Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2008

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2008

2007 | 2008 | 2009
Szachy klasyczne – U20
Środa Wielkopolska, 25 stycznia – 3 lutego 2008 (system kołowy, 11 rund)
Sędzia główny: Rafał Siwik, strona internetowa
                     
1-2 mm Jacek Tomczak 2433 8   1 mm Joanna Majdan 2293
1-2 mm Wojciech Moranda 2533 8   2 k+ Kinga Zakościelna 2024
3 m Piotr Brodowski 2426   3 k Jagoda Gołek 2044
4 mf Mateusz Bobula 2410 7   4 mf Klaudia Kulon 2128
5 mm Rafał Lubczyński 2413   5 k+ Małgorzata Nowak 2037 6
6 mf Kacper Piorun 2370   6 k Katarzyna Adamowicz 2079 6
7 mf Marcel Kanarek 2348 6   7 k Anna Andrzejewska 2042 6
8 mf Jacek Szwed 2312   8 k+ Maria Demidowicz 2039
9 mf Daniel Gumuła 2309   9 I Aleksandra Zmarzły 1831 4
10 k Tomasz Gałażewski 2281   10 mf Anna Iwanow 1975 4
11 I++ Michał Smoła 2115 3   11 k Katarzyna Radziewicz 1961
12 I++ Mateusz Dubiński 2110 1   12 I Alicja Stodolnik 1833 1
                     
  Dogrywka: J.Tomczak – W.Moranda 1 : 1
Złoty medal zdobył J.Tomczak, który posiadał
lepszą wartościowość w turnieju głównym.
           
                     
Szachy klasyczne – U18
Łeba, 29 marca – 6 kwietnia 2008 (system szwajcarski, 11 rund)
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, ChessArbiter: juniorzy | juniorki
                     
1 mm Jacek Tomczak 2433   1 k+ Maria Gościniak 2073
2 mf Kacper Piorun 2370   2 k Wiktoria Wierzbicka 2008
3 k+ Adrian Panocki 2248 8   3 k+ Małgorzata Nowak 2037 8
4 k Piotr Wojciechowski 2211 8   4 k+ Maria Demidowicz 2039
5 mf Mateusz Bobula 2410   5 k+ Joanna Kasperek 2048 7
6 k Krzysztof Zapolski 2218 7   6 k Katarzyna Radziewicz 1961 7
7 k Tomasz Głuszko 2202 7   7 k Jagoda Gołek 2044
8 I++ Michał Smoła 2115 7   8 k Magdalena Krasnodębska 2019
9 kmf Michał Walentukiewicz 2198   9 I+ Urszula Staniszewska 1828
10 I+ Piotr Piesik 2022   10 k Wioletta Sobierska 2004
11 I++ Dominik Płończak 2138   11 I+ Elżbieta Dusza 1829 6
12 k Dariusz Fistek 2193   12 I+ Joanna Święszek 1824 6
13 I++ Maciej Kukła 2151   13 I Karolina Bukwa 1804 6
14 I++ Jakub Dudys 2152 6   14 I Michalina Botor 1819 6
15 I++ Piotr Markowski 2084 6   15 I+ Agnieszka Mierska 1864 6
16 I++ Jan Zyśko 2104 6   16 I Oktawia Kotula 1660 6
17 k Marek Piguła 2195 6   17 I+ Anna Depta 1882 6
18 k Karol Rawicz 2212 6   18 I Żaklin Wojdyło 1736 6
19 I++ Łukasz Kowalski 2104 6   19 I++ Anna Sygulska 1896
20 I++ Paweł Piętocha 2025 6   20 I Alicja Kaczmarek 1866
21 I++ Mateusz Dubiński 2110   21 I Agnieszka Raszkiewicz 1835
22 m Maciej Brzeski 2260   22 I+ Magdalena Gorol 1835
23 I Kamil Marchlewicz 2008   23 I Joanna Kasprzykowska 1771
24 k Michał Kopczyński 2226   24 I++ Sylwia Mąkosa 1845 5
25 I++ Tomasz Baturo 2112   25 I Agnieszka Nowakowska 1794 5
26 k Tomasz Gałażewski 2281   26 I++ Katarzyna Ogonowska 1875 5
27 I++ Borys Tofil 2196 5   27 II+ Aneta Wróbel 1698 5
28 I Maciej Kielar 1985 5   28 I Justyna Furman 1800 5
29 II+ Piotr Boratyński 1888 5   29 II Agata Sikorska 1596 5
30 k+ Damian Wcisło 2127 5   30 II Izabela Malewska 1429 5
31 I++ Wiesław Murawski 2135 5   31 I Teresa Stępień 1537 5
32 I Sebastian Kobus 1846 5   32 I Monika Cieślar 1771 5
33 I+ Piotr Lach 2079 5   33 I Sabina Kowalczyk 1663 5
34 I Piotr Wojtaszewski 1938 5   34 II Monika Herman  
35 I Michał Tarkowski 2035   35 I Anna Patyk 1824 4
36 I Kamil Plichta 2045   36 II+ Anna Żebrowska 1565 4
37 I++ Andrzej Żurkowski 2109   37 II+ Anna Zwolan   4
38 I++ Rafał Kasperek 2013   38 II Martyna Filipkowska 1636 3
39 I+ Tomasz Żądło 2025   39 II Justyna Różycka 1675
40 I+ Janusz Kudełka 2081 4            
41 II Krzysztof Sobiech 1785 4            
42 I Adam Ryszkiewicz 1845            
43 I Marek Zakrzewski 1925            
44 I Łukasz Jacel 1991            
45 II Karol Kwapisiewicz 1740 3            
                     
