Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1990

42. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Konin, 13 – 29 marca 1990
1989 | 1990 | 1991
zobacz też: finał mężczyzn | półfinał Mistrzostw Polski (1989)
2154 | mm = 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6
1 mm Bożena Sikora-Giżyńska 2230 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 0 1 1 1 ½ ½ 1 ½ 1 10½
2 mm Małgorzata Wiese-Jóźwiak 2225 ½ ½ ½ 1 0 ½ 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 10
3 mf Iwona Świecik 2165 0 ½ 1 ½ ½ 0 0 1 1 0 1 1 1 1 1 65,25
4 mm Barbara Kaczorowska 2195 ½ ½ 0 0 1 0 ½ 1 1 1 1 1 1 0 1 65,25
5 mm Joanna Jagodzińska 2145 ½ 0 ½ 1 1 0 1 ½ 1 ½ 1 0 1 1 0 9
6 mf Krystyna Dąbrowska 2160 0 1 ½ 0 0 ½ 1 0 0 ½ 1 1 1 1 1
7 k Agnieszka Fornal 2170 ½ ½ 1 1 1 ½ ½ ½ ½ 0 0 0 ½ ½ ½
8 am Hanna Ereńska-Radzewska 2270 1 0 1 ½ 0 0 ½ 0 1 ½ 0 1 0 ½ 1 7 51,50
9 m Anna Lissowska 2220 0 0 0 0 ½ 1 ½ 1 ½ ½ 0 1 ½ 1 ½ 7 47,00
10 m Danuta Kłusek 2150 0 ½ 0 0 0 1 ½ 0 ½ 1 0 1 1 1 ½ 7 46,75
11 k Beata Ziętek-Czerwońska 2095 0 ½ 1 0 ½ ½ 1 ½ ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ 48,75
12 m Joanna Detko 2090 ½ 0 0 0 0 0 1 1 1 1 ½ ½ 0 0 1 44,00
13 k Ewa Wierzbicka 2030 ½ ½ 0 0 1 0 1 0 0 0 ½ ½ 0 1 1 6 42,75
14 k Czesława Grochot 2050 0 ½ 0 0 0 0 ½ 1 ½ 0 1 1 1 ½ 0 6 41,00
15 mm Liliana Leszner-Bakalarz 2175 ½ 0 0 1 0 0 ½ ½ 0 0 ½ 1 0 ½ 1
16 k Bożena Majtyka 2090 0 0 0 0 1 0 ½ 0 ½ ½ ½ 0 0 1 0 4
awans z finału IMP 1989 – 5 (nie wystąpiła uprawniona Grażyna Szmacińska)
awans z półfinału 1989 – 8+1 (wszystkie uprawnione zawodniczki)
awans z MP U23 1989 – 1
nominacja PZSzach – 1
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1  Małgorzata Wiese-Jóźwiak 2225 0.5 1 2 3 3.5 4.5 5 6 6.5 7 7.5 7.5 8.5 9 10 2
2  Barbara Kaczorowska 2195 0 0.5 1.5 1.5 2.5 2.5 3 4 5 5.5 5.5 6.5 7.5 8.5 9.5 4
3  Liliana Leszner-Bakalarz 2175 0.5 0.5 0.5 1.5 2 2 2.5 3 3 4 4.5 4.5 4.5 4.5 5.5 15
4  Anna Lissowska 2220 0 0.5 1 1 1 2 2.5 3 4 5 5.5 5.5 5.5 6 7 9
5  Agnieszka Fornal 2170 0.5 0.5 0.5 1.5 2 3 3.5 4 4.5 5 5 5.5 6 7 7.5 7
6  Hanna Ereńska-Radzewska 2270 1 1 1 1.5 1.5 1.5 2 2.5 2.5 3 3 4 5 6 7 8
7  Ewa Wierzbicka 2030 0 0 0 0.5 1 2 2.5 2.5 3.5 3.5 4.5 4.5 4.5 5.5 6 13
8  Bożena Majtyka 2090 0 0 0.5 0.5 0.5 1 2 2 2 2 2.5 3 3 3 4 16
9  Bożena Sikora-Giżyńska 2230 1 2 3 4 5 5.5 6.5 7 7.5 8 8.5 9.5 10 10 10.5 1
10  Iwona Świecik 2165 1 2 2 3 4 4.5 5.5 5.5 6 6.5 7.5 8.5 9.5 9.5 9.5 3
11  Danuta Kłusek 2150 0 1 1.5 1.5 1.5 2.5 3.5 3.5 4.5 4.5 5 5 6 6.5 7 10
