Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1953

11. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Kraków, 1 – 30 listopada 1953
1952 | 1953 | 1954
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8
1 mm Bogdan Śliwa 1 0 ½ 1 1 ½ 1 1 ½ 0 1 1 ½ 1 1 1 1 13
2 Henryk Szapiel 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 ½ 1 1 1 1 0 1 11
3 Marian Ziembiński 1 1 ½ 0 0 1 0 1 ½ ½ 1 1 ½ 0 0 1 1 10 83,50
4 Stefan Brzózka ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 0 1 1 0 ½ 0 1 ½ 1 1 10 80,00
5 mm Kazimierz Makarczyk 0 ½ 1 ½ 0 0 ½ 1 1 1 1 ½ 0 1 ½ ½ 1 10 79,50
6 Izaak Grynfeld 0 ½ 1 ½ 1 1 0 ½ 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 0 9 76,50
7 mm Kazimierz Plater ½ ½ 0 ½ 1 0 1 ½ 0 ½ 1 ½ 1 0 ½ 1 ½ 9 74,25
8 Stefan Witkowski 0 ½ 1 0 ½ 1 0 0 1 0 1 ½ 1 1 ½ 1 0 9 73,50
9 Roman Dworzyński 0 0 0 1 0 ½ ½ 1 ½ 1 1 1 ½ 0 ½ 1 ½ 9 70,25
10 Tadeusz Ciejka ½ 0 ½ 0 0 0 1 0 ½ 1 0 0 1 1 1 1 1
11 Stanisław Kwapisz 1 0 ½ 0 0 1 ½ 1 0 0 0 1 0 0 1 1 1 8 64,00
12 Romuald Grąbczewski 0 ½ 0 1 0 ½ 0 0 0 1 1 ½ 0 1 1 ½ 1 8 61,00
13 Aleksander Szymański 0 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 1 0 ½ 0 1 1 1 1 8 59,00
14 Zbigniew Doda ½ 0 ½ 1 1 ½ 0 0 ½ 0 1 1 1 0 0 0 ½ 66,25
15 Jan Gadaliński 0 0 1 0 0 ½ 1 0 1 0 1 0 0 1 0 1 1 56,50
16 Wacław Łuczynowicz 0 0 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 0 0 0 1 1 0 1 7
17 Adam Mięsowicz 0 1 0 0 ½ 0 0 0 0 0 0 ½ 0 1 0 1 1 5
18 Andrzej Kwilecki 0 0 0 0 0 1 ½ 1 ½ 0 0 0 0 ½ 0 0 0
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 Mc
1  Marian Ziembiński 1 1.5 1.5 2.5 3.5 4 5 5 6 6.5 6.5 6.5 7.5 8 9 10 10 3
2  Tadeusz Ciejka 0 0.5 0.5 1.5 1.5 2.5 3.5 3.5 3.5 4 4 5 5 5.5 6.5 7.5 8.5 10
3  Wacław Łuczynowicz 0.5 1 2 2 2 2 2 2 2 2.5 3 3.5 4.5 5 5 6 7 16
4  Romuald Grąbczewski 1 1 1 1 2 3 3.5 4 5 5.5 6 6 7 8 8 8 8 12
5  Adam Mięsowicz 1 2 2 2.5 2.5 2.5 3.5 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 17
6  Stanisław Kwapisz 1 1 2 2.5 2.5 3 3 4 4 5 6 6 7 7 7 7 8 11
7  Henryk Szapiel 0.5 0.5 1.5 2.5 3 3.5 3.5 4.5 5.5 6 6 7 8 8.5 9.5 10 11 2
8  Izaak Grynfeld 0.5 0.5 0.5 1 1 2 3 4 5 5.5 6 7 7 7.5 8 8.5 9 6
9  Roman Dworzyński 1 1 2 2 2.5 3 3.5 3.5 3.5 4 4.5 5.5 6.5 7.5 7.5 8 9 9
10  Stefan Brzózka 0 0.5 1.5 2.5 3 3 4 4.5 5 5.5 6.5 7 7 8 9 9.5 10 4
11  Jan Gadaliński 0.5 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5 2.5 3.5 4.5 4.5 5.5 5.5 5.5 5.5 6.5 7.5 7.5 15
12  Stefan Witkowski 0.5 1.5 1.5 1.5 2.5 3 3 4 4 4 4.5 5.5 6.5 7 8 9 9 8
13  Bogdan Śliwa 0 1 2 3 3.5 4.5 5.5 6.5 7 8 8.5 9.5 9.5 10 11 12 13 1
14  Zbigniew Doda 0 1 1 1.5 2 3 3 3 3.5 3.5 4 5 6 6.5 6.5 6.5 7.5 14
