Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1983

35. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Tarnów, 13 – 26 lutego 1983
1982 | 1983 | 1984
zobacz też: finał mężczyzn | półfinał Mistrzostw Polski (1982)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1 mm Grażyna Szmacińska 2090 ½ 0 1 0 1 ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 9
2 mm Małgorzata Wiese 2135 ½ ½ 0 ½ 1 1 ½ 1 1 1 1 0 ½
3 mm Agnieszka Brustman 2095 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 0 1 ½ 8 51,50
4 am Hanna Ereńska-Radzewska 2100 0 1 ½ ½ 1 0 0 1 1 ½ ½ 1 1 8 47,75
5 k Joanna Jagodzińska 1915 1 ½ ½ ½ 0 ½ 0 1 1 ½ 1 ½ ½ 47,25
6 m Halina Maziarka 1975 0 0 ½ 0 1 ½ 1 0 1 ½ 1 1 1 41,75
7 mf Bożena Sikora 2090 ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½ 0 ½ 1 ½ 1 7
8 mf Irena Kasprzyk 2010 ½ ½ ½ 1 1 0 ½ ½ 0 0 0 1 1
9 mf Elżbieta Sosnowska 2025 0 0 0 0 0 1 ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ 6
10 mf Ewa Nagrocka 2055 ½ 0 ½ 0 0 0 1 1 0 1 0 ½ 1 33,00
11 m Elżbieta Kowalska 2030 0 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0 ½ 1 ½ 32,50
12 k Hanna Zboroń 1935 0 0 1 ½ 0 0 0 1 0 1 ½ 0 ½
13 mm Anna Jurczyńska 1975 0 1 0 0 ½ 0 ½ 0 0 ½ 0 1 ½ 4
14 k Jolanta Rojek 1975 0 ½ ½ 0 ½ 0 0 0 ½ 0 ½ ½ ½
awans z finału IMP 1982 – 6
awans z półfinału 1982 – 7
nominacja PZSzach – 1
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Ewa Nagrocka 0 1 2 2 2.5 2.5 3 4 4.5 5.5 5.5 5.5 5.5 10
2  Irena Kasprzyk 0 0 1 2 2.5 3 3 3.5 4 5 5 6 6.5 8
3  Jolanta Rojek 0.5 1 1 1 1.5 2 2 2 2.5 2.5 3 3.5 3.5 14
4  Elżbieta Sosnowska 0 0 1 2 2.5 3 3 3 4 4 4.5 5.5 6 9
5  Grażyna Szmacińska 1 2 2.5 3.5 4 4.5 5.5 6.5 6.5 7.5 7.5 8 9 1
6  Halina Maziarka 1 1.5 1.5 1.5 2.5 3.5 4.5 5.5 5.5 5.5 6.5 7 7.5 6
7  Agnieszka Brustman 0.5 1.5 2.5 3 3.5 3.5 4 4.5 5 6 7 7.5 8 3
8  Bożena Sikora 0.5 1 1.5 2 3 3 4 4 4.5 5.5 6 6.5 7 7
9  Anna Jurczyńska 0 0 0.5 1 1 1 2 3 3.5 3.5 4 4 4 13
10  Elżbieta Kowalska 0 0.5 0.5 1 2 2.5 3 3 3.5 3.5 4.5 5 5.5 11
11  Hanna Ereńska-Radzewska 1 1 2 2.5 2.5 3.5 4 4.5 5.5 6 7 7 8 4
12  Małgorzata Wiese 0.5 1.5 2 3 3.5 4.5 4.5 5.5 5.5 6 7 8 8.5 2
13  Hanna Zboroń 1 1.5 1.5 1.5 1.5 2.5 2.5 2.5 3 3.5 3.5 3.5 4.5 12
14  Joanna Jagodzińska 1 1.5 1.5 2 2.5 3 4 4.5 5.5 6 6 7 7.5 5
1 runda
2 runda
E.Nagrocka – J.Jagodzińska
I.Kasprzyk – H.Zboroń
J.Rojek – M.Wiese
E.Sosnowska – H.Ereńska-Radzewska
G.Szmacińska – E.Kowalska
H.Maziarka – A.Jurczyńska
A.Brustman – B.Sikora
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
J.Jagodzińska – B.Sikora
A.Jurczyńska – A.Brustman
E.Kowalska – H.Maziarka
H.Ereńska-Radzewska – G.Szmacińska
M.Wiese – E.Sosnowska
H.Zboroń – J.Rojek
E.Nagrocka – I.Kasprzyk
remis
