Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1957

15. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Warszawa, 1 – 28 października 1957
1956 | 1957 | 1959
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8
1 mm Kazimierz Plater ½ 1 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 0 1 1 1 1 ½ 12½
2 mm Bogdan Śliwa ½ 1 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1 11½
3 m Jerzy Kostro 0 0 ½ ½ ½ 1 1 0 ½ ½ 1 1 1 1 ½ 1 + 11
4 m Janusz Szukszta 0 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ 1 + 10 79,00
5 m Stefan Brzózka ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 0 1 1 1 ½ 10 78,50
6 m Józef Gromek 0 ½ ½ ½ 0 1 0 1 0 1 1 1 0 1 1 ½ + 10 75,75
7 m Zbigniew Solecki ½ ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 1 ½ 10 74,50
8 m Roman Dworzyński ½ 0 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 0 ½ 0 1 1 1 1 1 10 73,25
9 m Ignacy Branicki ½ ½ 1 0 0 0 ½ 0 ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 10 72,75
10 m Stefan Witkowski 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 0 79,25
11 m Adam Dzięciołowski ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ 1 ½ 0 1 0 1 1 1 ½ 1 71,25
12 m Romuald Grąbczewski 0 ½ 0 1 ½ 0 ½ ½ 0 ½ 0 ½ ½ 1 1 1 +
13 m Zbigniew Doda 1 0 0 ½ ½ 0 0 1 ½ 0 1 ½ 0 ½ 0 1 1
14 k Zbigniew Kmita 0 ½ 0 0 1 1 0 0 0 ½ 0 ½ 1 ½ 1 0 1 7
15 k Zygmunt Gabryś 0 0 0 ½ 0 0 0 0 0 ½ 0 0 ½ ½ 1 ½ +
16 k Marek Galewicz 0 ½ ½ ½ 0 0 0 0 0 ½ 0 0 1 0 0 1 0 4 32,50
17 m Wiktor Matkowski 0 ½ 0 0 0 ½ 0 0 0 0 ½ 0 0 1 ½ 0 + 4 28,25
18 m Wiktor Balcarek ½ 0 ½ ½ 0 0 1 0 0 0 1

