Mistrzostwa Polski juniorów do 12 lat w szachach

Mistrzostwa Polski juniorów do 12 lat w szachach – rozgrywane od 1989 zawody, mające na celu wyłonienie medalistów Mistrzostw Polski oraz uczestników Mistrzostw Świata i Europy w grupie wiekowej do 12 lat.

Turnieje rozgrywane są systemem szwajcarskim z udziałem kilkudziesięciu uczestników i odbywają się w tym samym miejscu oraz czasie razem z MP juniorek do 12 lat.

Wielokrotni Mistrzowie Polski
juniorów do 12 lat
2 Dariusz Świercz 2005 – 2006
Paweł Teclaf 2014 – 2015
Kamil Tomsia 2007 – 2008
Medaliści Mistrzostw Polski juniorów do 12 lat
I m. II m. III m.
1 1989 Piechowice Marcin Kamiński Robert Kempiński Grzegorz Protaziuk
2 1990 Toruń Edward Łupkowski Tomasz Jakubowski Bartosz Soćko
3 1991 Limanowa Łukasz Twardowski Maciej Nurkiewicz Rafał Drzazga
4 1992 Biała Podlaska Piotr Stefanek Łukasz Cyborowski Sławomir Burdziński
5 1993 Grudziądz Adam Dudziak Radosław Jedynak Marcin Szeląg
6 1994 Grudziądz Radosław Jedynak Krzysztof Gratka Marcin Szymański
7 1995 Nadole Marcin Szymański Marcin Mąka Krzysztof Jakubowski
8 1996 Żagań Kamil Mitoń Jerzy Owczarzak Bartłomiej Matlęga
9 1997 Nadole Mateusz Bartel Grzegorz Gajewski Marcin Krysztofiak
10 1998 Krynica Morska Radosław Wojtaszek Bartosz Machaj Michał Adamski
11 1999 Wisła Jacek Stopa Radosław Wojtaszek Michał Adamski
12 2000 Kołobrzeg Paweł Czarnota Michał Luch Piotr Brodowski
13 2001 Kołobrzeg Tomasz Warakomski Jakub Masłowski Mateusz Bobula
14 2002 Kołobrzeg Jacek Tomczak Jakub Masłowski Arkadiusz Leniart
15 2003 Wisła Arkadiusz Leniart Jakub Dudys Nikodem Gosławski
16 2004 Kołobrzeg Zbigniew Strzemiecki Paweł Kowalczyk Marcin Sieciechowicz
17 2005 Kołobrzeg Dariusz Świercz Michał Matuszewski Michał Janczarski
18 2006 Kołobrzeg Dariusz Świercz Kamil Dragun Marcin Krzyżanowski
19 2007 Ustroń Kamil Tomsia Jan Musiałkiewicz Kamil Dragun
20 2008 Ustroń Kamil Tomsia Grzegorz Nasuta Kacper Żochowski
21 2009 Łeba Jan-Krzysztof Duda Aleksander Kaczmarek Ryszard Eggink
22 2010 Wisła Filip Delekta Piotr Śnihur Piotr Karpacz
23 2011 Mielno Mikołaj Winiarski Juliusz Pham Michał Wiśniewski
24 2012 Solina Kamil Kozioł Igor Janik Kacper Grela
25 2013 Wałbrzych Szymon Gumularz Krzysztof Łukasiewicz Radosław Psyk
26 2014 Spała Paweł Teclaf Radosław Psyk Mikołaj Nowak
27 2015 Suwałki Paweł Teclaf Daniel Sanz Wawer Adam Kopaczewski
28 2016 Olecko Oskar Ogłaza Maciej Czopor Gracjan Grzesik
29 2017 Drzonków Tymon Czernek Oskar Ogłaza Filip Łuczak
30 2018 Sypniewo Jakub Chyży Hubert Meers Maciej Jeda

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close