Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1956

14. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Częstochowa, 1 – 31 października 1956
1955 | 1956 | 1957
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
1 mm Kazimierz Plater ½ ½ ½ 0 1 0 0 ½ 1 1 1 1 ½ 1 1 1 ½ ½ 1 12½
2 Adam Dzięciołowski ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 0 1 ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ 1 ½ 0 12
3 Wacław Łuczynowicz ½ ½ 0 1 1 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ ½ 0 ½ 1 1 ½ 1 11½ 106,25
4 Janusz Szukszta ½ 0 1 1 ½ 1 ½ ½ ½ 0 0 ½ 1 0 ½ 1 1 1 1 11½ 103,75
5 Emil Sojka 1 ½ 0 0 0 1 ½ ½ ½ 1 0 1 1 1 0 ½ 1 1 1 11½ 102,50
6 Janusz Szpotański 0 ½ 0 ½ 1 0 ½ 1 1 0 ½ ½ 1 1 1 1 0 ½ 1 11 97,75
7 Adam Borchardt 1 0 0 0 0 1 1 ½ 0 ½ ½ 0 1 ½ 1 1 1 1 1 11 94,75
8 Zbigniew Doda 1 ½ ½ ½ ½ ½ 0 1 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 0 10½
9 Ignacy Branicki ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ 0 1 1 0 ½ 0 0 0 1 1 1 1 10 91,50
10 Marian Ziembiński 0 0 1 ½ ½ 0 1 1 0 ½ 0 ½ 0 ½ 1 1 1 1 ½ 10 88,75
11 Józef Gromek 0 ½ 0 1 0 1 ½ 0 0 ½ ½ 1 0 1 1 ½ ½ 1 1 10 87,00
12 Roman Dworzyński 0 ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ 0 0 ½ 0 ½ 0 1
13 Andrzej Pytlakowski 0 0 ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ 0 1 0 1 ½ 1 1 9
14 Józef Stokłosa ½ ½ ½ 0 0 0 0 0 1 1 1 1 1 ½ 1 0 0 ½ 0
15 Andrzej Karnkowski 0 0 1 1 0 0 ½ ½ 1 ½ 0 1 0 ½ ½ 1 0 0 ½ 8
16 Romuald Grąbczewski 0 0 ½ ½ 1 0 0 ½ 1 0 0 ½ 1 0 ½ ½ 1 ½ 0 69,75
17 Tadeusz Gniot 0 ½ 0 0 ½ 0 0 ½ 0 0 ½ 1 0 1 0 ½ 1 1 1 62,25
18 Stefan Witkowski ½ 0 0 0 0 1 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ 1 1 0 0 1 ½ 7
19 Jerzy Sowiński ½ ½ ½ 0 0 ½ 0 0 0 0 0 1 0 ½ 1 ½ 0 0 1 6
20 Karol Stefański 0 1 0 0 0 0 0 1 0 ½ 0 0 0 1 ½ 1 0 ½ 0
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mc
1  K.Plater 1 1.5 1.5 2 3 4 4.5 5 6 6 6.5 7.5 8.5 9 10 11 11.5 11.5 12.5 1
2  J.Szukszta 0 0.5 1 2 3 3.5 4.5 4.5 5.5 5.5 6 6.5 7 8 9 9.5 9.5 10.5 11.5 4
3  A.Borchardt 0 0.5 1.5 1.5 1.5 2.5 3.5 4.5 4.5 4.5 5 6 6.5 6.5 7.5 8.5 9.5 10 11 7
4  J.Stokłosa 0 0 1 1.5 1.5 1.5 2.5 3.5 3.5 4 4.5 5.5 5.5 6.5 7.5 7.5 8 8 8.5 14
5  R.Grąbczewski 0.5 1.5 2.5 3 3 3.5 3.5 3.5 4.5 5 5 5.5 5.5 6 7 7 7 7.5 7.5 16
6  T.Gniot 0 0 1 1.5 2.5 2.5 2.5 2.5 3.5 4 4 4.5 4.5 5 5.5 5.5 5.5 6.5 7.5 17
7  A.Dzięciołowski 0.5 1 2 3 3.5 4 4.5 5.5 6.5 7 8 8.5 9.5 10 10.5 11 11 12 12 2
8  W.Łuczynowicz 1 1.5 2.5 2.5 3.5 4.5 5 5.5 5.5 6.5 7 7.5 8.5 9 9.5 10.5 11 11.5 11.5 3
9  J.Gromek 0.5 1.5 2.5 3.5 4.5 5 5 5.5 5.5 6.5 7 7 8 8.5 9 9 10 10 10 11
10  Z.Doda 1 1 1 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5.5 6 6 7 7.5 8 8.5 9 10 10.5 8
11  I.Branicki 0 0.5 1.5 2.5 3.5 3.5 3.5 4.5 5 5 5.5 6 6.5 6.5 6.5 7.5 8.5 9 10 9
12  M.Ziembiński 0.5 1.5 1.5 2 2.5 3.5 3.5 4 5 5.5 5.5 5.5 6 7 7 8 9 9 10 10
13  K.Stefański 0 0 1 1 1.5 1.5 1.5 1.5 2 2.5 2.5 2.5 2.5 2.5 2.5 3.5 4.5 4.5 5.5 20
14  J.Sowiński 0.5 1 1 1 1 1 2 2 2.5 3.5 3.5 3.5 4.5 5 5 5 5.5 6 6 19
15  J.Szpotański 1 1.5 1.5 1.5 2 3 4 5 5.5 6 7 7 8 8.5 8.5 9 9 10 11 6
16  A.Karnkowski 0.5 1.5 1.5 2.5 2.5 3 4 4.5 5 5 5 5 5 5 6 6 7 7.5 8 15
17  S.Witkowski 1 1 1 1 1 1.5 2 2 2 2.5 3.5 4.5 5.5 6 6 6.5 7 7 7 18
18  E.Sojka 1 2 2 2.5 3 3 4 4.5 5 5.5 6.5 7.5 7.5 8.5 9.5 10.5 10.5 11.5 11.5 5
