Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1948

6. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Kraków, 4 – 27 kwietnia 1948
1946 | 1948 | 1949
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1
1 Kazimierz Makarczyk 1 1 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 1 1 ½ ½ 1 1 14½
2 Stanisław Gawlikowski 0 ½ 0 ½ 1 ½ 0 1 ½ 1 1 ½ ½ 1 1 1 1 1 1 1 14
3 Bogdan Śliwa 0 ½ 1 1 1 1 ½ 1 0 1 1 ½ 1 1 0 ½ 0 1 1 0 13 132,75
4 Henryk Szapiel 1 1 0 1 0 ½ 1 0 ½ 1 ½ 1 0 1 ½ ½ ½ 1 1 1 13 124,50
5 Jan Gadaliński ½ ½ 0 0 1 0 1 ½ ½ 0 ½ 1 1 ½ 1 1 1 1 1 1 13 113,25
6 Natan Borowski ½ 0 0 1 0 1 1 ½ ½ 0 1 1 1 1 0 1 1 1 0 1 12½
7 Alfred Tarnowski ½ ½ 0 ½ 1 0 1 0 ½ 0 ½ 1 1 1 1 1 0 ½ 1 1 12 109,50
8 Kazimierz Plater ½ 1 ½ 0 0 0 0 1 ½ ½ ½ ½ 1 0 1 1 1 1 1 1 12 104,50
9 Wacław Łuczynowicz 0 0 0 1 ½ ½ 1 0 ½ ½ 0 0 1 1 ½ 1 1 1 1 1 11½
10 Edward Arłamowski 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 0 1 ½ ½ 11 106,50
11 Izaak Grynfeld ½ 0 0 0 1 1 1 ½ ½ ½ 0 ½ 1 0 1 1 1 ½ 1 0 11 103,50
12 Emil Sojka 0 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ 1 10½
13 Czesław Błaszczak ½ ½ ½ 0 0 0 0 ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ 1 0 1 1 1 1 10
14 Władysław Litmanowicz ½ ½ 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1 ½ 1 ½ 1 1 9
15 Jerzy Dreszer 0 0 0 0 ½ 0 0 1 0 ½ 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ 1 8
16 Jan Piechota 0 0 1 ½ 0 1 0 0 ½ ½ 0 0 0 0 0 0 1 ½ 1 1 7
17 Stanisław Kwapisz 0 0 ½ ½ 0 0 0 0 0 0 0 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 0 ½ 1
18 Antoni Bocheński ½ 0 1 ½ 0 0 1 0 0 1 0 1 0 0 ½ 0 ½ 0 0 0 6 67,50
19 Zbigniew Miller ½ 0 0 0 0 0 ½ 0 0 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ 1 1 0 1 6 47,75
20 Sergiusz Czerniakow 0 0 0 0 0 1 0 0 0 ½ 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ 1 1 0 5
21 Leon Widermański 0 0 1 0 0 0 0 0 0 ½ 1 0 0 0 0 0 0 1 0 1

Uwaga: z numerem 22 miał grać Antoni Jurkiewicz, jednak do 5. rundy nie przyjechał na turniej i został skreślony.

Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 Mc
1  Czesław Błaszczak 0 1 1 1.5 2 2.5 3.5 4.5 5.5 6.5 6.5 6.5 6.5 7 7.5 7.5 7.5 8 9 9.5 10 13
2  Antoni Bocheński 0.5 0.5 0.5 0.5 1.5 2.5 2.5 2.5 2.5 2.5 2.5 3.5 3.5 3.5 3.5 4.5 5 5.5 5.5 5.5 6 18
3  Jan Gadaliński 0.5 1 2 3 3 3.5 4 4 5 6 7 8 8 9 10 10.5 10.5 11.5 11.5 12.5 13 5
4  Emil Sojka 1 1.5 1.5 2 2 2.5 2.5 3 4 5 6 6.5 7.5 8 9 9 9 9 9.5 10 10.5 12
5  Edward Arłamowski 0.5 1 1.5 1.5 2 2 2.5 3 3 3.5 4 4.5 5 6 6.5 7.5 8 8.5 9.5 10.5 11 10
6  Izaak Grynfeld 0 0.5 1 1 1.5 2 3 4 4 4.5 4.5 5.5 5.5 6.5 7 8 9 10 10 10 11 11
7  Jan Piechota 0 0.5 0.5 1 1 1 1 2 2 2 2.5 2.5 2.5 3.5 4.5 5 5 5 6 6 7 16
8  Leon Widermański 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2.5 3.5 3.5 3.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 21
9  Sergiusz Czerniakow 0 0 0.5 0.5 0.5 0.5 1 1 1 2 2 2.5 3 3 3 3 3 4 4 4 5 20
10  Zbigniew Miller 0 0 0 1 1 1 1 1.5 2 2 3 3 3 3 3.5 4 5 5 5 5.5 6 19
11  Alfred Tarnowski 1 1 1.5 1.5 2.5 3 4 4 5 5.5 6.5 6.5 7.5 8 8.5 8.5 9.5 10.5 11.5 12 12 7
12  Wład. Litmanowicz 0 0 0 0.5 0.5 1 2 2 2 3 3.5 4.5 5.5 5.5 5.5 5.5 5.5 6.5 7.5 8.5 9 14
13  Natan Borowski 1 2 3 3 3 3 4 5 6 6.5 7.5 8 9 10 10 11 11.5 11.5 11.5 12.5 12.5 6
14  Stan. Gawlikowski 1 2 2.5 3 4 4 4.5 5.5 5.5 5.5 6.5 7.5 7.5 8 9 9.5 10.5 11 12 13 14 2
15  Bogdan Śliwa 0 1 2 3 4 5 5.5 5.5 6 7 7.5 8.5 9.5 9.5 10 10 11 12 12 13 13 3
16  Stanisław Kwapisz 1 2 2.5 2.5 2.5 3 3 3 3.5 3.5 4 4 4 4.5 4.5 5.5 6 6 6.5 6.5 6.5 17
17  Henryk Szapiel 1 1.5 2.5 3.5 4.5 5 5 5 6 6 6.5 6.5 7.5 7.5 8.5 9.5 10.5 11 12 12.5 13 4
18  Kazimierz Plater 0.5 1 2 3 4 5 5 6 6 7 7.5 8.5 8.5 8.5 9.5 9.5 10 10.5 11.5 11.5 12 8
19  Wacław Łuczynowicz 0 0.5 1 1.5 2.5 3.5 4.5 5.5 6.5 7 7 7 8 9 9 9 10 10 10 11 11.5 9
20  Jerzy Dreszer 0.5 1 1.5 2.5 3.5 4.5 5 5.5 5.5 5.5 5.5 5.5 5.5 6 6 7 7 7 7 7.5 8 15
21  Kazimierz Makarczyk 0.5 1 2 3 3.5 4.5 5.5 6.5 7 7.5 8 8.5 9.5 10.5 11.5 11.5 12 13 14 14 14.5 1
22  Antoni Jurkiewicz
1 runda
2 runda
3 runda
A.Bocheński – K.Makarczyk
J.Gadaliński – J.Dreszer
E.Sojka – W.Łuczynowicz
E.Arłamowski – K.Plater
I.Grynfeld – H.Szapiel
J.Piechota – S.Kwapisz
L.Widermański – B.Śliwa
S.Czerniakow – S.Gawlikowski
Z.Miller – N.Borowski
A.Tarnowski – W.Litmanowicz
C.Błaszczak (pauza)
remis
remis
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
N.Borowski – A.Tarnowski
S.Gawlikowski – Z.Miller
B.Śliwa – S.Czerniakow
S.Kwapisz – L.Widermański
H.Szapiel – J.Piechota
K.Plater – I.Grynfeld
W.Łuczynowicz – E.Arłamowski
J.Dreszer – E.Sojka
K.Makarczyk – J.Gadaliński
C.Błaszczak – A.Bocheński
W.Litmanowicz (pauza)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
J.Gadaliński – C.Błaszczak
E.Sojka – K.Makarczyk
E.Arłamowski – J.Dreszer
I.Grynfeld – W.Łuczynowicz
J.Piechota – K.Plater
L.Widermański – H.Szapiel
S.Czerniakow – S.Kwapisz
Z.Miller – B.Śliwa
A.Tarnowski – S.Gawlikowski
W.Litmanowicz – N.Borowski
A.Bocheński (pauza)
1 – 0
0 – 1
remis
remis
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
remis
0 – 1
4 runda
5 runda
6 runda
S.Gawlikowski – W.Litmanowicz