Szachy klasyczne – U16
Łeba, 29 marca – 6 kwietnia 2008 (system szwajcarski, 11 rund)
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, ChessArbiter: juniorzy | juniorki
                     
1 I++ Paweł Kowalczyk 2075 9   1 mf Klaudia Kulon 2128 10
2 k Marcin Sieciechowicz 2259   2 k++ Kinga Zakościelna 2024
3 I++ Maciej Klekowski 2177   3 mf Anna Warakomska 2181 9
4 I++ Michał Janczarski 2095   4 I+ Dorota Sikorska 1931 8
5 I++ Tomasz Witek 2113   5 k Katarzyna Adamowicz 2079 7
6 mf Marcel Kanarek 2348 7   6 I++ Patrycja Łabędź 1954 7
7 I++ Arkadiusz Bebel 2152 7   7 I Anna Żądło 1725 7
8   Wojtek Sochacki (FRA) 2224 7   8 I Martyna Pietrzak 1774 7
9 I++ Roman Mucha 2143 7   9 I Anna Krupa 1758
10 I++ Bartosz Tokarski 2138 7   10 I Magdalena Barburzyńska 1831
11 I Jakub Tobolski 2006 7   11 I++ Monika Głuszko 1852
12 I Arkadiusz Siwiec 2071   12 I Anna Ryszkiewicz 1724
13 I Piotr Goluch 2016   13 k Anna Skrzypczak 2032 6
14 I++ Adam Ścibior 2124   14 I+ Dominika Ostrowska 1822 6
15 I Michał Obruśnik 2029   15 I Aleksandra Krajewska 1712 6
16 II Robert Graca 2075   16 I+ Agata Dzionk 1803 6
17 I Przemysław Święch 1912 6   17 II+ Katarzyna Stępień 1543 6
18 I+ Przemysław Bokiej 2068 6   18 I Natalia Szczurek 1704 6
19 I Paweł Łęczycki 1879 6   19 I Izabela Siergiej 1677 6
20 k Łukasz Tokarski 2253 6   20 I Patrycja Pacak 1759 6
21 I++ Kamil Klim 2154 6   21 I Izabela Piechota 1765 6
22 I++ Michał Matuszewski 2189 6   22 I Joanna Chmielewska 1749
23 I Piotr Sabuk 1996 6   23 I Monika Tarczykowska 1793
24 mf Mateusz Kołosowski 2309 6   24 I Kamila Dąbrowska  
25 I Rafał Kowalczyk 1972   25 I Kamila Jarmużyńska  
26 I++ Radosław Barski 2060   26 I Angelika Mąkosa 1730
27 I Piotr Szumilas 2038   27 II Jolanta Bakalarczyk   5
28 I Mateusz Skomiał 1946   28 I Ewa Efinowicz 1806 5
29 I Michał Solnicki 1982   29 I Magdalena Kowara 1797 5
30 I Krystian Walczak 1965   30 I Aleksandra Jaworska 1664 5
31 II Piotr Misztal 1781   31 I Agata Rosiak 1828 5
32 I Damian Graczyk 1906   32 I Katarzyna Sieliwonik 1696 5
33 I Wojciech Zieliński 1901   33 II Monika Murawa   5
34 I Przemysław Matuszczyk 1975 5   34 II Agnieszka Przybielska 1654 5
35 I Michał Buzun 1858 5   35 I Daria Wolniaczyk  
36 II+ Adam Ancuta 1846 5   36 III Alicja Malewska  
37 I Łukasz Karski 1980 5   37 I Katarzyna Więcławska  
38 I Marcin Puczyłowski 1962   38 II Joanna Góra 1557
39 II+ Adam Pera     39 II Aleksandra Drygaś  
40 II Piotr Grudzień 1812   40 II+ Marta Gryglas   4
41 I Miłosz Lorek 1835   41 II Patrycja Orłowska   4
42 II Bartłomiej Śmieszniak     42 I Danuta Więcławek 1658 4
43 I+ Przemysław Borowicz 1989   43 II Marta Skiba 1683
44 II Dawid Pilarski 1748   44 II Małgorzata Bruch  
45 I Edgar Wesołowski 1890 4   45 II+ Paula Dąbrowska 1605
46 I+ Marcin Kostański 1909 4   46 I Monika Busko 1427 3
47 II Damian Marchlewicz 1841 4   47 III Eliza Wawer 1587 3
48 I Piotr Urbański 1786 4            
49 I Maciej Koziej 2010 4            
50 II Robert Wasiluk 1725 4            
51 I Michał Tulwin 1806            
52 II Adam Bućko              
53 II Krzysztof Pałasz 1748            
                     