19  R.Dworzyński 1 1.5 1.5 2 2 2.5 3 3.5 4 5 6 7 7 7.5 7.5 8 9 9.5 9.5 12
20  A.Pytlakowski 0 0.5 1 1.5 2.5 3.5 3.5 4.5 4.5 5 6 7 7 7.5 8 8 8 8.5 9 13
1 runda
2 runda
3 runda
K.Plater – A.Pytlakowski
J.Szukszta – R.Dworzyński
A.Borchardt – E.Sojka
J.Stokłosa – S.Witkowski
R.Grąbczewski – A.Karnkowski
T.Gniot – J.Szpotański
A.Dzięciołowski – J.Sowiński
W.Łuczynowicz – K.Stefański
J.Gromek – M.Ziembiński
Z.Doda – I.Branicki
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
remis
1 – 0
remis
1 – 0
A.Pytlakowski – I.Branicki
M.Ziembiński – Z.Doda
K.Stefański – J.Gromek
J.Sowiński – W.Łuczynowicz
J.Szpotański – A.Dzięciołowski
A.Karnkowski – T.Gniot
S.Witkowski – R.Grąbczewski
E.Sojka – J.Stokłosa
R.Dworzyński – A.Borchardt
K.Plater – J.Szukszta
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
remis
J.Szukszta – A.Pytlakowski
A.Borchardt – K.Plater
J.Stokłosa – R.Dworzyński
R.Grąbczewski – E.Sojka
T.Gniot – S.Witkowski
A.Dzięciołowski – A.Karnkowski
W.Łuczynowicz – J.Szpotański
J.Gromek – J.Sowiński
Z.Doda – K.Stefański
I.Branicki – M.Ziembiński
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
4 runda
5 runda
6 runda
A.Pytlakowski – M.Ziembiński
K.Stefański – I.Branicki
J.Sowiński – Z.Doda
J.Szpotański – J.Gromek
A.Karnkowski – W.Łuczynowicz
S.Witkowski – A.Dzięciołowski
E.Sojka – T.Gniot
R.Dworzyński – R.Grąbczewski
K.Plater – J.Stokłosa
J.Szukszta – A.Borchardt
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
1 – 0
A.Borchardt – A.Pytlakowski
J.Stokłosa – J.Szukszta
R.Grąbczewski – K.Plater
T.Gniot – R.Dworzyński
A.Dzięciołowski – E.Sojka
W.Łuczynowicz – S.Witkowski
J.Gromek – A.Karnkowski
Z.Doda – J.Szpotański
I.Branicki – J.Sowiński
M.Ziembiński – K.Stefański
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
A.Pytlakowski – K.Stefański
J.Sowiński – M.Ziembiński
J.Szpotański – I.Branicki
A.Karnkowski – Z.Doda
S.Witkowski – J.Gromek
E.Sojka – W.Łuczynowicz
R.Dworzyński – A.Dzięciołowski
K.Plater – T.Gniot
J.Szukszta – R.Grąbczewski
A.Borchardt – J.Stokłosa
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
remis
0 – 1
remis
1 – 0
remis
1 – 0
7 runda
8 runda
9 runda
J.Stokłosa – A.Pytlakowski
R.Grąbczewski – A.Borchardt
T.Gniot – J.Szukszta
A.Dzięciołowski – K.Plater
W.Łuczynowicz – R.Dworzyński
J.Gromek – E.Sojka
Z.Doda – S.Witkowski
I.Branicki – A.Karnkowski
M.Ziembiński – J.Szpotański
K.Stefański – J.Sowiński
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
A.Pytlakowski – J.Sowiński
J.Szpotański – K.Stefański
A.Karnkowski – M.Ziembiński
S.Witkowski – I.Branicki
E.Sojka – Z.Doda
R.Dworzyński – J.Gromek
K.Plater – W.Łuczynowicz
J.Szukszta – A.Dzięciołowski
A.Borchardt – T.Gniot
J.Stokłosa – R.Grąbczewski
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
remis
remis
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
R.Grąbczewski – A.Pytlakowski
T.Gniot – J.Stokłosa
A.Dzięciołowski – A.Borchardt
W.Łuczynowicz – J.Szukszta
J.Gromek – K.Plater
Z.Doda – R.Dworzyński
I.Branicki – E.Sojka
M.Ziembiński – S.Witkowski
K.Stefański – A.Karnkowski
J.Sowiński – J.Szpotański
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
remis
10 runda
11 runda
12 runda
A.Pytlakowski – J.Szpotański
A.Karnkowski – J.Sowiński
S.Witkowski – K.Stefański
E.Sojka – M.Ziembiński
