Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1980

37. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Łódź, 10 – 28 lutego 1980
1979 | 1980 | 1981
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7
1 mm Aleksander Sznapik 2460 ½ ½ 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 10½
2 am Włodzimierz Schmidt 2430 ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 10
3 m Adam Kuligowski 2405 ½ ½ 0 0 ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 0 9 70,75
4 m Jan Przewoźnik 2340 0 1 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ 9 69,75
5 m Zbigniew Księski 2345 0 ½ 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 0 1 ½ 0 ½ 0 69,75
6 mm Jacek Bielczyk 2380 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 66,50
7 mm Jerzy Pokojowczyk 2380 1 0 0 ½ 0 ½ 1 ½ 1 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 66,00
8 mm Jan Adamski 2450 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 0 8 63,75
9 mm Krzysztof Pytel 2410 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 8 63,25
10 m Roman Tomaszewski 2365 ½ 0 ½ ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 8 60,00
11 mm Władysław Schinzel 2385 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 0 0 ½ ½ 0 1 60,75
12 m Andrzej Maciejewski 2370 ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ 0 0 ½ 1 ½ 0 ½ 1 ½ 59,00
13 m Andrzej Adamski 2350 ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ ½ ½ 1 ½ 57,75
14 mm Andrzej Sydor 2405 0 ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 57,25
15 mm Ryszard Skrobek 2350 0 0 ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 0 1
16 m Włodzimierz Kruszyński 2350 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ 0 ½ 0 1 0 0 ½ 1 1 6
17 m Zbigniew Jaśnikowski 2325 0 0 1 ½ 1 0 0 1 ½ 0 0 ½ ½ ½ 0 0
18 mm Andrzej Filipowicz 2390 0 ½ 0 0 0 0 0 1

Uwaga: Andrzej Filipowicz wycofał się po 8. rundzie

Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 Mc
1  Ryszard Skrobek 1 1.5 1.5 2 2.5 3 3 3 3.5 3.5 4 4.5 5.5 6 6 6.5 6.5 15
2  Andrzej Maciejewski 0.5 1 1.5 2 2.5 3.5 4 5 5.5 5.5 5.5 6 6 7 7 7 7.5 12
3  Jan Przewoźnik 0.5 0.5 1.5 2 2.5 3 3.5 4 5 6 7 7.5 8 8.5 8.5 9 9 4
4  Roman Tomaszewski 0 0 0.5 1 1.5 2 3 3.5 4 5 5 5.5 6 7 7.5 7.5 8 10
5  Władysław Schinzel 0.5 0.5 1.5 2 2.5 2.5 3 3.5 4.5 5 5 5.5 6 6.5 6.5 7 7.5 11
6  Jacek Bielczyk 0.5 1 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5.5 6 6.5 7 7.5 8 8.5 6
7  Włodzimierz Kruszyński 0.5 1 1 1 1.5 1.5 2.5 2.5 2.5 2.5 3.5 4 5 5.5 5.5 6 6 16
8  Włodzimierz Schmidt 1 1.5 2 2.5 2.5 3.5 4 5 5.5 5.5 6.5 7 7.5 8 9 9.5 10 2
9  Adam Kuligowski 1 1.5 2.5 2.5 3 3 4 4.5 5 6 6 6.5 7 7.5 8.5 9 9 3
10  Andrzej Sydor 0 0.5 1 1.5 2 2.5 2.5 2.5 2.5 3.5 4.5 5 5.5 6 6.5 7 7.5 14
11  Andrzej Adamski 0 0.5 1 1.5 2 2 2.5 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5 6 6.5 7.5 13
12  Krzysztof Pytel 0.5 1 1 1.5 2 2.5 3 3.5 3.5 4 4.5 5 6 6.5 7 7.5 8 9
13  Zbigniew Księski 0.5 1 1.5 2.5 3 4 4.5 4.5 5 5 6 6 6 6 7 8 8.5 5
14  Jan Adamski 0.5 1 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5 5 5 5.5 6 7 7.5 8 8
15  Andrzej Filipowicz 18
16  Jerzy Pokojowczyk 0.5 1.5 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3.5 4 4.5 4.5 5.5 5.5 6.5 7.5 8 8.5 7
17  Aleksander Sznapik 0.5 1.5 2 2.5 3 4 4.5 5 6 6.5 7 8 8.5 8.5 8.5 9.5 10.5 1
18  Zbigniew Jaśnikowski 0 0.5 1 1.5 2 2.5 2.5 3.5 3.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 4.5 5.5 17
1 runda
2 runda
3 runda
J.Bielczyk – Z.Księski
W.Kruszyński – K.Pytel
A.Kuligowski – A.Sydor
A.Maciejewski – A.Sznapik
J.Przewoźnik – J.Pokojowczyk
W.Schinzel – J.Adamski
W.Schmidt – A.Adamski
R.Skrobek – Z.Jaśnikowski
R.Tomaszewski – A.Filipowicz
remis
remis
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
A.Adamski – A.Kuligowski
J.Adamski – J.Bielczyk
Z.Jaśnikowski – A.Sydor
Z.Księski – W.Kruszyński
J.Pokojowczyk – R.Tomaszewski
K.Pytel – W.Schmidt
R.Skrobek – A.Maciejewski
A.Sznapik – J.Przewoźnik
A.Filipowicz – W.Schinzel
remis
remis
remis
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
0 – 1
W.Kruszyński – J.Adamski
A.Kuligowski – K.Pytel
A.Maciejewski – Z.Jaśnikowski
J.Przewoźnik – R.Skrobek
W.Schinzel – J.Pokojowczyk
W.Schmidt – Z.Księski
A.Sydor – A.Adamski
R.Tomaszewski – A.Sznapik
J.Bielczyk – A.Filipowicz
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
4 runda
5 runda
6 runda
J.Adamski – W.Schmidt
Z.Jaśnikowski – A.Adamski
Z.Księski – A.Kuligowski
A.Maciejewski – J.Przewoźnik
J.Pokojowczyk – J.Bielczyk
K.Pytel – A.Sydor
R.Skrobek – R.Tomaszewski
A.Sznapik – W.Schinzel
A.Filipowicz – W.Kruszyński
remis
remis
1 – 0
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
A.Adamski – K.Pytel
J.Bielczyk – A.Sznapik
W.Kruszyński – J.Pokojowczyk
A.Kuligowski – J.Adamski
J.Przewoźnik – Z.Jaśnikowski
W.Schinzel – R.Skrobek
A.Sydor – Z.Księski
R.Tomaszewski – A.Maciejewski
W.Schmidt – A.Filipowicz
remis
remis
remis
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
J.Adamski – A.Sydor
Z.Jaśnikowski – K.Pytel
Z.Księski – A.Adamski
A.Maciejewski – W.Schinzel
J.Pokojowczyk – W.Schmidt
J.Przewoźnik – R.Tomaszewski
R.Skrobek – J.Bielczyk
A.Sznapik – W.Kruszyński
A.Filipowicz – A.Kuligowski
remis
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
7 runda
8 runda