15  Andrzej Kwilecki 0 0 0 0 1 1.5 1.5 1.5 2.5 2.5 3 3 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 18
16  Kazimierz Plater 0.5 1.5 2.5 3 3.5 3.5 4 4.5 4.5 5.5 6 7 7.5 8 9 9 9 7
17  Kazimierz Makarczyk 1 1.5 2.5 3 4 4.5 4.5 5.5 6 7 7.5 7.5 7.5 8.5 8.5 9 10 5
18  Aleksander Szymański 0 0.5 1.5 2.5 3.5 4 4.5 4.5 5.5 6.5 6.5 6.5 6.5 7 7.5 8 8 13
1 runda
2 runda
3 runda
T.Ciejka – K.Makarczyk
R.Dworzyński – S.Brzózka
R.Grąbczewski – A.Kwilecki
I.Grynfeld – J.Gadaliński
S.Kwapisz – B.Śliwa
W.Łuczynowicz – K.Plater
A.Mięsowicz – Z.Doda
H.Szapiel – S.Witkowski
M.Ziembiński – A.Szymański
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
Z.Doda – S.Kwapisz
J.Gadaliński – R.Dworzyński
A.Kwilecki – A.Mięsowicz
K.Makarczyk – W.Łuczynowicz
K.Plater – R.Grąbczewski
B.Śliwa – H.Szapiel
A.Szymański – S.Brzózka
S.Witkowski – I.Grynfeld
M.Ziembiński – T.Ciejka
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
S.Brzózka – J.Gadaliński
T.Ciejka – A.Szymański
R.Dworzyński – S.Witkowski
R.Grąbczewski – K.Makarczyk
I.Grynfeld – B.Śliwa
S.Kwapisz – A.Kwilecki
W.Łuczynowicz – M.Ziembiński
A.Mięsowicz – K.Plater
H.Szapiel – Z.Doda
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
4 runda
5 runda
6 runda
T.Ciejka – W.Łuczynowicz
Z.Doda – I.Grynfeld
A.Kwilecki – H.Szapiel
K.Makarczyk – A.Mięsowicz
K.Plater – S.Kwapisz
B.Śliwa – R.Dworzyński
A.Szymański – J.Gadaliński
S.Witkowski – S.Brzózka
M.Ziembiński – R.Grąbczewski
1 – 0
remis
0 – 1
remis
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
S.Brzózka – B.Śliwa
R.Dworzyński – Z.Doda
J.Gadaliński – S.Witkowski
R.Grąbczewski – T.Ciejka
I.Grynfeld – A.Kwilecki
S.Kwapisz – K.Makarczyk
W.Łuczynowicz – A.Szymański
A.Mięsowicz – M.Ziembiński
H.Szapiel – K.Plater
remis
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
T.Ciejka – A.Mięsowicz
Z.Doda – S.Brzózka
A.Kwilecki – R.Dworzyński
W.Łuczynowicz – R.Grąbczewski
K.Makarczyk – H.Szapiel
K.Plater – I.Grynfeld
B.Śliwa – J.Gadaliński
A.Szymański – S.Witkowski
M.Ziembiński – S.Kwapisz
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
7 runda
8 runda
9 runda
S.Brzózka – A.Kwilecki
R.Dworzyński – K.Plater
J.Gadaliński – Z.Doda
R.Grąbczewski – A.Szymański
I.Grynfeld – K.Makarczyk
S.Kwapisz – T.Ciejka
A.Mięsowicz – W.Łuczynowicz
H.Szapiel – M.Ziembiński
S.Witkowski – B.Śliwa
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
T.Ciejka – H.Szapiel
Z.Doda – S.Witkowski
R.Grąbczewski – A.Mięsowicz
A.Kwilecki – J.Gadaliński
W.Łuczynowicz – S.Kwapisz
K.Makarczyk – R.Dworzyński
K.Plater – S.Brzózka
A.Szymański – B.Śliwa
M.Ziembiński – I.Grynfeld
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
S.Brzózka – K.Makarczyk
