Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1980

32. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Częstochowa, 11 – 24 lutego 1980
1979 | 1980 | 1981
zobacz też: finał mężczyzn | półfinał Mistrzostw Polski (1979)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1 mm Hanna Ereńska-Radzewska 2215 0 ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 1 ½ 10
2 m Agnieszka Brustman 2010 1 ½ ½ ½ 0 1 ½ 1 ½ 1 1 1 1
3 m Małgorzata Wiese 2075 ½ ½ 1 0 ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1 1 1 9
4 mm Grażyna Szmacińska 2155 0 ½ 0 1 ½ ½ 1 1 ½ 1 1 ½ 1 47,50
5 m Elżbieta Kowalska 1980 ½ ½ 1 0 0 0 1 ½ 1 1 1 1 1 46,50
6 m Anna Jurczyńska 2050 0 1 ½ ½ 1 1 0 ½ 0 1 ½ 1 ½
7 m Iwona Świecik 2015 ½ 0 0 ½ 1 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 7
8 m Bożena Sikora 2060 0 ½ ½ 0 0 1 0 0 1 ½ 1 1 1 32,75
9 mm Bożena Pytel 2035 0 0 0 0 ½ ½ ½ 1 1 1 ½ ½ 1 32,75
10 k Elżbieta Sosnowska 1990 0 ½ ½ ½ 0 1 ½ 0 0 1 ½ ½ 0 5
11 k Ewa Nagrocka 1818 0 0 ½ 0 0 0 0 ½ 0 0 1 1 1 4
12 m Irena Kasprzyk 1995 0 0 0 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ 0 ½ 1
13 k Hanna Jagodzińska 1906 0 0 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ 3
14 k Jadwiga Kołacz 1741 ½ 0 0 0 0 ½ 0 0 0 1 0 0 ½
awans z finału IMP 1979 – 6
awans z półfinału 1979 – 6
nominacja PZSzach – 2
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Grażyna Szmacińska 0.5 1.5 2.5 3 3.5 4.5 5 6 7 7.5 7.5 8.5 8.5 4
2  Bożena Pytel 0 0 0.5 1.5 2 2 2.5 3 3.5 4.5 5.5 5.5 6.5 9
3  Ewa Nagrocka 1 1 1 1 1 1 1 1 2 3 3.5 3.5 4 11
4  Anna Jurczyńska 0.5 1 1 1.5 2 3 4 5 6 7 7.5 7.5 7.5 6
5  Agnieszka Brustman 0.5 1 2 3 3.5 4.5 5.5 5.5 6.5 7 8 9 9.5 2
6  Elżbieta Kowalska 1 2 3 4 4.5 4.5 5 6 6 6.5 6.5 7.5 8.5 5
7  Hanna Jagodzińska 0.5 0.5 1 1 1.5 1.5 2 2.5 2.5 2.5 2.5 2.5 3 13
8  Irena Kasprzyk 0.5 1 1 1.5 1.5 2.5 2.5 2.5 3 3 3.5 3.5 3.5 12
9  Bożena Sikora 0 1 2 2 3 3.5 4.5 4.5 4.5 4.5 5 6 6.5 8
10  Elżbieta Sosnowska 0.5 0.5 1 1.5 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3 3 4 5 10
11  Małgorzata Wiese 0.5 1 1 2 3 3.5 4 5 6 6.5 7.5 8.5 9 3
12  Jadwiga Kołacz 0 0.5 0.5 0.5 1 1 1 2 2 2 2.5 2.5 2.5 14
13  Hanna Ereńska-Radzewska 1 2 3 3 3.5 4.5 5.5 6.5 7.5 8 8.5 9 10 1
14  Iwona Świecik 0.5 1 1.5 2.5 3.5 4 4 4 4 5 6 6.5 7 7
1 runda
2 runda
G.Szmacińska – I.Świecik
B.Pytel – H.Ereńska-Radzewska
E.Nagrocka – J.Kołacz
A.Jurczyńska – M.Wiese
A.Brustman – E.Sosnowska
E.Kowalska – B.Sikora
H.Jagodzińska – I.Kasprzyk
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
I.Świecik – I.Kasprzyk
B.Sikora – H.Jagodzińska
E.Sosnowska – E.Kowalska
M.Wiese – A.Brustman
J.Kołacz – A.Jurczyńska
H.Ereńska-Radzewska – E.Nagrocka
G.Szmacińska – B.Pytel
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
1 – 0
1 – 0
3 runda
4 runda
B.Pytel – I.Świecik
E.Nagrocka – G.Szmacińska
A.Jurczyńska – H.Ereńska-Radzewska
A.Brustman – J.Kołacz
E.Kowalska – M.Wiese
H.Jagodzińska – E.Sosnowska
I.Kasprzyk – B.Sikora
