Mistrzostwa Polski juniorów do 8 lat w szachach szybkich

Mistrzostwa Polski juniorów do 8 lat w szachach szybkich – rozgrywane od 1998 zawody, mające na celu wyłonienie medalistów Mistrzostw Polski w szachach szybkich w grupie wiekowej do 8 lat (w 2010 – jako Puchar Polski juniorów, w 2011 – jako Puchar Polski młodzików, od 2012 – jako Mistrzostwa Polski młodzików).

Do 2010 obowiązywało tempo P-30, w 2011 – P-25+10″, a od 2012 – P-15+10″. W latach 2002–2005 i 2007–2009 odbywały się również rozgrywki w tempie P-15 (edycje 2007–2009 rozegrano pod oficjalną nazwą Puchar Polski juniorów w szachach szybkich).

Turnieje rozgrywane są systemem szwajcarskim z udziałem kilkudziesięciu uczestników i odbywają się w tym samym miejscu oraz czasie razem z pozostałymi grupami wiekowymi. W przypadku mistrzostw w tempie P-15, edycje 2002–2005 rozegrane zostały w Kołobrzegu, natomiast 2007–2009 – razem z mistrzostwami w tempie P-30.

Wielokrotni Mistrzowie Polski juniorów
do 8 lat w szachach szybkich
3 Jan-Krzysztof Duda 2005 – 2006
 2 Bartosz Fiszer 2014 – 2015
Kacper Grela 2007 – 2008
Oskar Ogłaza 2012 – 2013
Dariusz Świercz 2001 – 2002
Kamil Tomsia 2003 – 2004
Medaliści Mistrzostw Polski juniorów do 8 lat w szachach szybkich
I m. II m. III m.
1 1998 Częstochowa Jacek Tomczak Rafał Kasperek Adrian Panocki
2 1999 Częstochowa Jakub Dudys Łukasz Hanzel Michał Botor
3 2000 Częstochowa Kamil Kapica Marcel Kanarek Piotr Szumilas
4 2001 Częstochowa Dariusz Świercz Zbigniew Strzemiecki Marcel Kanarek
5 2002 Koszalin
Kołobrzeg (P-15)
Dariusz Świercz
Daniel Sadzikowski
Kamil Tomsia
Tomasz Klepaczka
Daniel Sadzikowski
Maciej Adamowicz
6 2003 Polanica-Zdrój
Kołobrzeg (P-15)
Kamil Tomsia
Grzegorz Nasuta
Jan Musiałkiewicz
Kamil Dragun
Bartosz Suliga
Jakub Gabryjałowicz
7 2004 Koszalin
Kołobrzeg (P-15)
Kamil Tomsia
Bartosz Woźniak
Grzegorz Nasuta
Jakub Gabryjałowicz
Kacper Drozdowski
Jan Budziński
8 2005 Koszalin
Kołobrzeg (P-15)
Jan-Krzysztof Duda
Jan-Krzysztof Duda
Piotr Terochin
Kacper Tomaszewski
Dominik Marczuk
Maciej Żądło
9 2006 Częstochowa Jan-Krzysztof Duda Emil Osiński Bartłomiej Mazur
10 2007 Koszalin
Koszalin (P-15)
Dawid Moćkun
Kacper Grela
Piotr Lankof
Maciej Adamczewski
Juliusz Pham
Dawid Moćkun
11 2008 Lublin
Lublin (P-15)
Kacper Grela
Michał Choina
Konrad Drozdowski
Filip Janiszewski
Filip Janiszewski
Kacper Grela
12 2009 Koszalin
Koszalin (P-15)
Adrian Gajdamowicz
Krzysztof Łukasiewicz
Mateusz Mendak
Igor Szymanowski
Igor Szymanowski
Jakub Garbowski
13 2010 Warszawa Miłosz Szpar Nikodem Pabiszczak Jan Pułtorak
14 2011 Warszawa Paweł Teclaf Jan Golecki Szymon Poziomkowski
15 2012 Warszawa Oskar Ogłaza Jakub Suder Gracjan Grzesik
16 2013 Olsztyn Oskar Ogłaza Filip Łuczak Tymon Czernek
17 2014 Wrocław Bartosz Fiszer Konrad Łyszczarz Krzysztof Matela
18 2015 Katowice Bartosz Fiszer Hubert Meers Michał Zgorzelski
19 2016 Koszalin Jakub Seemann Wojciech Borowik Hubert Zięba
20 2017 Wrocław Krzysztof Wojtacha Kamil Warchoł Bartosz Bartodziej
21 2018 Wrocław Paweł Sowiński Gabriel Karaszewski Krzysztof Wojtacha

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close