Mistrzostwa Polski juniorów do 16 lat w szachach szybkich

Mistrzostwa Polski juniorów do 16 lat w szachach szybkich – rozgrywane od 2000 zawody, mające na celu wyłonienie medalistów Mistrzostw Polski w szachach szybkich w grupie wiekowej do 16 lat.

Do 2010 obowiązywało tempo P-30, w 2011 – P-25+10″, a od 2012 – P-15+10″. W latach 2002–2005 i 2007–2009 odbywały się również rozgrywki w tempie P-15 (edycje 2007–2009 rozegrano pod oficjalną nazwą Puchar Polski juniorów w szachach szybkich).

Turnieje rozgrywane są systemem szwajcarskim z udziałem kilkudziesięciu uczestników i odbywają się w tym samym miejscu oraz czasie razem z pozostałymi grupami wiekowymi. W przypadku mistrzostw w tempie P-15, edycje 2002–2005 rozegrane zostały w Kołobrzegu, natomiast 2007–2009 – razem z mistrzostwami w tempie P-30.

Wielokrotni Mistrzowie Polski juniorów
do 16 lat w szachach szybkich
2 Paweł Czarnota 2003 – 2004
Jakub Kosakowski 2017 – 2018
Tomasz Warakomski 2004 – 2005
Medaliści Mistrzostw Polski juniorów do 16 lat w szachach szybkich
I m. II m. III m.
1 2000 Częstochowa Grzegorz Gajewski Rafał Tomczak Stanisław Zawadzki
2 2001 Częstochowa Mateusz Bartel Maciej Marszałek Dariusz Szoen
3 2002 Koszalin
Kołobrzeg (P-15)
Radosław Wojtaszek
Bartosz Przybylski
Zbigniew Pakleza
Marcin Tobys
Łukasz Luba
Adam Czuchnicki
4 2003 Polanica-Zdrój
Kołobrzeg (P-15)
Jacek Stopa
Paweł Czarnota
Paweł Czarnota
Wojciech Moranda
Michał Luch
Maciej Rutkowski
5 2004 Koszalin
Kołobrzeg (P-15)
Tomasz Warakomski
Paweł Czarnota
Wojciech Moranda
Rafał Lubczyński
Paweł Czarnota
Paweł Baran
6 2005 Koszalin
Kołobrzeg (P-15)
Tomasz Warakomski
Jacek Tomczak
Daniel Gumuła
Jacek Szwed
Michał Motyka
Maciej Brzeski
7 2006 Częstochowa Maciej Brzeski Krzysztof Zapolski Michał Kopczyński
8 2007 Koszalin
Koszalin (P-15)
Mateusz Kołosowski
Kacper Piorun
Marcin Sieciechowicz
Mateusz Kołosowski
Maciej Klekowski
Michał Smoła
9 2008 Lublin
Lublin (P-15)
Michał Janczarski
Marcel Kanarek
Kamil Klim
Arkadiusz Bebel
Roman Mucha
Michał Janczarski
10 2009 Koszalin
Koszalin (P-15)
Błażej Kaleta
Wojciech Wandzik
Zbigniew Strzemiecki
Marcel Kanarek
Paweł Weichhold
Oskar Wieczorek
11 2010 Warszawa Oskar Wieczorek Kamil Dragun Marcin Krzyżanowski
12 2011 Warszawa Kacper Drozdowski Jan Musiałkiewicz Łukasz Licznerski
13 2012 Warszawa Grzegorz Nasuta Aleksander Kaczmarek Bartosz Nowicki
14 2013 Olsztyn Radosław Gajek Ryszard Eggink Dawid Niekraś
15 2014 Wrocław Piotr Śnihur Łukasz Jarmuła Mikołaj Tomczak
16 2015 Katowice Igor Janik Mikołaj Winiarski Michał Karpus
17 2016 Koszalin Szymon Gumularz Igor Janik Oskar Wołoch
18 2017 Wrocław Jakub Kosakowski Viktor Gažík (SVK) Szymon Gumularz
19 2018 Wrocław Jakub Kosakowski Paweł Teclaf Antoni Kozak

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close