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
I.Świecik – B.Sikora
E.Sosnowska – I.Kasprzyk
M.Wiese – H.Jagodzińska
J.Kołacz – E.Kowalska
H.Ereńska-Radzewska – A.Brustman
G.Szmacińska – A.Jurczyńska
B.Pytel – E.Nagrocka
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
5 runda
6 runda
E.Nagrocka – I.Świecik
A.Jurczyńska – B.Pytel
A.Brustman – G.Szmacińska
E.Kowalska – H.Ereńska-Radzewska
H.Jagodzińska – J.Kołacz
I.Kasprzyk – M.Wiese
B.Sikora – E.Sosnowska
0 – 1
remis
remis
remis
remis
0 – 1
1 – 0
I.Świecik – E.Sosnowska
M.Wiese – B.Sikora
J.Kołacz – I.Kasprzyk
H.Ereńska-Radzewska – H.Jagodzińska
G.Szmacińska – E.Kowalska
B.Pytel – A.Brustman
E.Nagrocka – A.Jurczyńska
remis
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
7 runda
8 runda
A.Jurczyńska – I.Świecik
A.Brustman – E.Nagrocka
E.Kowalska – B.Pytel
H.Jagodzińska – G.Szmacińska
I.Kasprzyk – H.Ereńska-Radzewska
B.Sikora – J.Kołacz
E.Sosnowska – M.Wiese
1 – 0
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
I.Świecik – M.Wiese
J.Kołacz – E.Sosnowska
H.Ereńska-Radzewska – B.Sikora
G.Szmacińska – I.Kasprzyk
B.Pytel – H.Jagodzińska
E.Nagrocka – E.Kowalska
A.Jurczyńska – A.Brustman
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
9 runda
10 runda
A.Brustman – I.Świecik
E.Kowalska – A.Jurczyńska
H.Jagodzińska – E.Nagrocka
I.Kasprzyk – B.Pytel
B.Sikora – G.Szmacińska
E.Sosnowska – H.Ereńska-Radzewska
M.Wiese – J.Kołacz
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
I.Świecik – J.Kołacz
H.Ereńska-Radzewska – M.Wiese
G.Szmacińska – E.Sosnowska
B.Pytel – B.Sikora
E.Nagrocka – I.Kasprzyk
A.Jurczyńska – H.Jagodzińska
A.Brustman – E.Kowalska
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
11 runda
12 runda
E.Kowalska – I.Świecik
H.Jagodzińska – A.Brustman
I.Kasprzyk – A.Jurczyńska
B.Sikora – E.Nagrocka
E.Sosnowska – B.Pytel
M.Wiese – G.Szmacińska
J.Kołacz – H.Ereńska-Radzewska
0 – 1
0 – 1
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
I.Świecik – H.Ereńska-Radzewska
G.Szmacińska – J.Kołacz
B.Pytel – M.Wiese
E.Nagrocka – E.Sosnowska
A.Jurczyńska – B.Sikora
A.Brustman – I.Kasprzyk
E.Kowalska – H.Jagodzińska
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
13 runda
H.Jagodzińska – I.Świecik
I.Kasprzyk – E.Kowalska
B.Sikora – A.Brustman
E.Sosnowska – A.Jurczyńska
M.Wiese – E.Nagrocka
J.Kołacz – B.Pytel
H.Ereńska-Radzewska – G.Szmacińska
remis
0 – 1
remis
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0

Sędzia główny: Ryszard Kansy
Dyrektor turnieju: Eugeniusz Iwanow

Daniel Sanz Wawer

Źródło: kronika klubowa „Chemika” Bydgoszcz
Dolny rząd od lewej: Ryszard Kansy (sędzia turnieju), Hanna Jagodzińska, Agnieszka Brustman, Bożena Sikora, Małgorzata Wiese, Jadwiga Kołacz, Irena Kasprzyk, Iwona Świecik, Eugeniusz Iwanow (dyrektor turnieju)
Górny rząd od lewej: Anna Jurczyńska, Grażyna Szmacińska, Hanna Ereńska-Radzewska, Elżbieta Kowalska,
Ewa Nagrocka, Elżbieta Sosnowska, Bożena Pytel