Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1946

5. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Sopot, 22 lipca – 11 sierpnia 1946
1937 | 1946 | 1948
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2
½
1 Bogdan Śliwa ½ 1 ½ ½ 1 0 1 ½ 1 1 ½ 0 1 1 0 1 1 1 ½ 1 1 15
2 Jan Gadaliński ½ ½ 1 ½ 1 ½ 0 1 0 0 1 1 ½ 1 0 1 1 1 1 1 1 14½
3 Kazimierz Plater 0 ½ 1 0 ½ 0 1 1 ½ 1 0 1 1 0 1 1 1 1 ½ 1 1 14 133,25
4 Izaak Grynfeld ½ 0 0 1 1 1 ½ 0 1 ½ 1 1 1 1 0 0 ½ 1 1 1 1 14 133,75
5 Czesław Błaszczak ½ ½ 1 0 0 ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ ½ 0 1 1 1 ½ ½ 1 1 13½ 130,25
6 Natan Borowski 0 0 ½ 0 1 0 0 1 1 1 1 0 0 1 1 1 1 1 1 1 1 13½ 122,00
7 Andrzej Pytlakowski 1 ½ 1 0 ½ 1 0 ½ 0 ½ ½ 1 0 0 1 ½ 1 ½ 1 1 1 12½ 120,75
8 Alfred Tarnowski 0 1 0 ½ ½ 1 1 0 0 ½ ½ 1 1 1 ½ 0 1 0 1 1 1 12½ 118,00
9 Sergiusz Czerniakow ½ 0 0 1 0 0 ½ 1 ½ 1 1 0 0 1 0 1 1 1 1 1 1 12½ 114,25
10 Kazimierz Makarczyk 0 1 ½ 0 0 0 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 0 1 ½ ½ 0 1 1 1 12 113,00
11 Wiktor Matkowski 0 1 0 ½ ½ 0 ½ ½ 0 0 1 1 ½ 0 1 1 1 ½ 1 1 1 12 107,50
12 Stanisław Gawlikowski ½ 0 1 0 0 0 ½ ½ 0 ½ 0 1 0 ½ 1 0 1 1 1 1 1 10½
13 Tadeusz Ciejka 1 0 0 0 ½ 1 0 0 1 ½ 0 0 1 0 ½ 1 1 ½ 1 0 1 10 97,00
14 Jan Piechota 0 ½ 0 0 ½ 1 1 0 1 0 ½ 1 0 1 0 1 0 0 1 ½ 1 10 95,25
15 Marek Szapiro 0 0 1 0 1 0 1 0 0 1 1 ½ 1 0 ½ 0 0 1 0 0 1 9 92,25
16 Eugeniusz Zahorski 1 1 0 1 0 0 0 ½ 1 0 0 0 ½ 1 ½ ½ 0 0 0 1 1 9 89,75
17 Emil Sojka 0 0 0 1 0 0 ½ 1 0 ½ 0 1 0 0 1 ½ 0 1 ½ 1 1 9 78,00
18 Józef Roszkowski 0 0 0 ½ 0 0 0 0 0 ½ 0 0 0 1 1 1 1 1 1 1 1 9 68,50
19 Emanuel Byrtek 0 0 0 0 ½ 0 ½ 1 0 1 ½ 0 ½ 1 0 1 0 0 ½ 1 1
20 Alfred Czarnota ½ 0 ½ 0 ½ 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 ½ 0 ½ 1 1
21 E.Mnichowicz 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 ½ 1 0 0 0 0 0 1
22 Marian Balicki 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 Mc
1  Alfred Czarnota 0.5 0.5 0.5 1 2 3 3 3 3 3.5 3.5 3.5 4 4 4.5 5.5 6.5 6.5 6.5 6.5 6.5 20
2  Sergiusz Czerniakow 1 2 2 2.5 3 4 5 5 6 6.5 7.5 8.5 8.5 8.5 8.5 9.5 10.5 10.5 10.5 11.5 12.5 9
3  Andrzej Pytlakowski 0 1 2 2.5 3 4 5 5 5 5.5 5.5 6 6 7 8 9 9.5 10.5 11.5 12 12.5 7
4  Bogdan Śliwa 1 2 3 3.5 4 4 4.5 5.5 6.5 7.5 8 9 10 10.5 10.5 11.5 12.5 13.5 14.5 14.5 15 1
5  Marian Balicki 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 22
6  Marek Szapiro 0.5 0.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 2.5 2.5 3.5 4.5 4.5 5 6 6 6 7 8 8 9 9 15
7  Jan Piechota 0.5 0.5 1 1.5 1.5 1.5 2.5 3.5 4.5 4.5 5.5 6.5 7 8 8 9 9 9 9 10 10 14
8  Stan. Gawlikowski 1 2 3 3 3 3.5 4.5 5.5 5.5 6 6.5 7.5 8 8 8 8.5 8.5 8.5 9.5 10.5 10.5 12
9  Kazimierz Makarczyk 0 0 1 2 3 4 5 5.5 6.5 7 8 8 9 9 10 10.5 10.5 11 11 11.5 12 10
10  Emil Sojka 0 0 1 2 2.5 2.5 2.5 3.5 3.5 4 4 4.5 4.5 5.5 6.5 6.5 7.5 8 8 9 9 17
