Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1999

56. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Polanica-Zdrój, 23 kwietnia – 7 maja 1999
1998 | 1999 | 2000
zobacz też: finał kobiet | półfinał Mistrzostw Polski (1998)
2445 | am = 9½, mm = 7 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1 am Tomasz Markowski 2549 0 1 ½ ½ ½ 1 1 1 ½ 1 ½ 1 1
2 am Robert Kempiński 2533 1 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 9
3 am Bartłomiej Macieja 2553 0 1 1 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1
4 mm Bartosz Soćko 2497 ½ ½ 0 1 ½ 0 ½ ½ 1 1 1 1 ½ 8
5 mm Mirosław Grabarczyk 2462 ½ ½ 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 7 44,50
6 am Jacek Gdański 2530 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 7 41,25
7 am Robert Kuczyński 2430 0 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 41,50
8 m Jan Piński 2346 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1 1 38,25
9 mm Piotr Staniszewski 2454 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ 0 ½ 6 36,75
10 mm Klaudiusz Urban 2444 ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 1 6 35,50
11 m Artur Jakubiec 2428 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 0 ½ 1 5
12 m Michał Sośnicki 2286 ½ ½ 0 0 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 0 29,50
13 mm Bogdan Grabarczyk 2380 0 0 0 0 ½ 0 ½ 0 1 ½ ½ ½ 1 23,50
14 mf Wojciech Ehrenfeucht 2337 0 0 0 ½ ½ 0 ½ 0 ½ 0 0 1 0 3
awans z finału IMP 1998 – 6 (wszyscy uprawnieni zawodnicy)
awans z półfinału 1998 – 5 (wszyscy uprawnieni zawodnicy)
nominacja PZSzach – 3
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Bogdan Grabarczyk 1 1.5 2 2 2.5 3 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 4.5 13
2  Artur Jakubiec 1 1.5 1.5 2.5 2.5 3 3 3.5 4 4 4 4.5 5 11
3  Klaudiusz Urban 0.5 1.5 2 2 2.5 3 3.5 4.5 5 5.5 6 6 6 10
4  Robert Kempiński 0 0.5 1.5 2.5 3.5 4 5 5.5 6 6.5 7.5 8.5 9 2
5  Mirosław Grabarczyk 0 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5.5 6 6.5 7 5
6  Michał Sośnicki 0.5 0.5 0.5 1 1 1.5 2.5 2.5 3 3 3.5 4 4.5 12
7  Robert Kuczyński 0.5 0.5 1.5 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5.5 6 6.5 7
8  Jacek Gdański 0.5 1 1.5 2 2.5 3 4 5 5.5 6 6 6.5 7 6
9  Tomasz Markowski 0.5 1.5 2 3 3.5 4.5 5.5 6.5 7.5 8.5 9 9 9.5 1
10  Bartosz Soćko 1 2 2 2.5 3 3.5 3.5 4 4.5 5.5 6.5 7.5 8 4
11  Bartłomiej Macieja 1 1 2 2.5 3 3 4 4.5 5 6 7 7.5 8.5 3
12  Jan Piński 0.5 1 1.5 2 2.5 3 3 3.5 4 4 5 6 6.5 8
13  Wojciech Ehrenfeucht 0 0 0 0.5 1.5 2 2 2 2.5 2.5 2.5 3 3 14
14  Piotr Staniszewski 0 0.5 1.5 1.5 2 2.5 2.5 3 3.5 4.5 5 5.5 6 9
1 runda
2 runda
3 runda
B.Grabarczyk – P.Staniszewski
M.Grabarczyk – B.Soćko
A.Jakubiec – W.Ehrenfeucht
R.Kempiński – B.Macieja
R.Kuczyński – J.Gdański
M.Sośnicki – T.Markowski
K.Urban – J.Piński
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
