Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1950

8. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Bielsko, 13 – 31 sierpnia 1950
1949 | 1950 | 1951
zobacz też: finał kobiet | półfinały Mistrzostw Polski (1950)
m = 8½      1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6
1 k Wiktor Balcarek 0 1 1 ½ 1 0 ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 11
2 m Kazimierz Plater 1 0 1 1 1 0 ½ ½ ½ 1 0 1 1 1 1 10½
3 m Kazimierz Makarczyk 0 1 0 1 1 0 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 10
4 m Andrzej Pytlakowski 0 0 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 1 ½ ½ 1 0 ½ 9
5 m Edward Arłamowski ½ 0 0 0 0 ½ 1 1 1 0 ½ 1 1 1 1
6 m Jan Gadaliński 0 0 0 ½ 1 0 1 0 ½ 0 1 1 1 1 1 8
7 k Tadeusz Ciejka 1 1 1 0 ½ 1 0 0 0 1 1 ½ 0 0 ½ 62,25
8 m Stanisław Gawlikowski ½ ½ ½ ½ 0 0 1 ½ 1 0 ½ ½ 0 1 1 53,75
9 k Adam Dzięciołowski ½ ½ ½ ½ 0 1 1 ½ 1 ½ ½ 0 0 0 ½ 7 55,25
10 m Henryk Szapiel 0 ½ ½ 0 0 ½ 1 0 0 ½ 1 ½ 1 ½ 1 7 47,00
11 k Alfred Czarnota ½ 0 0 0 1 1 0 1 ½ ½ ½ 0 ½ 1 0 47,00
12 m Czesław Błaszczak 0 1 ½ ½ ½ 0 0 ½ ½ 0 ½ 0 ½ 1 1 46,50
13 m Izaak Grynfeld 0 0 0 ½ 0 0 ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ 42,75
14 k Ludwik Krystowski 0 0 0 0 0 0 1 1 1 0 ½ ½ ½ 1 0
15 k Stefan Fluder 0 0 0 1 0 0 1 0 1 ½ 0 0 ½ 0 ½ 32,50
16 k Jerzy Panasewicz 0 0 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ 0 1 0 ½ 1 ½ 29,25
Uprawnieni do gry: miejsca 1-3 z finału IMP 1949 (A.Tarnowskiego zastąpił J.Gadaliński) oraz 12 z półfinałów (M.Granowskiego zastąpił I.Grynfeld).
Dodatkowo dopuszczony został A.Dzięciołowski.
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1  Wiktor Balcarek 1 2 2 3 3.5 4 4.5 5.5 6.5 7 7 8 9 10 11 1
2  Andrzej Pytlakowski 0.5 0.5 1.5 1.5 2 3 3.5 4.5 5.5 6 6.5 7.5 8.5 9 9 4
3  Kazimierz Plater 1 2 3 4 4 5 6 6.5 7.5 8 8 8.5 8.5 9.5 10.5 2
4  Jerzy Panasewicz 0.5 1 1 1 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 2.5 2.5 2.5 3 3.5 4.5 16
5  Edward Arłamowski 1 2 3 3 3.5 3.5 3.5 4.5 4.5 5.5 5.5 6.5 7 8 8.5 5
6  Stanisław Gawlikowski 1 1 1.5 2.5 2.5 3 3.5 4 5 5 5.5 5.5 6.5 7 7.5 8
7  Alfred Czarnota 0.5 0.5 1 1 2 3 3.5 3.5 3.5 3.5 4.5 5.5 5.5 6 6.5 11
8  Henryk Szapiel 1 1 2 3 3.5 4 4.5 4.5 4.5 5 6 6 6 6.5 7 10
9  Czesław Błaszczak 0 0.5 1 1 1.5 1.5 2.5 2.5 2.5 3 4 5 5.5 6 6.5 12
10  Adam Dzięciołowski 0.5 1.5 2 2.5 3.5 3.5 3.5 3.5 4.5 5 5.5 6 6.5 6.5 7 9
11  Tadeusz Ciejka 0 1 1 2 2 3 3 3.5 3.5 4.5 5.5 5.5 6.5 7 7.5 7
12  Ludwik Krystowski 0 1 1.5 1.5 2 3 4 4 4.5 5.5 5.5 5.5 5.5 5.5 5.5 14
13  Izaak Grynfeld 0.5 0.5 1 2 2.5 3.5 4.5 5 5.5 5.5 6 6 6 6.5 6.5 13
14  Stefan Fluder 0 0.5 0.5 0.5 0.5 1 1 2 3 3 3.5 3.5 3.5 3.5 4.5 15
15  Jan Gadaliński 0.5 0.5 1.5 2.5 3.5 3.5 4 5 5 5 6 7 8 8 8 6
16  Kazimierz Makarczyk 0 0.5 0.5 1 2 2 3 4 5 6 6.5 7.5 8.5 9.5 10 3
1 runda
2 runda
3 runda
W.Balcarek – K.Makarczyk
A.Pytlakowski – J.Gadaliński
K.Plater – S.Fluder
J.Panasewicz – I.Grynfeld
E.Arłamowski – L.Krystowski
S.Gawlikowski – T.Ciejka
A.Czarnota – A.Dzięciołowski
H.Szapiel – C.Błaszczak
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
K.Makarczyk – C.Błaszczak
A.Dzięciołowski – H.Szapiel
T.Ciejka – A.Czarnota
L.Krystowski – S.Gawlikowski
I.Grynfeld – E.Arłamowski
S.Fluder – J.Panasewicz
J.Gadaliński – K.Plater
W.Balcarek – A.Pytlakowski
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
A.Pytlakowski – K.Makarczyk
K.Plater – W.Balcarek
J.Panasewicz – J.Gadaliński
E.Arłamowski – S.Fluder
S.Gawlikowski – I.Grynfeld
