Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1978

35. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Kraków, 5 – 25 lutego 1978
1977 | 1978 | 1979
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8
1-2 m Adam Kuligowski 2310 1 ½ 1 ½ ½ 0 ½ 1 1 0 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 11 91,50
1-2 mm Aleksander Sznapik 2430 0 ½ ½ 1 0 1 1 1 1 ½ ½ ½ 0 1 1 1 ½ 11 90,00
3 am Włodzimierz Schmidt 2505 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ 10 82,25
4 mm Jan Adamski 2470 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 10 81,25
5 k Waldemar Świć 2275 ½ 0 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 10 80,25
6 mm Krzysztof Pytel 2390 ½ 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ 1 0 ½ ½ ½
7 m Andrzej Adamski 2365 1 0 ½ ½ 0 ½ ½ 0 ½ 1 1 ½ ½ 0 ½ 1 1 9 73,75
8 mm Andrzej Sydor 2395 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 9 73,00
9 m Jacek Bielczyk 2380 0 0 ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 1 ½ ½ ½ ½ 9 71,50
10 m Ryszard Skrobek 2460 0 0 1 0 ½ 0 ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 1 0 0 1
11 k Julian Gralka 2330 1 ½ ½ ½ ½ 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 8 67,75
12 mm Zbigniew Doda 2405 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ 0 0 ½ 1 1 1 1 0 0 8 66,25
13 mm Stefan Witkowski 2365 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½
14 k Włodzimierz Kruszyński 2265 ½ 1 ½ 0 ½ 0 ½ ½ 0 0 ½ 0 ½ ½ 1 0 ½ 56,25
15 m Wojciech Dobrzyński 2315 0 0 0 ½ ½ 1 1 ½ ½ 0 ½ 0 ½ ½ 0 1 0 55,00
16 m Karol Pinkas 2360 ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ 0 ½ 1 0 0 0 0 1 ½ 1 54,00
17 k Tadeusz Lipski 2310 0 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 0 ½ 0 52,75
18 m Jerzy Pokojowczyk 2385 0 ½ ½ 0 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ 1 ½ ½ 1 0 1 51,75
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 Mc
1  Waldemar Świć 1 1.5 2 2.5 3 4 4.5 5 5.5 5.5 6 6.5 7 7.5 8.5 9.5 10 5
2  Jan Adamski 0.5 1 1.5 2 2 2.5 3.5 4.5 5 5.5 6 7 7.5 8.5 9 9.5 10 4
3  Zbigniew Doda 1 1.5 2 2.5 2.5 3 3.5 3.5 4.5 5.5 6 6.5 6.5 7.5 7.5 8 8 12
4  Adam Kuligowski 1 1.5 1.5 2 3 3.5 3.5 4 5 5.5 6.5 7 8 9 9.5 10.5 11 1-2
5  Włodzimierz Schmidt 1 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5.5 6 6.5 7.5 8 8.5 9 10 10 3
6  Jerzy Pokojowczyk 0 0.5 1.5 1.5 2 2 2 3 3 3.5 3.5 4 5 5 5.5 6 6.5 18
7  Włodzimierz Kruszyński 0.5 0.5 0.5 0.5 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5.5 6.5 6.5 14
8  Wojciech Dobrzyński 0.5 1 1 2 3 3 3.5 4 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 5 6 6.5 6.5 15
9  Andrzej Sydor 0 0.5 1 1.5 2 2.5 3.5 4 4.5 5 5.5 6 6.5 7.5 8 8.5 9 8
10  Aleksander Sznapik 1 2 3 3.5 4.5 4.5 5.5 6.5 7 8 8.5 9 9 9.5 10 10 11 1-2
11  Jacek Bielczyk 0.5 1 1 2 3 3.5 4 4.5 5 5.5 6 6 7 7 7.5 8 9 9
12  Stefan Witkowski 0.5 1 1.5 2 2 2.5 3 3.5 4 5 5.5 6 6.5 6.5 7 7 7.5 13