11  Izaak Grynfeld 1 1 2 3 4 4 4 4.5 5 5.5 6.5 6.5 7.5 8 9 10 11 12 13 13 14 4
12  Tadeusz Ciejka 0 0.5 0.5 1.5 2 2 2.5 2.5 2.5 2.5 3.5 4.5 5.5 5.5 6.5 7.5 7.5 8.5 8.5 9 10 13
13  Kazimierz Plater 1 2 3 3 3.5 4.5 5.5 6.5 7 8 9 10 10.5 11.5 11.5 11.5 12.5 12.5 13.5 13.5 14 3
14  Natan Borowski 1 2 2 2 2.5 3.5 4.5 5.5 6.5 6.5 7.5 7.5 8.5 9.5 10.5 10.5 10.5 11.5 12.5 12.5 13.5 6
15  Emanuel Byrtek 0 1 1 1 1.5 1.5 1.5 2 3 4 4 4.5 5.5 5.5 6 6 6.5 6.5 7.5 7.5 8.5 19
16  E.Mnichowicz 0.5 0.5 0.5 0.5 0.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 2.5 3.5 21
17  Eugeniusz Zahorski 0.5 1.5 1.5 1.5 2 3 3.5 3.5 3.5 3.5 4.5 4.5 5.5 5.5 6 6 6 7 7 8 9 16
18  Jan Gadaliński 1 2 2.5 3.5 3.5 4.5 5.5 6.5 7 8 9 10 10 10.5 10.5 10.5 11.5 12.5 13.5 14 14.5 2
19  Wiktor Matkowski 0 1 1 1.5 2.5 2.5 3.5 4 5 5 5 5.5 6.5 7.5 8.5 9 9.5 10.5 11.5 11.5 12 11
20  Alfred Tarnowski 1 1 2 3 4 4.5 4.5 4.5 5 6 6 7 7 8 8.5 9.5 10 10.5 11.5 12.5 12.5 8
21  Józef Roszkowski 0 0 0 1 2 3 3 3.5 4.5 5 5 5 5 6 7 8 8 8 8 8 9 18
22  Czesław Błaszczak 0.5 1 2 3 3.5 3.5 4 4.5 5.5 6.5 6.5 7.5 8 8.5 9.5 10 11 11.5 12.5 13.5 13.5 5
1 runda
2 runda
3 runda
M.Balicki – J.Gadaliński
A.Czarnota – C.Błaszczak
S.Czerniakow – J.Roszkowski
S.Gawlikowski – E.Byrtek
I.Grynfeld – T.Ciejka
K.Makarczyk – N.Borowski
J.Piechota – E.Mnichowicz
A.Pytlakowski – A.Tarnowski
B.Śliwa – W.Matkowski
E.Sojka – K.Plater
M.Szapiro – E.Zahorski
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
C.Błaszczak – T.Ciejka
N.Borowski – E.Sojka
E.Byrtek – K.Makarczyk
A.Czarnota – S.Czerniakow
J.Gadaliński – M.Szapiro
W.Matkowski – M.Balicki
E.Mnichowicz – S.Gawlikowski
K.Plater – I.Grynfeld
J.Roszkowski – A.Pytlakowski
A.Tarnowski – B.Śliwa
E.Zahorski – J.Piechota
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
M.Balicki – A.Tarnowski
T.Ciejka – K.Plater
S.Czerniakow – C.Błaszczak
S.Gawlikowski – E.Zahorski
I.Grynfeld – N.Borowski
K.Makarczyk – E.Mnichowicz
J.Piechota – J.Gadaliński
A.Pytlakowski – A.Czarnota
B.Śliwa – J.Roszkowski
E.Sojka – E.Byrtek
M.Szapiro – W.Matkowski
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
4 runda
5 runda
6 runda
C.Błaszczak – K.Plater
N.Borowski – T.Ciejka
E.Byrtek – I.Grynfeld
A.Czarnota – B.Śliwa
S.Czerniakow – A.Pytlakowski
J.Gadaliński – S.Gawlikowski
W.Matkowski – J.Piechota
E.Mnichowicz – E.Sojka
J.Roszkowski – M.Balicki
A.Tarnowski – M.Szapiro
E.Zahorski – K.Makarczyk
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
M.Balicki – A.Czarnota
T.Ciejka – E.Byrtek
S.Gawlikowski – W.Matkowski
I.Grynfeld – E.Mnichowicz
K.Makarczyk – J.Gadaliński
J.Piechota – A.Tarnowski
K.Plater – N.Borowski
A.Pytlakowski – C.Błaszczak
B.Śliwa – S.Czerniakow
E.Sojka – E.Zahorski
M.Szapiro – J.Roszkowski
