Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1966

18. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Koszalin, 7 – 17 lutego 1966
1965 | 1966 | 1967
nie rozegrano półfinałów | zobacz też: finał mężczyzn
System szwajcarski, 10 rund 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1-2 Irena Kondracka ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 8 60
1-2 mm Krystyna Radzikowska ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 1 1 8 58
3 Danuta Samolewicz ½ ½ 0 1 1 1 1 ½ ½ 1 7
4 Jolanta Szota ½ 0 1 0 ½ 1 1 ½ 1 1 60
5 Janina Rybarska 0 ½ 0 1 0 1 1 1 1 1 57
6 Apolonia Litwińska ½ 0 0 ½ 1 1 1 1 ½ 1 56
7 Elżbieta Kowalska 0 ½ 0 1 ½ 0 1 1 1 1 6
8 Aleksandra Szpakowska 0 0 0 ½ ½ 1 ½ 1 1 1 55
9 Mirosława Matyka 0 ½ 0 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 45,5
10 Janina Rusek 0 0 0 1 1 0 0 1 1 1 5 54,5
11 Anna Jurczyńska 0 0 0 1 1 0 ½ ½ 1 1 5 45,5
12 Genowefa Kocik 0 0 0 1 0 0 1 1 1 1 5 43
13 mm Róża Herman ½ 0 0 0 ½ 0 1 1 1 1 5 42,5
14 Anna Hellwig 0 0 ½ 0 0 ½ 1 1 ½ 1 60
15 Olga Szenejko 0 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 54,5
16 Erna Wiewiórowska 0 ½ 0 0 ½ 1 0 ½ 1 1 53,5
17 Józefa Małolepsza 0 ½ 0 0 1 ½ 1 0 ½ 1 48
18 Bożena Ziemecka 0 0 1 0 ½ ½ 0 1 1 ½ 40,5
19 Jadwiga Leokajtis 0 0 0 0 0 1 1 ½ ½ 1 4 43,5
20 Hildegarda Gwiżdż 0 ½ 0 0 1 1 0 ½ ½ ½ 4 40,5
21 Janina Grajewska ½ 0 0 0 ½ 0 ½ ½ 1 0 3
22 Daniela Autowicz 0 0 0 0 0 0 ½ ½ ½ 1 44
23 Lidia Fentzel 0 0 0 0 0 ½ ½ 0 ½ 1 40
24 Stefania Łakomska 0 0 0 0 ½ 0 ½ 1 0 0 2

Uwaga: Numery startowe nieznane, poniższa tabela oparta na miejscach w końcowej klasyfikacji.

Tabela postępowa
Mc Zawodniczki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Mc
1  Irena Kondracka 1 2 3 3.5 4 4.5 5.5 6 7 8 1
2  Krystyna Radzikowska 1 2 3 3.5 4 4.5 5.5 6 7 8 2
3  Danuta Samolewicz 1 2 3 3.5 4 4.5 5.5 6.5 6.5 7 3
4  Jolanta Szota 1 2 2 2.5 3.5 3.5 4.5 5 6 6.5 4
5  Janina Rybarska 0 1 2 3 3.5 4.5 4.5 4.5 5.5 6.5 5
6  Apolonia Litwińska 1 2 2 3 4 4.5 4.5 5.5 6 6.5 6
7  Elżbieta Kowalska 1 1 1 2 3 4 4.5 5 5 6 7
8  Aleksandra Szpakowska 0 1 1.5 2 3 4 4.5 4.5 4.5 5.5 8
9  Mirosława Matyka  0 0.5 1.5 2 2 3 3.5 4 4.5 5.5 9
10  Janina Rusek 0 1 2 2 3 4 4 5 5 5 10
11  Anna Jurczyńska 1 1 1.5 2 2 2 3 3 4 5 11
12  Genowefa Kocik 1 1 2 2 2 2 3 3 4 5 12
13  Róża Herman 0 1 1 2 2.5 2.5 2.5 3.5 4.5 5 13
14  Anna Hellwig 1 2 2 2.5 2.5 3 3.5 4.5 4.5 4.5 14
15  Olga Szenejko 1 1 1.5 2 2.5 3 3 4 4.5 4.5 15
16  Erna Wiewiórowska 1 1 2 2.5 2.5 2.5 3.5 4 4.5 4.5 16
17  Józefa Małolepsza 0 0 0.5 1 2 3 4 4 4.5 4.5 17
18  Bożena Ziemecka 0 0 0.5 1.5 1.5 2 3 4 4.5 4.5 18
19  Jadwiga Leokajtis 1 1 1 1 2 3 3 3 3.5 4 19
20  Hildegarda Gwiżdż 0 1 1.5 1.5 2.5 2.5 2.5 3 3.5 4 20
21  Janina Grajewska 0 0.5 0.5 1 2 2 2.5 2.5 2.5 3 21
22  Daniela Autowicz 0 0 1 1 1 1.5 2 2 2 2.5 22
23  Lidia Fentzel 0 0 0 1 1 1.5 1.5 2 2.5 2.5 23
24  Stefania Łakomska 0 0 0 0 0 0.5 0.5 1.5 2 2 24

