Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2013

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2013

2012 | 2013 | 2014
Szachy klasyczne – U18
Szczyrk, 17 –24 marca 2013 (system szwajcarski, 9 rund)
Sędzia główny: Michał Wejsig, ChessArbiter: juniorzy | juniorki
1 mf Łukasz Licznerski 2331 1 kmf Maria Leks 2083
2 k Grzegorz Nasuta 2295 7 2 kmf Magdalena Mucha 1925
3 k+ Jan Musiałkiewicz 2243 7 3 m Klaudia Wiśniowska 2187 7
4 m Damian Lewtak 2224 6 4 I Aleksandra Tarnowska 1823 6
5 k Bartosz Nowicki 2156 6 5 I+ Anna Mazur 1714
6 I++ Kamil Tomsia 2141 6 6 I Marcelina Tracz 1698
7 k Paweł Jarmuła 2197 7 I Karolina Jarmużek 1568
8 I++ Maciej Mroziak 2149 8 I Agata Kowalewska 1684
9 I+ Jan Budziński 1984 9 k Angelika Dziodzio 1901 5
10 k Sebastian Malec 2171 10 I++ Monika Rykała 1874 5
11 I++ Maciej Zieliński 2091 11 k Dominika Starczewska 1970 5
12 k Paweł Musiałkiewicz 2182 12 I Anna Larysz 1515 5
13 I++ Kacper Żochowski 2083 5 13 I++ Roksana Jacek 1864 5
14 I Rafał Faron 1894 5 14 I++ Urszula Grochocińska 1860
15 k Marcin Pietruszewski 2107 5 15 I++ Katarzyna Cyboran 1757
16 I++ Maciej Adamowicz 2042 5 16 II+ Joanna Nun 1574
17 I Mateusz Eggink 2035 5 17 I+ Urszula Cichocka 1688
18 I Jakub Borawski 1946 5 18 I Anna Kotłowska 1673 4
19 k Paweł Stankiewicz 2108 5 19 II Magdalena Szybka 1450 4
20 k Filip Cukrowski 2163 5 20 I+ Joanna Korpalska 1695 4
21 I Wiktor Kwiatkowski 1949 5 21 II Katarzyna Różaniecka 1549 4
22 I Marcin Klimek 1819 22 I++ Katarzyna Wesołowska 1735 4
23 I Grzegorz Zaręba 1968 23 II Agnieszka Łęczycka 1252 4
24 I+ Michał Poświatowski 2076 24 II+ Karolina Skoczek 1529
25 II+ Adam Jachym 1934 25 II Alicja Bednarczyk 1510
26 I Andrzej Knapik 1913 26 II+ Antonina Czorniej 1365
27 I Jan Góra 1961 27 II Agnieszka Kądziela 1451 3
28 I++ Mateusz Łapaj 2044 28 III Aleksandra Maciążek 1401
29 kmf Mirosław Lewicki 2208 4 29 II Aleksandra Fedak 1228 2
30 I++ Mateusz Paszewski 2065 4
31 I Michał Kanarkiewicz 2056 4
32 II+ Adam Kowalczyk 1878 4
33 I++ Tomasz Jaskółka 2038 4
34 I Daniel Worobiej 1859 4
35 I++ Mariusz Szewczyk 2093 4
36 I+ Marcin Chmiel 1978 4
37 I++ Jakub Suliborski 1996
38 I Adrian Grześków 1885
39 I Jędrzej Adamczewski 1861
40 I Michał Dzikowski 1879
41 I Kamil Łopuszański 1870
42 I+ Radosław Dzierżak 1912 3
43 I Jakub Gabryjałowicz 1779 3
44 I Aleksander Kuśpak 1926 3
45 II+ Mateusz Budnik 1701 3
46 I Miłosz Moszczeński 1754 3
47 I Piotr Promiński 1834
48 II+ Wojciech Mikołajczak 1740 1
Szachy klasyczne – U16
Szczyrk, 17 –24 marca 2013 (system szwajcarski, 9 rund)
Sędzia główny: Michał Wejsig, ChessArbiter: juniorzy | juniorki
1 k Łukasz Jarmuła 2164 7 1 k Ewa Harazińska 2019