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
remis
0 – 1
C.Błaszczak – N.Borowski
E.Byrtek – K.Plater
A.Czarnota – M.Szapiro
S.Czerniakow – M.Balicki
J.Gadaliński – E.Sojka
W.Matkowski – K.Makarczyk
E.Mnichowicz – T.Ciejka
A.Pytlakowski – B.Śliwa
J.Roszkowski – J.Piechota
A.Tarnowski – S.Gawlikowski
E.Zahorski – I.Grynfeld
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
7 runda
8 runda
9 runda
M.Balicki – A.Pytlakowski
N.Borowski – E.Byrtek
T.Ciejka – E.Zahorski
S.Gawlikowski – J.Roszkowski
I.Grynfeld – J.Gadaliński
K.Makarczyk – A.Tarnowski
J.Piechota – A.Czarnota
K.Plater – E.Mnichowicz
B.Śliwa – C.Błaszczak
E.Sojka – W.Matkowski
M.Szapiro – S.Czerniakow
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
E.Byrtek – C.Błaszczak
A.Czarnota – S.Gawlikowski
S.Czerniakow – J.Piechota
J.Gadaliński – T.Ciejka
W.Matkowski – I.Grynfeld
E.Mnichowicz – N.Borowski
A.Pytlakowski – M.Szapiro
J.Roszkowski – K.Makarczyk
B.Śliwa – M.Balicki
A.Tarnowski – E.Sojka
E.Zahorski – K.Plater
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
M.Balicki – C.Błaszczak
N.Borowski – E.Zahorski
E.Byrtek – E.Mnichowicz
T.Ciejka – W.Matkowski
S.Gawlikowski – S.Czerniakow
I.Grynfeld – A.Tarnowski
K.Makarczyk – A.Czarnota
J.Piechota – A.Pytlakowski
K.Plater – J.Gadaliński
E.Sojka – J.Roszkowski
M.Szapiro – B.Śliwa
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
10 runda
11 runda
12 runda
M.Balicki – M.Szapiro
C.Błaszczak – E.Mnichowicz
A.Czarnota – E.Sojka
S.Czerniakow – K.Makarczyk
J.Gadaliński – N.Borowski
W.Matkowski – K.Plater
A.Pytlakowski – S.Gawlikowski
J.Roszkowski – I.Grynfeld
B.Śliwa – J.Piechota
A.Tarnowski – T.Ciejka
E.Zahorski – E.Byrtek
0 – 1
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
N.Borowski – W.Matkowski
E.Byrtek – J.Gadaliński
T.Ciejka – J.Roszkowski
S.Gawlikowski – B.Śliwa
I.Grynfeld – A.Czarnota
K.Makarczyk – A.Pytlakowski
E.Mnichowicz – E.Zahorski
J.Piechota – M.Balicki
K.Plater – A.Tarnowski
E.Sojka – S.Czerniakow
M.Szapiro – C.Błaszczak
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
M.Balicki – S.Gawlikowski
C.Błaszczak – E.Zahorski
A.Czarnota – T.Ciejka
S.Czerniakow – I.Grynfeld
J.Gadaliński – E.Mnichowicz
W.Matkowski – E.Byrtek
A.Pytlakowski – E.Sojka
J.Roszkowski – K.Plater
B.Śliwa – K.Makarczyk
M.Szapiro – J.Piechota
A.Tarnowski – N.Borowski
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
13 runda
14 runda
15 runda
N.Borowski – J.Roszkowski
E.Byrtek – A.Tarnowski
T.Ciejka – S.Czerniakow
S.Gawlikowski – M.Szapiro
I.Grynfeld – A.Pytlakowski
K.Makarczyk – M.Balicki
E.Mnichowicz – W.Matkowski
J.Piechota – C.Błaszczak
K.Plater – A.Czarnota
E.Sojka – B.Śliwa
E.Zahorski – J.Gadaliński
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
0 – 1