12  Krystyna Dąbrowska 2160 0.5 1.5 2.5 3.5 3.5 4 4 5 6 6.5 6.5 7.5 7.5 8.5 8.5 6
13  Joanna Detko 2090 1 2 3 3.5 4.5 5 5 6 6 6 6.5 6.5 6.5 6.5 6.5 12
14  Beata Ziętek-Czerwońska 2095 0.5 1 2 2.5 3 3.5 3.5 4.5 4.5 5 5.5 5.5 6 6.5 6.5 11
15  Joanna Jagodzińska 2145 1 2 2.5 2.5 3.5 3.5 3.5 4 4.5 5.5 6.5 7.5 8 9 9 5
16  Czesława Grochot 2050 0.5 0.5 0.5 0.5 1 1 1.5 1.5 2 3 4 5 6 6 6 14
1 runda
2 runda
H.Ereńska-Radzewska – D.Kłusek
A.Fornal – K.Dąbrowska
B.Kaczorowska – J.Jagodzińska
L.Leszner-Bakalarz – B.Ziętek-Czerwońska
A.Lissowska – J.Detko
B.Majtyka – B.Sikora-Giżyńska
E.Wierzbicka – I.Świecik
M.Wiese-Jóźwiak – C.Grochot
1 – 0
remis
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
I.Świecik – B.Majtyka
K.Dąbrowska – H.Ereńska-Radzewska
J.Detko – A.Fornal
J.Jagodzińska – L.Leszner-Bakalarz
D.Kłusek – E.Wierzbicka
C.Grochot – B.Sikora-Giżyńska
M.Wiese-Jóźwiak – B.Kaczorowska
B.Ziętek-Czerwońska – A.Lissowska
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
3 runda
4 runda
H.Ereńska-Radzewska – J.Detko
A.Fornal – B.Ziętek-Czerwońska
B.Kaczorowska – C.Grochot
L.Leszner-Bakalarz – M.Wiese-Jóźwiak
A.Lissowska – J.Jagodzińska
B.Majtyka – D.Kłusek
B.Sikora-Giżyńska – I.Świecik
E.Wierzbicka – K.Dąbrowska
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
remis
1 – 0
0 – 1
K.Dąbrowska – B.Majtyka
J.Detko – E.Wierzbicka
J.Jagodzińska – A.Fornal
B.Kaczorowska – L.Leszner-Bakalarz
D.Kłusek – B.Sikora-Giżyńska
C.Grochot – I.Świecik
M.Wiese-Jóźwiak – A.Lissowska
B.Ziętek-Czerwońska – H.Ereńska-Radzewska
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
5 runda
6 runda
I.Świecik – D.Kłusek
H.Ereńska-Radzewska – J.Jagodzińska
A.Fornal – M.Wiese-Jóźwiak
L.Leszner-Bakalarz – C.Grochot
A.Lissowska – B.Kaczorowska
B.Majtyka – J.Detko
B.Sikora-Giżyńska – K.Dąbrowska
E.Wierzbicka – B.Ziętek-Czerwońska
1 – 0
0 – 1
remis
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
K.Dąbrowska – I.Świecik
J.Detko – B.Sikora-Giżyńska
J.Jagodzińska – E.Wierzbicka
B.Kaczorowska – A.Fornal
L.Leszner-Bakalarz – A.Lissowska
C.Grochot – D.Kłusek
M.Wiese-Jóźwiak – H.Ereńska-Radzewska
B.Ziętek-Czerwońska – B.Majtyka
remis
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
7 runda
8 runda
I.Świecik – J.Detko
H.Ereńska-Radzewska – B.Kaczorowska
A.Fornal – L.Leszner-Bakalarz
D.Kłusek – K.Dąbrowska
A.Lissowska – C.Grochot
B.Majtyka – J.Jagodzińska
B.Sikora-Giżyńska – B.Ziętek-Czerwońska
E.Wierzbicka – M.Wiese-Jóźwiak
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
