Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1987

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1987

Bydgoszcz, 17 – 19 stycznia 1987
Sędzia główny: Ulrich Jahr
1986 | 1987 | 1988
22. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
1–2 mf Ignacy Nowak 2410 1 ½ 0 ½ 0 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 1 1 1 0 14 127,50
1–2 mm Zbigniew Księski 2365 0 0 1 0 1 1 0 1 1 1 1 ½ ½ 1 1 1 1 1 1 14 118,75
3 mm Jacek Bielczyk 2385 ½ 1 1 0 0 1 1 1 ½ 0 1 1 0 1 0 1 1 1 1 13 117,25
4 mm Robert Kuczyński 2450 1 0 0 1 1 1 1 1 1 0 0 ½ 0 1 ½ 1 1 1 1 13 114,50
5 mf Stanisław Kostyra 2365 ½ 1 1 0 1 0 ½ 0 0 1 ½ ½ 1 0 1 0 1 1 1 11 98,25
6 Witalis Sapis 2370 1 0 1 0 0 1 0 1 1 0 0 0 1 1 1 ½ ½ 1 1 11 96,25
7 mm Zbigniew Jaśnikowski 2375 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 11 85,00
8 Marek Maćkowiak 2205 0 1 0 0 ½ 1 0 1 ½ 1 0 1 1 1 1 0 0 1 ½ 10½ 95,00
9 mf Jerzy Kubień 2300 0 0 0 0 1 0 1 0 1 1 1 1 0 0 1 1 ½ 1 1 10½ 84,50
10 Manfred Mannke 2245 0 0 ½ 0 1 0 1 ½ 0 ½ 1 0 ½ 1 1 ½ 1 1 1 10½ 83,75
11 Krzysztof Żołnierowicz 2340 1 0 1 1 0 1 0 0 0 ½ ½ 1 1 ½ ½ 0 ½ ½ 1 10
12 mm Włodzimierz Kruszyński 2330 0 0 0 1 ½ 1 0 1 0 0 ½ 1 0 1 0 1 1 0 1 9 77,00
13 Jaroslav Česal (CSRS) 2330 0 ½ 0 ½ ½ 1 0 0 0 1 0 0 1 0 1 1 1 ½ 1 9 73,50
14 Wiesław Janocha 2345 0 ½ 1 1 0 0 0 0 1 ½ 0 1 0 0 1 0 ½ 1 1
15 mm Marek Hawełko 2460 0 0 0 0 1 0 1 0 1 0 ½ 0 1 1 0 ½ 0 1 1 8
16 Mirosław Maciejewski 2285 0 0 1 ½ 0 0 0 0 0 0 ½ 1 0 0 1 1 1 1 0 7
17 Tadeusz Tomalczyk 2295 0 0 0 0 1 ½ 0 1 0 ½ 1 0 0 1 ½ 0 0 0 1
18 Tadeusz Lipski 2250 0 0 0 0 0 ½ 0 1 ½ 0 ½ 0 0 ½ 1 0 1 0 1 6
19 Mariusz Mazalon 2310 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 ½ 1 ½ 0 0 0 1 1 1 5
20 Zbigniew Kwiecień 2310 1 0 0 0 0 0 0 ½ 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0

Dogrywka o złoty medal: I.Nowak – Z.Księski 2½ : 1½

207 zawodników (Jaroslav Česal – