Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1981

33. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Poznań, 8 – 21 lutego 1981
1980 | 1981 | 1982
zobacz też: finał mężczyzn | półfinał Mistrzostw Polski (1980)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1 mm Grażyna Szmacińska 2165 0 1 ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 + 1 10½
2 m Bożena Sikora 2035 1 1 1 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 57,50
3 m Iwona Świecik 2015 0 0 1 1 1 ½ 1 1 0 ½ ½ 1 1 50,75
4 m Elżbieta Sosnowska 2005 ½ 0 0 1 1 0 ½ 1 1 1 1 1 ½ 48,75
5 mm Krystyna Radzikowska 2025 ½ 0 0 0 ½ 1 1 1 0 ½ 1 1 1
6 m Anna Jurczyńska 2000 0 1 0 0 ½ ½ 1 0 1 1 1 ½ ½ 7
7 k Hanna Grabczyńska 1955 ½ ½ ½ 1 0 ½ 1 0 1 ½ ½ ½ 0 44,00
8 m Małgorzata Wiese 2125 0 ½ 0 ½ 0 0 0 1 1 ½ 1 1 1 33,75
9 m Elżbieta Kowalska 2090 0 ½ 0 0 0 1 1 0 1 0 0 1 1
10 k Jadwiga Szymańska 1915 0 ½ 1 0 1 0 0 0 0 1 0 ½ 1 5
11 k Hanna Zboroń 1859 0 ½ ½ 0 ½ 0 ½ ½ 1 0 ½ 0 ½ 28,25
12 k Aldona Tańcula 1885 0 ½ ½ 0 0 0 ½ 0 1 1 ½ 0 ½ 26,25
13 k Zofia Kasińska 1855 0 0 0 0 ½ ½ 0 0 ½ 1 1 1 21,75
14 k Jolanta Rojek 1800 0 ½ 0 ½ 0 ½ 1 0 0 0 ½ ½ 0
awans z finału IMP 1980 – 4
awans z półfinału 1980 – 8
nominacja PZSzach – 2
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Bożena Sikora 0.5 1.5 2 3 3.5 4 4 5 6 6.5 7 8 8.5 2
2  Elżbieta Sosnowska 0.5 0.5 1 2 3 3 4 5 5 5.5 6.5 7.5 8.5 4
3  Hanna Zboroń 0.5 1 1.5 1.5 2 2 2.5 3.5 3.5 4 4 4.5 4.5 11
4  Zofia Kasińska 0.5 0.5 1.5 1.5 1.5 2.5 2.5 3 3 3.5 3.5 3.5 4.5 13
5  Hanna Grabczyńska 0.5 1.5 1.5 1.5 2 3 3.5 4 5 5 5.5 6 6.5 7
6  Elżbieta Kowalska 0 0 1 1 2 2.5 2.5 2.5 3.5 4.5 4.5 5.5 5.5 9
7  Anna Jurczyńska 0 0 1 2 2.5 3 4 4 5 5.5 6 6 7 6
8  Iwona Świecik 1 2 2 2.5 2.5 3.5 4.5 4.5 5.5 6 7 7.5 8.5 3
9  Grażyna Szmacińska 1 2 3 4 5 6 6.5 7.5 7.5 8 9 10 10.5 1
10  Aldona Tańcula 0.5 1.5 1.5 2 2 2 3 3 3.5 4 4 4.5 4.5 12
11  Jadwiga Szymańska 0.5 0.5 0.5 0.5 1.5 1.5 1.5 1.5 2.5 3.5 4 4 5 10
12  Krystyna Radzikowska 0.5 1.5 2.5 3.5 4 4 4.5 5.5 5.5 6.5 7.5 7.5 7.5 5
13  Jolanta Rojek 0.5 1 1 2 2 2.5 2.5 2.5 3 3 3 3 3.5 14
14  Małgorzata Wiese 0.5 0.5 1 1 1.5 2.5 3.5 4.5 4.5 4.5 5.5 6.5 6.5 8
1 runda
2 runda
3 runda
B.Sikora – M.Wiese
E.Sosnowska – J.Rojek
H.Zboroń – K.Radzikowska
Z.Kasińska – J.Szymańska
H.Grabczyńska – A.Tańcula
E.Kowalska – G.Szmacińska
A.Jurczyńska – I.Świecik
remis
remis
remis
remis
remis
0 – 1
0 – 1
M.Wiese – I.Świecik
G.Szmacińska – A.Jurczyńska
A.Tańcula – E.Kowalska
J.Szymańska – H.Grabczyńska
K.Radzikowska – Z.Kasińska
J.Rojek – H.Zboroń
B.Sikora – E.Sosnowska
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
E.Sosnowska – M.Wiese
