M.Soćko – 7½/11
  • 26-40. m.in. WGM J.Zawadzka – 6/11

12th Orlova GM, Orłowa (CZE) 2015-05-24/2015-05-31 (kołowy)

12th Orlova Open A, Orłowa (CZE) 2015-05-24/2015-05-31 (open)

50th Capablanca Memorial – Premier, Hawana (CUB) 2015-06-15/2015-06-25 (kołowy)

  • 1.GM V.Kunin (GER) – 6½/9
  • 2-5. GM J-K.Duda, GM Y.Bacallao Alonso (CUB), GM I.Ortiz Suarez (CUB) – 5/9

Ceske Budejovice GM, Czeskie Budziejowice (CZE) 19-27/06/2015 (kołowy)

  • 1-2. GM V.Malaniuk (UKR), IM K.Drozdowski – 6/9
  • 3-4. GM L.Voloshin (CZE), IM P.Simacek (CZE) – 5½/9

Duras BVK Open, Brno (CZE) 27/06-05/07/2015 (open)

  • 1. M.Myć – 7½/9
  • 2. M.Nurkiewicz – 7/9
  • 3. N.Vyskocil (CZE) – 6½/9
  • 4-6. M.Kosiorek, P.Pokorny (CZE), J.Majer (CZE) – 6/9

Karvina Open, Karwina (CZE) 27/06-05/07/2015 (open)

  • 1-2. V.Zwardon (CZE), A.Chudinovskikh (RUS) – 7/9
  • 3-5. m.in. J.Orzechowski – 6½/9

26th NATO Chess, Amsterdam (DEN) 05-11/07/2015 (open)

  • 1.GM A.Volodin (EST) – 6/7
  • 2-6. FM F.Pedersen (DEN), IM L.Drabke (GER), FM F.Wantiez, D.Graczyk, FM M.Helbig (GER) – 5½/9

Oporto Open, Porto (POR) 13-19/07/2015 (open)

  • 1-7. m.in. GM K.Spraggett (CAN), IM K.Kuźmicz, GM V.Kunin (GER), GM V. Malakhatko (BEL) – 7/9

Lake Sevan, Martuni (ARM) 12-21/07/2015 (kołowy)

  • 1. GM J-K.Duda – 6/9
  • 2. GM D.Anton Guijarro (ESP) – 5½/9

8th Paleochora Open, Paleochora (GRE) 17-24/07/2015 (open)

  • 1.GM V.Borovikov –  7½/9
  • 2-9. m.in. GM A.Kovchan (UKR), GM A.Delchev (BUL), GM J.Stopa, GM T.Gareyev (USA) – 7/9

105 Jahre FC St. Pauli Open, Hamburg (GER) 18-26/07-2015 (open)

  • 1-5. GM B.Soćko, IM J.Cuenca Jimenez (ESP), GM I.Khenkin (GER), GM N.Huschenbeth (GER), IM A.Feuerstack (GER) – 7/9

48th Biel GM, Biel (SUI) 20-30/07/2015 (dwukołowy)

  • 1. GM M.Vachier-Lagrave (FRA) – 6½/10
  • 2. GM R.Wojtaszek – 6/10
  • 3-4. GM M.Adams (ENG), GM D.Navara (CZE) – 5½/10

48th Biel Master Open, Biel (SUI) 20-30/07/2015 (open)

  • 1-2. GM E.Sutovsky (ISR), GM B.Adhiban (IND) – 8/11
  • 3-7. m.in. GM T.Gharamian (FRA), GM D.Fridman (GER), GM M.Bartel – 7½/11

28th Kiel Open, Kilonia (GER) 25/07-31/07-2015 (open)

  • 1. GM D.Baramidze (GER) – 8/9
  • 2. GM A.Dgebuadze (BEL) – 7/9
  • 3-7. m.in. GM Z.Lanka (LAT), GM J.Stopa – 6½/9

July Lviv Tradition (IM-group), Lviv (UKR) 27/07-01/08/2015 (kołowy)

  • 1. IM D.Mischuk (UKR) – 6½/9
  • 2-4. IM E.Odnorozhenko (UKR), WFM I.Petrova (UKR), P.Sabuk – 5½/9

