Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1988

40. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Bielsko-Biała, 7 – 23 marca 1988
1987 | 1988 | 1989
mm = 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6
1 mm Grażyna Szmacińska 2250 ½ 0 0 1 1 1 ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ 1 10
2 mm Małgorzata Wiese-Jóźwiak 2255 ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 70,50
3 mm Bożena Sikora-Giżyńska 2195 1 ½ ½ 1 ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 69,75
4 mf Barbara Kaczorowska 2145 1 ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½ 0 ½ 1 1 1 9
5 mf Elżbieta Sosnowska 2185 0 0 0 1 1 ½ ½ ½ 1 0 1 1 ½ ½ 1 59,25
6 mf Iwona Świecik 2215 0 ½ ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ 0 1 1 1 ½ 1 58,75
7 Anna Lissowska 2135 0 0 1 0 ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 8
8 Agnieszka Fornal 2115 ½ ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 0 1 1 ½ ½ 0 ½ 56,50
9 am Hanna Ereńska-Radzewska 2275 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 52,50
10 Liliana Leszner 2160 ½ ½ 0 ½ 0 ½ ½ 1 0 1 0 1 0 1 1 52,00
11 Ewa Kaczmarek 2205 0 0 ½ ½ 1 1 0 0 ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ 47,25
12 Hanna Zboroń 2075 0 ½ ½ 1 0 0 ½ 0 ½ 1 0 0 1 1 ½ 46,50
13 Krystyna Dąbrowska ½ ½ 0 ½ 0 0 0 ½ ½ 0 ½ 1 1 1 ½ 44,25
14 Edyta Brustman-Gawarecka 2045 ½ ½ ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ 1 ½ 0 0 ½ ½ 6
15 Czesława Grochot 2090 ½ ½ 0 0 ½ ½ 0 1 0 0 ½ 0 0 ½ ½ 34,25
16 mm Joanna Jagodzińska 2190 0 ½ ½ 0 0 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 32,00
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1  Agnieszka Fornal 0.5 1 1.5 2 3 3.5 4 4.5 5 5 5 5 5.5 6.5 7.5 8
2  Barbara Kaczorowska 1 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3 4 4.5 5.5 6 6.5 7.5 8.5 9 4
3  Małgorzata Wiese-Jóźwiak 1 2 2.5 3 4 5 5.5 6 6.5 7 7.5 8 8.5 9 9.5 2
4  Elżbieta Sosnowska 0 0 0.5 1 2 2 2.5 3.5 4.5 5 5 6 7 8 8.5 5
5  Hanna Zboroń 1 1 1 1.5 1.5 2.5 3 3 3.5 3.5 4.5 5 5.5 5.5 6.5 12
6  Krystyna Dąbrowska 0 1 1.5 2 2 2.5 3 3.5 3.5 4.5 5 6 6 6.5 6.5 13
7  Edyta Brustman-Gawarecka 0 1 1.5 2 2.5 3 3.5 3.5 4 4.5 4.5 4.5 5 5.5 6 14
8  Bożena Sikora-Giżyńska 0.5 1 2 3 4 4.5 4.5 5 5.5 6 7 7.5 8.5 9 9.5 3
9  Joanna Jagodzińska 0.5 1 1 1 1.5 1.5 2 2 2.5 2.5 3 3 3.5 4 4.5 16
10  Iwona Świecik 1 1.5 2.5 3 3.5 4 4 4 4.5 5.5 6 6.5 6.5 7.5 8.5 6
11  Liliana Leszner 1 1 1 2 2.5 2.5 3.5 4 5 5.5 6.5 7 7.5 7.5 7.5 10
12  Czesława Grochot 0 0 0.5 0.5 1 1.5 1.5 1.5 2 2.5 2.5 3.5 3.5 4 4.5 15
13  Grażyna Szmacińska 1 2 2.5 3 3 4 5 5.5 6 7 8 9 9.5 9.5 10 1
14  Ewa Kaczmarek 0 1 2 2.5 3 3.5 4 5 5 5.5 5.5 6 6 6 6.5 11
15  Anna Lissowska 0 0 0.5 1 2 2.5 3.5 4.5 5 5.5 6.5 6.5 7.5 8 8 7
16  Hanna Ereńska-Radzewska 0.5 1 1.5 2 2 3 3.5 4.5 5 5 5.5 6 6.5 7 7.5 9
1 runda
2 runda
A.Fornal – H.Ereńska-Radzewska
B.Kaczorowska – A.Lissowska
M.Wiese-Jóźwiak – E.Kaczmarek
E.Sosnowska – G.Szmacińska
H.Zboroń – C.Grochot
K.Dąbrowska – L.Leszner
E.Brustman-Gawarecka – I.Świecik
B.Sikora-Giżyńska – J.Jagodzińska
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
H.Ereńska-Radzewska – J.Jagodzińska
I.Świecik – B.Sikora-Giżyńska
L.Leszner – E.Brustman-Gawarecka
C.Grochot – K.Dąbrowska
G.Szmacińska – H.Zboroń
E.Kaczmarek – E.Sosnowska
A.Lissowska – M.Wiese-Jóźwiak
A.Fornal – B.Kaczorowska
remis
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
3 runda
4 runda
B.Kaczorowska – H.Ereńska-Radzewska
M.Wiese-Jóźwiak – A.Fornal
E.Sosnowska – A.Lissowska
H.Zboroń – E.Kaczmarek
K.Dąbrowska – G.Szmacińska
E.Brustman-Gawarecka – C.Grochot
B.Sikora-Giżyńska – L.Leszner
J.Jagodzińska – I.Świecik
remis
remis
remis
0 – 1
remis
remis
1 – 0
0 – 1