2 I++ Piotr Śnihur 2085 7 2 kmf Mariola Woźniak 1982 7
3 I++ Ryszard Eggink 2080 3 mf Oliwia Kiołbasa 1897 7
4 k Radosław Gajek 2273 4 I++ Joanna Maruszczak 1803
5 k Aleksander Kaczmarek 2132 6 5 I++ Katarzyna Murawko 1873 6
6 I Dawid Niekraś 1956 6 6 I Anna Rudnik 1593 6
7 II+ Sebastian Fronczak 1825 6 7 I++ Antonina Góra 1831 6
8 I+ Adam Czajkowski 1923 6 8 I Gabriela Burakowska 1648 6
9 I Mariusz Kowalczyk 1940 9 I Radosława Lascar 1728
10 I Kacper Karwowski 1946 10 I Katarzyna Jędrocha 1668
11 I++ Karol Ulanowski 2118 11 II+ Małgorzata Bębnik 1503 5
11 I Łukasz Siedlanowski 1900 12 I++ Aleksandra Dadełło 1909 5
13 I Damian Śliwicki 2028 13 I Aleksandra Kozaczyńska 1552 5
14 I+ Filip Delekta 1934 14 k Kinga Pastuszko 1917 5
15 I+ Przemysław Piotrowski 1996 5 15 I Paulina Kopica 1706 5
16 I++ Szymon Kulaś 2088 5 16 I Oktawia Wilk 1506 5
17 I Kamil Gierulski 1856 5 17 II+ Edyta Skrzypczak 1526 5
18 I+ Radosław Świderski 1964 5 18 II+ Ewelina Wojna 1572
19 I+ Jakub Koitka 2007 5 19 II+ Natalia Rogacka 1484
20 I Przemysław Filewicz 1751 5 20 I Magdalena Ziemba 1537
21 I+ Dawid Czerw 1947 5 21 I++ Klara Czaplewska 1730
22 II+ Szymon Wiśniewski 1731 5 22 I Agata Binkowska 1637
23 I+ Marek Chomczyk 1935 23 II+ Weronika Frączek 1435
24 I+ Karol Kucza 1886 24 I Aleksandra Łapa 1549
25 I++ Kacper Tomaszewski 1961 25 I Joanna Burdzy 1529
26 I Maciej Kowalski 1877 26 I Kinga Kasperek 1558
27 I Patryk Mrozowski 1723 27 II Natalia Rynkiewicz 1357
28 II+ Grzegorz Nun 1851 28 II Kamila Rylska 1348
29 I Marcin Molenda 1813 29 I Joanna Mielczarek 1470
30 I Jakub Lizak 1893 4 30 I Kamila Jaśkiewicz 1663 4
31 I Maciej Pawłowski 1716 4 31 II+ Agnieszka Bebel 1507 4
32 II+ Krzysztof Mądrawski 1711 4 32 I Anna Prokopowicz 1347 4
33 I Rafał Buraczewski 1825 4 33 I Anna Sokołowska 1526
34 II+ Jakub Gładysz 1798 4 34 I Agata Wicikowska 1495
35 I Tomasz Żebracki 1951 4 35 II Anna Rolka 1491
36 II Krzysztof Kruszyński 1664 4 36 I Magdalena Kotula 1520
37 I Piotr Klimek 1789 4 37 II+ Joanna Ostrowska 1541
38 I Maciej Żądło 1821 38 II Zuzanna Szcześniak 1421
39 I Michał Mirski 1895 39 II Edyta Leszczewska 1389
40 II+ Mikołaj Maciejewski 1733 40 II Magda Szablicka 1451 3
41 II Adam Choina 1552 41 II+ Matylda Rudol 1510 3
42 I Tomasz Szeglowski 1801 42 II Zuzanna Święch 1481 3
43 I Szymon Drop 1818 43 II Dominika Tkaczyk 3
44 I Wojciech Śmieszek 1873 3 44 II Katarzyna Jasiak 1213
45 I Bartłomiej Mazur 1674 3 45 II Agnieszka Kowacz 1378 2
46 II Stanisław Krawiecki 1632 3
47 I Tobiasz Smal 1915
48 I Przemysław Kindler 1817
49 I Marcin Rosicki 1722
Szachy klasyczne – U14
Wałbrzych, 10 – 17 kwietnia 2013 (system szwajcarski, 9 rund)
