Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1935

3. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Warszawa, 19 maja – 9 czerwca 1935
1927 | 1935 | 1937
zobacz też: finał kobiet | półfinał Mistrzostw Polski (1935)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7
1 Ksawery Tartakower ½ 1 1 0 ½ 1 ½ 1 0 1 1 1 1 ½ 1 1 12
2 Mieczysław Najdorf ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ 1 0 1 1 ½ 1 ½ ½ 11
3 Paulin Frydman 0 ½ 1 1 ½ 0 1 1 ½ 1 1 1 ½ 0 1 1 11
4 Henryk Friedman 0 ½ 0 1 1 1 0 1 1 1 ½ 0 1 1 1 1 11
5 Achilles Frydman 1 0 0 0 0 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1
6 Jakub Kolski ½ 0 ½ 0 1 0 1 1 1 0 0 1 0 1 1 1 9
7 Abram Szpiro 0 ½ 1 0 0 1 0 0 1 ½ 1 1 0 1 1 1 9
8 Franciszek Sulik ½ 0 0 1 0 0 1 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 8
9 Kazimierz Makarczyk 0 ½ 0 0 ½ 0 1 1 ½ 1 0 ½ 0 1 1 1 8
10 Izaak Appel 1 0 ½ 0 ½ 0 0 0 ½ 1 0 ½ 1 ½ 1 1
11 Teodor Regedziński 0 1 0 0 ½ 1 ½ ½ 0 0 ½ 0 ½ 1 1 1
12 Leon Kremer 0 0 0 ½ ½ 1 0 ½ 1 1 ½ 0 ½ ½ 1 0 7
13 Izaak Schächter 0 0 0 1 ½ 0 0 0 ½ ½ 1 1 1 ½ 0 1 7
14 Rafał Feinmesser 0 ½ ½ 0 0 1 1 ½ 1 0 ½ ½ 0 ½ 0 1 7
15 Edward Gerstenfeld ½ 0 1 0 0 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1
16 Antoni Wojciechowski 0 ½ 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 ½ 1 4
17 Stefan Zawadzki 0 ½ 0 0 0 0 0 ½ 0 0 0 1 0 0 0 0 2
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 Mc
1  Stefan Zawadzki 0 1 1 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 2 2 17
2  Leon Kremer 0 0 1 2 2.5 3.5 3.5 4 4 4 4.5 5 6 6.5 7 7 7 13
3  Izaak Appel 0 0 1 1 1.5 1.5 1.5 2 2 2 2.5 3 4 5 5.5 6.5 7.5 10
4  Franciszek Sulik 0.5 0.5 1.5 2 2.5 3.5 3.5 3.5 4.5 5.5 5.5 5.5 6 6.5 7.5 7.5 8 8
5  Jakub Kolski 0 0.5 0.5 0.5 1.5 1.5 2.5 3.5 4.5 5.5 5.5 5.5 6 7 7 8 9 6
6  Izaak Schächter 0.5 1.5 1.5 1.5 1.5 2.5 3.5 4 4 4 4.5 5.5 5.5 5.5 6 7 7 14
7  Henryk Friedman 1 2 3 3 3.5 4.5 5.5 6 7 7 8 8 9 9 9 10 11 4
8  Stanisław Kohn
9  Paulin Frydman 0 1 2 3 3.5 3.5 4 4 5 6 6.5 7.5 8 9 10 10 11 3
10  Edward Gerstenfeld 1 1 1 1.5 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3.5 4 4.5 5 5 5.5 5.5 5.5 15
11  Teodor Regedziński 0 0 1 1 2 2.5 3 3 4 4.5 5.5 6 6 6.5 7.5 7.5 7.5 11
12  Antoni Wojciechowski 0 0 0 0.5 0.5 0.5 0.5 1.5 1.5 2 2 3 3 3 3 3 4 16
13  Achilles Frydman 0.5 0.5 0.5 0.5 1.5 2 3 3.5 4.5 5.5 5.5 6.5 7.5 8 8.5 9.5 9.5 5
14  Rafał Feinmesser 1 1 1 1 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3.5 3.5 4 5 6 6.5 6.5 7 12
15  Ksawery Tartakower 0.5 1 2 3 3 4 4.5 5.5 6.5 6.5 7.5 8.5 9 10 11 12 12 1
16  Mieczysław Najdorf 1 2 3 4 4.5 4.5 5 6 6 6.5 7.5 8 8.5 9 9.5 10 11 2
17  Abram Szpiro 1 2 2 3 4 4 4 5 6 6.5 7.5 7.5 7.5 7.5 8 8 9 7
18  Kazimierz Makarczyk 1 2 2 3 3.5 4.5 5.5 6 6 6 6.5 6.5 6.5 7 7 8 8 9
Uwaga: z numerem 8 miał grać Stanisław Kohn, jednak nie przyjechał na turniej i został skreślony z listy startowej.
1 runda
2 runda
3 runda
S.Zawadzki – K.Makarczyk
L.Kremer – A.Szpiro
I.Appel – M.Najdorf
F.Sulik – K.Tartakower
J.Kolski – R.Feinmesser
I.Schächter – A.Frydman
H.Friedman – A.Wojciechowski
P.Frydman – E.Gerstenfeld
T.Regedziński (pauza)
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
K.Makarczyk – E.Gerstenfeld
T.Regedziński – P.Frydman
A.Frydman – H.Friedman
R.Feinmesser – I.Schächter
K.Tartakower – J.Kolski
M.Najdorf – F.Sulik
A.Szpiro – I.Appel
S.Zawadzki – L.Kremer
A.Wojciechowski (pauza)
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
L.Kremer – K.Makarczyk
I.Appel – S.Zawadzki
F.Sulik – A.Szpiro
J.Kolski – M.Najdorf
I.Schächter – K.Tartakower
H.Friedman – R.Feinmesser
P.Frydman – A.Wojciechowski
E.Gerstenfeld – T.Regedziński
A.Frydman (pauza)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
4 runda
5 runda
6 runda
K.Makarczyk – T.Regedziński
A.Wojciechowski – E.Gerstenfeld
A.Frydman – P.Frydman
K.Tartakower – H.Friedman
M.Najdorf – I.Schächter
