Mistrzostwa Polski juniorów do 14 lat w szachach

Mistrzostwa Polski juniorów do 14 lat w szachach – rozgrywane od 1989 zawody, mające na celu wyłonienie medalistów Mistrzostw Polski oraz uczestników Mistrzostw Świata i Europy w grupie wiekowej do 14 lat.

Turnieje rozgrywane są systemem szwajcarskim z udziałem kilkudziesięciu uczestników i odbywają się w tym samym miejscu oraz czasie razem z MP juniorek do 14 lat.

Wielokrotni Mistrzowie Polski
juniorów do 14 lat
2 Paweł Blehm 1993 – 1994
Radosław Gajek 2011 – 2012
Paweł Teclaf 2016 – 2017
Medaliści Mistrzostw Polski juniorów do 14 lat
I m. II m. III m.
1 1989 Piechowice Paweł Jaracz Robert Ciemniak Przemysław Gralka
2 1990 Toruń Robert Siekaczyński Piotr Dobrowolski Przemysław Grądalski
3 1991 Limanowa Robert Kempiński Marcin Kamiński Piotr Bobras
4 1992 Biała Podlaska Edward Łupkowski Grzegorz Osipiak Łukasz Kłykow
5 1993 Grudziądz Paweł Blehm Rafał Antoniewski Grzegorz Pelec
6 1994 Grudziądz Paweł Blehm Rafał Antoniewski Marcin Szeląg
7 1995 Nadole Marcin Szeląg Marek Stryjecki Krzysztof Gratka
8 1996 Nadole Krzysztof Gratka Krzysztof Jasik Radosław Jedynak
9 1997 Nadole Marcin Szymański Marcin Dziuba Aleksander Miśta
10 1998 Łężeczki Stanisław Zawadzki Jerzy Owczarzak Bartłomiej Heberla
11 1999 Zamość Filip Bargłowski Bartłomiej Heberla Mateusz Bartel
12 2000 Biała Dariusz Szoen Radosław Wojtaszek Marcin Krysztofiak
13 2001 Pokrzywna Radosław Wojtaszek Michał Adamski Krzysztof Bulski
14 2002 Żagań Paweł Czarnota Piotr Brodowski Wojciech Moranda
15 2003 Brody Iłżeckie Tomasz Warakomski Michał Olszewski Mateusz Bronowicki
16 2004 Turek Arkadiusz Leniart Mateusz Bobula Jacek Tomczak
17 2005 Janów Lubelski Maciej Kukła Piotr Nguyen Roman Mucha
18 2006 Bęsia Zbigniew Strzemiecki Marcel Kanarek Michał Janczarski
19 2007 Turawa Dariusz Świercz Marcel Kanarek Marcin Krzyżanowski
20 2008 Szczawno-Zdrój Marcin Krzyżanowski Kamil Dragun Paweł Weichhold
21 2009 Sielpia Jan Musiałkiewicz Kamil Dragun Kacper Drozdowski
22 2010 Sękocin Stary Kacper Drozdowski Bartosz Nowicki Grzegorz Nasuta
23 2011 Suwałki Radosław Gajek Jakub Koitka Komil Khamidov
24 2012 Solina Radosław Gajek Piotr Śnihur Dawid Niekraś
25 2013 Wałbrzych Mikołaj Tomczak Igor Janik Kacper Grela
26 2014 Spała Igor Janik Szymon Walter Witold Klepek
27 2015 Suwałki Jakub Kosakowski Patryk Chylewski Szymon Gumularz
28 2016 Olecko Paweł Teclaf Jan Pułtorak Mikołaj Nowak
29 2017 Drzonków Paweł Teclaf Marek Pniaczek Tomasz Musiał
30 2018 Sypniewo Maciej Czopor Oskar Ogłaza Jonasz Baum

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close