Sędzia główny: Aleksander Sokólski, ChessArbiter: juniorzy | juniorki
1 I+ Mikołaj Tomczak 1990 7 1 I+ Anna Marczuk 1749 8
2 I+ Igor Janik 1889 2 kmf Agnieszka Dmochowska 1794 7
3 I Kacper Grela 1979 3 I+ Julia Antolak 1747
4 I Wojciech Januszkiewicz 1729 4 I+ Anna Kubicka 1686
5 I+ Mikołaj Winiarski 2096 6 5 I Pola Parol 1638
6 I+ Szymon Walter 1925 6 6 I Weronika Posuniak 1540 6
7 II+ Jakub Witczak 1749 6 7 I Karolina Olechnicka 1665 6
8 I Kacper Bilczewski 1791 6 8 II+ Agata Topolan 1449
9 I++ Kamil Kozioł 2006 9 I Aleksandra Kozubal 1477
10 I+ Jakub Szóstko 1858 10 I Martyna Konopacka 1674
11 I Paweł Fukowski 1641 11 I Emilia Kaniewska 1677
12 I Juliusz Pham 1795 12 I++ Anna Glapa 1660
13 I Filip Janiszewski 1745 13 I Julia Murawko 1651 5
14 II+ Kamil Nowak 1728 14 II Natalia Najuch 1312 5
15 II+ Maciej Wącior 1703 5 15 I Weronika Momot 1460 5
16 I Maciej Adamczewski 1810 5 16 II+ Julia Humin 1386 5
17 I Krzysztof Czerniawski 1696 5 17 II+ Agnieszka Kwiatkowska 1492 5
18 II+ Filip Szulc 1615 5 18 I Karolina Karleszko 1622 5
19 II+ Maciej Oleszek 1667 5 19 II Natalia Pluta 1475 5
20 I Michał Wiśniewski 1848 20 I Wiktoria Cieślak 1532 5
21 I Witold Klepek 1739 21 II+ Helena Sękowska 1459 5
22 I Łukasz Zaleski 1791 22 I Katarzyna Dwilewicz 1635
23 II+ Jacek Belczewski 1650 23 II Anita Daliga 1347
24 II Adam Śnihur 1683 24 II Jagoda Wójcik 1388
25 II+ Sławomir Fudalej 1620 25 I Paulina Pędrak 1371 4
26 II Maciej Kaczkowski 1651 26 II Weronika Tkaczyk 1390 4
27 II Łukasz Ruttar 1471 27 I Anna Karykowska 1493 4
28 II Łukasz Domański 1637 28 II Martyna Ziziuk 1361 4
29 II Bartosz Kotarski 1449 4 29 I Marta Sobczak 1516 4
30 II Paweł Adamczyk 1645 4 30 II+ Aleksandra Wierzbowska 1405 4
31 II Filip Michalski 1665 4 31 I Karolina Kalinowska 1504 4
32 II Przemysław Pytel 1389 4 32 II Martyna Godek 1378 4
33 II+ Dawid Moćkun 1749 33 II Gabriela Maciak 1433 4
34 II Wasyl Badyra 1681 34 II+ Oliwia Skorupa 1510 4
35 II+ Sebastian Bandyk 1582 35 II+ Zuzanna Jurkiewicz 1383
36 I Aleksander Szmer 1739 36 II Karolina Klisz 1342
37 II Antoni Szustakowski 1531 37 II Natalia Popiel 1316
38 I Dawid Klementowski 1734 38 II Zuzanna Mazgaj 1371 3
39 II Michał Choina 1575 3 39 II Justyna Kruszewska 1350 3
40 II Michał Słomczewski 1541 3 40 II Katarzyna Zalewska 1373 3
41 II Mateusz Krasiński 1646 3 41 II Maria Rudol 1488 3
42 II+ Krzysztof Tylenda 1507 3 42 II Weronika Soćko 1584 3
43 II+ Aleksy Kozakow 1619 43 II Sara Robaszkiewicz 1334 3
44 II Mikołaj Molenda 1346 44 II Nina Koperska 1388
45 II Bartosz Rudecki 1649 2 45 II+ Monika Malinowska 1399
46 II Jan Madaliński 2 46 I Agata Stebel 1665 1
Szachy klasyczne – U12
Wałbrzych, 10 – 17 kwietnia 2013 (system szwajcarski, 9 rund)
