Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1935

3. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Warszawa, 19 maja – 9 czerwca 1935
1927 | 1935 | 1937
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7
1 Ksawery Tartakower ½ 1 1 0 ½ 1 ½ 1 0 1 1 1 1 ½ 1 1 12
2 Mieczysław Najdorf ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ 1 0 1 1 ½ 1 ½ ½ 11
3 Paulin Frydman 0 ½ 1 1 ½ 0 1 1 ½ 1 1 1 ½ 0 1 1 11
4 Henryk Friedman 0 ½ 0 1 1 1 0 1 1 1 ½ 0 1 1 1 1 11
5 Achilles Frydman 1 0 0 0 0 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1
6 Jakub Kolski ½ 0 ½ 0 1 0 1 1 1 0 0 1 0 1 1 1 9
7 Abram Szpiro 0 ½ 1 0 0 1 0 0 1 ½ 1 1 0 1 1 1 9
8 Franciszek Sulik ½ 0 0 1 0 0 1 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 8
9 Kazimierz Makarczyk 0 ½ 0 0 ½ 0 1 1 ½ 1 0 ½ 0 1 1 1 8
10 Izaak Appel 1 0 ½ 0 ½ 0 0 0 ½ 1 0 ½ 1 ½ 1 1
11 Teodor Regedziński 0 1 0 0 ½ 1 ½ ½ 0 0 ½ 0 ½ 1 1 1
12 Leon Kremer 0 0 0 ½ ½ 1 0 ½ 1 1 ½ 0 ½ ½ 1 0 7
13 Izaak Schächter 0 0 0 1 ½ 0 0 0 ½ ½ 1 1 1 ½ 0 1 7
14 Rafał Feinmesser 0 ½ ½ 0 0 1 1 ½ 1 0 ½ ½ 0 ½ 0 1 7
15 Edward Gerstenfeld ½ 0 1 0 0 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1
16 Antoni Wojciechowski 0 ½ 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 ½ 1 4
17 Stefan Zawadzki 0 ½ 0 0 0 0 0 ½ 0 0 0 1 0 0 0 0 2

Uwaga: z numerem 8 miał grać Stanisław Kohn, jednak nie przyjechał na turniej i został skreślony.

Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 Mc
1  Stefan Zawadzki 0 1 1 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 2 2 17
2  Leon Kremer 0 0 1 2 2.5 3.5 3.5 4 4 4 4.5 5 6 6.5 7 7 7 13
3  Izaak Appel 0 0 1 1 1.5 1.5 1.5 2 2 2 2.5 3 4 5 5.5 6.5 7.5 10
4  Franciszek Sulik 0.5 0.5 1.5 2 2.5 3.5 3.5 3.5 4.5 5.5 5.5 5.5 6 6.5 7.5 7.5 8 8
5  Jakub Kolski 0 0.5 0.5 0.5 1.5 1.5 2.5 3.5 4.5 5.5 5.5 5.5 6 7 7 8 9 6
6  Izaak Schächter 0.5 1.5 1.5 1.5 1.5 2.5 3.5 4 4 4 4.5 5.5 5.5 5.5 6 7 7 14
7  Henryk Friedman 1 2 3 3 3.5 4.5 5.5 6 7 7 8 8 9 9 9 10 11 4
8  Stanisław Kohn
9  Paulin Frydman 0 1 2 3 3.5 3.5 4 4 5 6 6.5 7.5 8 9 10 10 11 3
10  Edward Gerstenfeld 1 1 1 1.5 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3.5 4 4.5 5 5 5.5 5.5 5.5 15
11  Teodor Regedziński 0 0 1 1 2 2.5 3 3 4 4.5 5.5 6 6 6.5 7.5 7.5 7.5 11
12  Antoni Wojciechowski 0 0 0 0.5 0.5 0.5 0.5 1.5 1.5 2 2 3 3 3 3 3 4 16
13  Achilles Frydman 0.5 0.5 0.5 0.5 1.5 2 3 3.5 4.5 5.5 5.5 6.5 7.5 8 8.5 9.5 9.5 5
14  Rafał Feinmesser 1 1 1 1 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3.5 3.5 4 5 6 6.5 6.5 7 12
15  Ksawery Tartakower 0.5 1 2 3 3 4 4.5 5.5 6.5 6.5 7.5 8.5 9 10 11 12 12 1
16  Mieczysław Najdorf 1 2 3 4 4.5 4.5 5 6 6 6.5 7.5 8 8.5 9 9.5 10 11 2
17  Abram Szpiro 1 2 2 3 4 4 4 5 6 6.5 7.5 7.5 7.5 7.5 8 8 9 7
18  Kazimierz Makarczyk 1 2 2 3 3.5 4.5 5.5 6 6 6 6.5 6.5 6.5 7 7 8 8 9
1 runda
2 runda
3 runda
S.Zawadzki – K.Makarczyk
L.Kremer – A.Szpiro
I.Appel – M.Najdorf
F.Sulik – K.Tartakower
J.Kolski – R.Feinmesser
I.Schächter – A.Frydman
H.Friedman – A.Wojciechowski
P.Frydman – E.Gerstenfeld
T.Regedziński (pauza)
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
K.Makarczyk – E.Gerstenfeld
T.Regedziński – P.Frydman
A.Frydman – H.Friedman
R.Feinmesser – I.Schächter
K.Tartakower – J.Kolski
M.Najdorf – F.Sulik
A.Szpiro – I.Appel
S.Zawadzki – L.Kremer
A.Wojciechowski (pauza)
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
L.Kremer – K.Makarczyk
I.Appel – S.Zawadzki
F.Sulik – A.Szpiro
J.Kolski – M.Najdorf
I.Schächter – K.Tartakower
H.Friedman – R.Feinmesser
P.Frydman – A.Wojciechowski
E.Gerstenfeld – T.Regedziński
A.Frydman (pauza)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
4 runda
5 runda
6 runda
K.Makarczyk – T.Regedziński
A.Wojciechowski – E.Gerstenfeld
A.Frydman – P.Frydman
K.Tartakower – H.Friedman
M.Najdorf – I.Schächter
A.Szpiro – J.Kolski
S.Zawadzki – F.Sulik
L.Kremer – I.Appel
R.Feinmesser (pauza)
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
I.Appel – K.Makarczyk
F.Sulik – L.Kremer
J.Kolski – S.Zawadzki
I.Schächter – A.Szpiro
H.Friedman – M.Najdorf
P.Frydman – R.Feinmesser
E.Gerstenfeld – A.Frydman
T.Regedziński – A.Wojciechowski
K.Tartakower (pauza)
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
K.Makarczyk – A.Wojciechowski
A.Frydman – T.Regedziński
R.Feinmesser – E.Gerstenfeld
K.Tartakower – P.Frydman
A.Szpiro – H.Friedman
S.Zawadzki – I.Schächter
L.Kremer – J.Kolski
I.Appel – F.Sulik
M.Najdorf (pauza)
remis
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
0 – 1
1 – 0
7 runda
8 runda
9 runda
F.Sulik – K.Makarczyk
J.Kolski – I.Appel
I.Schächter – L.Kremer
H.Friedman – S.Zawadzki
P.Frydman – M.Najdorf
E.Gerstenfeld – K.Tartakower
T.Regedziński – R.Feinmesser
A.Wojciechowski – A.Frydman
A.Szpiro (pauza)
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
0 – 1
K.Makarczyk – A.Frydman
R.Feinmesser – A.Wojciechowski
K.Tartakower – T.Regedziński
M.Najdorf – E.Gerstenfeld
A.Szpiro – P.Frydman
L.Kremer – H.Friedman
I.Appel – I.Schächter
F.Sulik – J.Kolski
S.Zawadzki (pauza)
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
0 – 1
J.Kolski – K.Makarczyk
I.Schächter – F.Sulik
H.Friedman – I.Appel
P.Frydman – S.Zawadzki
E.Gerstenfeld – A.Szpiro
T.Regedziński – M.Najdorf
A.Wojciechowski – K.Tartakower
A.Frydman – R.Feinmesser
L.Kremer (pauza)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
10 runda
11 runda
12 runda
K.Makarczyk – R.Feinmesser
K.Tartakower – A.Frydman
M.Najdorf – A.Wojciechowski
A.Szpiro – T.Regedziński
S.Zawadzki – E.Gerstenfeld
L.Kremer – P.Frydman
F.Sulik – H.Friedman
J.Kolski – I.Schächter
I.Appel (pauza)
0 – 1
0 – 1
remis
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
I.Schächter – K.Makarczyk
H.Friedman – J.Kolski
P.Frydman – I.Appel
E.Gerstenfeld – L.Kremer
T.Regedziński – S.Zawadzki
A.Wojciechowski – A.Szpiro
A.Frydman – M.Najdorf
R.Feinmesser – K.Tartakower
F.Sulik (pauza)
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
K.Makarczyk – K.Tartakower
M.Najdorf – R.Feinmesser
A.Szpiro – A.Frydman
S.Zawadzki – A.Wojciechowski
L.Kremer – T.Regedziński
I.Appel – E.Gerstenfeld
F.Sulik – P.Frydman
I.Schächter – H.Friedman
J.Kolski (pauza)
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
remis
remis
0 – 1
1 – 0
13 runda
14 runda
15 runda
H.Friedman – K.Makarczyk
P.Frydman – J.Kolski
E.Gerstenfeld – F.Sulik
T.Regedziński – I.Appel
A.Wojciechowski – L.Kremer
A.Frydman – S.Zawadzki
R.Feinmesser – A.Szpiro
K.Tartakower – M.Najdorf
I.Schächter (pauza)
1 – 0
remis
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
K.Makarczyk – M.Najdorf
A.Szpiro – K.Tartakower
S.Zawadzki – R.Feinmesser
L.Kremer – A.Frydman
I.Appel – A.Wojciechowski
F.Sulik – T.Regedziński
J.Kolski – E.Gerstenfeld
I.Schächter – P.Frydman
H.Friedman (pauza)
remis
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
P.Frydman – H.Friedman
E.Gerstenfeld – I.Schächter
T.Regedziński – J.Kolski
A.Wojciechowski – F.Sulik
A.Frydman – I.Appel
R.Feinmesser – L.Kremer
K.Tartakower – S.Zawadzki
M.Najdorf – A.Szpiro
K.Makarczyk (pauza)
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
16 runda
17 runda
K.Makarczyk – A.Szpiro
S.Zawadzki – M.Najdorf
L.Kremer – K.Tartakower
I.Appel – R.Feinmesser
F.Sulik – A.Frydman
J.Kolski – A.Wojciechowski
I.Schächter – T.Regedziński
H.Friedman – E.Gerstenfeld
P.Frydman (pauza)
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
P.Frydman – K.Makarczyk
T.Regedziński – H.Friedman
A.Wojciechowski – I.Schächter
A.Frydman – J.Kolski
R.Feinmesser – F.Sulik
K.Tartakower – I.Appel
M.Najdorf – L.Kremer
A.Szpiro – S.Zawadzki
E.Gerstenfeld (pauza)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0

Sędzia główny: Marian Steifer


Partie

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close