Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1997

49. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Cisna, 6 – 19 marca 1997
1996 | 1997 | 1998
zobacz też: finał mężczyzn | półfinał Mistrzostw Polski (1996)
2175 | mm = 8 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3
1 mm Joanna Dworakowska 2285 0 0 1 1 1 ½ ½ 1 1 1 1 1 9
2 Barbara Grabarska 2135 1 0 0 1 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 8 44,75
3 am Monika Bobrowska 2385 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 8 43,75
4 mf Dalia Blimke 2105 0 1 ½ 0 1 0 ½ 1 1 1 1 1 8 40,50
5 mf Dorota Iwaniuk 2160 0 0 1 1 1 1 1 ½ 0 0 1 1
6 Jolanta Zielińska 2115 0 0 ½ 0 0 1 0 1 1 1 1 1
7 Monika Aksiuczyc 2165 ½ 0 ½ 1 0 0 1 1 1 ½ ½ 0 6 37,00
8 mf Agnieszka Szczygieł 2085 ½ ½ ½ ½ 0 1 0 0 ½ ½ 1 1 6 31,50
9 mf Iweta Radziewicz 2220 0 ½ ½ 0 ½ 0 0 1 ½ ½ 1 1 26,25
10 am Krystyna Dąbrowska 2250 0 0 ½ 0 1 0 0 ½ ½ 1 1 1 25,25
11 Magdalena Kludacz 2180 0 ½ 0 0 1 0 ½ ½ ½ 0 ½ 1
12 Sylwia Romaszko 2065 0 ½ 0 0 0 0 ½ 0 0 0 ½ 1
13 mf Olimpia Bartosik-Wiśniewska 2130 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1
awans z finału IMP 1996 – 4 (nie wystąpiły uprawnione Agnieszka Brustman i Marta Zielińska)
awans z półfinału 1996 – 3+2 (nie wystąpiły uprawnione Małgorzata Bednarska i Maja Izdebska)
nominacja PZSzach – 4
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki ELO 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Sylwia Romaszko 2065 0 1 1 1 1.5 2 2.5 2.5 2.5 2.5 2.5 2.5 2.5 12
2  Olimpia Bartosik-Wiśniewska 2130 0 0 0 0 0 1 1 1 1 1 1 1 1 13
3  Monika Bobrowska 2385 0.5 1 2 3 3 3.5 4 5 6 6 7 7.5 8 3
4  Iweta Radziewicz 2220 0.5 0.5 0.5 1.5 2.5 3 3 3 3.5 4 4.5 4.5 5.5 9
5  Monika Aksiuczyc 2165 1 2 3 3 3.5 3.5 4 5 5 5 5.5 5.5 6 7
6  Barbara Grabarska 2135 1 1.5 2.5 2.5 3.5 4 5 5 5.5 6.5 6.5 7 8 2
7  Magdalena Kludacz 2180 1 1 1.5 1.5 1.5 1.5 2 3 3 3.5 4 4.5 4.5 11
8  Dorota Iwaniuk 2160 0 0 0 1 1 2 3 4 5 6 6.5 7.5 7.5 5
9  Joanna Dworakowska 2285 0 1 2 2 2.5 3.5 4.5 5.5 6.5 7.5 7.5 8.5 9 1
10  Agnieszka Szczygieł 2085 0 0.5 1 1 1.5 1.5 2 2.5 3.5 4.5 5.5 6 6 8
11  Krystyna Dąbrowska 2250 0.5 0.5 0.5 1.5 2.5 2.5 3 3 3 3 4 5 5.5 10
12  Dalia Blimke 2105 0.5 1.5 1.5 2.5 3.5 3.5 3.5 4 5 5 6 7 8 4
13  Jolanta Zielińska 2115 1 1.5 2.5 3.5 3.5 4.5 4.5 4.5 4.5 5.5 5.5 5.5 6.5 6
1 runda
2 runda
O.Bartosik-Wiśniewska – J.Zielińska
M.Bobrowska – D.Blimke
I.Radziewicz – K.Dąbrowska
M.Aksiuczyc – A.Szczygieł
B.Grabarska – J.Dworakowska
M.Kludacz – D.Iwaniuk
S.Romaszko (pauza)
0 – 1
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
J.Dworakowska – M.Kludacz
A.Szczygieł – B.Grabarska
K.Dąbrowska – M.Aksiuczyc
D.Blimke – I.Radziewicz
J.Zielińska – M.Bobrowska
S.Romaszko – O.Bartosik-Wiśniewska
D.Iwaniuk (pauza)
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
3 runda
4 runda