H.Ereńska-Radzewska – I.Świecik
L.Leszner – J.Jagodzińska
C.Grochot – B.Sikora-Giżyńska
G.Szmacińska – E.Brustman-Gawarecka
E.Kaczmarek – K.Dąbrowska
A.Lissowska – H.Zboroń
A.Fornal – E.Sosnowska
B.Kaczorowska – M.Wiese-Jóźwiak
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
remis
remis
5 runda
6 runda
M.Wiese-Jóźwiak – H.Ereńska-Radzewska
E.Sosnowska – B.Kaczorowska
H.Zboroń – A.Fornal
K.Dąbrowska – A.Lissowska
E.Brustman-Gawarecka – E.Kaczmarek
B.Sikora-Giżyńska – G.Szmacińska
J.Jagodzińska – C.Grochot
I.Świecik – L.Leszner
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
H.Ereńska-Radzewska – L.Leszner
C.Grochot – I.Świecik
G.Szmacińska – J.Jagodzińska
E.Kaczmarek – B.Sikora-Giżyńska
A.Lissowska – E.Brustman-Gawarecka
A.Fornal – K.Dąbrowska
B.Kaczorowska – H.Zboroń
M.Wiese-Jóźwiak – E.Sosnowska
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
remis
0 – 1
1 – 0
7 runda
8 runda
E.Sosnowska – H.Ereńska-Radzewska
H.Zboroń – M.Wiese-Jóźwiak
K.Dąbrowska – B.Kaczorowska
E.Brustman-Gawarecka – A.Fornal
B.Sikora-Giżyńska – A.Lissowska
J.Jagodzińska – E.Kaczmarek
I.Świecik – G.Szmacińska
L.Leszner – C.Grochot
remis
remis
remis
remis
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
H.Ereńska-Radzewska – C.Grochot
G.Szmacińska – L.Leszner
E.Kaczmarek – I.Świecik
A.Lissowska – J.Jagodzińska
A.Fornal – B.Sikora-Giżyńska
B.Kaczorowska – E.Brustman-Gawarecka
M.Wiese-Jóźwiak – K.Dąbrowska
E.Sosnowska – H.Zboroń
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
9 runda
10 runda
H.Zboroń – H.Ereńska-Radzewska
K.Dąbrowska – E.Sosnowska
E.Brustman-Gawarecka – M.Wiese-Jóźwiak
B.Sikora-Giżyńska – B.Kaczorowska
J.Jagodzińska – A.Fornal
I.Świecik – A.Lissowska
L.Leszner – E.Kaczmarek
C.Grochot – G.Szmacińska
remis
0 – 1
remis
remis
remis
remis
1 – 0
remis
H.Ereńska-Radzewska – G.Szmacińska
E.Kaczmarek – C.Grochot
A.Lissowska – L.Leszner
A.Fornal – I.Świecik
B.Kaczorowska – J.Jagodzińska
M.Wiese-Jóźwiak – B.Sikora-Giżyńska
E.Sosnowska – E.Brustman-Gawarecka
H.Zboroń – K.Dąbrowska
0 – 1
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
0 – 1
11 runda
12 runda
K.Dąbrowska – H.Ereńska-Radzewska
E.Brustman-Gawarecka – H.Zboroń
B.Sikora-Giżyńska – E.Sosnowska
J.Jagodzińska – M.Wiese-Jóźwiak
I.Świecik – B.Kaczorowska
L.Leszner – A.Fornal
C.Grochot – A.Lissowska
G.Szmacińska – E.Kaczmarek
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
H.Ereńska-Radzewska – E.Kaczmarek
A.Lissowska – G.Szmacińska
A.Fornal – C.Grochot
B.Kaczorowska – L.Leszner
M.Wiese-Jóźwiak – I.Świecik
E.Sosnowska – J.Jagodzińska
H.Zboroń – B.Sikora-Giżyńska
K.Dąbrowska – E.Brustman-Gawarecka
remis
0 – 1
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
13 runda
14 runda
E.Brustman-Gawarecka – H.Ereńska-Radzewska
B.Sikora-Giżyńska – K.Dąbrowska
J.Jagodzińska – H.Zboroń
I.Świecik – E.Sosnowska
L.Leszner – M.Wiese-Jóźwiak
C.Grochot – B.Kaczorowska
G.Szmacińska – A.Fornal
E.Kaczmarek – A.Lissowska
remis
1 – 0
remis
0 – 1
remis
0 – 1
remis
0 – 1
H.Ereńska-Radzewska – A.Lissowska
A.Fornal – E.Kaczmarek
B.Kaczorowska – G.Szmacińska
M.Wiese-Jóźwiak – C.Grochot
E.Sosnowska – L.Leszner
H.Zboroń – I.Świecik
K.Dąbrowska – J.Jagodzińska
E.Brustman-Gawarecka – B.Sikora-Giżyńska
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
15 runda
B.Sikora-Giżyńska – H.Ereńska-Radzewska
J.Jagodzińska – E.Brustman-Gawarecka
I.Świecik – K.Dąbrowska
L.Leszner – H.Zboroń
C.Grochot – E.Sosnowska
G.Szmacińska – M.Wiese-Jóźwiak
E.Kaczmarek – B.Kaczorowska
A.Lissowska – A.Fornal
remis
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
0 – 1

Sędzia główny: Emil Olej
Sędzia asystent: Kazimierz Chrapek

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close