Szachy klasyczne – U14
Szczawno-Zdrój, 26 kwietnia – 4 maja 2008 (system szwajcarski, 10 rund)
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, ChessArbiter: juniorzy | juniorki
                     
1 k Marcin Krzyżanowski 2190 8   1 mf Anna Iwanow 1964
2 I+ Kamil Dragun 2229   2 I++ Malvina Chrząszcz 1924 8
3 I Paweł Weichhold 2002   3 I Aleksandra Zmarzły 1848 8
4 I++ Daniel Sadzikowski 2105 7   4 I Maria Leks 1776
5 I Jan Musiałkiewicz 2025 7   5 I Alicja Stodolnik 1806
6 k+ Oskar Wieczorek 2235   6 mf Aleksandra Lach 2063
7 I Wojciech Wandzik 2009   7 I Maria Warchoł 1817 6
8 I Błażej Kaleta 1927   8 I++ Klaudia Wiśniowska 1897 6
9 I Paweł Musiałkiewicz 1801   9 I Luiza Tomaszewska 1820 6
10 I Łukasz Licznerski 1834   10 I Aleksandra Kozera 1871 6
11 I Tomasz Klepaczka 2042 6   11 I Sabina Jabłońska 1737 6
12 I Przemysław Adamek 1932 6   12 I++ Sara Kowalska 1877 6
13 I Eneasz Wiewióra 1985 6   13 I+ Anna Strzelczyk 1833 6
14 II+ Michał Cieślar 1852 6   14 I Magdalena Mucha 1780
15 I Marcin Pietruszewski 1886   15 I Anna Gadzinowska 1672
16 I Bartłomiej Mondrzycki 2018   16 I Alina Zezulkin 1635
17 I Bartosz Ziębiński 1923   17 I Marika Olchówko 1734
18 I Bartosz Sowul 2028   18 II Joanna Nun 1560
19 I Marek Lis 2006   19 I Agata Kowalewska 1635 5
20 I Maciej Mroziak 1892   20 I Martyna Sowa 1644 5
21 I Kacper Polok 1914   21 I Małgorzata Jaśnikowska   5
22 II Aleksander Łukasiewicz 1809 5   22 II+ Joanna Byrka 1617 5
23 I Maciej Zieliński 1926 5   23 II+ Kaja Łukiewicz   5
24 I Paweł Stankiewicz 1771 5   24 II Aleksandra Wieczorek 1627 5
25 II+ Grzegorz Grochulski 1821 5   25 II Joanna Pańczuk   5
26 I Krystian Jacek 2017 5   26 II Natalia Graczyk 1727 5
27 II Dominik Sobaniec 1778 5   27 I Joanna Dobrzańska 1664 5
28 II+ Sebastian Malec 1771   28 I Aleksandra Zahorska   5
29 I Mirosław Lewicki 1838   29 I Dominika Starczewska 1733 5
30 I Damian Lewtak 1860   30 II Greta Dubrawska 1572
31 II Maciej Chomski 1736   31 II Oliwia Chalastra  
32 II Patryk Gałaszewski 1734   32 II+ Katarzyna Zelenka  
33 II+ Tomasz Jaskółka 1763   33 II Agnieszka Cieślicka  
34 II+ Maciej Adamowicz 1813   34 I Zofia Wodzyńska  
35 II+ Mieszko Wodzyński 1781 4   35 II Luiza Czerwińska   4
36 II Mateusz Kamecki 1719 4   36 II Maja Raczyńska   4
37 III Bartosz Prażmowski 1769 4   37 I Aleksandra Gawor   4
38 I Tomasz Chudzik 1881 4   38 I Roksana Jacek 1646
39 I Robert Malec 1819 4   39 II+ Diana Paterek  
40 I Aleksander Kuśpak 1858 4   40 II Roksana Socha  
41 II Krystian Ziaja 1803 4   41 II Katarzyna Kaczor  
42 II+ Maciej Kropidłowski 1711 4   42 II Alicja Bednarczyk  
43 II+ Jan Góra 1694   43 II Karina Kruk   3
44 II Piotr Jędras 1707   44 II Martyna Kotarska  
45 II Filip Adamus 1780   45 III Martyna Dobroszek 1400 2
46 II Mateusz Małaczek 1830   46 III Klaudia Grubalska 1400 1
47 II Dawid Baran 1634            
                     