Sędzia główny: Aleksander Sokólski, ChessArbiter: juniorzy | juniorki
1 I+ Szymon Gumularz 1903 8 1 I Honorata Kucharska 1576 7
2 I Krzysztof Łukasiewicz 1747 7 2 mf Alicja Śliwicka 1825 7
3 I Radosław Psyk 1782 3 I Joanna Kaczmarska 1642 7
4 I Jakub Kosakowski 1754 4 II+ Natalia Guzik 1389
5 I Jan Pułtorak 1803 6 5 I Julia Trusz 1495 6
6 II+ Mateusz Lis 1687 6 6 II Zuzanna Szeląg 1415 6
7 I Miłosz Szpar 1717 7 II+ Aleksandra Trembowiecka 1367 6
8 I Patryk Chylewski 1729 8 I Pola Mościcka 1429 6
9 I Igor Kowalski 1824 9 I Zofia Frej 1545 6
10 II Oskar Wołoch 1706 10 II Michalina Rudzińska 1369 6
11 II+ Adam Kawaler 1633 11 I Maria Karłyk 1386
12 II Igor Szymanowski 1654 12 II+ Alicja Cebula 1616
13 II+ Jakub Garbowski 1687 5 13 I Agata Dwilewicz 1519
14 II+ Jakub Kubiak 1492 5 14 II Zofia Hryń
15 II+ Franciszek Sernecki 1696 5 15 II Małgorzata Gowin 1300 5
16 II Maciej Pytel 1616 5 16 II Zuzanna Kalinowska 1316 5
17 II Dominik Muzyka 1610 5 17 II Joanna Dixa 5
18 II Jan Kokoszczyński 1623 5 18 I Joanna Święch 1554 5
19 II Jakub Ochowicz 1597 5 19 I Karolina Kindler 1398 5
20 II Mateusz Mendak 1565 20 II Sylwia Zamarska 1349 5
21 II Jakub Żółkiewski 1489 21 II Amelia Pyzio 1325 5
22 II+ Krzysztof Raczyński 1593 22 I Weronika Łęczek 1594
23 II+ Maciej Błociński 1444 23 II+ Weronika Poręba 1384
24 II Maciej Popławski 1605 24 II Maria Koruch
25 II+ Mateusz Tustanowski 1602 25 II Maria Krzywnicka 1320 4
26 II Dominik Paliszewski 1600 26 II Klaudia Wagner 4
27 II+ Bartosz Wyczling 1704 27 I Anna Krzysztyńska 1320 4
28 II+ Przemysław Laszczak 1506 28 II Anna Kaniowska 1305 4
29 II Tomasz Posłuszny 1516 4 29 II Agnieszka Buchta 1313 4
30 II+ Mikołaj Polczyk 1515 4 30 II Matylda Ossolińska 1343 4
31 II Szymon Gaj 1365 4 31 II+ Dominika Gredka 1395 4
32 II Kosma Pacan-Milej 1257 4 32 II Aleksandra Żukowska 1347 4
33 II Miłosz Pijewski 1516 4 33 II Debora Choińska 1317
34 II+ Bartosz Miszkieło 1656 4 34 II Aleksandra Michalska 1223
35 II Piotr Krawczyk 1439 35 II Patrycja Szulc 1305
36 II Damian Dąbrowski 1589 36 II Maria Elena Lascar 1363
37 II Michał Wierzbicki 1405 37 II Katarzyna Jajczak
38 II Jakub Ulatowski 1455 38 II Paulina Raczykowska 1127 3
39 III Maciej Rak 1352 3 39 II Julia Surpeta 3
40 II Hubert Twardowski 1353 3 40 II Aleksandra Borsuk 1234 3
41 II Mikołaj Ryk 1555 3 41 II Hanna Maruszczak 3
42 II Paweł Topolan 1432 3 42 II Zuzanna Bakalarczyk 3
43 II Piotr Majocha 1503 43 II Katarzyna Bochniarz 1276
44 III Mateusz Stanowski 44 II Julia Wolak
45 III Stanisław Woszkowski 2 45 II Emilia Szymańska 2
46 III Norbert Jagura 46 II Justyna Partyka
Szachy klasyczne – U10
