Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1988

45. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Lublin, 27 lutego – 13 marca 1988
1987 | 1988 | 1989
mm = 8½ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6
1-4 am Włodzimierz Schmidt 2440 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 10 74,25
1-4 mm Robert Kuczyński 2485 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 ½ 1 ½ 10 70,50
1-4 mm Aleksander Sznapik 2480 ½ ½ ½ 0 0 1 1 1 1 1 1 1 ½ ½ ½ 10 70,50
1-4 mm Marek Hawełko 2385 ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 1 1 10 67,50
5 mm Paweł Stempin 2450 0 ½ 1 ½ ½ 1 0 0 ½ 1 ½ ½ 1 1 1 9
6 mm Franciszek Borkowski 2415 ½ ½ 1 0 ½ 0 1 0 ½ 0 1 1 1 ½ 1
7 mm Jerzy Bany 2450 ½ ½ 0 ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 1 1 8
8 m Marek Matlak 2410 ½ ½ 0 ½ 1 0 ½ 1 ½ 0 0 ½ 1 1 ½
9 mm Krzysztof Pańczyk 2435 ½ 0 0 ½ 1 1 ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ 7 52,50
10 k Aleksander Czerwoński 2335 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ 7 46,75
11 mm Zbigniew Jaśnikowski 2445 0 0 0 ½ 0 1 ½ 1 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 7 45,75
12 mm Piotr Staniszewski 2440 ½ 0 0 ½ ½ 0 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½
13 k Adam Kujawski 2345 ½ 0 0 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 35,75
14 mm Roman Tomaszewski 2370 0 ½ ½ 0 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ 1 1 35,50
15 k Dariusz Szopka 2295 ½ 0 ½ 0 0 ½ 0 0 1 0 0 1 ½ 0 1 5
16 mf Marian Twardoń 2350 ½ ½ ½ 0 0 0 0 ½ ½ ½ 0 ½ 0 0 0
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1  Marek Hawełko 0.5 1 2 3 3.5 4 4 4.5 5 6 7 8 8.5 9 10 1-4
2  Paweł Stempin 1 1.5 2.5 3 3.5 4.5 4.5 5 5 6 7 8 8.5 9 9 5
3  Adam Kujawski 0.5 1.5 1.5 2 2 2.5 2.5 3 3 3.5 4 4.5 5 5 5.5 13
4  Aleksander Czerwoński 0.5 1 1.5 1.5 2 2.5 2.5 3 3 3.5 4 4.5 5.5 6.5 7 10
5  Jerzy Bany 1 1 1.5 2.5 3 3 4 4.5 4.5 5 5.5 6 6.5 7.5 8 7
6  Włodzimierz Schmidt 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4.5 5 6 6.5 7 8 8.5 9.5 10 1-4
7  Robert Kuczyński 1 1.5 2 3 3.5 4 5 5.5 6.5 7 7.5 7.5 8 9 10 1-4
8  Krzysztof Pańczyk 1 1 1.5 2.5 3 3 3.5 4 5 5.5 6 6.5 7 7 7 9
9  Zbigniew Jaśnikowski 0 0 1 1.5 2.5 3 4 5 5.5 5.5 6 6.5 7 7 7 11
10  Dariusz Szopka 0 1 1 1.5 1.5 2 3 3 4 4 4 4.5 4.5 4.5 5 15
11  Roman Tomaszewski 0 0.5 1 1.5 2.5 3 3 3.5 3.5 4.5 4.5 4.5 5 5 5.5 14
12  Franciszek Borkowski 0 0.5 1 1 1 1.5 2.5 3.5 4.5 5.5 6.5 6.5 7 8 8.5 6
13  Piotr Staniszewski 0.5 1.5 2 2 2.5 3 3 3.5 3.5 3.5 4.5 5 5.5 6 6.5 12
14  Marek Matlak 0.5 1 1.5 2 2.5 3.5 3.5 4.5 5.5 5.5 5.5 5.5 6 6.5 7.5 8
15  Marian Twardoń 0 0 0.5 0.5 1 1.5 2 2 2 2 2 2.5 3 3.5 3.5 16
16  Aleksander Sznapik 0.5 1.5 1.5 2 3 3.5 4.5 4.5 5.5 6.5 7 8 8.5 9 10 1-4
1 runda
2 runda
3 runda
J.Bany – F.Borkowski
A.Czerwoński – P.Staniszewski
M.Hawełko – A.Sznapik
R.Kuczyński – D.Szopka
A.Kujawski – M.Matlak
K.Pańczyk – Z.Jaśnikowski
W.Schmidt – R.Tomaszewski
P.Stempin – M.Twardoń
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
F.Borkowski – W.Schmidt
M.Hawełko – P.Stempin
M.Matlak – A.Czerwoński
P.Staniszewski – J.Bany
A.Sznapik – Z.Jaśnikowski
D.Szopka – K.Pańczyk
R.Tomaszewski – R.Kuczyński
M.Twardoń – A.Kujawski
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
P.Stempin – A.Sznapik
J.Bany – M.Matlak