Szachy klasyczne – U12
Ustroń, 8 – 16 marca 2008 (system szwajcarski, 11 rund)
Sędzia główny: Adam Curyło, ChessArbiter: juniorzy | juniorki
                     
1 I+ Kamil Tomsia 1998 10½   1 I Angelika Dziodzio 1697 10
2 I Grzegorz Nasuta 1928   2 I Judyta Lachowicz 1688
3 II+ Kacper Żochowski 1623   3 I Katarzyna Cyboran 1692 9
4 I Michał Poświatowski 1744   4 II Iga Lechowicz  
5 II Szymon Kulaś 1819   5 II+ Natalia Ostalska  
6 I+ Kacper Drozdowski 2024 7   6 II Monika Rykała   7
7 II+ Damian Śliwicki 1723 7   7 II+ Emilia Kustal   7
8 II+ Aleksander Kaczmarek 1835   8 I+ Urszula Grochocińska 1694
9 II+ Jan Budziński 1821   9 II+ Agata Żyła  
10 II Mateusz Łapaj 1754   10 II+ Anna Delekta  
11 II Jakub Chmielewski 1630   11 I Anna Mazur  
12 II+ Dominik Marczuk 1780   12 I Aleksandra Tarnowska 1718
13 II+ Filip Cukrowski 1747   13 II+ Joanna Maruszczak  
14 II Tomasz Żebracki     14 I Katarzyna Murawko 1630 6
15 I Wiktor Kwiatkowski     15 II Dominika Gorbacz   6
16 II+ Mateusz Mazalon 1780 6   16 I Aleksandra Łapa   6
17 II+ Marcin Smołka 1815 6   17 I Kinga Pastuszko 1638 6
18 II Michał Chmielecki 1674 6   18 II Radosława Lascar   6
19 I Kamil Miśkiewicz   6   19 II Małgorzata Domańska   6
20 II Mateusz Eggink 1738 6   20 II Natalia Rogacka   6
21 II Bartosz Nowicki 1712 6   21 I Inga Białowąs   6
22 II+ Piotr Renkowski 1607 6   22 I Karolina Cheńska  
23 II+ Dominik Lewtak 1505 6   23 I Katarzyna Wesołowska 1669
24 II Komil Khamidov 1819   24 II Paula Szymczak  
25 I Ryszard Eggink 1749   25 II Anna Gudełajtis  
26 II Patrycjusz Cieślak     26 II+ Klara Czaplewska  
27 II Jakub Gabryjałowicz 1738   27 II Sandra Kucharczak  
28 III Paweł Jarmuła 1501   28 II Joanna Korpalska   5
29 II Adam Kowalczyk 1695   29 I Kamila Jaśkiewicz   5
30 II Andrzej Knapik 1650 5   30 III Karolina Jarmużek   5
31 II Kamil Cichy 1768 5   31 II Monika Łapaj   5
32 II+ Marcin Klimek 1730 5   32 II+ Anna Kotłowska   5
33 II+ Szymon Brzechffa   5   33 II Magdalena Ziemba   5
34 II+ Bartosz Woźniak 1764 5   34 II Antonina Góra   5
35 II+ Karol Ulanowski 1738   35 II Karolina Szeglowska   5
36 II Tomasz Szeglowski     36 II+ Urszula Cichocka   5
37 II+ Kacper Tomaszewski     37 II Milena Barszcz   5
38 II Filip Gorbacz     38 II Paulina Gołaczyńska  
39 II Mateusz Błaszkiewicz 1816   39 III Anna Larysz  
40 II Karol Perończyk 1660   40 II Dominika Ociepka   4
41 II Witold Oszczanowski 1442   41 II Anna Frączkiewicz   4
42 II Maciej Chmielarz     42 III Iwona Ślęczka   4
43 II Marcin Chmiel   4   43 II Ewa Nawalska   4
44 II Mariusz Kowalczyk   4   44 II Agnieszka Kądziela  
45 II Wiktor Slany   4   45 II Teresa Wojtusiak  
46 I Konrad Gawiec 1903 4   46 II+ Justyna Wąsik  
47 II Paweł Witowski     47 III Adrianna Badawska   3
48 II Szymon Banach     48 III Anna Urbańczyk   3
49 II Patryk Szwajkowski     49 II Karolina Skoczek   3
50 II Tomasz Łakota   2   50 III Oliwia Zalewska   3
                     