Szczyrk, 4 – 11 marca 2013 (system szwajcarski, 9 rund)
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, ChessArbiter: juniorzy | juniorki
1 I Paweł Teclaf 1833 9 1 II Magdalena Harazińska 1462
2 II+ Krzysztof Szczurek 1610 7 2 I Zofia Szulc 1549 7
3 II Jakub Suder 1595 7 3 II Aleksandra Czarniecka 1225 7
4 II Jan Golecki 1486 4 II Monika Marcińczyk 7
5 II Paweł Kozłowski 1457 5 II Lidia Czarnecka
6 II Maciej Czopor 6 6 II+ Kinga Wołągiewicz 6
7 II Mieszko Miś 1465 6 7 II+ Magdalena Budkiewicz 6
8 II Tomasz Żyła 1380 6 8 II Ewa Zalewska 6
9 II+ Mateusz Lipiak 1367 9 II Julia Młynaryk 6
10 II+ Daniel Sanz Wawer 1572 10 II Magda Pełka 6
11 II Mateusz Skowron 11 II Martyna Wikar
12 II Jonasz Baum 1525 12 II Jagoda Bieńko
13 II Marek Pniaczek 1468 13 II Maria Malicka
14 II Adam Kopaczewski 1522 14 III Joanna Furtak
15 II Mateusz Mańka 1411 15 III Natalia Misiewicz
16 II Jakub Musiała 1303 5 16 II Julia Nowicka
17 II Gracjan Grzesik 1364 5 17 II Patrycja Waszczuk 1435 5
18 II Mateusz Bujalski 1328 5 18 II Barbara Dadełło 1164 5
19 II Konrad Włodarczyk 5 19 II+ Klaudia Paździerz 1338 5
20 II Oskar Ogłaza 1572 5 20 II Małgorzata Kawecka 1419 5
21 II Tomasz Sokalla 1409 5 21 III Hanna Frej 5
22 II Krzysztof Kabaciński 1522 5 22 III Małgorzata Borkowy 5
23 III Ziemowit Ossoliński 5 23 II+ Florentyna Piotrowska 5
24 III Kamil Maciejewski 5 24 II Aleksandra Hryń 5
25 III Marcin Dolata 25 II Lena Zarębska 5
26 II Szymon Poziomkowski 1409 26 II Laura Czernikowska 5
27 II Patryk Mike 1316 27 II Marta Tomczak 1143
28 II Jakub Stępniowski 28 II Aleksandra Tarka 1370
29 II Jakub Maciak 29 III Katarzyna Gębal
30 II Dorian Grala 30 II Paulina Paździerz 1130
31 II Szymon Skurniak 31 II+ Maja Filipska
32 II Rafał Giędosz 32 II Emilia Załucka 4
33 III Oliwer Wirkus 33 II Emilia Dyląg 4
34 II Michał Pełka 4 34 II Oliwia Mirowska 4
35 III Jakub Świątek 4 35 II Aleksandra Kubasik 4
36 III Maciej Strzelecki 1407 4 36 II Gabriela Szymczyk 4
37 II Nikodem Bialik 4 37 II Zuzanna Adamczyk 4
38 II Wiktor Smyka 1236 4 38 II Ewa Włodarska 4
39 II Arkadiusz Babiarz 4 39 II Emilia Wojtas 4
40 II+ Kacper Tarkowski 1401 4 40 II Marta Mucha 4
41 II Paweł Brzozowski 4 41 IV Martyna Tuźnik 4
42 II Tomasz Szczepanowski 4 42 III Julia Drob
43 III Maksymilian Żeleźniak 4 43 II Liwia Jarocka
44 III Szymon Pszczoła 4 44 III Aleksandra Franas
45 II Kamil Stankiewicz 1177 45 III Malwina Szewczyk
46 III Maciej Ciesielski 1233 46 III Agata Tamoń 3
47 III Hubert Marczuk 47 II Monika Grabsztunowicz 3
48 II Dawid Stopa 1243 48 III Angelika Twardowska 3
49 III Michał Winkler 1311 49 III Matylda Jellonnek 3
50 II+ Michał Sadowski 3 50 III Maria Ochman 3
51 III Kacper Iwicki 3 51 II Anna Roszkiewicz 3