J.Detko – D.Kłusek
J.Jagodzińska – B.Sikora-Giżyńska
B.Kaczorowska – E.Wierzbicka
L.Leszner-Bakalarz – H.Ereńska-Radzewska
A.Lissowska – A.Fornal
C.Grochot – K.Dąbrowska
M.Wiese-Jóźwiak – B.Majtyka
B.Ziętek-Czerwońska – I.Świecik
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
9 runda
10 runda
I.Świecik – J.Jagodzińska
K.Dąbrowska – J.Detko
H.Ereńska-Radzewska – A.Lissowska
A.Fornal – C.Grochot
D.Kłusek – B.Ziętek-Czerwońska
B.Majtyka – B.Kaczorowska
B.Sikora-Giżyńska – M.Wiese-Jóźwiak
E.Wierzbicka – L.Leszner-Bakalarz
remis
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
A.Fornal – H.Ereńska-Radzewska
J.Jagodzińska – D.Kłusek
B.Kaczorowska – B.Sikora-Giżyńska
L.Leszner-Bakalarz – B.Majtyka
A.Lissowska – E.Wierzbicka
C.Grochot – J.Detko
M.Wiese-Jóźwiak – I.Świecik
B.Ziętek-Czerwońska – K.Dąbrowska
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
11 runda
12 runda
I.Świecik – B.Kaczorowska
K.Dąbrowska – J.Jagodzińska
J.Detko – B.Ziętek-Czerwońska
H.Ereńska-Radzewska – C.Grochot
D.Kłusek – M.Wiese-Jóźwiak
B.Majtyka – A.Lissowska
B.Sikora-Giżyńska – L.Leszner-Bakalarz
E.Wierzbicka – A.Fornal
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
remis
remis
remis
1 – 0
H.Ereńska-Radzewska – E.Wierzbicka
A.Fornal – B.Majtyka
J.Jagodzińska – J.Detko
B.Kaczorowska – D.Kłusek
L.Leszner-Bakalarz – I.Świecik
A.Lissowska – B.Sikora-Giżyńska
C.Grochot – B.Ziętek-Czerwońska
M.Wiese-Jóźwiak – K.Dąbrowska
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
13 runda
14 runda
I.Świecik – A.Lissowska
K.Dąbrowska – B.Kaczorowska
J.Detko – M.Wiese-Jóźwiak
D.Kłusek – L.Leszner-Bakalarz
B.Majtyka – H.Ereńska-Radzewska
B.Sikora-Giżyńska – A.Fornal
E.Wierzbicka – C.Grochot
B.Ziętek-Czerwońska – J.Jagodzińska
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
remis
H.Ereńska-Radzewska – B.Sikora-Giżyńska
A.Fornal – I.Świecik
B.Kaczorowska – J.Detko
L.Leszner-Bakalarz – K.Dąbrowska
A.Lissowska – D.Kłusek
C.Grochot – J.Jagodzińska
E.Wierzbicka – B.Majtyka
M.Wiese-Jóźwiak – B.Ziętek-Czerwońska
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
remis
15 runda
I.Świecik – H.Ereńska-Radzewska
K.Dąbrowska – A.Lissowska
J.Detko – L.Leszner-Bakalarz
J.Jagodzińska – M.Wiese-Jóźwiak
D.Kłusek – A.Fornal
B.Majtyka – C.Grochot
B.Sikora-Giżyńska – E.Wierzbicka
B.Ziętek-Czerwońska – B.Kaczorowska
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
remis
0 – 1

Osoby funkcyjne

  • Sędzia główny: Ryszard Pych
  • Dyrektor turnieju: Ryszard Jałoszyński

Partie