9 runda
A.Adamski – J.Adamski
J.Bielczyk – A.Maciejewski
W.Kruszyński – R.Skrobek
A.Kuligowski – J.Pokojowczyk
K.Pytel – Z.Księski
W.Schinzel – J.Przewoźnik
W.Schmidt – A.Sznapik
R.Tomaszewski – Z.Jaśnikowski
A.Sydor – A.Filipowicz
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
J.Adamski – K.Pytel
Z.Jaśnikowski – Z.Księski
A.Maciejewski – W.Kruszyński
J.Pokojowczyk – A.Sydor
J.Przewoźnik – J.Bielczyk
R.Skrobek – W.Schmidt
A.Sznapik – A.Kuligowski
R.Tomaszewski – W.Schinzel
A.Filipowicz – A.Adamski
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
remis
remis
0 – 1
A.Adamski – J.Pokojowczyk
J.Bielczyk – R.Tomaszewski
W.Kruszyński – J.Przewoźnik
Z.Księski – J.Adamski
A.Kuligowski – R.Skrobek
W.Schinzel – Z.Jaśnikowski
W.Schmidt – A.Maciejewski
A.Sydor – A.Sznapik
K.Pytel (pauza)
remis
remis
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
0 – 1
10 runda
11 runda
12 runda
Z.Jaśnikowski – J.Adamski
A.Maciejewski – A.Kuligowski
J.Pokojowczyk – K.Pytel
J.Przewoźnik – W.Schmidt
W.Schinzel – J.Bielczyk
R.Skrobek – A.Sydor
A.Sznapik – A.Adamski
R.Tomaszewski – W.Kruszyński
Z.Księski (pauza)
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
remis
0 – 1
remis
1 – 0
A.Adamski – R.Skrobek
J.Bielczyk – Z.Jaśnikowski
W.Kruszyński – W.Schinzel
Z.Księski – J.Pokojowczyk
A.Kuligowski – J.Przewoźnik
K.Pytel – A.Sznapik
W.Schmidt – R.Tomaszewski
A.Sydor – A.Maciejewski
J.Adamski (pauza)
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
J.Bielczyk – W.Kruszyński
A.Maciejewski – A.Adamski
J.Pokojowczyk – J.Adamski
J.Przewoźnik – A.Sydor
W.Schinzel – W.Schmidt
R.Skrobek – K.Pytel
A.Sznapik – Z.Księski
R.Tomaszewski – A.Kuligowski
Z.Jaśnikowski (pauza)
remis
remis
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
remis
13 runda
14 runda
15 runda
A.Adamski – J.Przewoźnik
J.Adamski – A.Sznapik
W.Kruszyński – Z.Jaśnikowski
Z.Księski – R.Skrobek
A.Kuligowski – W.Schinzel
K.Pytel – A.Maciejewski
W.Schmidt – J.Bielczyk
A.Sydor – R.Tomaszewski
J.Pokojowczyk (pauza)
remis
remis
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
J.Bielczyk – A.Kuligowski
Z.Jaśnikowski – J.Pokojowczyk
W.Kruszyński – W.Schmidt
A.Maciejewski – Z.Księski
J.Przewoźnik – K.Pytel
W.Schinzel – A.Sydor
R.Skrobek – J.Adamski
R.Tomaszewski – A.Adamski
A.Sznapik (pauza)
remis
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
A.Adamski – W.Schinzel
J.Adamski – A.Maciejewski
Z.Księski – J.Przewoźnik
A.Kuligowski – W.Kruszyński
J.Pokojowczyk – A.Sznapik
K.Pytel – R.Tomaszewski
W.Schmidt – Z.Jaśnikowski
A.Sydor – J.Bielczyk
R.Skrobek (pauza)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
16 runda
17 runda
J.Bielczyk – A.Adamski
Z.Jaśnikowski – A.Sznapik
W.Kruszyński – A.Sydor
J.Przewoźnik – J.Adamski
W.Schinzel – K.Pytel
W.Schmidt – A.Kuligowski
R.Skrobek – J.Pokojowczyk
R.Tomaszewski – Z.Księski
A.Maciejewski (pauza)
remis
0 – 1
remis
remis
remis
remis
remis
0 – 1
A.Adamski – W.Kruszyński
J.Adamski – R.Tomaszewski
Z.Księski – W.Schinzel
A.Kuligowski – Z.Jaśnikowski
J.Pokojowczyk – A.Maciejewski
K.Pytel – J.Bielczyk
A.Sydor – W.Schmidt
A.Sznapik – R.Skrobek
J.Przewoźnik (pauza)
1 – 0
remis
remis
0 – 1
remis
remis
remis
1 – 0

Sędzia główny: Zbigniew Mościcki
Sędziowie asystenci: Wiktor Lefik, Jerzy Marchwicki, Stanisław Suszyński, Henryk Żegota
Kierownik turnieju: Jerzy Domagalski


Partie

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close