Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1954

8. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Gdańsk, 19 lipca – 6 sierpnia 1954
1953 | 1954 | 1955
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6
1 Władysława Górska ½ 1 1 ½ ½ 1 0 1 1 1 0 1 ½ 1 1 11
2 Halina Szpakowska ½ 1 0 ½ 1 0 1 0 1 0 1 1 1 1 1 10 67,75
3 Krystyna Hołuj 0 0 1 1 0 ½ 1 1 0 1 1 1 ½ 1 1 10 66,75
4 Barbara Wojciechowska (Warszawa) 0 1 0 ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ 1 0 1 67,00
5 Henryka Konarkowska ½ ½ 0 ½ 0 1 ½ 0 1 ½ 1 1 ½ ½ 1 1 64,75
6 Danuta Samolewicz ½ 0 1 0 0 1 ½ 0 1 1 ½ 1 1 1 0
7 Jadwiga Juszczyk 0 1 ½ ½ ½ 0 ½ 1 1 0 1 ½ ½ 1 0 8 58,75
8 Anna Jurczyńska 1 0 0 0 1 ½ ½ ½ 0 0 ½ 1 1 1 1 8 52,75
9 Maria Trojan 0 1 0 ½ 0 1 0 ½ ½ 1 ½ 1 1 0 ½ 52,50
10 Maria Bauza 0 0 1 0 ½ 0 0 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 49,25
11 Henryka Jochelson 0 1 0 ½ 0 0 1 1 0 0 ½ ½ ½ 1 1 7
12 mm Róża Herman 1 0 0 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1
13 Maria Nowak 0 0 0 ½ ½ 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ 0 1 1 5
14 Teresa Zaborska ½ 0 ½ 0 ½ 0 ½ 0 0 0 ½ ½ 1 ½ 0
15 Irena Nowowiejska 0 0 0 1 0 0 0 0 1 ½ 0 0 0 ½ 1 4
16 Erna Wiewiórowska 0 0 0 0 0 1 1 0 ½ 0 0 0 0 1 0
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1  Maria Trojan 1 1 1.5 2.5 3 3 3.5 4 4 5 6 6.5 7.5 7.5 7.5 9
2  Władysława Górska 0.5 1.5 2 2 2.5 3.5 4.5 5.5 6.5 7.5 8.5 9 9 10 11 1
3  Anna Jurczyńska 1 2 2.5 3.5 4.5 5 6 6.5 6.5 6.5 6.5 6.5 6.5 7 8 8
4  Danuta Samolewicz 1 2 2 2 2.5 3 4 4 5 6 6 7 8 8 8.5 6
5  Erna Wiewiórowska 0 0 0 0 0.5 0.5 0.5 1.5 2.5 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 16
6  Jadwiga Juszczyk 1 2 2.5 3.5 4 5 5 5.5 5.5 5.5 6 7 7.5 8 8 7
7  Maria Bauza 1 1 1.5 2 2.5 3 3.5 3.5 4.5 4.5 5.5 5.5 6.5 6.5 7.5 10
8  Barbara Wojciechowska (War) 0 0.5 1.5 2.5 3 3 3.5 4 4 5 6 7 7.5 8.5 9.5 4
9  Krystyna Hołuj 1 1.5 2.5 2.5 3.5 4.5 5.5 6.5 7.5 7.5 8.5 8.5 9.5 10 10 3
10  Henryka Jochelson 0 0.5 0.5 1 2 2.5 3 4 4 4 4 5 5 6 7 11
11  Halina Szpakowska 0 1 1 2 2 3 4 5 6 6.5 6.5 7 8 9 10 2
12  Róża Herman 1 1 1.5 1.5 1.5 2 2 2.5 3 4 4 4.5 5.5 6 6.5 12
13  Maria Nowak 0 1 1.5 2 2.5 2.5 3 3 3.5 3.5 4.5 5 5 5 5 13
14  Irena Nowowiejska 0 0 1 1 1.5 2.5 2.5 2.5 2.5 2.5 2.5 3 3 4 4 15
15  Henryka Konarkowska 0.5 0.5 1.5 2.5 3 3.5 4 4 5 5.5 6.5 7 8 8.5 9.5 5
16  Teresa Zaborska 0 0.5 1 1.5 1.5 1.5 1.5 2 2 3 3.5 4 4 4.5 4.5 14
1 runda
2 runda
M.Trojan – T.Zaborska
W.Górska – H.Konarkowska
A.Jurczyńska – I.Nowowiejska
D.Samolewicz – M.Nowak
E.Wiewiókowska – R.Herman
J.Juszczyk – H.Szpakowska
M.Bauza – H.Jochelson
B.Wojciechowska (War) – K.Hołuj
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
T.Zaborska – K.Hołuj
H.Jochelson – B.Wojciechowska (War)
H.Szpakowska – M.Bauza
R.Herman – J.Juszczyk
M.Nowak – E.Wiewiókowska
I.Nowowiejska – D.Samolewicz
H.Konarkowska – A.Jurczyńska
M.Trojan – W.Górska
remis
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
3 runda
4 runda
W.Górska – T.Zaborska
A.Jurczyńska – M.Trojan
D.Samolewicz – H.Konarkowska
E.Wiewiókowska – I.Nowowiejska
J.Juszczyk – M.Nowak
M.Bauza – R.Herman
B.Wojciechowska (War) – H.Szpakowska
K.Hołuj – H.Jochelson
remis
remis
0 – 1
0 – 1
remis
remis
1 – 0
1 – 0
T.Zaborska – H.Jochelson
H.Szpakowska – K.Hołuj
R.Herman – B.Wojciechowska (War)
M.Nowak – M.Bauza
I.Nowowiejska – J.Juszczyk
H.Konarkowska – E.Wiewiókowska
M.Trojan – D.Samolewicz
W.Górska – A.Jurczyńska
remis
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
5 runda
6 runda
A.Jurczyńska – T.Zaborska
D.Samolewicz – W.Górska
E.Wiewiókowska – M.Trojan
J.Juszczyk – H.Konarkowska
