Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1979

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1979

Kalisz, 2 – 4 lutego 1979
Sędzia główny: Zbigniew Czajka
1978 | 1979 | 1980
14. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1979

Włodzimierz Schmidt
(Kalisz 1979), źródło: archiwum Macieja Sroczyńskiego

1 am Włodzimierz Schmidt 2408 13
2 mm Krzysztof Pytel 2391 10½
3 m Jacek Bielczyk 2352
4 k Sławomir Wach 2124 9
5 mm Jacek Bednarski 2344
6 m Andrzej Łuczak 2361 8
7 k Henryk Sobura 2025
8 k Andrzej Rosiak 2121
9 m Włodzimierz Kruszyński 2262
10 m Ryszard Bernard 2336 7
11 mm Zbigniew Szymczak 2298
12 m Kazimierz Steczkowski 2216 6
13 mm Aleksander Sznapik 2397 6
14 m Stanisław Kostyra 2169 5
15 k Tomasz Rakowiecki 2139
16 k J.Wiernikowski 2100 4

180 zawodników
Eliminacje: 12 grup po 15 zawodników (awans do półfinałów – 4 pierwsze miejsca)
Półfinały: 4 grupy po 12 zawodników (awans do finału – 4 pierwsze miejsca)
Finał: 16 zawodników, 15 rund systemem kołowym

Tytuły i rankingi PZSzach zgodne z Listą ocen kwalifikacyjnych nr 12 (na dzień 1 stycznia 1979)

3. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1979

Hanna Ereńska-Radzewska (Kalisz 1979), źródło: archiwum Macieja Sroczyńskiego

1 mm Hanna Ereńska-Radzewska 2183 10
2 k Hanna Jagodzińska 1861 8
3 mm Grażyna Szmacińska 2144 7
4 k Barbara Szumiło 1805 7
5 k Agnieszka Brustman 1904
6 k Lucyna Krawcewicz 1820 6
7 m Iwona Jezierska 1906
8 mm Bożena Pytel 2026
9 m Irena Kasprzyk 1835 4
10 k Hanna Grabczyńska 1747 4
11 k Elżbieta Sosnowska 1841
12 E.Jakubowska 1

30 zawodniczek
Eliminacje: 3 grupy po 10 zawodniczek (awans do finału – 4 pierwsze miejsca)
Finał: 12 zawodniczek, 11 rund systemem kołowym

Tytuły i rankingi PZSzach zgodne z Listą ocen kwalifikacyjnych nr 12 (na dzień 1 stycznia 1979)

14. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 Maraton Warszawa 42 A.Sznapik, W.Schmidt, S.Witkowski, M.Ziembiński, P.Staniszewski
2 Łączność Bydgoszcz 39½ A.Maciejewski, W.Kruszyński, J.Pokojowczyk, W.Jagodziński, G.Chrapkowski
3 Anilana Łódź 36½ W.Świć, T.Rakowiecki, T.Żółtek, J.Stefaniak
4 Start Łódź 33
5 Start Katowice 32½
6 Start Lublin 32
7 Avia Świdnik 30
8 Gedania Gdańsk 29½
9 Skra Częstochowa 29 R.Tomaszewski, J.Flis, T.Karpik, T.Giżyński
10 Piast Słupsk 28½
11 Legrol Legnica 28½
12 Pocztowiec Poznań 28
13 Hutnik Kraków 26
14 Legion Warszawa 24½
15 GKS Katowice 22½
16 Drogowiec Kraków 18

40 drużyn (4 szachownice + rezerwowy)
Eliminacje: 4 grupy po 10 drużyn (awans do finału – 4 pierwsze miejsca)
Finał: 16 drużyn, 15 rund systemem kołowym (60 partii)

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close