Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. PKWN 1976

12. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. PKWN

Lublin, 15 lipca – 2 sierpnia 1976
1975 | 1976 | 1977
Turniej główny
am = 9, mm = 7
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1 am Aleksiej Suetin URS 2525 ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 ½
2 mm Siergiej Makaryczew URS 2495 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 1 9
3 mm Krunoslav Hulak YUG 2470 0 ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 9
4 mm Tamaz Giorgadze URS 2475 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ 1 1
5 m Jan Adamski 2415 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 1 1 ½ 1
6 m Zbigniew Szymczak 2400 ½ ½ 0 ½ ½ ½ 0 1 ½ 1 ½ 1 1
7 mm Ewgeni Ermenkow BUL 2435 ½ ½ 0 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 0 1
8 am Karl Robatsch AUT 2445 ½ 0 ½ ½ ½ 1 0 ½ 0 ½ 0 1 ½
9 am Mato Damjanović YUG 2425 ½ ½ 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 0 1
10 mm Jurij Nikolac YUG 2485 0 0 ½ 0 1 ½ 0 1 ½ 0 ½ 1 ½
11 m Jacek Bielczyk 2375 0 ½ 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 5
12 m Adam Kuligowski 2345 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ 1 0 ½ ½ 0 ½
13 m Władysław Schinzel 2370 0 0 0 0 ½ 0 1 0 1 0 ½ 1 0 4
14 m Jerzy Pokojowczyk 2335 ½ 0 0 0 0 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ 1
Turniej kobiecy
mm = 8½ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2
1 m Grażyna Szmacińska 2070 ½ ½ 0 ½ 1 1 1 1 1 ½ 1 8
2 mm Karolyne Honfi HUN 2090 ½ ½ 1 1 ½ 0 1 ½ ½ 1 1
3 mm Gertrude Baumstark ROM 2210 ½ ½ ½ 1 0 0 1 1 1 1 1
4 mm Tatiana Zatułowska URS 2240 1 0 ½ 0 1 1 ½ ½ 1 1 1
5 mm Krystyna Radzikowska 2110 ½ 0 0 1 ½ ½ 1 ½ 1 1 1 7
6 mm Henrijeta Konarkowska-Sokolov YUG 2150 0 ½ 1 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 6
7 m Irena Kasprzyk 2015 0 1 1 0 ½ 0 ½ 1 0 ½ ½ 5
8 m Anna Jurczyńska 2100 0 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ 1 1 1 5
9 m Milena Skacelikova CSR 2020 0 ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ 0 1 4
10 m Rumiana Goczewa BUL 2115 0 ½ 0 0 0 ½ 1 0 ½ 1 0
11 k Bożena Sikora 1915 ½ 0 0 0 0 ½ ½ 0 1 0 ½ 3
12 I Hanna Jagodzińska 0 0 0 0 0 0 ½ 0 0 1 ½ 2
Turniej B
mm = 9
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5
1 m Slobodan Martinović YUG 2420 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 ½
2 m Herman Suradiradja INA 2345 0 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 ½ 1 ½ ½ 1
3 m Adrian Michalczyszyn URS 2425 ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 9
4 m Aurel Urzica ROM 2335 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ 1 1 1 1 1 9
5 m Nebojsa Illijin ROM 2360 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 1 1 9
6 m Miodrag Todorcević FRA 2400 ½ 0 0 ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ 1 1 1 9
7 mm Andrzej Sydor 2425 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½
8 mm Gyula Kluger HUN 2335 ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ 1 0 ½ 1 ½ 1 7
9 m Henryk Dobosz ½ 0 ½ 1 0 0 ½ ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ 6
10 mm Julio Boudy CUB 2395 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 1 0 0 ½ 1 1 6
11 k Karol Pinkas 2330 ½ ½ 0 0 ½ 0 0 1 0 1 ½ 0 0 1 5
12 k Zbigniew Księski 0 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0 ½ ½ 5
13 m Uwe Kunsztowicz FRG 2415 0 ½ 0 0 0 0 ½ 0 ½ ½ 1 1 1 0 5
14 mm Andrzej Filipowicz 2385 0 ½ ½ 0 0 0 ½ ½ ½ 0 1 ½ 0 ½
15 mm Lothar Zinn DDR 2415 ½ 0 ½ 0 0 0 ½ 0 ½ 0 0 ½ 1 ½ 4
Turniej open
wyniki czołówki

Sędzia główny festiwalu: Tadeusz Pieprzowski

Partie

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close