Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1972

29. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Wrocław, 6 – 24 lutego 1972
1971 | 1972 | 1973
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8
1 m Krzysztof Pytel 2320 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 11½
2 m Aleksander Sznapik 2215 0 ½ 1 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 ½ 1 11
3 mm Jacek Bednarski 2400 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 ½ ½ 0 1 1 ½ 10½ 87,00
4 mm Włodzimierz Schmidt 2450 ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 0 1 1 1 1 ½ ½ 1 10½ 83,75
5 mm Bogdan Śliwa 2370 ½ 0 ½ 0 1 ½ 1 0 0 1 ½ ½ ½ 1 1 1 1 10
6 mm Zbigniew Doda 2430 ½ 0 ½ ½ 0 ½ 1 1 1 ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 0 79,00
7 m Bogdan Pietrusiak 2270 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 1 78,25
8 m Ryszard Gąsiorowski 2231 ½ 1 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 1 1 ½ 1 1 74,25
9 m Wojciech Dobrzyński 2247 0 ½ ½ ½ 1 0 ½ ½ 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1
10 m Andrzej Filipowicz 2410 0 ½ ½ ½ 1 0 0 ½ 0 ½ ½ 1 1 1 0 ½ ½ 8 65,25
11 mm Andrzej Sydor 2385 0 ½ 0 1 0 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ 8 65,25
12 m Jan Adamski 2380 ½ 0 0 0 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 8 65,25
13 m Witold Balcerowski 2380 ½ ½ ½ 0 ½ 0 ½ 0 ½ 0 1 0 1 ½ 1 ½ 1 8 62,75
14 mm Jerzy Kostro 2385 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ ½ 1 ½ 54,25
15 m Benedykt Serwiński 2223 ½ 0 1 0 0 0 1 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 53,75
16 m Rafał Marszałek 2270 ½ 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ 0 ½ 1 ½ 0 53,50
17 m Romuald Grąbczewski 2370 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 0 ½ 1 6
18 m Ignacy Nowak 2169 0 0 ½ 0 0 1 0 0 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ 1 0 5
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 Mc
1  Ignacy Nowak 0 0.5 0.5 1 1 1 1.5 2.5 3 3 3.5 3.5 3.5 4 4 5 5 18
2  Jacek Bednarski 0.5 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4.5 5.5 5.5 6 7 7.5 8.5 9 10 10.5 3
3  Bogdan Śliwa 1 1 2 2.5 3 3 3.5 3.5 4 5 6 6.5 7.5 7.5 8.5 9 10 5
4  Andrzej Filipowicz 0.5 0.5 1 1.5 2 3 3 3 3.5 4 4 5 6 6.5 6.5 7 8 10
5  Bogdan Pietrusiak 0.5 1 1.5 2 3 3.5 4 5 5.5 6 6.5 7.5 7.5 8 8.5 9 9.5 7
6  Aleksander Sznapik 0.5 1 1 2 3 4 4.5 5.5 6 6.5 6.5 7.5 8.5 9.5 10 10.5 11 2
7  Jan Adamski 0.5 1 1.5 2.5 3 3 3.5 3.5 4 4.5 5 5 5.5 6 6.5 7.5 8 12
8  Rafał Marszałek 0.5 1 1.5 2 2.5 3 3.5 3.5 3.5 3.5 4.5 4.5 4.5 5 5.5 6.5 6.5 16
9  Benedykt Serwiński 0.5 1 1.5 2.5 3 3 3 3 3.5 4.5 4.5 4.5 5.5 5.5 6 6 6.5 15
10  Witold Balcerowski 0.5 1 2 2.5 3 4 4 4 4 5 5.5 6 6 6.5 7 7 8 13
11  Andrzej Sydor 0.5 1 1 1 2 2.5 3.5 4 4.5 5.5 6 6 6 6.5 7 7.5 8 11
