Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1982

34. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Warszawa, 15 – 28 lutego 1982
1981 | 1982 | 1983
zobacz też: finał mężczyzn | półfinał Mistrzostw Polski (1981)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1 mm Agnieszka Brustman 2140 ½ 1 1 ½ ½ 1 1 1 ½ 1 1 1 1 11
2 mm Małgorzata Wiese 2090 ½ 1 1 0 ½ ½ 1 1 1 1 1 ½ 1 10
3 am Hanna Ereńska-Radzewska 2220 0 0 1 ½ ½ 1 1 1 1 1 1 ½ ½ 9 50,25
4 m Ewa Nagrocka 1930 0 0 0 1 ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 1 9 45,25
5 mm Grażyna Szmacińska 2145 ½ 1 ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 47,75
6 mm Anna Jurczyńska 2005 ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 44,00
7 k Lucyna Krawcewicz 1801 0 ½ 0 0 0 1 ½ 1 0 1 ½ 1 1
8 m Elżbieta Kowalska 2045 0 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 0 ½ 1 1 6
9 k Irena Dworaczek 1930 0 0 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 5
10 I+ Katarzyna Czarska 1700 ½ 0 0 0 ½ 0 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ 25,75
11 mm Krystyna Radzikowska 2075 0 0 0 0 0 ½ 0 1 0 ½ 1 1 ½ 21,00
12 I+ Marzenna Czarska 1700 0 0 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 0 1 4
13 mf Elżbieta Sosnowska 2030 0 ½ ½ 0 ½ 0 0 0 0 ½ 0 1 ½
14 m Apolonia Litwińska 1895 0 0 ½ 0 ½ 0 0 0 ½ ½ ½ 0 ½ 3
awans z finału IMP 1981 – 4 (nie wystąpiły uprawnione Bożena Sikora i Iwona Świecik)
awans z półfinału 1981 – 6+2 (wszystkie uprawnione zawodniczki)
nominacja PZSzach – 2
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Anna Jurczyńska 2005 0.5 1 1.5 1.5 2.5 3 3.5 4 5 5.5 6.5 7 7.5 6
2  Agnieszka Brustman 2140 0.5 1 2 2.5 3.5 4.5 5.5 6.5 7.5 8 9 10 11 1
3  Grażyna Szmacińska 2145 1 2 2.5 3 3.5 4.5 5 5 5.5 6 6.5 7 7.5 5
4  Lucyna Krawcewicz 1801 1 2 2.5 3.5 3.5 3.5 3.5 4.5 4.5 5.5 6 6 6.5 7
5  Elżbieta Sosnowska 2030 1 1.5 1.5 2 2 2 2.5 2.5 3 3 3 3 3.5 13
6  Ewa Nagrocka 1930 1 2 3 4 4 4.5 4.5 5.5 6.5 7.5 7.5 8.5 9 4
7  Irena Dworaczek 1930 0.5 1 1.5 2 3 3 3.5 3.5 4 4 5 5 5 9
8  Elżbieta Kowalska 2045 0.5 0.5 1.5 2 3 3 3 3.5 3.5 4 4.5 5.5 6 8
9  Katarzyna Czarska 1700 0 0.5 0.5 0.5 1 1.5 2 2 2 2.5 3 4 4.5 10
10  Marzenna Czarska 1700 0 0 0.5 1 1.5 1.5 2.5 2.5 2.5 3 3 3.5 4 12
11  Apolonia Litwińska 1895 0 0.5 0.5 1 1 1.5 1.5 2 2.5 2.5 2.5 2.5 3 14
12  Krystyna Radzikowska 2075 0 0 1 1 1 2 2.5 3.5 4 4 4 4.5 4.5 11
13  Małgorzata Wiese 2090 0.5 0.5 1 1.5 2.5 3.5 4.5 5.5 6.5 7.5 8.5 9.5 10 2
14  Hanna Ereńska-Radzewska 2220 0.5 1.5 1.5 2.5 3 4 5 5.5 6 7 8 8 9 3
1 runda
2 runda
A.Jurczyńska – H.Ereńska-Radzewska
A.Brustman – M.Wiese
G.Szmacińska – K.Radzikowska
L.Krawcewicz – A.Litwińska
E.Sosnowska – M.Czarska
E.Nagrocka – K.Czarska
I.Dworaczek – E.Kowalska
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
H.Ereńska-Radzewska – E.Kowalska
K.Czarska – I.Dworaczek
M.Czarska – E.Nagrocka
A.Litwińska – E.Sosnowska