Szachy klasyczne – U10
Ustroń, 8 – 16 marca 2008 (system szwajcarski, 11 rund)
Sędzia główny: Adam Curyło, ChessArbiter: juniorzy | juniorki
                     
1 I Jan-Krzysztof Duda 1913 10   1 II Ewa Harazińska   9
2 II Kacper Karwowski     2 I Aleksandra Dadełło 1802 9
3 II+ Maciej Żądło     3 II Agnieszka Dmochowska 1463 8
4 II Piotr Śnihur     4 II Paulina Kopica  
5 II Krzysztof Szulc     5 II Julia Murawko  
6 III Adrian Pałczyński     6 II Mariola Woźniak   7
7 II Krzysztof Żarnowski     7 II Katarzyna Dwilewicz   7
8 II+ Kamil Osiński   7   8 II Aleksandra Kozubal   7
9 III Adam Czajkowski   7   9 II Kinga Kasperek  
10 III Kacper Jóźków   7   10 II Anna Marczuk  
11 II Przemysław Piotrowski   7   11 II Anna Sokołowska  
12 III Tomasz Bruch   7   12 II Anna Kubicka  
13 III Artur Nowakowski     13 III Aleksandra Szymańska  
14 II Piotr Karpacz     14 II Weronika Komala  
15 III Emil Osiński     15 II Weronika Posuniak   6
16 II Kamil Gryglas     16 II Kamila Szwajkowska   6
17 II Maciej Adamczewski   6   17 III Martyna Godek   6
18 II Piotr Klimek   6   18 III Martyna Konopacka   6
19 II Radosław Gajek   6   19 III Iwona Szumera   6
20 III Rafał Buraczewski   6   20 III Edyta Skrzypczak   6
21 II Jakub Ogonowski   6   21 II Klara Hosiawa   6
22 II Marek Chomczyk   6   22 II Katarzyna Pokrzywa   6
23 II Marcin Rosicki   6   23 II Karolina Karleszko  
24 II Filip Delekta   6   24 III Anna Glapa  
25 III Stanisław Koza   6   25 II Małgorzata Bębnik   5
26 II Bartłomiej Mazur     26 III Maria Rudol   5
27 II+ Andrzej Maciejewski     27 III Dominika Walukiewicz   5
28 II Sebastian Krzemiński     28 II Daria Grubalska   5
29 III Kacper Grela     29 III Emilia Kaniewska   5
30 II Dawid Moćkun     30 III Kinga Łabińska   5
31 III Dominik Rzeszowski   5   31 III Joanna Burdzy   5
32 III Szymon Drop   5   32 II Helena Sękowska   5
33 II Wojciech Bronsztejn   5   33 III Oliwia Kiołbasa  
34 IV Konrad Drozdowski   5   34 III Maria Redmerska  
35 II Mateusz Kal   5   35 III Julia Wójcik  
36 III Wojciech Januszkiewicz   5   36 III Weronika Górska  
37 III Szymon Wiśniewski   5   37 III Julia Antolak  
38 III Aleksander Szmer   5   38 III Dominika Templin   4
39 III Michał Pogorzelski   5   39 III Katarzyna Bylica   4
40 II Maciej Korpalski     40 III Joanna Ostrowska   4
41 III Ludwik Rydzak     41 III Agata Dwilewicz  
42 III Jakub Chatys     42 IV Alicja Śliwicka  
43 II Bartosz Rytel 1531   43 IV Anna Rzeszowska  
44 III Stanisław Krawiecki     44 III Marta Mikołajczyk   3
45 III Tomasz Józefiak     45 IV Marta Sobczak   3
46 III Jakub Szygowski     46 IV Katarzyna Szymańska   2
47 III Mateusz Sienko              
48 III Jan Drabek              
49 III Andrzej Mykita              
50 II Piotr Lankof   4            
51 III Tomasz Lamża   4            
52 III Tomasz Smolarczyk   4            
53 III Adrian Miś   3            
54 III Michał Wiśniewski   2            
55 III Mateusz Gużkowski   2            
56 IV Adam Woźniak              
57 IV Michał Majewski   0            
                     
