Mistrzostwa Polski juniorów do 16 lat w szachach

Mistrzostwa Polski juniorów do 16 lat w szachach – rozgrywane od 1991 zawody, mające na celu wyłonienie medalistów Mistrzostw Polski oraz uczestników Mistrzostw Świata i Europy w grupie wiekowej do 16 lat.

Turnieje rozgrywane są systemem szwajcarskim z udziałem kilkudziesięciu uczestników i odbywają się w tym samym miejscu oraz czasie razem z MP juniorek do 16 lat, MP juniorek do 18 lat i MP juniorów do 18 lat.

Wielokrotni Mistrzowie Polski
juniorów do 16 lat
2 Rafał Antoniewski 1995 – 1996
Jacek Tomczak 2005 – 2006
Medaliści Mistrzostw Polski juniorów do 16 lat
I m. II m. III m.
1 1991 Limanowa Robert Ciemniak Tomasz Markowski Marcin Wałach
2 1992 Biała Podlaska Jacek Dubiel Michał Swół Piotr Dobrowolski
3 1993 Grudziądz Marcin Kamiński Robert Kempiński Bartłomiej Macieja
4 1994 Żagań Bartosz Soćko Jakub Filipek Rafał Łobejko
5 1995 Żagań Rafał Antoniewski Łukasz Twardowski Rafał Biały
6 1996 Nadole Rafał Antoniewski Marcin Szeląg Paweł Blehm
7 1997 Nadole Marcin Szeląg Michał Szulc Krzysztof Gratka
8 1998 Krynica Morska Marcin Dziuba Marcin Szymański Krzysztof Jasik
9 1999 Nowa Ruda Marcin Szymański Marcin Dziuba Aleksander Miśta
10 2000 Wisła Jerzy Owczarzak Bartłomiej Heberla Rafał Tomczak
11 2001 Zakopane Bartłomiej Heberla Dominik Sypnicki Zbigniew Pakleza
12 2002 Bartkowa Radosław Wojtaszek Zbigniew Pakleza Marcin Krysztofiak
13 2003 Krynica-Zdrój Wojciech Moranda Krystian Kuźmicz Paweł Czarnota
14 2004 Łeba Marcin Tazbir Michał Luch Paweł Czarnota
15 2005 Łeba Jacek Tomczak Michał Olszewski Arkadiusz Leniart
16 2006 Łeba Jacek Tomczak Arkadiusz Leniart Adrian Panocki
17 2007 Łeba Kacper Piorun Marcin Sieciechowicz Kamil Klim
18 2008 Łeba Paweł Kowalczyk Marcin Sieciechowicz Maciej Klekowski
19 2009 Chotowa Marcel Kanarek Zbigniew Strzemiecki Marcin Krzyżanowski
20 2010 Karpacz Marcin Krzyżanowski Kamil Dragun Paweł Weichhold
21 2011 Murzasichle Kacper Drozdowski Jan Musiałkiewicz Mirosław Lewicki
22 2012 Solina Aleksander Kaczmarek Filip Cukrowski Szymon Kulaś
23 2013 Szczyrk Łukasz Jarmuła Piotr Śnihur Ryszard Eggink
24 2014 Jastrzębia Góra Radosław Gajek Łukasz Jarmuła Przemysław Piotrowski
25 2015 Karpacz Kacper Grela Igor Janik Mikołaj Winiarski
26 2016 Szklarska Poręba Igor Janik Kamil Kozioł Jakub Garbowski
27 2017 Ustroń Szymon Gumularz Jakub Kosakowski Kosma Pacan-Milej
28 2018 Jastrzębia Góra Jakub Kosakowski Kosma Pacan-Milej Mieszko Miś

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close