Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1978

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1978

Turniej mężczyzn, Kalisz, 27 – 29 stycznia 1978
Sędziowie główni: Stanisław Szeląg i Zbigniew Czajka
1977 | 1978 | 1979
Turniej kobiet, Piotrków Trybunalski, 3 września 1978
Sędzia główny:
13. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 mm Aleksander Sznapik 2429 12
2 am Włodzimierz Schmidt 2496 10
3 k Roman Tomaszewski 2184 10
4 m Jacek Bielczyk 2321
5 mm Andrzej Filipowicz 2304 9
6 mm Jan Adamski 2410 9
7 m Waldemar Świć 2275 8
8 mm Zbigniew Szymczak 2319
9 m Andrzej Łuczak 2337
10 m Andrzej Maciejewski 2238 7
11 k Zbigniew Księski 2129
12 k Przemysław Ereński 2057
13 m Ryszard Bernard 2242
14 k Krzysztof Socha 2100 5
15 k Tomasz Rakowiecki 2102
16 k Ryszard Wolny 2128

Ponad 200 zawodników
Eliminacje: ?
Półfinały: 4 grupy po 12 zawodników (awans do finału – 4 pierwsze miejsca)
Finał: 16 zawodników, 15 rund systemem kołowym

Tytuły i rankingi PZSzach zgodne z Listą ocen kwalifikacyjnych nr 11 (na dzień 1 stycznia 1978)

2. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 mm Hanna Ereńska-Radzewska 2177 11
2 m Bożena Sikora 1954
3 m Małgorzata Wiese 1947 8
4 m Grażyna Szmacińska 2107 7
5 k Agnieszka Brustman 1800
6 Barbara Szumiło  
7 k Lucyna Krawcewicz 1748 6
8 I.Biskup 3
9 Barbara Brymas 3
10 Anna Kozicka
11 Hanna Bulińska 2
12 M.Niemczyk 1

18 zawodniczek
Eliminacje: ?
Finał: 12 zawodniczek, 11 rund systemem kołowym.

Tytuły i rankingi PZSzach zgodne z Listą ocen kwalifikacyjnych nr 11 (na dzień 1 stycznia 1978).

13. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 Łączność Bydgoszcz 40 A.Maciejewski, W.Kruszyński, J.Pokojowczyk, W.Jagodziński
2 Legion Warszawa 39 S.Wach (7), J.Adamski (12), A.Filipowicz (9½), B.Borysiak (10½)
3 Maraton Warszawa 38½ W.Schmidt (12), A.Sznapik (13), M.Ziembiński, W.Ehrenfeucht, S.Brzózka
4 Górnik 09 Mysłowice 38½ H.Sobura (11½, III)
5 Avia Świdnik 38 Z.Księski (12, I)
6 Start Łódź 35½
7 Hutnik Warszawa 29½ H.Petryk (12, IV)
8 Start Katowice 27½
9 Polonia Warszawa 27½
10 Anilana Łódź 26
11 Start Lublin 26
12 Formet Bydgoszcz 24½
13 GKS Katowice 24½
14 Pocztowiec Poznań 23½
15 Skra Częstochowa 22
16 Orkan Poznań 19½

40 drużyn (4 szachownice + rezerwowy)
Eliminacje: 4 grupy po 10 drużyn (awans do finału – 4 pierwsze miejsca)
Finał: 16 drużyn, 15 rund systemem kołowym (60 partii)

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close