K.Radzikowska – L.Krawcewicz
M.Wiese – G.Szmacińska
A.Jurczyńska – A.Brustman
1 – 0
remis
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
remis
3 runda
4 runda
A.Brustman – H.Ereńska-Radzewska
G.Szmacińska – A.Jurczyńska
L.Krawcewicz – M.Wiese
E.Sosnowska – K.Radzikowska
E.Nagrocka – A.Litwińska
I.Dworaczek – M.Czarska
E.Kowalska – K.Czarska
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
H.Ereńska-Radzewska – K.Czarska
M.Czarska – E.Kowalska
A.Litwińska – I.Dworaczek
K.Radzikowska – E.Nagrocka
M.Wiese – E.Sosnowska
A.Jurczyńska – L.Krawcewicz
A.Brustman – G.Szmacińska
1 – 0
remis
remis
0 – 1
remis
0 – 1
remis
5 runda
6 runda
G.Szmacińska – H.Ereńska-Radzewska
L.Krawcewicz – A.Brustman
E.Sosnowska – A.Jurczyńska
E.Nagrocka – M.Wiese
I.Dworaczek – K.Radzikowska
E.Kowalska – A.Litwińska
K.Czarska – M.Czarska
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
H.Ereńska-Radzewska – M.Czarska
A.Litwińska – K.Czarska
K.Radzikowska – E.Kowalska
M.Wiese – I.Dworaczek
A.Jurczyńska – E.Nagrocka
A.Brustman – E.Sosnowska
G.Szmacińska – L.Krawcewicz
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
7 runda
8 runda
L.Krawcewicz – H.Ereńska-Radzewska
E.Sosnowska – G.Szmacińska
E.Nagrocka – A.Brustman
I.Dworaczek – A.Jurczyńska
E.Kowalska – M.Wiese
K.Czarska – K.Radzikowska
M.Czarska – A.Litwińska
0 – 1
remis
0 – 1
remis
0 – 1
remis
1 – 0
H.Ereńska-Radzewska – A.Litwińska
K.Radzikowska – M.Czarska
M.Wiese – K.Czarska
A.Jurczyńska – E.Kowalska
A.Brustman – I.Dworaczek
G.Szmacińska – E.Nagrocka
L.Krawcewicz – E.Sosnowska
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
9 runda
10 runda
E.Sosnowska – H.Ereńska-Radzewska
E.Nagrocka – L.Krawcewicz
I.Dworaczek – G.Szmacińska
E.Kowalska – A.Brustman
K.Czarska – A.Jurczyńska
M.Czarska – M.Wiese
A.Litwińska – K.Radzikowska
remis
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
H.Ereńska-Radzewska – K.Radzikowska
M.Wiese – A.Litwińska
A.Jurczyńska – M.Czarska
A.Brustman – K.Czarska
G.Szmacińska – E.Kowalska
L.Krawcewicz – I.Dworaczek
E.Sosnowska – E.Nagrocka
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
11 runda
12 runda
E.Nagrocka – H.Ereńska-Radzewska
I.Dworaczek – E.Sosnowska
E.Kowalska – L.Krawcewicz
K.Czarska – G.Szmacińska
M.Czarska – A.Brustman
A.Litwińska – A.Jurczyńska
K.Radzikowska – M.Wiese
0 – 1
1 – 0
remis
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
H.Ereńska-Radzewska – M.Wiese
A.Jurczyńska – K.Radzikowska
A.Brustman – A.Litwińska
G.Szmacińska – M.Czarska
L.Krawcewicz – K.Czarska
E.Sosnowska – E.Kowalska
E.Nagrocka – I.Dworaczek
0 – 1
remis
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
13 runda
I.Dworaczek – H.Ereńska-Radzewska
E.Kowalska – E.Nagrocka
K.Czarska – E.Sosnowska
M.Czarska – L.Krawcewicz
A.Litwińska – G.Szmacińska
K.Radzikowska – A.Brustman
M.Wiese – A.Jurczyńska
0 – 1
remis
remis
remis
remis
0 – 1
remis

Osoby funkcyjne

  • Sędzia główny: ?