Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1989

41. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Poznań, 25 lutego – 12 marca 1989
1988 | 1989 | 1990
zobacz też: finał mężczyzn | półfinał Mistrzostw Polski (1988)
2152 | mm = 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6
1 k Joanna Detko 1964 1 0 ½ ½ ½ 0 1 1 1 1 1 0 1 1 1 10½
2 mf Barbara Kaczorowska 2200 0 0 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 1 10
3 m Danuta Kłusek 2145 1 1 0 0 1 1 0 0 1 1 1 1 ½ 0 ½ 9 67,75
4 m Anna Lissowska 2145 ½ 0 1 1 1 0 1 ½ 1 0 1 1 0 0 1 9 66,25
5 am Hanna Ereńska-Radzewska 2285 ½ ½ 1 0 ½ ½ 1 ½ 0 1 ½ 1 ½ 1 ½ 9 64,50
6 mm Grażyna Szmacińska 2215 ½ 0 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 1
7 m Ewa Kaczmarek 2160 1 ½ 0 1 ½ ½ 1 0 ½ 0 1 ½ 1 0 ½ 8 60,25
8 mm Małgorzata Wiese-Jóźwiak 2270 0 ½ 1 0 0 ½ 0 1 1 1 0 1 0 1 1 8 55,75
9 mf Elżbieta Sosnowska 2120 0 ½ 1 ½ ½ ½ 1 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 8 55,50
10 mf Iwona Świecik 2240 0 0 0 0 1 ½ ½ 0 1 1 0 1 1 1 1 8 51,75
11 mm Bożena Sikora-Giżyńska 2215 0 ½ 0 1 0 ½ 1 0 ½ 0 ½ 1 1 ½ 1
12 mm Joanna Jagodzińska 2140 0 0 0 0 ½ 0 0 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 0 38,50
13 k Czesława Grochot 2040 1 ½ 0 0 0 0 ½ 0 ½ 0 0 ½ ½ 1 1 37,25
14 k Bożena Rzeczycka 2090 0 0 ½ 1 ½ 0 0 1 ½ 0 0 ½ ½ ½ 0 5 38,00
15 m Joanna Strzałka 2160 0 0 1 1 0 0 1 0 0 0 ½ 0 0 ½ 1 5 35,75
16 k Ewa Wierzbicka 1942 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ 0 0 0 0 1 0 1 0
awans z finału IMP 1988 – 6 (wszystkie uprawnione zawodniczki)
awans z półfinału 1988 – 8 (wszystkie uprawnione zawodniczki)
awans z MP U23 1988 – 1
nominacja PZSzach – 1
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1  Danuta Kłusek 2145 0 0.5 0.5 1.5 1.5 2.5 3 4 5 6 6 7 8 9 9 3
2  Bożena Rzeczycka 2090 1 1.5 2.5 3 3 3.5 4 4 4 4 4 4.5 4.5 4.5 5 14
3  Joanna Strzałka 2160 0 0 1 1.5 2.5 2.5 2.5 2.5 3.5 3.5 3.5 4 4 5 5 15
4  Iwona Świecik 2240 0.5 1.5 1.5 1.5 2.5 3.5 3.5 4.5 4.5 5.5 5.5 5.5 6.5 7.5 8 10
5  Hanna Ereńska-Radzewska 2285 0.5 1 2 3 4 4.5 5.5 5.5 5.5 6 6.5 7 7.5 8.5 9 5
6  Joanna Jagodzińska 2140 0.5 0.5 0.5 1 2 2 2.5 3.5 4.5 5 5 5 5 5 5.5 12
7  Ewa Wierzbicka 1942 0 0 0.5 0.5 0.5 0.5 1 2 2 2 2.5 3.5 3.5 3.5 3.5 16
8  Joanna Detko 1964 1 2 3 3 3.5 3.5 4.5 4.5 5.5 6.5 7.5 8 9 10 10.5 1
9  Barbara Kaczorowska 2200 0 1 1.5 2 2.5 3.5 4 4.5 4.5 5.5 6.5 7.5 8 9 10 2
10  Bożena Sikora-Giżyńska 2215 1 1 1.5 2.5 3 4 4.5 5.5 5.5 5.5 6.5 7 7 7 7.5 11
11  Elżbieta Sosnowska 2120 0.5 1.5 1.5 2 2.5 3 4 4.5 5 5 6 6.5 7.5 7.5 8 9
12  Ewa Kaczmarek 2160 0.5 1.5 2 3 3.5 3.5 3.5 4.5 5 5.5 6.5 6.5 7.5 7.5 8 7
13  Grażyna Szmacińska 2215 0.5 1 2 3 3.5 3.5 4 4.5 5 5 6 6.5 6.5 7.5 8.5 6
14  Czesława Grochot 2040 1 1 1 1.5 2.5 3.5 4 4 4.5 5 5 5 5 5 5.5 13
15  Małgorzata Wiese-Jóźwiak 2270 0 1 2 2 2 3 3 3.5 4.5 5.5 5.5 6 7 7 8 8
16  Anna Lissowska 2145 1 1 1 1 1 1.5 2.5 2.5 3.5 4.5 5.5 6.5 7.5 8.5 9 4
1 runda
2 runda
I.Świecik – G.Szmacińska
J.Detko – B.Kaczorowska
H.Ereńska-Radzewska – E.Kaczmarek
J.Jagodzińska – E.Sosnowska
D.Kłusek – A.Lissowska
B.Rzeczycka – M.Wiese-Jóźwiak
J.Strzałka – C.Grochot
E.Wierzbicka – B.Sikora-Giżyńska
remis
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
E.Kaczmarek – J.Jagodzińska
D.Kłusek – B.Rzeczycka
A.Lissowska – B.Kaczorowska
C.Grochot – I.Świecik
B.Sikora-Giżyńska – J.Detko
E.Sosnowska – E.Wierzbicka
G.Szmacińska – H.Ereńska-Radzewska
M.Wiese-Jóźwiak – J.Strzałka
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
3 runda
4 runda
I.Świecik – M.Wiese-Jóźwiak
J.Detko – E.Sosnowska
H.Ereńska-Radzewska – C.Grochot
J.Jagodzińska – G.Szmacińska
B.Kaczorowska – B.Sikora-Giżyńska
