Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1987

39. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Wrocław, 20 marca – 4 kwietnia 1987
1986 | 1987 | 1988
zobacz też: finał mężczyzn | półfinały Mistrzostw Polski (1986)
2162 | mm = 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5
1 am Agnieszka Brustman 2335 ½ 1 1 0 1 ½ ½ 1 1 1 1 ½ 1 1 11
2 mf Halina Jałowiec 2175 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 1 0 1 0 1
3 m Liliana Leszner 2190 0 ½ 1 1 0 1 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 9
4 mm Bożena Sikora-Giżyńska 2155 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 1
5 mf Iwona Świecik 2140 1 ½ 0 ½ 1 ½ ½ 0 ½ ½ 1 1 0 1 8 54,25
6 mm Joanna Jagodzińska 2200 0 ½ 1 ½ 0 0 0 1 1 1 1 1 ½ ½ 8 50,25
7 mf Barbara Kaczorowska 2170 ½ 0 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ 1 1 8 49,75
8 mm Grażyna Szmacińska 2315 ½ 0 0 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 0 1 ½ 7
9 k Ewa Kaczmarek 2140 0 0 ½ ½ 1 0 0 ½ 0 1 ½ 1 1 ½ 39,25
10 mf Elżbieta Sosnowska 2065 0 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ 1 1 ½ ½ 1 ½ 39,00
11 k Bożena Rzeczycka 2180 0 0 ½ 0 ½ 0 1 ½ 0 0 ½ 1 1 1 6
12 k Joanna Strzałka 2170 0 1 ½ 0 0 0 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 5
13 k Hanna Zboroń 2070 ½ 0 ½ 0 0 0 ½ 1 0 ½ 0 ½ ½ ½ 30,50
14 k Izabela Łaszewska 2150 0 1 0 0 1 ½ 0 0 0 0 0 ½ ½ 1 29,25
15 k Alicja Zawadzka 1977 0 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ 0 0 ½ 0 3
am Hanna Ereńska-Radzewska 2300 ½ 0 0 ½ 1
Uwaga: Uwaga: Hanna Ereńska-Radzewska wycofała się po 4. rundzie i nie została sklasyfikowana.
awans z finału IMP 1986 – 5
awans z półfinałów 1986 – 8+1
awans z MP U23 1986 – 1
nominacja PZSzach – 1
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1  Grażyna Szmacińska 1 1.5 2 2.5 2.5 3 3.5 4 4 4.5 5.5 5.5 5.5 6.5 7 8
2  Bożena Sikora-Giżyńska 0.5 1 1.5 2 3 4 4 4.5 5.5 6 6.5 7.5 7.5 7.5 8.5 4
3  Barbara Kaczorowska 1 2 2.5 3 4 5 5.5 6 6.5 6.5 6.5 7 7.5 7.5 7.5 7
4  Alicja Zawadzka 0.5 0.5 1 1.5 1.5 1.5 2 2.5 2.5 2.5 2.5 2.5 3 3 3 15
5  Hanna Zboroń 0 0.5 1 1 2 2 2.5 3 3 3.5 3.5 3.5 3.5 4 4.5 13
6  Agnieszka Brustman 1 1 2 3 4 4.5 5.5 6 7 7.5 8.5 8.5 9.5 10 11 1
7  Iwona Świecik 0.5 0.5 0.5 0.5 1.5 1.5 2 2.5 3 4 5 6 7 7.5 8 5
8  Bożena Rzeczycka 0 0 1 1 1.5 2 2 2.5 2.5 3.5 4.5 5.5 5.5 6 6 11
9  Halina Jałowiec 1 1.5 2.5 2.5 2.5 3 3 4 5 5.5 6.5 7.5 8.5 9 9.5 2
10  Elżbieta Sosnowska 0.5 1.5 1.5 1.5 2.5 2.5 2.5 3 4 4.5 5 5.5 6 6.5 6.5 10
11  Izabela Łaszewska 0 1 1 2 2 2.5 2.5 2.5 3 3 3 3 3.5 4.5 5 14
12  Hanna Ereńska-Radzewska 16
13  Liliana Leszner 0.5 1 1 2 2.5 3 4 5 5 5 5.5 6 7 8 9 3
14  Joanna Strzałka 0 1 1.5 1.5 1.5 2 3 3.5 4 4 4.5 4.5 5 5 5 12
15  Ewa Kaczmarek 0.5 0.5 1 2 2 3 4 4 4 5 5 5.5 6 6 6.5 9
16  Joanna Jagodzińska 0 0.5 1 2 2 2.5 3 3 4 5 5 6 6 7 8 6
1 runda
2 runda
I.Świecik – E.Sosnowska
A.Brustman – I.Łaszewska
B.Kaczorowska – J.Strzałka
A.Zawadzka – L.Leszner
B.Rzeczycka – H.Jałowiec
B.Sikora-Giżyńska – E.Kaczmarek
G.Szmacińska – J.Jagodzińska
H.Zboroń – H.Ereńska-Radzewska
remis
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
remis
1 – 0
remis
J.Jagodzińska – H.Jałowiec
E.Kaczmarek – B.Kaczorowska
I.Łaszewska – I.Świecik
L.Leszner – H.Zboroń
E.Sosnowska – B.Rzeczycka
J.Strzałka – A.Zawadzka
G.Szmacińska – B.Sikora-Giżyńska
H.Ereńska-Radzewska – A.Brustman
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
3 runda
4 runda
A.Brustman – L.Leszner
H.Jałowiec – E.Sosnowska
B.Kaczorowska – G.Szmacińska
A.Zawadzka – E.Kaczmarek