1 – 0
M.Balicki – E.Sojka
C.Błaszczak – J.Gadaliński
A.Czarnota – N.Borowski
S.Czerniakow – K.Plater
W.Matkowski – E.Zahorski
J.Piechota – S.Gawlikowski
A.Pytlakowski – T.Ciejka
J.Roszkowski – E.Byrtek
B.Śliwa – I.Grynfeld
M.Szapiro – K.Makarczyk
A.Tarnowski – E.Mnichowicz
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
N.Borowski – S.Czerniakow
E.Byrtek – A.Czarnota
T.Ciejka – B.Śliwa
J.Gadaliński – W.Matkowski
S.Gawlikowski – C.Błaszczak
I.Grynfeld – M.Balicki
K.Makarczyk – J.Piechota
E.Mnichowicz – J.Roszkowski
K.Plater – A.Pytlakowski
E.Sojka – M.Szapiro
E.Zahorski – A.Tarnowski
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
16 runda
17 runda
18 runda
M.Balicki – T.Ciejka
C.Błaszczak – W.Matkowski
A.Czarnota – E.Mnichowicz
S.Czerniakow – E.Byrtek
S.Gawlikowski – K.Makarczyk
J.Piechota – E.Sojka
A.Pytlakowski – N.Borowski
J.Roszkowski – E.Zahorski
B.Śliwa – K.Plater
M.Szapiro – I.Grynfeld
A.Tarnowski – J.Gadaliński
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
N.Borowski – B.Śliwa
E.Byrtek – A.Pytlakowski
T.Ciejka – M.Szapiro
J.Gadaliński – J.Roszkowski
I.Grynfeld – J.Piechota
K.Makarczyk – C.Błaszczak
W.Matkowski – A.Tarnowski
E.Mnichowicz – S.Czerniakow
K.Plater – M.Balicki
E.Zahorski – A.Czarnota
E.Sojka – S.Gawlikowski
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
M.Balicki – N.Borowski
C.Błaszczak – A.Tarnowski
A.Czarnota – J.Gadaliński
S.Czerniakow – E.Zahorski
S.Gawlikowski – I.Grynfeld
K.Makarczyk – E.Sojka
J.Piechota – T.Ciejka
A.Pytlakowski – E.Mnichowicz
J.Roszkowski – W.Matkowski
B.Śliwa – E.Byrtek
M.Szapiro – K.Plater
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
19 runda
20 runda
21 runda
N.Borowski – M.Szapiro
E.Byrtek – M.Balicki
T.Ciejka – S.Gawlikowski
J.Gadaliński – S.Czerniakow
I.Grynfeld – K.Makarczyk
W.Matkowski – A.Czarnota
E.Mnichowicz – B.Śliwa
K.Plater – J.Piechota
E.Sojka – C.Błaszczak
A.Tarnowski – J.Roszkowski
E.Zahorski – A.Pytlakowski
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
M.Balicki – E.Mnichowicz
C.Błaszczak – J.Roszkowski
A.Czarnota – A.Tarnowski
S.Czerniakow – W.Matkowski
S.Gawlikowski – K.Plater
K.Makarczyk – T.Ciejka
J.Piechota – N.Borowski
A.Pytlakowski – J.Gadaliński
B.Śliwa – E.Zahorski
E.Sojka – I.Grynfeld
M.Szapiro – E.Byrtek
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
N.Borowski – S.Gawlikowski
E.Byrtek – J.Piechota
T.Ciejka – E.Sojka
J.Gadaliński – B.Śliwa
W.Matkowski – A.Pytlakowski
E.Mnichowicz – M.Szapiro
K.Plater – K.Makarczyk
J.Roszkowski – A.Czarnota
A.Tarnowski – S.Czerniakow
E.Zahorski – M.Balicki
I.Grynfeld – C.Błaszczak
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0

Sędzia główny: Konstanty Wróblewski


Partie

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close