Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1957

15. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Warszawa, 1 – 28 października 1957
1956 | 1957 | 1959
zobacz też: finał kobiet | półfinały Mistrzostw Polski (1957)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8
1 mm Kazimierz Plater ½ 1 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 0 1 1 1 1 ½ 12½
2 mm Bogdan Śliwa ½ 1 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1 11½
3 m Jerzy Kostro 0 0 ½ ½ ½ 1 1 0 ½ ½ 1 1 1 1 ½ 1 + 11
4 m Janusz Szukszta 0 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ 1 + 10 79,00
5 m Stefan Brzózka ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 0 1 1 1 ½ 10 78,50
6 m Józef Gromek 0 ½ ½ ½ 0 1 0 1 0 1 1 1 0 1 1 ½ + 10 75,75
7 m Zbigniew Solecki ½ ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 1 ½ 10 74,50
8 m Roman Dworzyński ½ 0 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 0 ½ 0 1 1 1 1 1 10 73,25
9 m Ignacy Branicki ½ ½ 1 0 0 0 ½ 0 ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 10 72,75
10 m Stefan Witkowski 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 0 79,25
11 m Adam Dzięciołowski ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ 1 ½ 0 1 0 1 1 1 ½ 1 71,25
12 m Romuald Grąbczewski 0 ½ 0 1 ½ 0 ½ ½ 0 ½ 0 ½ ½ 1 1 1 +
13 m Zbigniew Doda 1 0 0 ½ ½ 0 0 1 ½ 0 1 ½ 0 ½ 0 1 1
14 k Zbigniew Kmita 0 ½ 0 0 1 1 0 0 0 ½ 0 ½ 1 ½ 1 0 1 7
15 k Zygmunt Gabryś 0 0 0 ½ 0 0 0 0 0 ½ 0 0 ½ ½ 1 ½ +
16 k+ Marek Galewicz 0 ½ ½ ½ 0 0 0 0 0 ½ 0 0 1 0 0 1 0 4 32,50
17 m Wiktor Matkowski 0 ½ 0 0 0 ½ 0 0 0 0 ½ 0 0 1 ½ 0 + 4 28,25
18 m Wiktor Balcarek ½ 0 ½ ½ 0 0 1 0 0 0 1
Uwaga: Wiktor Balcarek wycofał się po 11. rundzie (wyniki jego partii zostały zaliczone, a nierozegrane – zaliczone jako walkowery dla przeciwników).
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 Mc
1  Zygmunt Gabryś 0.5 0.5 1 1 1 1.5 2 2 2 3 3.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 15
2  Jerzy Kostro 0.5 1.5 2.5 3 3.5 4.5 5.5 6 7 7.5 8 9 10 10 11 11 11 3
3  Janusz Szukszta 0 0.5 1 1.5 2.5 3 3 4 4.5 5 5.5 6 6.5 7.5 8.5 9 10 4
4  Józef Gromek 0.5 0.5 0.5 1.5 2 2.5 2.5 3.5 4 4 4 5 6 7 8 9 10 6
5  Romuald Grąbczewski 0.5 1 1 1.5 2.5 2.5 3.5 3.5 4 5 5.5 6 6 7 7.5 8.5 8.5 12
6  Wiktor Matkowski 0 0 0.5 0.5 0.5 1 1 1 1.5 1.5 2.5 2.5 2.5 3 3 3 4 17
7  Stefan Witkowski 0 0.5 1 1.5 1.5 2 2.5 3 3.5 4.5 5 6 6.5 7 8 8.5 9.5 10
8  Roman Dworzyński 0 1 2 2.5 2.5 3 3.5 4.5 4.5 5 6 6.5 7.5 8 9 9 10 8
9  Adam Dzięciołowski 1 1 2 2.5 3 3 3.5 4 5 5.5 6 6 7 7.5 7.5 8.5 9.5 11
10  Marek Galewicz 0 0 1 1 1 1 1.5 1.5 1.5 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3.5 4 4 16
11  Zbigniew Doda 1 2 2 2 3 3.5 3.5 3.5 4.5 5 5.5 5.5 6 6 6.5 7.5 7.5 13