A.Czarnota – L.Krystowski
H.Szapiel – T.Ciejka
C.Błaszczak – A.Dzięciołowski
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
4 runda
5 runda
6 runda
K.Makarczyk – A.Dzięciołowski
T.Ciejka – C.Błaszczak
L.Krystowski – H.Szapiel
I.Grynfeld – A.Czarnota
S.Fluder – S.Gawlikowski
J.Gadaliński – E.Arłamowski
W.Balcarek – J.Panasewicz
A.Pytlakowski – K.Plater
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
K.Plater – K.Makarczyk
J.Panasewicz – A.Pytlakowski
E.Arłamowski – W.Balcarek
S.Gawlikowski – J.Gadaliński
A.Czarnota – S.Fluder
H.Szapiel – I.Grynfeld
C.Błaszczak – L.Krystowski
A.Dzięciołowski – T.Ciejka
0 – 1
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
1 – 0
K.Makarczyk – T.Ciejka
L.Krystowski – A.Dzięciołowski
I.Grynfeld – C.Błaszczak
S.Fluder – H.Szapiel
J.Gadaliński – A.Czarnota
W.Balcarek – S.Gawlikowski
A.Pytlakowski – E.Arłamowski
K.Plater – J.Panasewicz
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
7 runda
8 runda
9 runda
J.Panasewicz – K.Makarczyk
E.Arłamowski – K.Plater
S.Gawlikowski – A.Pytlakowski
A.Czarnota – W.Balcarek
H.Szapiel – J.Gadaliński
C.Błaszczak – S.Fluder
A.Dzięciołowski – I.Grynfeld
T.Ciejka – L.Krystowski
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
K.Makarczyk – L.Krystowski
I.Grynfeld – T.Ciejka
S.Fluder – A.Dzięciołowski
J.Gadaliński – C.Błaszczak
W.Balcarek – H.Szapiel
A.Pytlakowski – A.Czarnota
K.Plater – S.Gawlikowski
J.Panasewicz – E.Arłamowski
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
E.Arłamowski – K.Makarczyk
S.Gawlikowski – J.Panasewicz
A.Czarnota – K.Plater
H.Szapiel – A.Pytlakowski
C.Błaszczak – W.Balcarek
A.Dzięciołowski – J.Gadaliński
T.Ciejka – S.Fluder
L.Krystowski – I.Grynfeld
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
10 runda
11 runda
12 runda
K.Makarczyk – I.Grynfeld
S.Fluder – L.Krystowski
J.Gadaliński – T.Ciejka
W.Balcarek – A.Dzięciołowski
A.Pytlakowski – C.Błaszczak
K.Plater – H.Szapiel
J.Panasewicz – A.Czarnota
E.Arłamowski – S.Gawlikowski
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
S.Gawlikowski – K.Makarczyk
A.Czarnota – E.Arłamowski
H.Szapiel – J.Panasewicz
C.Błaszczak – K.Plater
A.Dzięciołowski – A.Pytlakowski
T.Ciejka – W.Balcarek
L.Krystowski – J.Gadaliński
I.Grynfeld – S.Fluder
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
K.Makarczyk – S.Fluder
J.Gadaliński – I.Grynfeld
W.Balcarek – L.Krystowski
A.Pytlakowski – T.Ciejka
K.Plater – A.Dzięciołowski
J.Panasewicz – C.Błaszczak
E.Arłamowski – H.Szapiel
S.Gawlikowski – A.Czarnota
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
13 runda
14 runda
15 runda
A.Czarnota – K.Makarczyk
H.Szapiel – S.Gawlikowski
C.Błaszczak – E.Arłamowski
A.Dzięciołowski – J.Panasewicz
T.Ciejka – K.Plater
L.Krystowski – A.Pytlakowski
I.Grynfeld – W.Balcarek
S.Fluder – J.Gadaliński
0 – 1
0 – 1
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
K.Makarczyk – J.Gadaliński
W.Balcarek – S.Fluder
A.Pytlakowski – I.Grynfeld
K.Plater – L.Krystowski
J.Panasewicz – T.Ciejka
E.Arłamowski – A.Dzięciołowski
S.Gawlikowski – C.Błaszczak
A.Czarnota – H.Szapiel
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
H.Szapiel – K.Makarczyk
C.Błaszczak – A.Czarnota
A.Dzięciołowski – S.Gawlikowski
T.Ciejka – E.Arłamowski
L.Krystowski – J.Panasewicz
I.Grynfeld – K.Plater
S.Fluder – A.Pytlakowski
J.Gadaliński – W.Balcarek
remis
remis
remis
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1

Sędzia główny: Roman Bąk