Mistrzostwa Polski juniorów do 10 lat w szachach szybkich

Mistrzostwa Polski juniorów do 10 lat w szachach szybkich – rozgrywane od 1995 zawody, mające na celu wyłonienie medalistów Mistrzostw Polski w szachach szybkich w grupie wiekowej do 10 lat (w 2010 – jako Puchar Polski juniorów, w 2011 – jako Puchar Polski młodzików, od 2012 – jako Mistrzostwa Polski młodzików).

Do 2010 obowiązywało tempo P-30, w 2011 – P-25+10″, a od 2012 – P-15+10″. W latach 2002–2005 i 2007–2009 odbywały się również rozgrywki w tempie P-15 (edycje 2007–2009 rozegrano pod oficjalną nazwą Puchar Polski juniorów w szachach szybkich).

Turnieje rozgrywane są systemem szwajcarskim z udziałem kilkudziesięciu uczestników i odbywają się w tym samym miejscu oraz czasie razem z pozostałymi grupami wiekowymi. W przypadku mistrzostw w tempie P-15, edycje 2002–2005 rozegrane zostały w Kołobrzegu, natomiast 2007–2009 – razem z mistrzostwami w tempie P-30.

Wielokrotni Mistrzowie Polski juniorów
do 10 lat w szachach szybkich
2 Kamil Dragun 2005
Jan-Krzysztof Duda 2007 – 2008
Bartosz Fiszer 2016 – 2017
Zbigniew Strzemiecki 2002 – 2003
Medaliści Mistrzostw Polski juniorów do 10 lat w szachach szybkich
I m. II m. III m.
1 1995 Teofilów Marek Kubicki Marek Gawron Jan Skurski
2 1996 Biała Radosław Wojtaszek Michał Adamski Dawid Śmierzchalski
3 1997 Biała Mateusz Kulesza Mateusz Kuzioła Jacek Stopa
4 1998 Częstochowa Marcin Tazbir Paweł Czarnota Mateusz Bronowicki
5 1999 Częstochowa Tomasz Warakomski Jacek Tomczak Maciej Brzeski
6 2000 Częstochowa Jakub Masłowski Jacek Tomczak Maciej Brzeski
7 2001 Częstochowa Jakub Dudys Piotr Lach Arkadiusz Leniart
8 2002 Koszalin
Kołobrzeg (P-15)
Zbigniew Strzemiecki
Kamil Kapica
Łukasz Tokarski
Marcel Kanarek
Marcin Sieciechowicz
Marcin Sieciechowicz
9 2003 Polanica-Zdrój
Kołobrzeg (P-15)
Zbigniew Strzemiecki
Marcel Kanarek
Marcin Krzyżanowski
Dariusz Świercz
Dariusz Świercz
Daniel Sadzikowski
10 2004 Koszalin
Kołobrzeg (P-15)
Marcin Krzyżanowski
Tomasz Klepaczka
Dariusz Świercz
Kamil Dragun
Daniel Sadzikowski
Krystian Jacek
11 2005 Koszalin
Kołobrzeg (P-15)
Kamil Dragun
Kamil Dragun
Kacper Drozdowski
Jan Musiałkiewicz
Maciej Zieliński
Jakub Gabryjałowicz
12 2006 Częstochowa Grzegorz Nasuta Kamil Cichy Wiktor Kwiatkowski
13 2007 Koszalin
Koszalin (P-15)
Jan-Krzysztof Duda
Komil Khamidov
Komil Khamidov
Jan-Krzysztof Duda
Szymon Kulaś
Emil Osiński
14 2008 Lublin
Lublin (P-15)
Jan-Krzysztof Duda
Przemysław Piotrowski
Maciej Żądło
Piotr Śnihur
Radosław Gajek
Maciej Adamczewski
15 2009 Koszalin
Koszalin (P-15)
Konrad Drozdowski
Maciej Adamczewski
Maciej Adamczewski
Paweł Fukowski
Wojciech Januszkiewicz
Filip Michalski
16 2010 Warszawa Kacper Grela Jan Guzik Konrad Drozdowski
17 2011 Warszawa Jakub Kosakowski Jakub Garbowski Jan Pułtorak
18 2012 Warszawa Miłosz Szpar Jakub Kosakowski Mateusz Lis
19 2013 Olsztyn Paweł Teclaf Krzysztof Szczurek Daniel Sanz Wawer
20 2014 Wrocław Oskar Ogłaza Tomasz Szczepanowski Bartosz Norek
21 2015 Katowice Jakub Chyży Gracjan Grzesik Tymon Ochędzan
22 2016 Koszalin Bartosz Fiszer Jan Wojdak Marek Madej
23 2017 Wrocław Bartosz Fiszer Hubert Meers Piotr Kejna
24 2018 Wrocław Jakub Seemann Kamil Warchoł Wojciech Wielgus

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close