R.Dworzyński – M.Ziembiński
J.Gadaliński – K.Plater
I.Grynfeld – T.Ciejka
S.Kwapisz – R.Grąbczewski
A.Mięsowicz – A.Szymański
B.Śliwa – Z.Doda
H.Szapiel – W.Łuczynowicz
S.Witkowski – A.Kwilecki
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
10 runda
11 runda
12 runda
T.Ciejka – R.Dworzyński
R.Grąbczewski – H.Szapiel
A.Kwilecki – B.Śliwa
W.Łuczynowicz – I.Grynfeld
K.Makarczyk – J.Gadaliński
A.Mięsowicz – S.Kwapisz
K.Plater – S.Witkowski
A.Szymański – Z.Doda
M.Ziembiński – S.Brzózka
remis
remis
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
S.Brzózka – T.Ciejka
Z.Doda – A.Kwilecki
R.Dworzyński – W.Łuczynowicz
J.Gadaliński – M.Ziembiński
I.Grynfeld – R.Grąbczewski
S.Kwapisz – A.Szymański
B.Śliwa – K.Plater
H.Szapiel – A.Mięsowicz
S.Witkowski – K.Makarczyk
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
0 – 1
remis
T.Ciejka – J.Gadaliński
R.Grąbczewski – R.Dworzyński
S.Kwapisz – H.Szapiel
W.Łuczynowicz – S.Brzózka
K.Makarczyk – B.Śliwa
A.Mięsowicz – I.Grynfeld
K.Plater – Z.Doda
A.Szymański – A.Kwilecki
M.Ziembiński – S.Witkowski
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
13 runda
14 runda
15 runda
S.Brzózka – R.Grąbczewski
Z.Doda – K.Makarczyk
R.Dworzyński – A.Mięsowicz
J.Gadaliński – W.Łuczynowicz
I.Grynfeld – S.Kwapisz
A.Kwilecki – K.Plater
B.Śliwa – M.Ziembiński
H.Szapiel – A.Szymański
S.Witkowski – T.Ciejka
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
T.Ciejka – B.Śliwa
R.Grąbczewski – J.Gadaliński
S.Kwapisz – R.Dworzyński
W.Łuczynowicz – S.Witkowski
K.Makarczyk – A.Kwilecki
A.Mięsowicz – S.Brzózka
H.Szapiel – I.Grynfeld
A.Szymański – K.Plater
M.Ziembiński – Z.Doda
remis
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
S.Brzózka – S.Kwapisz
Z.Doda – T.Ciejka
R.Dworzyński – H.Szapiel
J.Gadaliński – A.Mięsowicz
I.Grynfeld – A.Szymański
A.Kwilecki – M.Ziembiński
K.Plater – K.Makarczyk
B.Śliwa – W.Łuczynowicz
S.Witkowski – R.Grąbczewski
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
16 runda
17 runda
T.Ciejka – A.Kwilecki
R.Grąbczewski – B.Śliwa
I.Grynfeld – R.Dworzyński
S.Kwapisz – J.Gadaliński
W.Łuczynowicz – Z.Doda
A.Mięsowicz – S.Witkowski
H.Szapiel – S.Brzózka
A.Szymański – K.Makarczyk
M.Ziembiński – K.Plater
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
remis
1 – 0
S.Brzózka – I.Grynfeld
Z.Doda – R.Grąbczewski
R.Dworzyński – A.Szymański
J.Gadaliński – H.Szapiel
A.Kwilecki – W.Łuczynowicz
K.Makarczyk – M.Ziembiński
K.Plater – T.Ciejka
B.Śliwa – A.Mięsowicz
S.Witkowski – S.Kwapisz
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1

Sędzia główny: ?


Partie

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close