Mistrzostwa Polski przedszkolaków w szachach

Mistrzostwa Polski przedszkolaków w szachach –  turnieje szachowe mające na celu wyłonienie medalistów mistrzostw Polski przedszkolaków, rozgrywane systemem szwajcarskim od 1993 do 2013. Od 2014 jako Mistrzostwa Polski juniorów do 6 lat.

W przeciwieństwie do mistrzostw w pozostałych kategoriach wiekowych, turnieje przedszkolaków rozgrywane były wyłącznie tempem szachów szybkich (obecnie P-30). Kilka edycji odbyło się w obsadzie międzynarodowej (m.in. w 2004 w turnieju chłopców zwyciężył Czech Tomas Pavelek, w 1993 w turnieju dziewcząt III m. zajęła Czeszka Petra Novakova, a w 1994 – II m. zajęła Węgierka Veronica Schneider). W 1998 mistrzostw nie rozegrano.

Wielokrotni Mistrzowie
i Mistrzynie Polski przedszkolaków
2 Oskar Ogłaza 2011 – 2012
Radosław Wojtaszek 1993 – 1994

3 Aleksandra Lach 2000 – 2002
2 Marta Szydłowska 1993 – 1994
Medaliści i medalistki Mistrzostw Polski przedszkolaków
I m. II m. III m.
1 1993 Rybnik Radosław Wojtaszek
Marta Szydłowska
Leszek Błaszczyk
Marta Taboła
Mikołaj Szablewski
Joanna Worek
2 1994 Rybnik Radosław Wojtaszek
Marta Szydłowska
Michał Szczepiński
Barbara Blach
Tomasz Kubit
Aleksandra Ulanicka
3 1995 Toruń Rafał Pluszczewicz
Anna Gasik
Kamil Schreiber
Lidia Zdziarska
Paweł Czarnota
Magdalena Kozieł
4 1996 Olkusz Jakub Kuzioła
Joanna Gaś
Jacek Tomczak
Matylda Kozłowska
Piotr Wilk
Maria Jankowska
5 1997 Jaworzno Jacek Tomczak
Maria Jankowska
Szymon Wróblewski
Małgorzata Nowak
Paweł Ostrowski
Elżbieta Motyka
6 1999 Biała Kamil Kapica
Elżbieta Nawrot
Patryk Kasiańczuk
Anna Warakomska
Piotr Szumilas
Aleksandra Kuna
7 2000 Załęcze Wielkie Zbigniew Strzemiecki
Aleksandra Lach
Mateusz Zienkiewicz
Kinga Zakościelna
Dariusz Świercz
Aleksandra Krajewska
8 2001 Załęcze Wielkie Daniel Sadzikowski
Aleksandra Lach
Marcin Krzyżanowski
Anna Jankowska
Michał Cieślar
Maria Warchoł
9 2002 Załęcze Wielkie Kamil Tomsia
Aleksandra Lach
Jakub Gabryjałowicz
Magdalena Mucha
Jan Musiałkiewicz
Maria Leks
10 2003 Rybnik Kacper Drozdowski
Karolina Cheńska
Kamil Tomsia
Katarzyna Murawko
Grzegorz Nasuta
Marcelina Tracz
11 2004 Rybnik Borys Lebiedowicz
Judyta Lachowicz
Dawid Wesołowski
Katarzyna Murawko
Damian Śliwicki
Joanna Dzierżęga
12 2005 Suwałki Jan-Krzysztof Duda
Anna Marczuk
Bartłomiej Mazur
Agata Topolan
Filip Delekta
Matylda Szwedzińska
13 2006 Rybnik Tomasz Lamża
Agnieszka Dmochowska
Wojciech Januszkiewicz
Anna Marczuk
Maciej Wącior
Anna Kubicka
14 2007 Czchów Kacper Grela
Julia Antolak
Aleksander Szmer
Weronika Górska
Adam Woźniak
Alicja Śliwicka
15 2008 Chotowa Mateusz Tustanowski
Agata Dwilewicz
Maksymilian Bogut
Weronika Łęczek
Mateusz Mendak
Julia Opic
16 2009 Chotowa Jan Pułtorak
Honorata Kucharska
Nikodem Pabiszczak
Michalina Rudzińska
Rafał Jobda
Martyna Trzeciak
17 2010 Sielpia Wielka Daniel Sanz Wawer
Marta Mucha
Paweł Teclaf
Katarzyna Gębal
Wojciech Golenia
Edyta Wysocka
18 2011 Sielpia Wielka Oskar Ogłaza
Zuzanna Adamczyk
Jakub Suder
Marta Mucha
Jan Dyląg
Monika Marcińczyk
19 2012 Szczyrk Oskar Ogłaza
Martyna Wikar
Gracjan Grzesik
Katarzyna Gębal
Arkadiusz Babiarz
Hanna Kosmacz
20 2013 Poronin Konrad Łyszczarz
Magdalena Gaj
Krzysztof Matela
Helena Kucharska
Adrian Czaja
Oliwia Ścisła

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close