H.Zboroń – B.Sikora
Z.Kasińska – J.Rojek
H.Grabczyńska – K.Radzikowska
E.Kowalska – J.Szymańska
A.Jurczyńska – A.Tańcula
I.Świecik – G.Szmacińska
remis
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
4 runda
5 runda
6 runda
M.Wiese – G.Szmacińska
A.Tańcula – I.Świecik
J.Szymańska – A.Jurczyńska
K.Radzikowska – E.Kowalska
J.Rojek – H.Grabczyńska
B.Sikora – Z.Kasińska
E.Sosnowska – H.Zboroń
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
H.Zboroń – M.Wiese
Z.Kasińska – E.Sosnowska
H.Grabczyńska – B.Sikora
E.Kowalska – J.Rojek
A.Jurczyńska – K.Radzikowska
I.Świecik – J.Szymańska
G.Szmacińska – A.Tańcula
remis
0 – 1
remis
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
M.Wiese – A.Tańcula
J.Szymańska – G.Szmacińska
K.Radzikowska – I.Świecik
J.Rojek – A.Jurczyńska
B.Sikora – E.Kowalska
E.Sosnowska – H.Grabczyńska
H.Zboroń – Z.Kasińska
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
0 – 1
0 – 1
7 runda
8 runda
9 runda
Z.Kasińska – M.Wiese
H.Grabczyńska – H.Zboroń
E.Kowalska – E.Sosnowska
A.Jurczyńska – B.Sikora
I.Świecik – J.Rojek
G.Szmacińska – K.Radzikowska
A.Tańcula – J.Szymańska
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
M.Wiese – J.Szymańska
K.Radzikowska – A.Tańcula
J.Rojek – G.Szmacińska
B.Sikora – I.Świecik
E.Sosnowska – A.Jurczyńska
H.Zboroń – E.Kowalska
Z.Kasińska – H.Grabczyńska
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
H.Grabczyńska – M.Wiese
E.Kowalska – Z.Kasińska
A.Jurczyńska – H.Zboroń
I.Świecik – E.Sosnowska
G.Szmacińska – B.Sikora
A.Tańcula – J.Rojek
J.Szymańska – K.Radzikowska
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
10 runda
11 runda
12 runda
M.Wiese – K.Radzikowska
J.Rojek – J.Szymańska
B.Sikora – A.Tańcula
E.Sosnowska – G.Szmacińska
H.Zboroń – I.Świecik
Z.Kasińska – A.Jurczyńska
H.Grabczyńska – E.Kowalska
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
remis
0 – 1
E.Kowalska – M.Wiese
A.Jurczyńska – H.Grabczyńska
I.Świecik – Z.Kasińska
G.Szmacińska – H.Zboroń
A.Tańcula – E.Sosnowska
J.Szymańska – B.Sikora
K.Radzikowska – J.Rojek
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
M.Wiese – J.Rojek
B.Sikora – K.Radzikowska
E.Sosnowska – J.Szymańska
H.Zboroń – A.Tańcula
Z.Kasińska – G.Szmacińska
H.Grabczyńska – I.Świecik
E.Kowalska – A.Jurczyńska
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
– / +
remis
1 – 0
13 runda
A.Jurczyńska – M.Wiese
I.Świecik – E.Kowalska
G.Szmacińska – H.Grabczyńska
A.Tańcula – Z.Kasińska
J.Szymańska – H.Zboroń
K.Radzikowska – E.Sosnowska
J.Rojek – B.Sikora
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis

Sędzia główny: Ferdynand Pochowski