Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1983

40. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Piotrków Trybunalski, 12 – 27 lutego 1983
1982 | 1983 | 1984
zobacz też: finał kobiet | półfinał Mistrzostw Polski (1982)
2393 | mm = 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6
1 mm Zbigniew Szymczak 2460 0 ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 1 1 1 10½
2 k+ Jacek Flis 2325 1 ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 1 10
3 k+ Piotr Staniszewski 2370 ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ 1 1 1 ½ 1 1 1 0 66,75
4 m Zbigniew Księski 2355 0 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 64,25
5 am Włodzimierz Schmidt 2450 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 0 1 1 9 65,00
6 mm Jan Adamski 2425 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 ½ ½ ½ 9 63,25
7 mm Aleksander Sznapik 2460 ½ 1 1 ½ 0 ½ 0 ½ ½ 1 ½ 0 1 ½ 1 62,00
8 mf Artur Sygulski 2425 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0 ½ ½ 1 1 1 ½ 58,50
9 m Paweł Stempin 2375 ½ ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ 0 0 1 1 1
10 mm Jacek Bielczyk 2410 ½ ½ 0 ½ 0 ½ ½ 1 0 ½ 1 ½ 0 ½ 1 7
11 mf Ryszard Bernard 2340 ½ ½ 0 ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ 1 1 ½ 0 ½
12 m Wojciech Dobrzyński 2340 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ 1 0 0 1 1 0 1 6
13 m Mirosław Sarwiński 2375 0 0 0 ½ ½ 0 1 0 1 ½ 0 0 ½ 0 1 5 35,25
14 mf Karol Pinkas 2405 0 0 0 0 1 ½ 0 0 0 1 ½ 0 ½ 1 ½ 5 32,75
15 m Jan Kiedrowicz 2385 0 0 0 0 0 ½ ½ 0 0 ½ 1 1 1 0 0
16 mm Franciszek Borkowski 2380 0 0 1 0 0 ½ 0 ½ 0 0 ½ 0 0 ½ 1 4
awans z finału IMP 1982 – 6
awans z półfinału 1982 – 8
nominacja PZSzach – 2
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1  Jacek Flis 1 1 1.5 2.5 3 4 5 6 6.5 7 7.5 8.5 9 9.5 10 2
2  Aleksander Sznapik 0.5 1.5 2.5 3 3.5 3.5 4 5 5 5 6 6.5 7 8 8.5 7
3  Jacek Bielczyk 0.5 0.5 1 1.5 2.5 3.5 4.5 5 5 5.5 5.5 5.5 6 6.5 7 10
4  Wojciech Dobrzyński 0 0 1 1 1.5 1.5 2.5 3 3 4 5 5.5 6 6 6 12
5  Artur Sygulski 1 1.5 2 2.5 3 4 4 4.5 5 5 6 7 7.5 8 8.5 8
6  Zbigniew Szymczak 1 2 2.5 3 3.5 3.5 4 4.5 5.5 6.5 7.5 8.5 9.5 10 10.5 1
7  Karol Pinkas 0 0 1 1.5 2 2 2 2 3 3 3 3 3.5 4 5 14
8  Mirosław Sarwiński 0.5 0.5 1 1 1 1 2 2 3 3.5 3.5 3.5 3.5 4 5 13
9  Włodzimierz Schmidt 0.5 1.5 2 2.5 3.5 4 4.5 5 5.5 6.5 7.5 8 8.5 9 9 5
10  Piotr Staniszewski 1 2 2.5 2.5 3 4 5 5.5 6.5 7 7 8 8.5 9 9.5 3
11  Zbigniew Księski 0 1 1.5 2 2.5 3.5 4.5 5 6 6.5 7 7.5 8 9 9.5 4
12  Jan Kiedrowicz 0 0 0 1 1 1 1 1 2 2.5 2.5 2.5 3 3.5 4.5 15
13  Ryszard Bernard 1 1.5 2 2.5 3.5 4 4 4.5 4.5 5 5 5.5 6 6 6.5 11
14  Jan Adamski 0.5 1.5 2 2.5 3 4 4.5 5 5 5.5 6.5 7 8 8.5 9 6
15  Paweł Stempin 0.5 1.5 1.5 2 2.5 3.5 3.5 4 4 4.5 5.5 6 6 7 7.5 9
16  Franciszek Borkowski 0 0 0 1 1 1 1 2 2.5 3 3 3.5 4 4 4 16
1 runda
2 runda
3 runda
J.Bielczyk – J.Adamski
W.Dobrzyński – R.Bernard
J.Flis – F.Borkowski
K.Pinkas – P.Staniszewski
M.Sarwiński – W.Schmidt
A.Sygulski – J.Kiedrowicz
A.Sznapik – P.Stempin
Z.Szymczak – Z.Księski
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
remis
1 – 0
J.Adamski – W.Dobrzyński
R.Bernard – A.Sygulski
F.Borkowski – W.Schmidt
J.Flis – A.Sznapik
J.Kiedrowicz – Z.Szymczak
Z.Księski – K.Pinkas
P.Staniszewski – M.Sarwiński
P.Stempin – J.Bielczyk
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
J.Bielczyk – J.Flis
W.Dobrzyński – P.Stempin