Uwaga: Wiktor Balcarek wycofał się po 11. rundzie

Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 Mc
1  Zygmunt Gabryś 0.5 0.5 1 1 1 1.5 2 2 2 3 3.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 15
2  Jerzy Kostro 0.5 1.5 2.5 3 3.5 4.5 5.5 6 7 7.5 8 9 10 10 11 11 11 3
3  Janusz Szukszta 0 0.5 1 1.5 2.5 3 3 4 4.5 5 5.5 6 6.5 7.5 8.5 9 10 4
4  Józef Gromek 0.5 0.5 0.5 1.5 2 2.5 2.5 3.5 4 4 4 5 6 7 8 9 10 6
5  Romuald Grąbczewski 0.5 1 1 1.5 2.5 2.5 3.5 3.5 4 5 5.5 6 6 7 7.5 8.5 8.5 12
6  Wiktor Matkowski 0 0 0.5 0.5 0.5 1 1 1 1.5 1.5 2.5 2.5 2.5 3 3 3 4 17
7  Stefan Witkowski 0 0.5 1 1.5 1.5 2 2.5 3 3.5 4.5 5 6 6.5 7 8 8.5 9.5 10
8  Roman Dworzyński 0 1 2 2.5 2.5 3 3.5 4.5 4.5 5 6 6.5 7.5 8 9 9 10 8
9  Adam Dzięciołowski 1 1 2 2.5 3 3 3.5 4 5 5.5 6 6 7 7.5 7.5 8.5 9.5 11
10  Marek Galewicz 0 0 1 1 1 1 1.5 1.5 1.5 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3.5 4 4 16
11  Zbigniew Doda 1 2 2 2 3 3.5 3.5 3.5 4.5 5 5.5 5.5 6 6 6.5 7.5 7.5 13
12  Wiktor Balcarek 1 1 1 2 2 2 2 2.5 2.5 3 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 18
13  Ignacy Branicki 1 1.5 1.5 2 3 3.5 4.5 5.5 6 6.5 7 7 8 9 9 9 10 9
14  Zbigniew Solecki 0.5 1.5 2 2.5 3 4 5 5.5 6 7 7.5 8 8.5 9.5 9.5 10 10 7
15  Bogdan Śliwa 0.5 1 1.5 2 3 4 4.5 5.5 6.5 7 7.5 8 8.5 9.5 10.5 11.5 11.5 2
16  Kazimierz Plater 1 2 3 4 5 5.5 6 7 7 7.5 8 8.5 9 10 10.5 11.5 12.5 1
17  Stefan Brzózka 0.5 1 2 2.5 3.5 4 4.5 5 6 6.5 7 8 8.5 8.5 9 9 10 5
18  Zbigniew Kmita 0.5 1.5 1.5 2.5 2.5 3.5 4.5 4.5 5 5 5 5.5 6 6 6 7 7 14
1 runda
2 runda
3 runda
Z.Gabryś – Z.Kmita
R.Dworzyński – Z.Doda
A.Dzięciołowski – M.Galewicz
R.Grąbczewski – Z.Solecki
J.Gromek – B.Śliwa
J.Kostro – S.Brzózka
W.Matkowski – I.Branicki
J.Szukszta – K.Plater
S.Witkowski – W.Balcarek
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
W.Balcarek – R.Dworzyński
I.Branicki – S.Witkowski
S.Brzózka – J.Szukszta
Z.Doda – A.Dzięciołowski
Z.Gabryś – J.Kostro
Z.Kmita – M.Galewicz
K.Plater – J.Gromek
B.Śliwa – R.Grąbczewski
Z.Solecki – W.Matkowski
0 – 1
remis
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
R.Dworzyński – I.Branicki
A.Dzięciołowski – W.Balcarek
M.Galewicz – Z.Doda
R.Grąbczewski – K.Plater
J.Gromek – S.Brzózka
J.Kostro – Z.Kmita
W.Matkowski – B.Śliwa
J.Szukszta – Z.Gabryś
S.Witkowski – Z.Solecki
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
4 runda
5 runda
6 runda
W.Balcarek – M.Galewicz
I.Branicki – A.Dzięciołowski
S.Brzózka – R.Grąbczewski
Z.Gabryś – J.Gromek
Z.Kmita – Z.Doda
J.Kostro – J.Szukszta
K.Plater – W.Matkowski
B.Śliwa – S.Witkowski
Z.Solecki – R.Dworzyński
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
Z.Doda – W.Balcarek
R.Dworzyński – B.Śliwa
A.Dzięciołowski – Z.Solecki
M.Galewicz – I.Branicki
R.Grąbczewski – Z.Gabryś
J.Gromek – J.Kostro
W.Matkowski – S.Brzózka
J.Szukszta – Z.Kmita
S.Witkowski – K.Plater
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
I.Branicki – Z.Doda
S.Brzózka – S.Witkowski
Z.Gabryś – W.Matkowski
Z.Kmita – W.Balcarek
J.Kostro – R.Grąbczewski
K.Plater – R.Dworzyński
B.Śliwa – A.Dzięciołowski
Z.Solecki – M.Galewicz
J.Szukszta – J.Gromek
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
7 runda
8 runda
9 runda
W.Balcarek – I.Branicki