M.Bobrowska – S.Romaszko
I.Radziewicz – J.Zielińska
M.Aksiuczyc – D.Blimke
B.Grabarska – K.Dąbrowska
M.Kludacz – A.Szczygieł
D.Iwaniuk – J.Dworakowska
O.Bartosik-Wiśniewska (pauza)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
A.Szczygieł – D.Iwaniuk
K.Dąbrowska – M.Kludacz
D.Blimke – B.Grabarska
J.Zielińska – M.Aksiuczyc
S.Romaszko – I.Radziewicz
O.Bartosik-Wiśniewska – M.Bobrowska
J.Dworakowska (pauza)
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
5 runda
6 runda
I.Radziewicz – O.Bartosik-Wiśniewska
M.Aksiuczyc – S.Romaszko
B.Grabarska – J.Zielińska
M.Kludacz – D.Blimke
D.Iwaniuk – K.Dąbrowska
J.Dworakowska – A.Szczygieł
M.Bobrowska (pauza)
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
K.Dąbrowska – J.Dworakowska
D.Blimke – D.Iwaniuk
J.Zielińska – M.Kludacz
S.Romaszko – B.Grabarska
O.Bartosik-Wiśniewska – M.Aksiuczyc
M.Bobrowska – I.Radziewicz
A.Szczygieł (pauza)
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
remis
7 runda
8 runda
M.Aksiuczyc – M.Bobrowska
B.Grabarska – O.Bartosik-Wiśniewska
M.Kludacz – S.Romaszko
D.Iwaniuk – J.Zielińska
J.Dworakowska – D.Blimke
A.Szczygieł – K.Dąbrowska
I.Radziewicz (pauza)
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
D.Blimke – A.Szczygieł
J.Zielińska – J.Dworakowska
S.Romaszko – D.Iwaniuk
O.Bartosik-Wiśniewska – M.Kludacz
M.Bobrowska – B.Grabarska
I.Radziewicz – M.Aksiuczyc
K.Dąbrowska (pauza)
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
9 runda
10 runda
B.Grabarska – I.Radziewicz
M.Kludacz – M.Bobrowska
D.Iwaniuk – O.Bartosik-Wiśniewska
J.Dworakowska – S.Romaszko
A.Szczygieł – J.Zielińska
K.Dąbrowska – D.Blimke
M.Aksiuczyc (pauza)
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
J.Zielińska – K.Dąbrowska
S.Romaszko – A.Szczygieł
O.Bartosik-Wiśniewska – J.Dworakowska
M.Bobrowska – D.Iwaniuk
I.Radziewicz – M.Kludacz
M.Aksiuczyc – B.Grabarska
D.Blimke (pauza)
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
11 runda
12 runda
M.Kludacz – M.Aksiuczyc
D.Iwaniuk – I.Radziewicz
J.Dworakowska – M.Bobrowska
A.Szczygieł – O.Bartosik-Wiśniewska
K.Dąbrowska – S.Romaszko
D.Blimke – J.Zielińska
B.Grabarska (pauza)
remis
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
S.Romaszko – D.Blimke
O.Bartosik-Wiśniewska – K.Dąbrowska
M.Bobrowska – A.Szczygieł
I.Radziewicz – J.Dworakowska
M.Aksiuczyc – D.Iwaniuk
B.Grabarska – M.Kludacz
J.Zielińska (pauza)
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
remis
13 runda
D.Iwaniuk – B.Grabarska
J.Dworakowska – M.Aksiuczyc
A.Szczygieł – I.Radziewicz
K.Dąbrowska – M.Bobrowska
D.Blimke – O.Bartosik-Wiśniewska
J.Zielińska – S.Romaszko
M.Kludacz (pauza)
0 – 1
remis
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0

Osoby funkcyjne

  • Sędzia główny: Tadeusz Popławski
  • Dyrektorzy turnieju: Janusz Krasowski, Jacek Łuczyński

Partie