B.Śliwa – A.Tarnowski
S.Kwapisz – Z.Miller
H.Szapiel – S.Czerniakow
K.Plater – L.Widermański
W.Łuczynowicz – J.Piechota
J.Dreszer – I.Grynfeld
K.Makarczyk – E.Arłamowski
C.Błaszczak – E.Sojka
A.Bocheński – J.Gadaliński
N.Borowski (pauza)
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
E.Sojka – A.Bocheński
E.Arłamowski – C.Błaszczak
I.Grynfeld – K.Makarczyk
J.Piechota – J.Dreszer
L.Widermański – W.Łuczynowicz
S.Czerniakow – K.Plater
Z.Miller – H.Szapiel
A.Tarnowski – S.Kwapisz
W.Litmanowicz – B.Śliwa
N.Borowski – S.Gawlikowski
J.Gadaliński (pauza)
0 – 1
remis
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
B.Śliwa – N.Borowski
S.Kwapisz – W.Litmanowicz
H.Szapiel – A.Tarnowski
K.Plater – Z.Miller
W.Łuczynowicz – S.Czerniakow
J.Dreszer – L.Widermański
K.Makarczyk – J.Piechota
C.Błaszczak – I.Grynfeld
A.Bocheński – E.Arłamowski
J.Gadaliński – E.Sojka
S.Gawlikowski (pauza)
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
7 runda
8 runda
9 runda
E.Arłamowski – J.Gadaliński
I.Grynfeld – A.Bocheński
J.Piechota – C.Błaszczak
L.Widermański – K.Makarczyk
S.Czerniakow – J.Dreszer
Z.Miller – W.Łuczynowicz
A.Tarnowski – K.Plater
W.Litmanowicz – H.Szapiel
N.Borowski – S.Kwapisz
S.Gawlikowski – B.Śliwa
E.Sojka (pauza)
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
S.Kwapisz – S.Gawlikowski
H.Szapiel – N.Borowski
K.Plater – W.Litmanowicz
W.Łuczynowicz – A.Tarnowski
J.Dreszer – Z.Miller
K.Makarczyk – S.Czerniakow
C.Błaszczak – L.Widermański
A.Bocheński – J.Piechota
J.Gadaliński – I.Grynfeld
E.Sojka – E.Arłamowski
B.Śliwa (pauza)
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
I.Grynfeld – E.Sojka
J.Piechota – J.Gadaliński
L.Widermański – A.Bocheński
S.Czerniakow – C.Błaszczak
Z.Miller – K.Makarczyk
A.Tarnowski – J.Dreszer
W.Litmanowicz – W.Łuczynowicz
N.Borowski – K.Plater
S.Gawlikowski – H.Szapiel
B.Śliwa – S.Kwapisz
E.Arłamowski (pauza)
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
10 runda
11 runda
12 runda
H.Szapiel – B.Śliwa
K.Plater – S.Gawlikowski
W.Łuczynowicz – N.Borowski
J.Dreszer – W.Litmanowicz
K.Makarczyk – A.Tarnowski
C.Błaszczak – Z.Miller
A.Bocheński – S.Czerniakow
J.Gadaliński – L.Widermański
E.Sojka – J.Piechota
E.Arłamowski – I.Grynfeld
S.Kwapisz (pauza)
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
J.Piechota – E.Arłamowski
L.Widermański – E.Sojka
S.Czerniakow – J.Gadaliński
Z.Miller – A.Bocheński
A.Tarnowski – C.Błaszczak
W.Litmanowicz – K.Makarczyk
N.Borowski – J.Dreszer
S.Gawlikowski – W.Łuczynowicz
B.Śliwa – K.Plater
S.Kwapisz – H.Szapiel
I.Grynfeld (pauza)
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
K.Plater – S.Kwapisz
W.Łuczynowicz – B.Śliwa
J.Dreszer – S.Gawlikowski
K.Makarczyk – N.Borowski
C.Błaszczak – W.Litmanowicz
A.Bocheński – A.Tarnowski
J.Gadaliński – Z.Miller
E.Sojka – S.Czerniakow
E.Arłamowski – L.Widermański
I.Grynfeld – J.Piechota
H.Szapiel (pauza)
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
13 runda
14 runda
15 runda
L.Widermański – I.Grynfeld
S.Czerniakow – E.Arłamowski
Z.Miller – E.Sojka
A.Tarnowski – J.Gadaliński