B.Rzeczycka – A.Lissowska
J.Strzałka – D.Kłusek
E.Wierzbicka – E.Kaczmarek
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
E.Kaczmarek – J.Detko
D.Kłusek – I.Świecik
A.Lissowska – B.Sikora-Giżyńska
C.Grochot – J.Jagodzińska
B.Rzeczycka – J.Strzałka
E.Sosnowska – B.Kaczorowska
G.Szmacińska – E.Wierzbicka
M.Wiese-Jóźwiak – H.Ereńska-Radzewska
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
5 runda
6 runda
I.Świecik – B.Rzeczycka
J.Detko – G.Szmacińska
H.Ereńska-Radzewska – D.Kłusek
J.Jagodzińska – M.Wiese-Jóźwiak
B.Kaczorowska – E.Kaczmarek
B.Sikora-Giżyńska – E.Sosnowska
J.Strzałka – A.Lissowska
E.Wierzbicka – C.Grochot
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
E.Kaczmarek – B.Sikora-Giżyńska
D.Kłusek – J.Jagodzińska
A.Lissowska – E.Sosnowska
C.Grochot – J.Detko
B.Rzeczycka – H.Ereńska-Radzewska
J.Strzałka – I.Świecik
G.Szmacińska – B.Kaczorowska
M.Wiese-Jóźwiak – E.Wierzbicka
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
7 runda
8 runda
I.Świecik – A.Lissowska
J.Detko – M.Wiese-Jóźwiak
H.Ereńska-Radzewska – J.Strzałka
J.Jagodzińska – B.Rzeczycka
B.Kaczorowska – C.Grochot
B.Sikora-Giżyńska – G.Szmacińska
E.Sosnowska – E.Kaczmarek
E.Wierzbicka – D.Kłusek
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
remis
I.Świecik – H.Ereńska-Radzewska
D.Kłusek – J.Detko
A.Lissowska – E.Kaczmarek
C.Grochot – B.Sikora-Giżyńska
B.Rzeczycka – E.Wierzbicka
J.Strzałka – J.Jagodzińska
G.Szmacińska – E.Sosnowska
M.Wiese-Jóźwiak – B.Kaczorowska
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
remis
9 runda
10 runda
J.Detko – B.Rzeczycka
H.Ereńska-Radzewska – A.Lissowska
J.Jagodzińska – I.Świecik
E.Kaczmarek – G.Szmacińska
B.Kaczorowska – D.Kłusek
B.Sikora-Giżyńska – M.Wiese-Jóźwiak
E.Sosnowska – C.Grochot
E.Wierzbicka – J.Strzałka
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
I.Świecik – E.Wierzbicka
H.Ereńska-Radzewska – J.Jagodzińska
D.Kłusek – B.Sikora-Giżyńska
A.Lissowska – G.Szmacińska
C.Grochot – E.Kaczmarek
B.Rzeczycka – B.Kaczorowska
J.Strzałka – J.Detko
M.Wiese-Jóźwiak – E.Sosnowska
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
11 runda
12 runda
J.Detko – I.Świecik
J.Jagodzińska – A.Lissowska
E.Kaczmarek – M.Wiese-Jóźwiak
B.Kaczorowska – J.Strzałka
B.Sikora-Giżyńska – B.Rzeczycka
E.Sosnowska – D.Kłusek
G.Szmacińska – C.Grochot
E.Wierzbicka – H.Ereńska-Radzewska
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
I.Świecik – B.Kaczorowska
H.Ereńska-Radzewska – J.Detko
J.Jagodzińska – E.Wierzbicka
D.Kłusek – E.Kaczmarek
A.Lissowska – C.Grochot
B.Rzeczycka – E.Sosnowska
J.Strzałka – B.Sikora-Giżyńska
M.Wiese-Jóźwiak – G.Szmacińska
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
13 runda
14 runda
J.Detko – J.Jagodzińska
E.Kaczmarek – B.Rzeczycka
B.Kaczorowska – H.Ereńska-Radzewska
C.Grochot – M.Wiese-Jóźwiak
B.Sikora-Giżyńska – I.Świecik
E.Sosnowska – J.Strzałka
G.Szmacińska – D.Kłusek
E.Wierzbicka – A.Lissowska
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
I.Świecik – E.Sosnowska
H.Ereńska-Radzewska – B.Sikora-Giżyńska
J.Jagodzińska – B.Kaczorowska
D.Kłusek – C.Grochot
A.Lissowska – M.Wiese-Jóźwiak
B.Rzeczycka – G.Szmacińska
J.Strzałka – E.Kaczmarek
E.Wierzbicka – J.Detko
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
15 runda
J.Detko – A.Lissowska
E.Kaczmarek – I.Świecik
B.Kaczorowska – E.Wierzbicka
C.Grochot – B.Rzeczycka
B.Sikora-Giżyńska – J.Jagodzińska
E.Sosnowska – H.Ereńska-Radzewska
G.Szmacińska – J.Strzałka
M.Wiese-Jóźwiak – D.Kłusek
remis
remis
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0

Osoby funkcyjne


Zdjęcia uczestniczek

  • W kolejności numerów startowych. Autor zdjęć: Grzegorz Sajdak.

Partie