Uwaga: Brak informacji o kolorach, poniższa tabela prezentuje wyniki w poszczególnych rundach, ale kolory są niewłaściwe.

1 runda
2 runda
E.Wiewiórowska
A.Hellwig
O.Szenejko
I.Kondracka
A.Jurczyńska
J.Szota
K.Radzikowska
J.Leokajtis
E.Kowalska
D.Samolewicz
G.Kocik
A.Litwińska
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
L.Fentzel
R.Herman
B.Ziemecka
A.Szpakowska
J.Grajewska
M.Matyka
J.Małolepsza
H.Gwiżdż
J.Rybarska
D.Autowicz
J.Rusek
S.Łakomska
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
A.Hellwig
I.Kondracka
J.Szota
K.Radzikowska
D.Samolewicz
A.Litwińska
R.Herman
A.Szpakowska
J.Grajewska
H.Gwiżdż
J.Rybarska
J.Rusek
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
E.Wiewiórowska
O.Szenejko
A.Jurczyńska
J.Leokajtis
E.Kowalska
G.Kocik
L.Fentzel
B.Ziemecka
M.Matyka
J.Małolepsza
D.Autowicz
S.Łakomska
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
3 runda
4 runda
2
2
2
1
1
1
1
1
1
0.5
0
0
I.Kondracka
K.Radzikowska
D.Samolewicz
E.Wiewiórowska
J.Rybarska
J.Rusek
O.Szenejko
H.Gwiżdż
G.Kocik
M.Matyka
B.Ziemecka
D.Autowicz
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
A.Hellwig
J.Szota
A.Litwińska
R.Herman
J.Leokajtis
E.Kowalska
A.Szpakowska
A.Jurczyńska
J.Grajewska
L.Fentzel
J.Małolepsza
S.Łakomska
2
2
2
1
1
1
1
1
0.5
0
0
0
3
3
2
2
2
1.5
1.5
1
1
0.5
0.5
0
I.Kondracka
D.Samolewicz
J.Szota
A.Litwińska
J.Rybarska
O.Szenejko
A.Szpakowska
R.Herman
E.Kowalska
B.Ziemecka
J.Małolepsza
L.Fentzel
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
K.Radzikowska
E.Wiewiórowska
A.Hellwig
J.Rusek
G.Kocik
A.Jurczyńska
M.Matyka
H.Gwiżdż
J.Leokajtis
D.Autowicz
J.Grajewska
S.Łakomska
3
2
2
2
2
1.5
1.5
1.5
1
1
0.5
0
5 runda
6 runda
3.5
3.5
3
2.5
2
2
2
2
1.5
1
1
1
I.Kondracka
K.Radzikowska
A.Litwińska
J.Szota
R.Herman
J.Rusek
E.Kowalska
A.Szpakowska
H.Gwiżdż
J.Małolepsza
J.Grajewska
J.Leokajtis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
D.Samolewicz
J.Rybarska
A.Hellwig
E.Wiewiórowska
O.Szenejko
M.Matyka
G.Kocik
A.Jurczyńska
B.Ziemecka
D.Autowicz
L.Fentzel
S.Łakomska
3.5
3
2.5
2.5
2
2
2
2
1.5
1
1
0
4
4
3.5
3
3
3
2.5
2
2
2
1
1.5
I.Kondracka
K.Radzikowska
J.Rybarska
E.Kowalska
J.Rusek
A.Szpakowska
A.Hellwig
M.Matyka
J.Leokajtis
J.Małolepsza
L.Fentzel
B.Ziemecka
