Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1981

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1981

Bydgoszcz, 30 stycznia – 1 lutego 1981
Sędzia główny: Ulrich Jahr
1980 | 1981 | 1982
16. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6
1 am Włodzimierz Schmidt 2495 ½ 1 ½ 1 ½ 0 ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ 1 1 10½
2 mm Andrzej Łuczak 2405 ½ 0 ½ 1 ½ ½ 0 1 1 ½ 1 1 ½ 1 ½
3 mf Stanisław Kostyra 2370 0 1 ½ ½ 1 0 1 0 1 0 1 0 1 1 1 9
4 Ignacy Nowak 2370 ½ ½ ½ 1 0 1 0 ½ 0 1 ½ ½ 1 1 ½ 62,25
5 mf Włodzimierz Kruszyński 2325 0 0 ½ 0 0 1 1 0 0 1 1 1 1 1 1 56,50
6 mm Zbigniew Szymczak 2395 ½ ½ 0 1 1 1 ½ ½ ½ ½ 0 ½ 1 0 0 58,00
7 Wiesław Janocha 2240 1 ½ 1 0 0 0 1 1 0 0 1 0 0 1 1 57,25
8 mm Jan Adamski 2430 ½ 1 0 1 0 ½ 0 ½ 0 1 ½ 1 0 ½ 1 56,00
9 mf Waldemar Świć 2330 0 0 1 ½ 1 ½ 0 ½ 1 1 0 0 1 0 1 53,75
10 mf Andrzej Maciejewski 2370 ½ 0 0 1 1 ½ 1 1 0 0 0 0 ½ 1 ½ 7 52,75
11 Henryk Sobura 2275 0 ½ 1 0 0 ½ 1 0 0 1 ½ 1 0 ½ 1 7 49,75
12 mf Karol Pinkas 2395 0 0 0 ½ 0 1 0 ½ 1 1 ½ 1 1 0 0
13 Zbigniew Księski 2345 ½ 0 1 ½ 0 ½ 1 0 1 1 0 0 ½ 0 0 6 47,25
14 Tadeusz Lipski 2290 ½ ½ 0 0 0 0 1 1 0 ½ 1 0 ½ 0 1 6 44,00
15 Krzysztof Socha 2230 0 0 0 0 0 1 0 ½ 1 0 ½ 1 1 1 0 6 40,75
16 Waldemar Jagodziński 0 ½ 0 ½ 0 1 0 0 0 ½ 0 1 1 0 1

210 zawodników
Eliminacje: 14 grup po 15 zawodników (awans do półfinałów – 4 pierwsze miejsca)
Półfinały: 4 grupy po 14 zawodników (awans do finału – 4 pierwsze miejsca)
Finał: 16 zawodników, 15 rund systemem kołowym

Tytuły i rankingi FIDE zgodne z Listą rankingową FIDE na dzień 1 stycznia 1981

5. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6
1 mm Hanna Ereńska-Radzewska 2220 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
2 mm Grażyna Szmacińska 2165 0 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13
3 mf Agnieszka Brustman 2110 0 0 1 0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 12
4 Bożena Sikora 2035 0 0 0 1 1 1 0 0 1 1 1 1 1 1 1 10
5 Halina Maziarka 1985 0 0 1 0 0 1 1 0 1 1 1 ½ 1 1 1
6 Hanna Zboroń 0 0 0 0 1 1 0 1 1 0 0 1 1 1 1 8
7 Zofia Ciechocińska 1900 0 1 0 0 0 0 1 1 0 ½ 1 1 1 1 0
8 Lucyna Krawcewicz 0 0 0 1 0 1 0 0 ½ 1 1 0 ½ 1 1 7 23,75
9 Irena Kasprzyk 1985 0 0 0 1 1 0 0 1 0 0 1 1 0 1 1 7 21,00
10 Joanna Jagodzińska 1925 0 0 0 0 0 0 1 ½ 1 0 0 1 1 1 1
11 Hanna Grabczyńska 1955 0 0 0 0 0 1 ½ 0 1 1 0 1 1 0 ½ 6
12 Zofia Kasińska 1855 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 1 0 1 0 1 5
13 Barbara Szych 0 0 0 0 ½ 0 0 1 0 0 0 1 0 1 1
14 Alicja Boćkowska 0 0 0 0 0 0 0 ½ 1 0 0 0 1 1 0
15 Lidia Turczynowicz 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3
16 Ewa Bogucka 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 ½ 0 0 1 0