13  Ryszard Skrobek 1 2 3 3.5 3.5 4 4.5 5 5 5 5 6 6.5 6.5 7.5 7.5 8.5 10
14  Krzysztof Pytel 0 0.5 1.5 1.5 2 3 3.5 4 5 5.5 6 6.5 7.5 8 8.5 9 9.5 6
15  Tadeusz Lipski 0 0 0 1 1 1.5 1.5 2 2.5 3.5 4 4 4.5 5 5 5.5 6.5 17
16  Karol Pinkas 0 0.5 1 2 2 3 3 3 3.5 3.5 4.5 5 5.5 6 6 6 6.5 16
17  Julian Gralka 0.5 1 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5.5 6 6 6 6.5 7.5 7.5 8 11
18  Andrzej Adamski 0 0 0.5 0.5 1.5 2 3 3.5 4 4.5 5.5 6.5 7 7.5 7.5 8.5 9 7
1 runda
2 runda
3 runda
J.Adamski – J.Gralka
W.Dobrzyński – J.Bielczyk
Z.Doda – K.Pinkas
W.Kruszyński – S.Witkowski
A.Kuligowski – T.Lipski
J.Pokojowczyk – R.Skrobek
W.Schmidt – K.Pytel
W.Świć – A.Adamski
A.Sydor – A.Sznapik
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
A.Adamski – A.Sznapik
J.Bielczyk – A.Sydor
J.Gralka – Z.Doda
T.Lipski – W.Schmidt
K.Pinkas – A.Kuligowski
K.Pytel – J.Pokojowczyk
R.Skrobek – W.Kruszyński
W.Świć – J.Adamski
S.Witkowski – W.Dobrzyński
0 – 1
remis
remis
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
remis
J.Adamski – A.Adamski
W.Dobrzyński – R.Skrobek
Z.Doda – W.Świć
W.Kruszyński – K.Pytel
A.Kuligowski – J.Gralka
J.Pokojowczyk – T.Lipski
W.Schmidt – K.Pinkas
A.Sydor – S.Witkowski
A.Sznapik – J.Bielczyk
remis
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
remis
1 – 0
4 runda
5 runda
6 runda
A.Adamski – J.Bielczyk
J.Adamski – Z.Doda
J.Gralka – W.Schmidt
T.Lipski – W.Kruszyński
K.Pinkas – J.Pokojowczyk
K.Pytel – W.Dobrzyński
R.Skrobek – A.Sydor
W.Świć – A.Kuligowski
S.Witkowski – A.Sznapik
0 – 1
remis
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
J.Bielczyk – S.Witkowski
W.Dobrzyński – T.Lipski
Z.Doda – A.Adamski
W.Kruszyński – K.Pinkas
A.Kuligowski – J.Adamski
J.Pokojowczyk – J.Gralka
W.Schmidt – W.Świć
A.Sydor – K.Pytel
A.Sznapik – R.Skrobek
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
A.Adamski – S.Witkowski
J.Adamski – W.Schmidt
Z.Doda – A.Kuligowski
J.Gralka – W.Kruszyński
T.Lipski – A.Sydor
K.Pinkas – W.Dobrzyński
K.Pytel – A.Sznapik
R.Skrobek – J.Bielczyk
W.Świć – J.Pokojowczyk
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
7 runda
8 runda
9 runda
J.Bielczyk – K.Pytel
W.Dobrzyński – J.Gralka
W.Kruszyński – W.Świć
A.Kuligowski – A.Adamski
J.Pokojowczyk – J.Adamski
W.Schmidt – Z.Doda
A.Sydor – K.Pinkas
A.Sznapik – T.Lipski
S.Witkowski – R.Skrobek
remis
remis
remis
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
A.Adamski – R.Skrobek
J.Adamski – W.Kruszyński
Z.Doda – J.Pokojowczyk
J.Gralka – A.Sydor
A.Kuligowski – W.Schmidt
T.Lipski – J.Bielczyk
K.Pinkas – A.Sznapik
K.Pytel – S.Witkowski
W.Świć – W.Dobrzyński
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
0 – 1
remis
remis
J.Bielczyk – K.Pinkas
W.Dobrzyński – J.Adamski
W.Kruszyński – Z.Doda
J.Pokojowczyk – A.Kuligowski
W.Schmidt – A.Adamski
R.Skrobek – K.Pytel
A.Sydor – W.Świć
A.Sznapik – J.Gralka