12  Wojciech Dobrzyński 0.5 1 1.5 2 2 2 2.5 3 3.5 3.5 4 5 5.5 6.5 7.5 8 8.5 9
13  Romuald Grąbczewski 0.5 1 1.5 1.5 2 2.5 3 3 3 3 3.5 4 5 5 5 5.5 6 17
14  Jerzy Kostro 0.5 1 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3 4 4.5 4.5 5 5 5.5 6 6.5 6.5 14
15  Ryszard Gąsiorowski 0.5 1 2 2 2.5 3.5 4.5 5 5.5 6.5 7.5 8 8 8.5 9.5 9.5 9.5 8
16  Zbigniew Doda 0 1 1.5 1.5 2 2.5 3.5 4.5 5 6 6.5 7 8 8.5 9 9 9.5 6
17  Włodzimierz Schmidt 0.5 1.5 2 2.5 2.5 3.5 4 5 6 6 6.5 7 8 8.5 9 9.5 10.5 4
18  Krzysztof Pytel 1 1.5 2 3 3.5 4.5 5.5 6.5 7 7.5 8.5 9 9.5 10 10.5 11 11.5 1
1 runda
2 runda
3 runda
J.Adamski – W.Dobrzyński
J.Bednarski – W.Schmidt
A.Filipowicz – R.Gąsiorowski
R.Marszałek – A.Sydor
I.Nowak – K.Pytel
B.Pietrusiak – J.Kostro
B.Serwiński – W.Balcerowski
B.Śliwa – Z.Doda
A.Sznapik – R.Grąbczewski
remis
remis
remis
remis
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
W.Dobrzyński – R.Marszałek
Z.Doda – A.Filipowicz
R.Gąsiorowski – B.Pietrusiak
R.Grąbczewski – J.Adamski
J.Kostro – A.Sznapik
I.Nowak – J.Bednarski
K.Pytel – W.Balcerowski
W.Schmidt – B.Śliwa
A.Sydor – B.Serwiński
remis
1 – 0
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
remis
J.Adamski – J.Kostro
W.Balcerowski – A.Sydor
J.Bednarski – K.Pytel
A.Filipowicz – W.Schmidt
R.Marszałek – R.Grąbczewski
B.Pietrusiak – Z.Doda
B.Serwiński – W.Dobrzyński
B.Śliwa – I.Nowak
A.Sznapik – R.Gąsiorowski
remis
1 – 0
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
4 runda
5 runda
6 runda
J.Bednarski – B.Śliwa
W.Dobrzyński – W.Balcerowski
Z.Doda – A.Sznapik
R.Gąsiorowski – J.Adamski
R.Grąbczewski – B.Serwiński
J.Kostro – R.Marszałek
I.Nowak – A.Filipowicz
K.Pytel – A.Sydor
W.Schmidt – B.Pietrusiak
remis
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
J.Adamski – Z.Doda
W.Balcerowski – R.Grąbczewski
A.Filipowicz – J.Bednarski
R.Marszałek – R.Gąsiorowski
B.Pietrusiak – I.Nowak
B.Serwiński – J.Kostro
B.Śliwa – K.Pytel
A.Sydor – W.Dobrzyński
A.Sznapik – W.Schmidt
remis
remis
remis
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
J.Bednarski – B.Pietrusiak
Z.Doda – R.Marszałek
R.Gąsiorowski – B.Serwiński
R.Grąbczewski – A.Sydor
J.Kostro – W.Balcerowski
I.Nowak – A.Sznapik
K.Pytel – W.Dobrzyński
W.Schmidt – J.Adamski
B.Śliwa – A.Filipowicz
remis
remis
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
7 runda
8 runda
9 runda
J.Adamski – I.Nowak
W.Balcerowski – R.Gąsiorowski
W.Dobrzyński – R.Grąbczewski
A.Filipowicz – K.Pytel
R.Marszałek – W.Schmidt
B.Pietrusiak – B.Śliwa
B.Serwiński – Z.Doda
A.Sydor – J.Kostro
A.Sznapik – J.Bednarski
remis
0 – 1
remis
0 – 1
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
J.Bednarski – J.Adamski
Z.Doda – W.Balcerowski
A.Filipowicz – B.Pietrusiak
R.Gąsiorowski – A.Sydor
J.Kostro – W.Dobrzyński
I.Nowak – R.Marszałek
K.Pytel – R.Grąbczewski