6th ch-EUR IBCA, Lyon (FRA) 25/07-02/08/2015 (open)

4th Mare di Fano International Tournament, Fano (ITA) 01-08/08/2015 (open)

  • 1. GM P.Prohaszka (HUN) – 7/9
  • 2-3. IM D.Sadzikowski, F.Rambaldi (ITA) – 6½/9

19th Hogeschool Zeeland Tournament, Vlissingen (NLD) 01-08/08/2015 (open)

  • 1. GM B.Jobava (GEO) – 8/9
  • 2. IM J.van Foreest (NED) – 7½/9
  • 3-8. m.in. GM J.Werle (NED), GM K.Landa (RUS), GM M.Krasenkow – 7/9

4th Arber Open, Bayerisch Eisenstein (GER) 01-09/08/2015 (open)

  • 1-2. GM H.Stefansson (ISL), GM M.Prusikin (GER) – 7½/9
  • 3-10. m.in. GM M.Pap (SRB), GM M.Grabarczyk, GM L.Gutman (GER) – 6½/9

Riga Tech Open A, Ryga (LAT) 10-16/08/2015 (open)

  • 1-2. GM A.Shirov (LAT), GM R.Hovhannisyan (ARM) – 7½/9
  • 3-4. GM R.Jumabayev (KAZ), GM I.Kovalenko (LAT) – 7/9
  • 5-10. m.in. GM H.Melkumyan (ARM), GM D.Świercz – 6½/9

5th Split Open, Split (CRO) 09-16/08/2015 (open)

  • 1-10. m.in. GM A.Brkic (CRO), GM. A.Saric (CRO), GM Z.Kozul (CRO), F.Michalski, GM M.Palac (CRO) – 7/9

Stare Mesto Open, Stare Mesto (CZE) 14-22/08/2015 (open)

  • 1-3. GM V.Talla (CZE), IM D.Kanovsky (CZE), IM T.Kriebel (CZE) – 8/10
  • 4-5. WGM J.Worek, J.Miesbauer (CZE) – 7½/10

18th Olomouc IM, Ołomuniec (CZE) 15-22/08/2015 (kołowy)

  • 1. IM R.Biolek (CZE) – 6½/9
  • 2. IM J.Bures (CZE) – 6/9
  • 3. M.Paszewski – 5½/9

VMCG GM, Lueneburg (GER) 15-23/08/2015 (kołowy)

  • 1-2. IM A.Heimann (GER), IM J.Van Foreest (NED) – 6½/9
  • 3. GM S.Ovsejevitsch (UKR) – 6/9
  • 4. GM M.Grabarczyk – 5/9

17th Sants Open, Barcelona (ESP) 21-30/08/2015 (open)

  • 1. GM K.Piorun – 8½/10
  • 2-8. mi.n. GM R.Edouard (FRA), GM D.Vocaturo (ITA), GM K.Dragun – 8/10

(twic1086)


Tytuły międzynarodowe nadane w 2015

GM Jacek Stopa
WGM
IM Maciej Klekowski, Jacek Stachańczyk, Łukasz Jarmuła, Eugeniusz Iwanow (kompozycja szachowa), Marian Wróbel (kompozycja szachowa), Antoni Krzyżanowski (szachy korespondencyjne), Mariusz Wojnar (szachy korespondencyjne)
WIM Aleksandra Lach, Anna Warakomska, Mariola Woźniak
FM Arkadiusz Bebel, Aleksander Kaczmarek, Paweł Musiałkiewicz, Jakub Szóstko, Mikołaj Tomczak, Michał Karpus, Kacper Grela, Karol Kucza, Jan Pułtorak, Maciej Sroczyński
WFM Julia Antolak
CM Bartosz Fiszer, Zbigniew Hurnik
WCM
FA Wojciech Krzyżanowski

Urodzeni w 2015

Zmarli w 2015

IM Marian Braczko
Eugeniusz Ledwoń
WFM Ewa Nagrocka
Bogdan Olejarczyk
SIM Antoni Schön
Stanisław Szczepaniec
Krzysztof Sznapik

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close