A.Czerwoński – M.Twardoń
Z.Jaśnikowski – D.Szopka
R.Kuczyński – F.Borkowski
A.Kujawski – M.Hawełko
K.Pańczyk – R.Tomaszewski
W.Schmidt – P.Staniszewski
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
0 – 1
remis
remis
4 runda
5 runda
6 runda
M.Twardoń – J.Bany
F.Borkowski – K.Pańczyk
M.Hawełko – A.Czerwoński
M.Matlak – W.Schmidt
P.Staniszewski – R.Kuczyński
P.Stempin – A.Kujawski
A.Sznapik – D.Szopka
R.Tomaszewski – Z.Jaśnikowski
0 – 1
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
remis
remis
remis
J.Bany – M.Hawełko
A.Czerwoński – P.Stempin
Z.Jaśnikowski – F.Borkowski
R.Kuczyński – M.Matlak
A.Kujawski – A.Sznapik
K.Pańczyk – P.Staniszewski
W.Schmidt – M.Twardoń
D.Szopka – R.Tomaszewski
remis
remis
1 – 0
remis
0 – 1
remis
remis
0 – 1
F.Borkowski – D.Szopka
M.Hawełko – W.Schmidt
A.Kujawski – A.Czerwoński
M.Matlak – K.Pańczyk
P.Staniszewski – Z.Jaśnikowski
P.Stempin – J.Bany
A.Sznapik – R.Tomaszewski
M.Twardoń – R.Kuczyński
remis
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
7 runda
8 runda
9 runda
J.Bany – A.Kujawski
A.Czerwoński – A.Sznapik
K.Pańczyk – M.Twardoń
D.Szopka – P.Staniszewski
R.Tomaszewski – F.Borkowski
Z.Jaśnikowski – M.Matlak
R.Kuczyński – M.Hawełko
W.Schmidt – P.Stempin
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
A.Czerwoński – J.Bany
M.Hawełko – K.Pańczyk
A.Kujawski – W.Schmidt
M.Matlak – D.Szopka
P.Staniszewski – R.Tomaszewski
P.Stempin – R.Kuczyński
A.Sznapik – F.Borkowski
M.Twardoń – Z.Jaśnikowski
remis
remis
remis
1 – 0
remis
remis
0 – 1
0 – 1
K.Pańczyk – P.Stempin
J.Bany – A.Sznapik
F.Borkowski – P.Staniszewski
Z.Jaśnikowski – M.Hawełko
R.Kuczyński – A.Kujawski
W.Schmidt – A.Czerwoński
D.Szopka – M.Twardoń
R.Tomaszewski – M.Matlak
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
10 runda
11 runda
12 runda
M.Matlak – F.Borkowski
J.Bany – W.Schmidt
A.Czerwoński – R.Kuczyński
M.Hawełko – D.Szopka
A.Kujawski – K.Pańczyk
P.Stempin – Z.Jaśnikowski
A.Sznapik – P.Staniszewski
M.Twardoń – R.Tomaszewski
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
F.Borkowski – M.Twardoń
Z.Jaśnikowski – A.Kujawski
K.Pańczyk – A.Czerwoński
W.Schmidt – A.Sznapik
P.Staniszewski – M.Matlak
D.Szopka – P.Stempin
R.Tomaszewski – M.Hawełko
R.Kuczyński – J.Bany
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
J.Bany – K.Pańczyk
A.Czerwoński – Z.Jaśnikowski
M.Hawełko – F.Borkowski
A.Kujawski – D.Szopka
W.Schmidt – R.Kuczyński
P.Stempin – R.Tomaszewski
A.Sznapik – M.Matlak
M.Twardoń – P.Staniszewski
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
13 runda
14 runda
15 runda
F.Borkowski – P.Stempin
Z.Jaśnikowski – J.Bany
R.Kuczyński – A.Sznapik
M.Matlak – M.Twardoń
K.Pańczyk – W.Schmidt
P.Staniszewski – M.Hawełko
D.Szopka – A.Czerwoński
R.Tomaszewski – A.Kujawski
remis
remis
remis
remis
remis
remis
0 – 1
remis
W.Schmidt – Z.Jaśnikowski
J.Bany – D.Szopka
A.Czerwoński – R.Tomaszewski
M.Hawełko – M.Matlak
R.Kuczyński – K.Pańczyk
A.Kujawski – F.Borkowski
P.Stempin – P.Staniszewski
A.Sznapik – M.Twardoń
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
M.Matlak – P.Stempin
K.Pańczyk – A.Sznapik
D.Szopka – W.Schmidt
R.Tomaszewski – J.Bany
M.Twardoń – M.Hawełko
Z.Jaśnikowski – R.Kuczyński
F.Borkowski – A.Czerwoński
P.Staniszewski – A.Kujawski
1 – 0
0 – 1
remis
remis
0 – 1
0 – 1
remis
remis