K.Pinkas – J.Kiedrowicz
M.Sarwiński – Z.Księski
W.Schmidt – P.Staniszewski
A.Sygulski – J.Adamski
A.Sznapik – F.Borkowski
Z.Szymczak – R.Bernard
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
remis
4 runda
5 runda
6 runda
J.Adamski – Z.Szymczak
R.Bernard – K.Pinkas
F.Borkowski – P.Staniszewski
J.Flis – W.Dobrzyński
J.Kiedrowicz – M.Sarwiński
Z.Księski – W.Schmidt
P.Stempin – A.Sygulski
A.Sznapik – J.Bielczyk
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
J.Bielczyk – F.Borkowski
W.Dobrzyński – A.Sznapik
K.Pinkas – J.Adamski
M.Sarwiński – R.Bernard
W.Schmidt – J.Kiedrowicz
P.Staniszewski – Z.Księski
A.Sygulski – J.Flis
Z.Szymczak – P.Stempin
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
J.Adamski – M.Sarwiński
R.Bernard – W.Schmidt
J.Bielczyk – W.Dobrzyński
F.Borkowski – Z.Księski
J.Flis – Z.Szymczak
J.Kiedrowicz – P.Staniszewski
P.Stempin – K.Pinkas
A.Sznapik – A.Sygulski
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
7 runda
8 runda
9 runda
W.Dobrzyński – F.Borkowski
Z.Księski – J.Kiedrowicz
K.Pinkas – J.Flis
M.Sarwiński – P.Stempin
W.Schmidt – J.Adamski
P.Staniszewski – R.Bernard
A.Sygulski – J.Bielczyk
Z.Szymczak – A.Sznapik
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
J.Adamski – P.Staniszewski
R.Bernard – Z.Księski
J.Bielczyk – Z.Szymczak
F.Borkowski – J.Kiedrowicz
W.Dobrzyński – A.Sygulski
J.Flis – M.Sarwiński
P.Stempin – W.Schmidt
A.Sznapik – K.Pinkas
remis
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
J.Kiedrowicz – R.Bernard
Z.Księski – J.Adamski
K.Pinkas – J.Bielczyk
M.Sarwiński – A.Sznapik
W.Schmidt – J.Flis
P.Staniszewski – P.Stempin
A.Sygulski – F.Borkowski
Z.Szymczak – W.Dobrzyński
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
10 runda
11 runda
12 runda
J.Adamski – J.Kiedrowicz
J.Bielczyk – M.Sarwiński
F.Borkowski – R.Bernard
W.Dobrzyński – K.Pinkas
J.Flis – P.Staniszewski
P.Stempin – Z.Księski
A.Sygulski – Z.Szymczak
A.Sznapik – W.Schmidt
remis
remis
remis
1 – 0
remis
remis
0 – 1
0 – 1
R.Bernard – J.Adamski
J.Kiedrowicz – P.Stempin
Z.Księski – J.Flis
K.Pinkas – A.Sygulski
M.Sarwiński – W.Dobrzyński
W.Schmidt – J.Bielczyk
P.Staniszewski – A.Sznapik
Z.Szymczak – F.Borkowski
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
J.Bielczyk – P.Staniszewski
F.Borkowski – J.Adamski
W.Dobrzyński – W.Schmidt
J.Flis – J.Kiedrowicz
P.Stempin – R.Bernard
A.Sygulski – M.Sarwiński
A.Sznapik – Z.Księski
Z.Szymczak – K.Pinkas
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
13 runda
14 runda
15 runda
J.Adamski – P.Stempin
R.Bernard – J.Flis
J.Kiedrowicz – A.Sznapik
Z.Księski – J.Bielczyk
K.Pinkas – F.Borkowski
M.Sarwiński – Z.Szymczak
W.Schmidt – A.Sygulski
P.Staniszewski – W.Dobrzyński
1 – 0
remis
remis
remis
remis
0 – 1
remis
remis
J.Bielczyk – J.Kiedrowicz
F.Borkowski – P.Stempin
W.Dobrzyński – Z.Księski
J.Flis – J.Adamski
K.Pinkas – M.Sarwiński
A.Sygulski – P.Staniszewski
A.Sznapik – R.Bernard
Z.Szymczak – W.Schmidt
remis
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
1 – 0
remis
J.Adamski – A.Sznapik
R.Bernard – J.Bielczyk
J.Kiedrowicz – W.Dobrzyński
Z.Księski – A.Sygulski
M.Sarwiński – F.Borkowski
W.Schmidt – K.Pinkas
P.Staniszewski – Z.Szymczak
P.Stempin – J.Flis
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis

Sędzia główny: Jan Zuzański
Sędziowie asystenci: Edward Piwowarski, Witold Rybak


Partie