A.Szpiro – J.Kolski
S.Zawadzki – F.Sulik
L.Kremer – I.Appel
R.Feinmesser (pauza)
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
I.Appel – K.Makarczyk
F.Sulik – L.Kremer
J.Kolski – S.Zawadzki
I.Schächter – A.Szpiro
H.Friedman – M.Najdorf
P.Frydman – R.Feinmesser
E.Gerstenfeld – A.Frydman
T.Regedziński – A.Wojciechowski
K.Tartakower (pauza)
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
K.Makarczyk – A.Wojciechowski
A.Frydman – T.Regedziński
R.Feinmesser – E.Gerstenfeld
K.Tartakower – P.Frydman
A.Szpiro – H.Friedman
S.Zawadzki – I.Schächter
L.Kremer – J.Kolski
I.Appel – F.Sulik
M.Najdorf (pauza)
remis
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
0 – 1
1 – 0
7 runda
8 runda
9 runda
F.Sulik – K.Makarczyk
J.Kolski – I.Appel
I.Schächter – L.Kremer
H.Friedman – S.Zawadzki
P.Frydman – M.Najdorf
E.Gerstenfeld – K.Tartakower
T.Regedziński – R.Feinmesser
A.Wojciechowski – A.Frydman
A.Szpiro (pauza)
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
0 – 1
K.Makarczyk – A.Frydman
R.Feinmesser – A.Wojciechowski
K.Tartakower – T.Regedziński
M.Najdorf – E.Gerstenfeld
A.Szpiro – P.Frydman
L.Kremer – H.Friedman
I.Appel – I.Schächter
F.Sulik – J.Kolski
S.Zawadzki (pauza)
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
0 – 1
J.Kolski – K.Makarczyk
I.Schächter – F.Sulik
H.Friedman – I.Appel
P.Frydman – S.Zawadzki
E.Gerstenfeld – A.Szpiro
T.Regedziński – M.Najdorf
A.Wojciechowski – K.Tartakower
A.Frydman – R.Feinmesser
L.Kremer (pauza)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
10 runda
11 runda
12 runda
K.Makarczyk – R.Feinmesser
K.Tartakower – A.Frydman
M.Najdorf – A.Wojciechowski
A.Szpiro – T.Regedziński
S.Zawadzki – E.Gerstenfeld
L.Kremer – P.Frydman
F.Sulik – H.Friedman
J.Kolski – I.Schächter
I.Appel (pauza)
0 – 1
0 – 1
remis
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
I.Schächter – K.Makarczyk
H.Friedman – J.Kolski
P.Frydman – I.Appel
E.Gerstenfeld – L.Kremer
T.Regedziński – S.Zawadzki
A.Wojciechowski – A.Szpiro
A.Frydman – M.Najdorf
R.Feinmesser – K.Tartakower
F.Sulik (pauza)
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
K.Makarczyk – K.Tartakower
M.Najdorf – R.Feinmesser
A.Szpiro – A.Frydman
S.Zawadzki – A.Wojciechowski
L.Kremer – T.Regedziński
I.Appel – E.Gerstenfeld
F.Sulik – P.Frydman
I.Schächter – H.Friedman
J.Kolski (pauza)
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
remis
remis
0 – 1
1 – 0
13 runda
14 runda
15 runda
H.Friedman – K.Makarczyk
P.Frydman – J.Kolski
E.Gerstenfeld – F.Sulik
T.Regedziński – I.Appel
A.Wojciechowski – L.Kremer
A.Frydman – S.Zawadzki
R.Feinmesser – A.Szpiro
K.Tartakower – M.Najdorf
I.Schächter (pauza)
1 – 0
remis
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
K.Makarczyk – M.Najdorf
A.Szpiro – K.Tartakower
S.Zawadzki – R.Feinmesser
L.Kremer – A.Frydman
I.Appel – A.Wojciechowski
F.Sulik – T.Regedziński
J.Kolski – E.Gerstenfeld
I.Schächter – P.Frydman
H.Friedman (pauza)
remis
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
P.Frydman – H.Friedman
E.Gerstenfeld – I.Schächter
T.Regedziński – J.Kolski
A.Wojciechowski – F.Sulik
A.Frydman – I.Appel
R.Feinmesser – L.Kremer
K.Tartakower – S.Zawadzki
M.Najdorf – A.Szpiro
K.Makarczyk (pauza)
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
16 runda
17 runda
K.Makarczyk – A.Szpiro
S.Zawadzki – M.Najdorf
L.Kremer – K.Tartakower
I.Appel – R.Feinmesser
F.Sulik – A.Frydman
J.Kolski – A.Wojciechowski
I.Schächter – T.Regedziński
H.Friedman – E.Gerstenfeld
P.Frydman (pauza)
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
P.Frydman – K.Makarczyk
T.Regedziński – H.Friedman
A.Wojciechowski – I.Schächter
A.Frydman – J.Kolski
R.Feinmesser – F.Sulik
K.Tartakower – I.Appel
M.Najdorf – L.Kremer
A.Szpiro – S.Zawadzki
E.Gerstenfeld (pauza)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0

Sędzia główny: Marian Steifer


Partie