Z.Doda – Z.Solecki
R.Dworzyński – S.Brzózka
A.Dzięciołowski – K.Plater
M.Galewicz – B.Śliwa
R.Grąbczewski – J.Szukszta
J.Gromek – Z.Kmita
W.Matkowski – J.Kostro
S.Witkowski – Z.Gabryś
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
S.Brzózka – A.Dzięciołowski
Z.Gabryś – R.Dworzyński
J.Gromek – R.Grąbczewski
Z.Kmita – I.Branicki
J.Kostro – S.Witkowski
K.Plater – M.Galewicz
B.Śliwa – Z.Doda
Z.Solecki – W.Balcarek
J.Szukszta – W.Matkowski
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
W.Balcarek – B.Śliwa
I.Branicki – Z.Solecki
Z.Doda – K.Plater
R.Dworzyński – J.Kostro
A.Dzięciołowski – Z.Gabryś
M.Galewicz – S.Brzózka
R.Grąbczewski – Z.Kmita
W.Matkowski – J.Gromek
S.Witkowski – J.Szukszta
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
10 runda
11 runda
12 runda
S.Brzózka – Z.Doda
Z.Gabryś – M.Galewicz
R.Grąbczewski – W.Matkowski
J.Gromek – S.Witkowski
Z.Kmita – Z.Solecki
J.Kostro – A.Dzięciołowski
K.Plater – W.Balcarek
B.Śliwa – I.Branicki
J.Szukszta – R.Dworzyński
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
remis
W.Balcarek – S.Brzózka
I.Branicki – K.Plater
Z.Doda – Z.Gabryś
R.Dworzyński – J.Gromek
A.Dzięciołowski – J.Szukszta
M.Galewicz – J.Kostro
W.Matkowski – Z.Kmita
Z.Solecki – B.Śliwa
S.Witkowski – R.Grąbczewski
remis
remis
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
remis
S.Brzózka – I.Branicki
Z.Gabryś – W.Balcarek
R.Grąbczewski – R.Dworzyński
J.Gromek – A.Dzięciołowski
Z.Kmita – B.Śliwa
J.Kostro – Z.Doda
W.Matkowski – S.Witkowski
K.Plater – Z.Solecki
J.Szukszta – M.Galewicz
1 – 0
+ / –
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
13 runda
14 runda
15 runda
W.Balcarek – J.Kostro
I.Branicki – Z.Gabryś
Z.Doda – J.Szukszta
R.Dworzyński – W.Matkowski
A.Dzięciołowski – R.Grąbczewski
M.Galewicz – J.Gromek
B.Śliwa – K.Plater
Z.Solecki – S.Brzózka
S.Witkowski – Z.Kmita
– / +
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
S.Brzózka – B.Śliwa
Z.Gabryś – Z.Solecki
R.Grąbczewski – M.Galewicz
J.Gromek – Z.Doda
Z.Kmita – K.Plater
J.Kostro – I.Branicki
W.Matkowski – A.Dzięciołowski
J.Szukszta – W.Balcarek
S.Witkowski – R.Dworzyński
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
+ / –
remis
W.Balcarek – J.Gromek
I.Branicki – J.Szukszta
Z.Doda – R.Grąbczewski
R.Dworzyński – Z.Kmita
A.Dzięciołowski – S.Witkowski
M.Galewicz – W.Matkowski
K.Plater – S.Brzózka
B.Śliwa – Z.Gabryś
Z.Solecki – J.Kostro
– / +
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
16 runda
17 runda
R.Dworzyński – A.Dzięciołowski
Z.Gabryś – K.Plater
R.Grąbczewski – W.Balcarek
J.Gromek – I.Branicki
Z.Kmita – S.Brzózka
J.Kostro – B.Śliwa
W.Matkowski – Z.Doda
J.Szukszta – Z.Solecki
S.Witkowski – M.Galewicz
0 – 1
0 – 1
+ / –
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
W.Balcarek – W.Matkowski
I.Branicki – R.Grąbczewski
S.Brzózka – Z.Gabryś
Z.Doda – S.Witkowski
A.Dzięciołowski – Z.Kmita
M.Galewicz – R.Dworzyński
K.Plater – J.Kostro
B.Śliwa – J.Szukszta
Z.Solecki – J.Gromek
– / +
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1

Sędzia główny: Marian Menhard
Sędziowie asystenci: Marynowski, Badora
Kierownik turnieju: Czesław Krulisch


Partie

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close