26 zawodniczek
Eliminacje: 2 grupy po 13 zawodniczek (awans do finału – 8 pierwszych miejsc)
Finał: 16 zawodniczek, 15 rund systemem kołowym

Tytuły i rankingi FIDE zgodne z Listą rankingową FIDE na dzień 1 stycznia 1981

16. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  Maraton Warszawa 43 W.Schmidt (11½), A.Sznapik (11½), A.Adamski (10½), S.Witkowski (9½), M.Ziembiński
2  Avia Świdnik 41 K.Pytel (9½), Z.Księski (11½), Z.Szymczak (9½), T.Lipski (10½)
3  Start Katowice 35½ K.Pinkas (10), K.Zieleźnik (10½), J.Widera (8), Z.Hurnik (7)
4  Start Lublin 35 H.Dobosz (6), J.Przewoźnik (8½), S.Wach (13), Z.Wojcieszyn (7½)
5  Legion Warszawa 35 J.Adamski (10½), B.Borysiak (5), A.Filipowicz (10), R.Marszałek (9½)
6  Anilana Łódź 34½ W.Świć (7), T.Rakowiecki (8½), M.Bakalarz (8), Z.Bator (11)
7  Skra-Komobex Częstochowa 32½ m.in. R.Tomaszewski (9, I), J.Flis (8½, II), T.Karpik (8, III)
8  Formet Bydgoszcz 30 m,in. J.Gralka (8½, I), K.Żołnierowicz (II),  M.Mazalon (9½, III)
9  Łączność Bydgoszcz 30 A.Maciejewski (9), J.Pokojowczyk (7½), W.Jagodziński (7½), G.Chrapkowski (6)
10  Gedania Gdańsk 29 m.in. Z.Wielecki (II),  J.Kiedrowicz (13, IV)
11  Kolejarz Katowice 27 m.in. A.Hachaj (I), Z.Kardyś (8½, II)
12  Hetman Wrocław 23 m.in. Z.Jaśnikowski (I), C.Balicki (II), W.Pojedziniec (III)
13  Pocztowiec Poznań 22 I.Nowak (7½), P.Ereński, M.Stypka (7½), B.Sołtys
14  Chemik Police 21½ m.in. K.Socha (7½, I), A.Maniocha (II), L.Radwan (III)
15  Arka Gdynia 21 m.in. K.Czapczyk (II), J.Kot (7, IV)
16  Budowlani Radom 20 m.in. R.Bator (II), T.Mostowski (III)

39 drużyn (4 szachownice + rezerwowy)
Eliminacje: 4 grupy po 9 lub 10 drużyn (awans do finału – 4 pierwsze miejsca)
Finał: 16 drużyn, 15 rund systemem kołowym (60 partii)

1. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  Avia Świdnik 19 B.Pytel (5½), I.Kasprzyk (6), B.Tabaczyńska (7½)
2  Łączność Bydgoszcz 17½ E.Kaczmarek (8), J.Jagodzińska (4½), L.Turczynowicz (5)
3  Gedania Gdańsk B.Szych (5), K.Gralińska (3), M.Kucharek (1½)
4  LZS Pilzno 8 H.Maziarka (6½), D.Kłusek (1½) – skład dwuosobowy

4 drużyny (3 szachownice + rezerwowa)
Finał: 4 drużyny, 9 rund systemem scheveningen (27 partii)

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close