52 II Wojciech Wnuk 3 52 II Paulina Chęcińska
53 III Daniel Łosicki 3 53 III Izabela Król
54 III Miłosz Rogala 3 54 IV Julia Repeć 2
55 II Michał Zacharzewski 3 55 III Weronika Psyk
56 II Mateusz Chłopecki 1325 56 III Gloria Stvol 1
57 III Konrad Łyszczarz 1
Szachy klasyczne – U8
Poronin, 2 – 5 maja 2013 (system szwajcarski, 9 rund)
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, ChessArbiter: juniorzy | juniorki
1 II Arkadiusz Babiarz 8 1 II Martyna Wikar 8
2 II Oskar Ogłaza 1519 2 III Milena Ślusarczyk
3 IV Bartłomiej Turski 3 II Laura Czernikowska
4 III Sebastian Półtorak 7 4 III Magdalena Gaj 7
5 III Filip Łuczak 7 5 III Helena Kucharska 6
6 III Jakub Mechliński 7 6 III Patrycja Zając 6
7 II Gracjan Grzesik 1360 7 III Zuzanna Matusik 6
8 IV Krzysztof Oleksy 8 II Oliwia Błaszczuk 6
9 III Krzysztof Iwaszkiewicz 6 9 III Izabela Janiak
10 III Konrad Łyszczarz 6 10 IV Barbara Goraj
11 III Adam Haładus 6 11 IV Oliwia Plaskota
12 III Adam Horoszczak 6 12 IV Oliwia Samborska
13 III Tymon Czernek 1282 6 13 III Emilia Hals
14 III Mateusz Pawliszyn 6 14 III Martyna Jędrzejko
15 III Tomasz Misiewicz 6 15 III Aleksandra Ligęza 5
16 IV Artur Pokorny 6 16 IV Eliza Placek 5
17 IV Michał Strugarek 6 17 IV Nadia Lipowska 5
18 IV Maksymilian Maciejek 6 18 IV Emilia Pawłowska 5
19 III Jakub Chyży 19 IV Anna Krzyżosiak 5
20 IV Piotr Franc 20 III Kamila Kopica 5
21 IV Paweł Kossowski 21 IV Katarzyna Kuczyńska 5
22 IV Bartosz Cieśla 22 IV Agata Repeć 5
23 III Tymon Ochędzan 23 IV Marta Krzyżosiak
24 IV Oliwier Klimczak 24 III Katarzyna Uliasz
25 IV Michał Orzechowski 25 III Monika Drela 4
26 IV Mateusz Popowski 26 IV Dominika Dzionek 4
27 IV Marcin Skorupka 5 27 IV Marta Zubrycka 4
28 IV Filip Wojciechowski 5 28 IV Julia Klima 4
29 IV Dawid Binek 5 29 IV Sara Wichura 4
30 IV Arkadiusz Skorupka 5 30 IV Maria Sokół 4
31 IV Maciej Norek 5 31 IV Katarzyna Karyś 4
32 III Paweł Czarniecki 5 32 IV Zofia Reszka
33 IV Tomasz Żychlewicz 5 33 IV Joanna Sztandar
34 IV Mateusz Wysocki 5 34 IV Magdalena Kałuża
35 IV Michał Zgorzelski 5 35 IV Zuzanna Łukasik
36 IV Adam Słonina 5 36 IV Milena Matusik
37 IV Jan Choina 5 37 IV Zofia Łaszczuk
38 IV Kamil Knapik 5 38 III Oliwia Czerwińska
39 IV Wiktor Wilanowski 5 39 IV Karolina Kulpa
40 IV Adam Miketa 1286 40 IV Aleksandra Kieca 3
41 IV Szymon Szczyra 41 Katarzyna Tomaszek 3
42 IV Andrzej Czernecki 42 IV Oliwia Jankowiak 3
43 IV Piotr Paździerz 43 IV Wiktoria Strączek
44 IV Szymon Szymański 44 IV Wiktoria Schyllo 2
45 IV Maciej Zaborowski 45 IV Barbara Reszka
87 uczestników 46 V Oliwia Makowska 1
47 IV Lena Mróz 0

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close