W.Litmanowicz – A.Bocheński
N.Borowski – C.Błaszczak
S.Gawlikowski – K.Makarczyk
B.Śliwa – J.Dreszer
S.Kwapisz – W.Łuczynowicz
H.Szapiel – K.Plater
J.Piechota (pauza)
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
W.Łuczynowicz – H.Szapiel
J.Dreszer – S.Kwapisz
K.Makarczyk – B.Śliwa
C.Błaszczak – S.Gawlikowski
A.Bocheński – N.Borowski
J.Gadaliński – W.Litmanowicz
E.Sojka – A.Tarnowski
E.Arłamowski – Z.Miller
I.Grynfeld – S.Czerniakow
J.Piechota – L.Widermański
K.Plater (pauza)
1 – 0
remis
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
S.Czerniakow – J.Piechota
Z.Miller – I.Grynfeld
A.Tarnowski – E.Arłamowski
W.Litmanowicz – E.Sojka
N.Borowski – J.Gadaliński
S.Gawlikowski – A.Bocheński
B.Śliwa – C.Błaszczak
S.Kwapisz – K.Makarczyk
H.Szapiel – J.Dreszer
K.Plater – W.Łuczynowicz
L.Widermański (pauza)
0 – 1
remis
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
16 runda
17 runda
18 runda
J.Dreszer – K.Plater
K.Makarczyk – H.Szapiel
C.Błaszczak – S.Kwapisz
A.Bocheński – B.Śliwa
J.Gadaliński – S.Gawlikowski
E.Sojka – N.Borowski
E.Arłamowski – W.Litmanowicz
I.Grynfeld – A.Tarnowski
J.Piechota – Z.Miller
L.Widermański – S.Czerniakow
W.Łuczynowicz (pauza)
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
Z.Miller – L.Widermański
A.Tarnowski – J.Piechota
W.Litmanowicz – I.Grynfeld
N.Borowski – E.Arłamowski
S.Gawlikowski – E.Sojka
B.Śliwa – J.Gadaliński
S.Kwapisz – A.Bocheński
H.Szapiel – C.Błaszczak
K.Plater – K.Makarczyk
W.Łuczynowicz – J.Dreszer
S.Czerniakow (pauza)
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
K.Makarczyk – W.Łuczynowicz
C.Błaszczak – K.Plater
A.Bocheński – H.Szapiel
J.Gadaliński – S.Kwapisz
E.Sojka – B.Śliwa
E.Arłamowski – S.Gawlikowski
I.Grynfeld – N.Borowski
J.Piechota – W.Litmanowicz
L.Widermański – A.Tarnowski
S.Czerniakow – Z.Miller
J.Dreszer (pauza)
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
19 runda
20 runda
21 runda
A.Tarnowski – S.Czerniakow
W.Litmanowicz – L.Widermański
N.Borowski – J.Piechota
S.Gawlikowski – I.Grynfeld
B.Śliwa – E.Arłamowski
S.Kwapisz – E.Sojka
H.Szapiel – J.Gadaliński
K.Plater – A.Bocheński
W.Łuczynowicz – C.Błaszczak
J.Dreszer – K.Makarczyk
Z.Miller (pauza)
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
C.Błaszczak – J.Dreszer
A.Bocheński – W.Łuczynowicz
J.Gadaliński – K.Plater
E.Sojka – H.Szapiel
E.Arłamowski – S.Kwapisz
I.Grynfeld – B.Śliwa
J.Piechota – S.Gawlikowski
L.Widermański – N.Borowski
S.Czerniakow – W.Litmanowicz
Z.Miller – A.Tarnowski
K.Makarczyk (pauza)
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
W.Litmanowicz – Z.Miller
N.Borowski – S.Czerniakow
S.Gawlikowski – L.Widermański
B.Śliwa – J.Piechota
S.Kwapisz – I.Grynfeld
H.Szapiel – E.Arłamowski
K.Plater – E.Sojka
W.Łuczynowicz – J.Gadaliński
J.Dreszer – A.Bocheński
K.Makarczyk – C.Błaszczak
A.Tarnowski (pauza)
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
remis
remis

Sędzia główny: Marian Wróbel
Komitet organizacyjny: Bocheński, Mieczysław Gałuszka, Gdański, Halpern, Franciszek Przystał, Tkacz

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close