Sędzia główny: Miłosław Śpiewak
Sędziowie asystenci: Tadeusz Pieprzowski, Tadeusz Popławski, Czesław Gałczyński, Juliusz Otrocki
Dyrektor turnieju: Tadeusz Sobieszek


Dogrywka

Słupsk, 14 – 19 maja 1988
1 2 3 4
1 am Włodzimierz Schmidt 2440 ½ ½ 0 1 1 1 4
2 mm Robert Kuczyński 2485 ½ ½ ½ ½ 1 1 4
3 mm Aleksander Sznapik 2480 1 0 ½ ½ 0 ½
4 mm Marek Hawełko 2385 0 0 0 0
Tabela postępowa
1 2 3 4 5 6
1  Marek Hawełko 1 1 1 1.5 1.5 1.5
2  Robert Kuczyński 0.5 1.5 2 2.5 3.5 4
3  Włodzimierz Schmidt 0.5 0.5 1.5 2 3 4
4  Aleksander Sznapik 0 1 1.5 2 2 2.5
Przebieg dogrywki
1 M.Hawełko – A.Sznapik
R.Kuczyński – W.Schmidt
1 – 0
remis
2 M.Hawełko – R.Kuczyński
A.Sznapik – W.Schmidt
0 – 1
1 – 0
3 R.Kuczyński – A.Sznapik
W.Schmidt – M.Hawełko
remis
1 – 0
4 W.Schmidt – R.Kuczyński
A.Sznapik – M.Hawełko
remis
remis
5 R.Kuczyński – M.Hawełko
W.Schmidt – A.Sznapik
1 – 0
1 – 0
6 M.Hawełko – W.Schmidt
A.Sznapik – R.Kuczyński
0 – 1
remis

Sędzia główny dogrywki: Ulrich Jahr
Dyrektor dogrywki: Janusz Gdański


Partie

Olimpiada Batumi 2018

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close