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
A.Litwińska
D.Samolewicz
J.Szota
E.Wiewiórowska
R.Herman
H.Gwiżdż
O.Szenejko
A.Jurczyńska
J.Grajewska
G.Kocik
D.Autowicz
S.Łakomska
4
4
3.5
2.5
2.5
2.5
2.5
2
2
2
1
0
7 runda
8 runda
4.5
4.5
4.5
4
3.5
3
3
2.5
2
2
2
2
I.Kondracka
K.Radzikowska
D.Samolewicz
E.Kowalska
J.Szota
J.Małolepsza
M.Matyka
E.Wiewiórowska
A.Jurczyńska
B.Ziemecka
J.Grajewska
G.Kocik
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
J.Rybarska
A.Litwińska
J.Rusek
A.Szpakowska
O.Szenejko
J.Leokajtis
A.Hellwig
H.Gwiżdż
R.Herman
L.Fentzel
D.Autowicz
S.Łakomska
4.5
4.5
4
4
3
3
3
2.5
2.5
1.5
1.5
0.5
5.5
5.5
5.5
4.5
4
3.5
3.5
3
3
2.5
2.5
0.5
D.Samolewicz
K.Radzikowska
I.Kondracka
A.Litwińska
J.Rusek
E.Wiewiórowska
A.Hellwig
B.Ziemecka
O.Szenejko
R.Herman
H.Gwiżdż
S.Łakomska
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
J.Rybarska
E.Kowalska
J.Szota
A.Szpakowska
J.Małolepsza
M.Matyka
A.Jurczyńska
G.Kocik
J.Leokajtis
D.Autowicz
L.Fentzel
J.Grajewska
4.5
4.5
4.5
4.5
4
3.5
3
3
3
2
1.5
2.5
9 runda
10 runda
5
6
6
5.5
3
4.5
4
4
3.5
3
3
3
J.Szota
I.Kondracka
K.Radzikowska
A.Litwińska
A.Jurczyńska
J.Rybarska
O.Szenejko
E.Wiewiórowska
R.Herman
G.Kocik
J.Leokajtis
H.Gwiżdż
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
D.Samolewicz
E.Kowalska
A.Hellwig
J.Małolepsza
J.Rusek
A.Szpakowska
M.Matyka
B.Ziemecka
J.Grajewska
D.Autowicz
L.Fentzel
S.Łakomska
6.5
5
4.5
4
5
4.5
4
4
2.5
2
2
1.5
7
7
6.5
6
5.5
5
4.5
4.5
4
2.5
3.5
4
I.Kondracka
K.Radzikowska
D.Samolewicz
J.Szota
J.Rybarska
E.Kowalska
M.Matyka
A.Szpakowska
G.Kocik
J.Grajewska
J.Leokajtis
A.Jurczyńska
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
J.Rusek
E.Wiewiórowska
R.Herman
A.Litwińska
A.Hellwig
O.Szenejko
B.Ziemecka
J.Małolepsza
L.Fentzel
H.Gwiżdż
D.Autowicz
S.Łakomska
5
4.5
4.5
6
4.5
4.5
4.5
4.5
2.5
3.5
2
2

Sędzia główny: Biernat
Sędzia asystent: Stańczyk


Dogrywka

Bytom / Opole, 17 – 22 kwietnia 1966
1 2 3 4 5 6
1 mm Krystyna Radzikowska 0 1 1 1 ½
2 Irena Kondracka 1 0 0 0 ½
Przebieg meczu
1
2
3
4
5
I.Kondracka – K.Radzikowska
K.Radzikowska –I.Kondracka
I.Kondracka – K.Radzikowska
K.Radzikowska –I.Kondracka
I.Kondracka – K.Radzikowska
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis

Sędzia główny meczu: Władysław Paleski