Szachy klasyczne – U8
Karpacz, 30 kwietnia – 4 maja 2008 (system szwajcarski, 9 rund)
Sędzia główny: Andrzej Modzelan, ChessArbiter: juniorzy | juniorki
                     
1 III Kacper Grela   9   1 III Agata Dwilewicz  
2 III Jan Guzik   7   2 III Oliwia Kiołbasa  
3 IV Filip Janiszewski     3 III Julia Antolak  
4 IV Michał Choina     4 II Patrycja Reda   6
5 III Aleksander Szmer   6   5 IV Agata Stebel  
6 III Jan Mrozowski   6   6 III Wiktoria Cieślak  
7 III Jakub Śliwa   6   7 III Zuzanna Choremska   5
8 III Aleksy Kozakow   6   8 III Natalia Popiel   5
9 III Szymon Matyja   6   9 IV Weronika Tkaczyk   5
10 IV Adam Woźniak   6   10 V Agnieszka Kwiatkowska   5
11 IV Kacper Bilczewski     11 IV Magdalena Jankowska   5
12 IV Dawid Włodarczyk     12 II Paulina Pędrak   4
13 IV Jakub Twaróg     13 III Katarzyna Bylica   4
14 III Kamil Kozioł     14 IV Paulina Daciuk  
15 IV Adrian Gajdamowicz     15 V Wiktoria Kruger   3
16 IV Brendon Zegarlicki     16 V Paulina Lencka   2
17 V Marcin Jezierzański   5   17 V Magdalena Ząbczyńska   1
18 IV Mateusz Okrojek   5            
19 III Kacper Surażyński   5            
20   Michał Słomczewski   5            
21 IV Martin Rybka   5            
22 IV Szymon Dryja   5            
23 IV Jakub Hapunik   5            
24 III Mikołaj Strzelecki   5            
25 IV Michał Kośka              
26   Maksymilian Roj              
27 V Piotr Jelinek              
28 III Stanisław Leszczyński              
29 IV Michał Doros              
30   Mateusz Roj   4            
31 IV Kacper Jakubczak   4            
32 IV Mateusz Smrek   4            
33 IV Krzysztof Łukasiewicz   4            
34 IV Wojciech Płoszczyca   4            
35 V Mikołaj Molenda   4            
36 IV Krzysztof Tylenda   4            
37 IV Michał Hołownia   4            
      51 uczestników            

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close