W.Ehrenfeucht – K.Urban
B.Grabarczyk – A.Jakubiec
B.Macieja – M.Grabarczyk
T.Markowski – R.Kuczyński
J.Piński – R.Kempiński
B.Soćko – M.Sośnicki
P.Staniszewski – J.Gdański
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
remis
J.Gdański – T.Markowski
M.Grabarczyk – J.Piński
A.Jakubiec – P.Staniszewski
R.Kempiński – W.Ehrenfeucht
R.Kuczyński – B.Soćko
M.Sośnicki – B.Macieja
K.Urban – B.Grabarczyk
remis
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
4 runda
5 runda
6 runda
W.Ehrenfeucht – M.Grabarczyk
B.Grabarczyk – R.Kempiński
A.Jakubiec – K.Urban
B.Macieja – R.Kuczyński
J.Piński – M.Sośnicki
B.Soćko – J.Gdański
P.Staniszewski – T.Markowski
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
0 – 1
J.Gdański – B.Macieja
M.Grabarczyk – B.Grabarczyk
R.Kempiński – A.Jakubiec
R.Kuczyński – J.Piński
T.Markowski – B.Soćko
M.Sośnicki – W.Ehrenfeucht
K.Urban – P.Staniszewski
remis
remis
1 – 0
remis
remis
0 – 1
remis
W.Ehrenfeucht – R.Kuczyński
B.Grabarczyk – M.Sośnicki
A.Jakubiec – M.Grabarczyk
B.Macieja – T.Markowski
J.Piński – J.Gdański
P.Staniszewski – B.Soćko
K.Urban – R.Kempiński
remis
remis
remis
0 – 1
remis
remis
remis
7 runda
8 runda
9 runda
J.Gdański – W.Ehrenfeucht
M.Grabarczyk – K.Urban
R.Kempiński – P.Staniszewski
R.Kuczyński – B.Grabarczyk
T.Markowski – J.Piński
B.Soćko – B.Macieja
M.Sośnicki – A.Jakubiec
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
W.Ehrenfeucht – T.Markowski
B.Grabarczyk – J.Gdański
A.Jakubiec – R.Kuczyński
R.Kempiński – M.Grabarczyk
J.Piński – B.Soćko
P.Staniszewski – B.Macieja
K.Urban – M.Sośnicki
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
remis
1 – 0
J.Gdański – A.Jakubiec
M.Grabarczyk – P.Staniszewski
R.Kuczyński – K.Urban
B.Macieja – J.Piński
T.Markowski – B.Grabarczyk
B.Soćko – W.Ehrenfeucht
M.Sośnicki – R.Kempiński
remis
remis
remis
remis
1 – 0
remis
remis
10 runda
11 runda
12 runda
W.Ehrenfeucht – B.Macieja
B.Grabarczyk – B.Soćko
M.Grabarczyk – M.Sośnicki
A.Jakubiec – T.Markowski
R.Kempiński – R.Kuczyński
P.Staniszewski – J.Piński
K.Urban – J.Gdański
0 – 1
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
remis
J.Gdański – R.Kempiński
R.Kuczyński – M.Grabarczyk
B.Macieja – B.Grabarczyk
T.Markowski – K.Urban
J.Piński – W.Ehrenfeucht
B.Soćko – A.Jakubiec
M.Sośnicki – P.Staniszewski
0 – 1
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
B.Grabarczyk – J.Piński
M.Grabarczyk – J.Gdański
A.Jakubiec – B.Macieja
R.Kempiński – T.Markowski
M.Sośnicki – R.Kuczyński
P.Staniszewski – W.Ehrenfeucht
K.Urban – B.Soćko
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
remis
0 – 1
13 runda
W.Ehrenfeucht – B.Grabarczyk
J.Gdański – M.Sośnicki
R.Kuczyński – P.Staniszewski
B.Macieja – K.Urban
T.Markowski – M.Grabarczyk
J.Piński – A.Jakubiec
B.Soćko – R.Kempiński
0 – 1
remis
remis
1 – 0
remis
remis
remis

Osoby funkcyjne


Partie