B.Rzeczycka – I.Łaszewska
B.Sikora-Giżyńska – J.Jagodzińska
H.Zboroń – J.Strzałka
I.Świecik – H.Ereńska-Radzewska
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
J.Jagodzińska – E.Sosnowska
E.Kaczmarek – H.Zboroń
I.Łaszewska – H.Jałowiec
L.Leszner – I.Świecik
B.Sikora-Giżyńska – B.Kaczorowska
J.Strzałka – A.Brustman
G.Szmacińska – A.Zawadzka
H.Ereńska-Radzewska – B.Rzeczycka
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
remis
0 – 1
5 runda
6 runda
I.Świecik – J.Strzałka
A.Brustman – E.Kaczmarek
B.Kaczorowska – J.Jagodzińska
A.Zawadzka – B.Sikora-Giżyńska
B.Rzeczycka – L.Leszner
E.Sosnowska – I.Łaszewska
H.Zboroń – G.Szmacińska
H.Jałowiec (pauza)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
J.Jagodzińska – I.Łaszewska
E.Kaczmarek – I.Świecik
B.Kaczorowska – A.Zawadzka
L.Leszner – H.Jałowiec
B.Sikora-Giżyńska – H.Zboroń
J.Strzałka – B.Rzeczycka
G.Szmacińska – A.Brustman
E.Sosnowska (pauza)
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
7 runda
8 runda
I.Świecik – G.Szmacińska
A.Brustman – B.Sikora-Giżyńska
H.Jałowiec – J.Strzałka
A.Zawadzka – J.Jagodzińska
B.Rzeczycka – E.Kaczmarek
E.Sosnowska – L.Leszner
H.Zboroń – B.Kaczorowska
I.Łaszewska (pauza)
remis
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
remis
E.Kaczmarek – H.Jałowiec
B.Kaczorowska – A.Brustman
A.Zawadzka – H.Zboroń
L.Leszner – I.Łaszewska
B.Sikora-Giżyńska – I.Świecik
J.Strzałka – E.Sosnowska
G.Szmacińska – B.Rzeczycka
J.Jagodzińska (pauza)
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
remis
remis
9 runda
10 runda
I.Świecik – B.Kaczorowska
A.Brustman – A.Zawadzka
H.Jałowiec – G.Szmacińska
I.Łaszewska – J.Strzałka
B.Rzeczycka – B.Sikora-Giżyńska
E.Sosnowska – E.Kaczmarek
H.Zboroń – J.Jagodzińska
L.Leszner (pauza)
remis
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
J.Jagodzińska – L.Leszner
E.Kaczmarek – I.Łaszewska
B.Kaczorowska – B.Rzeczycka
A.Zawadzka – I.Świecik
B.Sikora-Giżyńska – H.Jałowiec
G.Szmacińska – E.Sosnowska
H.Zboroń – A.Brustman
J.Strzałka (pauza)
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
11 runda
12 runda
I.Świecik – H.Zboroń
A.Brustman – J.Jagodzińska
H.Jałowiec – B.Kaczorowska
I.Łaszewska – G.Szmacińska
L.Leszner – J.Strzałka
B.Rzeczycka – A.Zawadzka
E.Sosnowska – B.Sikora-Giżyńska
E.Kaczmarek (pauza)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
remis
A.Brustman – I.Świecik
J.Jagodzińska – J.Strzałka
E.Kaczmarek – L.Leszner
B.Kaczorowska – E.Sosnowska
A.Zawadzka – H.Jałowiec
B.Sikora-Giżyńska – I.Łaszewska
H.Zboroń – B.Rzeczycka
G.Szmacińska (pauza)
0 – 1
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
13 runda
14 runda
I.Świecik – J.Jagodzińska
H.Jałowiec – H.Zboroń
I.Łaszewska – B.Kaczorowska
L.Leszner – G.Szmacińska
B.Rzeczycka – A.Brustman
E.Sosnowska – A.Zawadzka
J.Strzałka – E.Kaczmarek
B.Sikora-Giżyńska (pauza)
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
I.Świecik – B.Rzeczycka
A.Brustman – H.Jałowiec
J.Jagodzińska – E.Kaczmarek
A.Zawadzka – I.Łaszewska
B.Sikora-Giżyńska – L.Leszner
G.Szmacińska – J.Strzałka
H.Zboroń – E.Sosnowska
B.Kaczorowska (pauza)
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
15 runda
H.Jałowiec – I.Świecik
E.Kaczmarek – G.Szmacińska
I.Łaszewska – H.Zboroń
L.Leszner – B.Kaczorowska
B.Rzeczycka – J.Jagodzińska
E.Sosnowska – A.Brustman
J.Strzałka – B.Sikora-Giżyńska
A.Zawadzka (pauza)
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1

Sędzia główny: Mirosław Barczyński
Sędziowie asystenci: Kazimierz Kuszewski, Witold Bielecki


Partie