M.Bauza – I.Nowowiejska
B.Wojciechowska (War) – M.Nowak
K.Hołuj – R.Herman
H.Jochelson – H.Szpakowska
1 – 0
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
T.Zaborska – H.Szpakowska
R.Herman – H.Jochelson
M.Nowak – K.Hołuj
I.Nowowiejska – B.Wojciechowska (War)
H.Konarkowska – M.Bauza
M.Trojan – J.Juszczyk
W.Górska – E.Wiewiókowska
A.Jurczyńska – D.Samolewicz
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
remis
7 runda
8 runda
D.Samolewicz – T.Zaborska
E.Wiewiókowska – A.Jurczyńska
J.Juszczyk – W.Górska
M.Bauza – M.Trojan
B.Wojciechowska (War) – H.Konarkowska
K.Hołuj – I.Nowowiejska
H.Jochelson – M.Nowak
H.Szpakowska – R.Herman
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
T.Zaborska – R.Herman
M.Nowak – H.Szpakowska
I.Nowowiejska – H.Jochelson
H.Konarkowska – K.Hołuj
M.Trojan – B.Wojciechowska (War)
W.Górska – M.Bauza
A.Jurczyńska – J.Juszczyk
D.Samolewicz – E.Wiewiókowska
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
remis
0 – 1
9 runda
10 runda
E.Wiewiókowska – T.Zaborska
J.Juszczyk – D.Samolewicz
M.Bauza – A.Jurczyńska
B.Wojciechowska (War) – W.Górska
K.Hołuj – M.Trojan
H.Jochelson – H.Konarkowska
H.Szpakowska – I.Nowowiejska
R.Herman – M.Nowak
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
T.Zaborska – M.Nowak
I.Nowowiejska – R.Herman
H.Konarkowska – H.Szpakowska
M.Trojan – H.Jochelson
W.Górska – K.Hołuj
A.Jurczyńska – B.Wojciechowska (War)
D.Samolewicz – M.Bauza
E.Wiewiókowska – J.Juszczyk
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
11 runda
12 runda
J.Juszczyk – T.Zaborska
M.Bauza – E.Wiewiókowska
B.Wojciechowska (War) – D.Samolewicz
K.Hołuj – A.Jurczyńska
H.Jochelson – W.Górska
H.Szpakowska – M.Trojan
R.Herman – H.Konarkowska
M.Nowak – I.Nowowiejska
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
T.Zaborska – I.Nowowiejska
H.Konarkowska – M.Nowak
M.Trojan – R.Herman
W.Górska – H.Szpakowska
A.Jurczyńska – H.Jochelson
D.Samolewicz – K.Hołuj
E.Wiewiókowska – B.Wojciechowska (War)
J.Juszczyk – M.Bauza
remis
remis
remis
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
13 runda
14 runda
M.Bauza – T.Zaborska
B.Wojciechowska (War) – J.Juszczyk
K.Hołuj – E.Wiewiókowska
H.Jochelson – D.Samolewicz
H.Szpakowska – A.Jurczyńska
R.Herman – W.Górska
M.Nowak – M.Trojan
I.Nowowiejska – H.Konarkowska
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
T.Zaborska – H.Konarkowska
M.Trojan – I.Nowowiejska
W.Górska – M.Nowak
A.Jurczyńska – R.Herman
D.Samolewicz – H.Szpakowska
E.Wiewiókowska – H.Jochelson
J.Juszczyk – K.Hołuj
M.Bauza – B.Wojciechowska (War)
remis
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
15 runda
B.Wojciechowska (War) – T.Zaborska
K.Hołuj – M.Bauza
H.Jochelson – J.Juszczyk
H.Szpakowska – E.Wiewiókowska
R.Herman – D.Samolewicz
M.Nowak – A.Jurczyńska
I.Nowowiejska – W.Górska
H.Konarkowska – M.Trojan
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0

Sędziowie: Zbigniew Miller, Henryk Swinarski
Kierownik turnieju: Jerzy Dreszer

Półfinały
Grupa A Grupa B
Gdańsk, 14 – 27 marca 1954
sędziowie:
Wrocław, 14 – 27 marca 1954
sędziowie:
1 Władysława Górska
2 Maria Bauza 8
3 Henryka Konarkowska 8
4 Jadwiga Leokajtis
5 Danuta Samolewicz
6 Maria Nowak 6
7 Teresa Zaborska
8 Irena Nowowiejska
9 Hanna Derejska
10 Paulina Hanak 4
11 Urszula Larek 3
12 Janina Cieciura 2
1 Jadwiga Juszczyk
2 Anna Jurczyńska
3 Róża Herman
4 Barbara Wojciechowska (Warszawa) 7
5 Maria Trojan 6
6 Liza Rozenbaum 6
7 Henryka Jochelson 5
8 Erna Wiewiórowska 5
9 W.Górna
10 Janina Bereźnicka
11 Józefa Małolepsza 4
12 R.Koszewska ½

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close