W.Schmidt – B.Serwiński
B.Śliwa – A.Sznapik
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
J.Adamski – B.Śliwa
W.Balcerowski – W.Schmidt
W.Dobrzyński – R.Gąsiorowski
R.Grąbczewski – J.Kostro
R.Marszałek – J.Bednarski
B.Pietrusiak – K.Pytel
B.Serwiński – I.Nowak
A.Sydor – Z.Doda
A.Sznapik – A.Filipowicz
remis
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
remis
10 runda
11 runda
12 runda
J.Bednarski – B.Serwiński
Z.Doda – W.Dobrzyński
A.Filipowicz – J.Adamski
R.Gąsiorowski – R.Grąbczewski
I.Nowak – W.Balcerowski
B.Pietrusiak – A.Sznapik
K.Pytel – J.Kostro
W.Schmidt – A.Sydor
B.Śliwa – R.Marszałek
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
0 – 1
1 – 0
J.Adamski – B.Pietrusiak
W.Balcerowski – J.Bednarski
W.Dobrzyński – W.Schmidt
R.Grąbczewski – Z.Doda
J.Kostro – R.Gąsiorowski
R.Marszałek – A.Filipowicz
B.Serwiński – B.Śliwa
A.Sydor – I.Nowak
A.Sznapik – K.Pytel
remis
remis
remis
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
J.Bednarski – A.Sydor
Z.Doda – J.Kostro
A.Filipowicz – B.Serwiński
I.Nowak – W.Dobrzyński
B.Pietrusiak – R.Marszałek
K.Pytel – R.Gąsiorowski
W.Schmidt – R.Grąbczewski
B.Śliwa – W.Balcerowski
A.Sznapik – J.Adamski
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
13 runda
14 runda
15 runda
J.Adamski – K.Pytel
W.Balcerowski – A.Filipowicz
W.Dobrzyński – J.Bednarski
R.Gąsiorowski – Z.Doda
R.Grąbczewski – I.Nowak
J.Kostro – W.Schmidt
R.Marszałek – A.Sznapik
B.Serwiński – B.Pietrusiak
A.Sydor – B.Śliwa
remis
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
J.Adamski – R.Marszałek
J.Bednarski – R.Grąbczewski
A.Filipowicz – A.Sydor
I.Nowak – J.Kostro
B.Pietrusiak – W.Balcerowski
K.Pytel – Z.Doda
W.Schmidt – R.Gąsiorowski
B.Śliwa – W.Dobrzyński
A.Sznapik – B.Serwiński
remis
1 – 0
remis
remis
remis
remis
remis
0 – 1
1 – 0
W.Balcerowski – A.Sznapik
W.Dobrzyński – A.Filipowicz
Z.Doda – W.Schmidt
R.Gąsiorowski – I.Nowak
R.Grąbczewski – B.Śliwa
J.Kostro – J.Bednarski
R.Marszałek – K.Pytel
B.Serwiński – J.Adamski
A.Sydor – B.Pietrusiak
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
remis
16 runda
17 runda
J.Adamski – W.Balcerowski
J.Bednarski – R.Gąsiorowski
A.Filipowicz – R.Grąbczewski
R.Marszałek – B.Serwiński
I.Nowak – Z.Doda
B.Pietrusiak – W.Dobrzyński
K.Pytel – W.Schmidt
B.Śliwa – J.Kostro
A.Sznapik – A.Sydor
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
remis
W.Balcerowski – R.Marszałek
W.Dobrzyński – A.Sznapik
Z.Doda – J.Bednarski
R.Gąsiorowski – B.Śliwa
R.Grąbczewski – B.Pietrusiak
J.Kostro – A.Filipowicz
W.Schmidt – I.Nowak
B.Serwiński – K.Pytel
A.Sydor – J.Adamski
1 – 0
remis
remis
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis

Sędzia główny: Roman Horbacki
Kierownik turnieju: Ryszard Więckowski


Partie

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close