Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1980

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1980

 
Kalisz, 25 – 27 stycznia 1980
Sędzia główny:
1979 | 1980 | 1981
15. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Włodzimierz Schmidt 2430 11½
2   Jerzy Kubień 2310 11
3 mf Waldemar Świć 2370
4   Zbigniew Księski 2345 9
5 mm Henryk Dobosz 2385 9
6 mm Aleksander Sznapik 2460 9
7   Zbigniew Jaśnikowski 2325 9
8   Andrzej Maciejewski 2370
9   Krzysztof Socha  
10 mm Jacek Bielczyk 2380
11   Ignacy Nowak 2335 7
12   Bogusław Borysiak   7
13 mm Jan Adamski 2410 6
14   Henryk Sobura   5
15   Krzysztof Sznapik  
16   Zygmunt Wielecki   1
 

188 zawodników
Eliminacje: 12 grup po 15 lub 16 zawodników (awans do półfinałów – 4 pierwsze miejsca)
Półfinały: 4 grupy po 12 zawodników (awans do finału – 4 pierwsze miejsca)
Finał: 16 zawodników, 15 rund systemem kołowym

Tytuły i rankingi FIDE zgodne z Listą rankingową FIDE na dzień 1 stycznia 1980

4. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 mm Hanna Ereńska-Radzewska 2215 13½
2 mm Grażyna Szmacińska 2155 13
3   Agnieszka Brustman 2010 12½
4   Iwona Jezierska 1965 10½
5   Hanna Grabczyńska 1895 9
6   Barbara Szumiło 1840 9
7   Irena Kasprzyk 1995
8   Bożena Sikora 2060
9   Halina Maziarka 1980 6
10   Hanna Jagodzińska   6
11   Hanna Bulińska  
12   Lucyna Krawcewicz   5
13   Barbara Mnochy  
14   Zofia Kasińska   4
15   Anna Rygielska 1940
16   Lidia Turczynowicz   2
 

46 zawodniczek
Eliminacje: 4 grupy po 11 lub 12 zawodniczek (awans do finału – 4 pierwsze miejsca)
Finał: 16 zawodniczek, 15 rund systemem kołowym

Tytuły i rankingi FIDE zgodne z Listą rankingową FIDE na dzień 1 stycznia 1980

15. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 Górnik 09 Mysłowice 36½ S.Kostyra, H.Sobura, T.Tomalczyk, Z.Kwiecień
2 Hetman Wrocław 35 F.Borkowski, Z.Jaśnikowski, C.Balicki, M.Świerczewski, J.Żyła
3 Łączność Bydgoszcz 35 A.Maciejewski, W.Kruszyński, J.Pokojowczyk, G.Chrapkowski, W.Jagodziński
4 Maraton Warszawa 34½  
5 Start Łódź 34  
6 Legion Warszawa 34  
7 Skra-Komobex Częstochowa 33½  
8 Piast Słupsk 32½  
9 Legrol Legnica 30½  
10 Hutnik Warszawa 28  
11 Avia Świdnik 27½  
12 Gedania Gdańsk 27½  
13 Pocztowiec Poznań 26½  
14 GKS Katowice 25  
15 Piast Gliwice 21  
16 Formet Bydgoszcz 19  

45 drużyn (4 szachownice + rezerwowy)
Eliminacje: 4 grupy po 11 lub 12 drużyn (awans do finału – 4 pierwsze miejsca)
Finał: 16 drużyn, 15 rund systemem kołowym (60 partii)

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close