S.Witkowski – T.Lipski
remis
remis
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
remis
remis
remis
10 runda
11 runda
12 runda
A.Adamski – K.Pytel
J.Adamski – A.Sydor
Z.Doda – W.Dobrzyński
J.Gralka – J.Bielczyk
A.Kuligowski – W.Kruszyński
T.Lipski – R.Skrobek
K.Pinkas – S.Witkowski
W.Schmidt – J.Pokojowczyk
W.Świć – A.Sznapik
remis
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
J.Bielczyk – W.Świć
W.Dobrzyński – A.Kuligowski
W.Kruszyński – W.Schmidt
J.Pokojowczyk – A.Adamski
K.Pytel – T.Lipski
R.Skrobek – K.Pinkas
A.Sydor – Z.Doda
A.Sznapik – J.Adamski
S.Witkowski – J.Gralka
remis
0 – 1
remis
0 – 1
remis
0 – 1
remis
remis
remis
A.Adamski – T.Lipski
J.Adamski – J.Bielczyk
Z.Doda – A.Sznapik
J.Gralka – R.Skrobek
A.Kuligowski – A.Sydor
K.Pinkas – K.Pytel
J.Pokojowczyk – W.Kruszyński
W.Schmidt – W.Dobrzyński
W.Świć – S.Witkowski
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
remis
remis
remis
1 – 0
remis
13 runda
14 runda
15 runda
J.Bielczyk – Z.Doda
W.Dobrzyński – J.Pokojowczyk
W.Kruszyński – A.Adamski
T.Lipski – K.Pinkas
K.Pytel – J.Gralka
R.Skrobek – W.Świć
A.Sydor – W.Schmidt
A.Sznapik – A.Kuligowski
S.Witkowski – J.Adamski
1 – 0
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
remis
0 – 1
remis
A.Adamski – K.Pinkas
J.Adamski – R.Skrobek
Z.Doda – S.Witkowski
J.Gralka – T.Lipski
W.Kruszyński – W.Dobrzyński
A.Kuligowski – J.Bielczyk
J.Pokojowczyk – A.Sydor
W.Schmidt – A.Sznapik
W.Świć – K.Pytel
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
J.Bielczyk – W.Schmidt
W.Dobrzyński – A.Adamski
T.Lipski – W.Świć
K.Pinkas – J.Gralka
K.Pytel – J.Adamski
R.Skrobek – Z.Doda
A.Sydor – W.Kruszyński
A.Sznapik – J.Pokojowczyk
S.Witkowski – A.Kuligowski
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
remis
16 runda
17 runda
A.Adamski – J.Gralka
J.Adamski – T.Lipski
W.Dobrzyński – A.Sydor
Z.Doda – K.Pytel
W.Kruszyński – A.Sznapik
A.Kuligowski – R.Skrobek
J.Pokojowczyk – J.Bielczyk
W.Schmidt – S.Witkowski
W.Świć – K.Pinkas
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
J.Bielczyk – W.Kruszyński
J.Gralka – W.Świć
T.Lipski – Z.Doda
K.Pinkas – J.Adamski
K.Pytel – A.Kuligowski
R.Skrobek – W.Schmidt
A.Sydor – A.Adamski
A.Sznapik – W.Dobrzyński
S.Witkowski – J.Pokojowczyk
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis

Sędzia główny: Marian Bocheński
Sędziowie asystenci: Czesław Bass, Antoni Gramatyka, Kazimierz Madeja, Mirosław Prokopowicz, Marian Róg, Czesław Wesołowski


Dogrywka

Warszawa, 12 – 15 marca 1978
1 2 3 4
1 m Adam Kuligowski 2310 0 1 1 0 2
2 mm Aleksander Sznapik 2430 1 0 0 1 2
Przebieg meczu
1
2
3
4
A.Sznapik – A.Kuligowski
A.Kuligowski – A.Sznapik
A.Sznapik – A.Kuligowski
A.Kuligowski – A.Sznapik
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1

Sędzia główny meczu: Kazimierz Plater


Partie

Olimpiada Batumi 2018

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close