12  Wiktor Balcarek 1 1 1 2 2 2 2 2.5 2.5 3 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 18
13  Ignacy Branicki 1 1.5 1.5 2 3 3.5 4.5 5.5 6 6.5 7 7 8 9 9 9 10 9
14  Zbigniew Solecki 0.5 1.5 2 2.5 3 4 5 5.5 6 7 7.5 8 8.5 9.5 9.5 10 10 7
15  Bogdan Śliwa 0.5 1 1.5 2 3 4 4.5 5.5 6.5 7 7.5 8 8.5 9.5 10.5 11.5 11.5 2
16  Kazimierz Plater 1 2 3 4 5 5.5 6 7 7 7.5 8 8.5 9 10 10.5 11.5 12.5 1
17  Stefan Brzózka 0.5 1 2 2.5 3.5 4 4.5 5 6 6.5 7 8 8.5 8.5 9 9 10 5
18  Zbigniew Kmita 0.5 1.5 1.5 2.5 2.5 3.5 4.5 4.5 5 5 5 5.5 6 6 6 7 7 14
1 runda
2 runda
3 runda
Z.Gabryś – Z.Kmita
R.Dworzyński – Z.Doda
A.Dzięciołowski – M.Galewicz
R.Grąbczewski – Z.Solecki
J.Gromek – B.Śliwa
J.Kostro – S.Brzózka
W.Matkowski – I.Branicki
J.Szukszta – K.Plater
S.Witkowski – W.Balcarek
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
W.Balcarek – R.Dworzyński
I.Branicki – S.Witkowski
S.Brzózka – J.Szukszta
Z.Doda – A.Dzięciołowski
Z.Gabryś – J.Kostro
Z.Kmita – M.Galewicz
K.Plater – J.Gromek
B.Śliwa – R.Grąbczewski
Z.Solecki – W.Matkowski
0 – 1
remis
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
R.Dworzyński – I.Branicki
A.Dzięciołowski – W.Balcarek
M.Galewicz – Z.Doda
R.Grąbczewski – K.Plater
J.Gromek – S.Brzózka
J.Kostro – Z.Kmita
W.Matkowski – B.Śliwa
J.Szukszta – Z.Gabryś
S.Witkowski – Z.Solecki
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
4 runda
5 runda
6 runda
W.Balcarek – M.Galewicz
I.Branicki – A.Dzięciołowski
S.Brzózka – R.Grąbczewski
Z.Gabryś – J.Gromek
Z.Kmita – Z.Doda
J.Kostro – J.Szukszta
K.Plater – W.Matkowski
B.Śliwa – S.Witkowski
Z.Solecki – R.Dworzyński
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
Z.Doda – W.Balcarek
R.Dworzyński – B.Śliwa
A.Dzięciołowski – Z.Solecki
M.Galewicz – I.Branicki
R.Grąbczewski – Z.Gabryś
J.Gromek – J.Kostro
W.Matkowski – S.Brzózka
J.Szukszta – Z.Kmita
S.Witkowski – K.Plater
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
I.Branicki – Z.Doda
S.Brzózka – S.Witkowski
Z.Gabryś – W.Matkowski
Z.Kmita – W.Balcarek
J.Kostro – R.Grąbczewski
K.Plater – R.Dworzyński
B.Śliwa – A.Dzięciołowski
Z.Solecki – M.Galewicz
J.Szukszta – J.Gromek
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
7 runda
8 runda
9 runda
W.Balcarek – I.Branicki
Z.Doda – Z.Solecki
R.Dworzyński – S.Brzózka
A.Dzięciołowski – K.Plater
M.Galewicz – B.Śliwa
R.Grąbczewski – J.Szukszta
J.Gromek – Z.Kmita
W.Matkowski – J.Kostro
S.Witkowski – Z.Gabryś
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
S.Brzózka – A.Dzięciołowski
Z.Gabryś – R.Dworzyński
J.Gromek – R.Grąbczewski
Z.Kmita – I.Branicki
J.Kostro – S.Witkowski
K.Plater – M.Galewicz
B.Śliwa – Z.Doda
Z.Solecki – W.Balcarek
J.Szukszta – W.Matkowski