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
3 runda
4 runda
I.Kasprzyk – J.Jagodzińska
J.Rojek – E.Nagrocka
E.Sosnowska – H.Zboroń
G.Szmacińska – M.Wiese
H.Maziarka – H.Ereńska-Radzewska
A.Brustman – E.Kowalska
B.Sikora – A.Jurczyńska
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
remis
J.Jagodzińska – A.Jurczyńska
E.Kowalska – B.Sikora
H.Ereńska-Radzewska – A.Brustman
M.Wiese – H.Maziarka
H.Zboroń – G.Szmacińska
E.Nagrocka – E.Sosnowska
I.Kasprzyk – J.Rojek
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
5 runda
6 runda
J.Rojek – J.Jagodzińska
E.Sosnowska – I.Kasprzyk
G.Szmacińska – E.Nagrocka
H.Maziarka – H.Zboroń
A.Brustman – M.Wiese
B.Sikora – H.Ereńska-Radzewska
A.Jurczyńska – E.Kowalska
remis
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
J.Jagodzińska – E.Kowalska
H.Ereńska-Radzewska – A.Jurczyńska
M.Wiese – B.Sikora
H.Zboroń – A.Brustman
E.Nagrocka – H.Maziarka
I.Kasprzyk – G.Szmacińska
J.Rojek – E.Sosnowska
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
7 runda
8 runda
E.Sosnowska – J.Jagodzińska
G.Szmacińska – J.Rojek
H.Maziarka – I.Kasprzyk
A.Brustman – E.Nagrocka
B.Sikora – H.Zboroń
A.Jurczyńska – M.Wiese
E.Kowalska – H.Ereńska-Radzewska
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
J.Jagodzińska – H.Ereńska-Radzewska
M.Wiese – E.Kowalska
H.Zboroń – A.Jurczyńska
E.Nagrocka – B.Sikora
I.Kasprzyk – A.Brustman
J.Rojek – H.Maziarka
E.Sosnowska – G.Szmacińska
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
9 runda
10 runda
G.Szmacińska – J.Jagodzińska
H.Maziarka – E.Sosnowska
A.Brustman – J.Rojek
B.Sikora – I.Kasprzyk
A.Jurczyńska – E.Nagrocka
E.Kowalska – H.Zboroń
H.Ereńska-Radzewska – M.Wiese
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
remis
1 – 0
J.Jagodzińska – M.Wiese
H.Zboroń – H.Ereńska-Radzewska
E.Nagrocka – E.Kowalska
I.Kasprzyk – A.Jurczyńska
J.Rojek – B.Sikora
E.Sosnowska – A.Brustman
G.Szmacińska – H.Maziarka
remis
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
11 runda
12 runda
H.Maziarka – J.Jagodzińska
A.Brustman – G.Szmacińska
B.Sikora – E.Sosnowska
A.Jurczyńska – J.Rojek
E.Kowalska – I.Kasprzyk
H.Ereńska-Radzewska – E.Nagrocka
M.Wiese – H.Zboroń
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
J.Jagodzińska – H.Zboroń
E.Nagrocka – M.Wiese
I.Kasprzyk – H.Ereńska-Radzewska
J.Rojek – E.Kowalska
E.Sosnowska – A.Jurczyńska
G.Szmacińska – B.Sikora
H.Maziarka – A.Brustman
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
13 runda
A.Brustman – J.Jagodzińska
B.Sikora – H.Maziarka
A.Jurczyńska – G.Szmacińska
E.Kowalska – E.Sosnowska
H.Ereńska-Radzewska – J.Rojek
M.Wiese – I.Kasprzyk
H.Zboroń – E.Nagrocka
remis
remis
0 – 1
remis
1 – 0
remis
1 – 0