R.Dworzyński – I.Branicki
K.Plater – Z.Doda
J.Szukszta – J.Gromek
A.Borchardt – W.Łuczynowicz
J.Stokłosa – A.Dzięciołowski
R.Grąbczewski – T.Gniot
remis
0 – 1
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
remis
T.Gniot – A.Pytlakowski
A.Dzięciołowski – R.Grąbczewski
W.Łuczynowicz – J.Stokłosa
J.Gromek – A.Borchardt
Z.Doda – J.Szukszta
I.Branicki – K.Plater
M.Ziembiński – R.Dworzyński
K.Stefański – E.Sojka
J.Sowiński – S.Witkowski
J.Szpotański – A.Karnkowski
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
A.Pytlakowski – A.Karnkowski
S.Witkowski – J.Szpotański
E.Sojka – J.Sowiński
R.Dworzyński – K.Stefański
K.Plater – M.Ziembiński
J.Szukszta – I.Branicki
A.Borchardt – Z.Doda
J.Stokłosa – J.Gromek
R.Grąbczewski – W.Łuczynowicz
T.Gniot – A.Dzięciołowski
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
13 runda
14 runda
15 runda
A.Dzięciołowski – A.Pytlakowski
W.Łuczynowicz – T.Gniot
J.Gromek – R.Grąbczewski
Z.Doda – J.Stokłosa
I.Branicki – A.Borchardt
M.Ziembiński – J.Szukszta
K.Stefański – K.Plater
J.Sowiński – R.Dworzyński
J.Szpotański – E.Sojka
A.Karnkowski – S.Witkowski
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
A.Pytlakowski – S.Witkowski
E.Sojka – A.Karnkowski
R.Dworzyński – J.Szpotański
K.Plater – J.Sowiński
J.Szukszta – K.Stefański
A.Borchardt – M.Ziembiński
J.Stokłosa – I.Branicki
R.Grąbczewski – Z.Doda
T.Gniot – J.Gromek
A.Dzięciołowski – W.Łuczynowicz
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
W.Łuczynowicz – A.Pytlakowski
J.Gromek – A.Dzięciołowski
Z.Doda – T.Gniot
I.Branicki – R.Grąbczewski
M.Ziembiński – J.Stokłosa
K.Stefański – A.Borchardt
J.Sowiński – J.Szukszta
J.Szpotański – K.Plater
A.Karnkowski – R.Dworzyński
S.Witkowski – E.Sojka
remis
remis
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
16 runda
17 runda
18 runda
A.Pytlakowski – E.Sojka
R.Dworzyński – S.Witkowski
K.Plater – A.Karnkowski
J.Szukszta – J.Szpotański
A.Borchardt – J.Sowiński
J.Stokłosa – K.Stefański
R.Grąbczewski – M.Ziembiński
T.Gniot – I.Branicki
A.Dzięciołowski – Z.Doda
W.Łuczynowicz – J.Gromek
0 – 1
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
J.Gromek – A.Pytlakowski
Z.Doda – W.Łuczynowicz
I.Branicki – A.Dzięciołowski
M.Ziembiński – T.Gniot
K.Stefański – R.Grąbczewski
J.Sowiński – J.Stokłosa
J.Szpotański – A.Borchardt
A.Karnkowski – J.Szukszta
S.Witkowski – K.Plater
E.Sojka – R.Dworzyński
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
A.Pytlakowski – R.Dworzyński
K.Plater – E.Sojka
J.Szukszta – S.Witkowski
A.Borchardt – A.Karnkowski
J.Stokłosa – J.Szpotański
R.Grąbczewski – J.Sowiński
T.Gniot – K.Stefański
A.Dzięciołowski – M.Ziembiński
W.Łuczynowicz – I.Branicki
J.Gromek – Z.Doda
remis
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
19 runda
Z.Doda – A.Pytlakowski
I.Branicki – J.Gromek
M.Ziembiński – W.Łuczynowicz
K.Stefański – A.Dzięciołowski
J.Sowiński – T.Gniot
J.Szpotański – R.Grąbczewski
A.Karnkowski – J.Stokłosa
S.Witkowski – A.Borchardt
E.Sojka – J.Szukszta
R.Dworzyński – K.Plater
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1

Sędzia główny: Leon Radzikowski
Sędziowie asystenci: Mieczysław Iskierko, Feliks Głogoszewski
Kierownik turnieju: Stanisław Szeląg

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close