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
W.Balcarek – B.Śliwa
I.Branicki – Z.Solecki
Z.Doda – K.Plater
R.Dworzyński – J.Kostro
A.Dzięciołowski – Z.Gabryś
M.Galewicz – S.Brzózka
R.Grąbczewski – Z.Kmita
W.Matkowski – J.Gromek
S.Witkowski – J.Szukszta
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
10 runda
11 runda
12 runda
S.Brzózka – Z.Doda
Z.Gabryś – M.Galewicz
R.Grąbczewski – W.Matkowski
J.Gromek – S.Witkowski
Z.Kmita – Z.Solecki
J.Kostro – A.Dzięciołowski
K.Plater – W.Balcarek
B.Śliwa – I.Branicki
J.Szukszta – R.Dworzyński
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
remis
W.Balcarek – S.Brzózka
I.Branicki – K.Plater
Z.Doda – Z.Gabryś
R.Dworzyński – J.Gromek
A.Dzięciołowski – J.Szukszta
M.Galewicz – J.Kostro
W.Matkowski – Z.Kmita
Z.Solecki – B.Śliwa
S.Witkowski – R.Grąbczewski
remis
remis
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
remis
S.Brzózka – I.Branicki
Z.Gabryś – W.Balcarek
R.Grąbczewski – R.Dworzyński
J.Gromek – A.Dzięciołowski
Z.Kmita – B.Śliwa
J.Kostro – Z.Doda
W.Matkowski – S.Witkowski
K.Plater – Z.Solecki
J.Szukszta – M.Galewicz
1 – 0
+ / –
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
13 runda
14 runda
15 runda
W.Balcarek – J.Kostro
I.Branicki – Z.Gabryś
Z.Doda – J.Szukszta
R.Dworzyński – W.Matkowski
A.Dzięciołowski – R.Grąbczewski
M.Galewicz – J.Gromek
B.Śliwa – K.Plater
Z.Solecki – S.Brzózka
S.Witkowski – Z.Kmita
– / +
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
S.Brzózka – B.Śliwa
Z.Gabryś – Z.Solecki
R.Grąbczewski – M.Galewicz
J.Gromek – Z.Doda
Z.Kmita – K.Plater
J.Kostro – I.Branicki
W.Matkowski – A.Dzięciołowski
J.Szukszta – W.Balcarek
S.Witkowski – R.Dworzyński
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
+ / –
remis
W.Balcarek – J.Gromek
I.Branicki – J.Szukszta
Z.Doda – R.Grąbczewski
R.Dworzyński – Z.Kmita
A.Dzięciołowski – S.Witkowski
M.Galewicz – W.Matkowski
K.Plater – S.Brzózka
B.Śliwa – Z.Gabryś
Z.Solecki – J.Kostro
– / +
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
16 runda
17 runda
R.Dworzyński – A.Dzięciołowski
Z.Gabryś – K.Plater
R.Grąbczewski – W.Balcarek
J.Gromek – I.Branicki
Z.Kmita – S.Brzózka
J.Kostro – B.Śliwa
W.Matkowski – Z.Doda
J.Szukszta – Z.Solecki
S.Witkowski – M.Galewicz
0 – 1
0 – 1
+ / –
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
W.Balcarek – W.Matkowski
I.Branicki – R.Grąbczewski
S.Brzózka – Z.Gabryś
Z.Doda – S.Witkowski
A.Dzięciołowski – Z.Kmita
M.Galewicz – R.Dworzyński
K.Plater – J.Kostro
B.Śliwa – J.Szukszta
Z.Solecki – J.Gromek
– / +
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1

Sędzia główny: Marian Menhard
Sędziowie asystenci: Marynowski, Badora
Kierownik turnieju: Czesław Krulisch


Partie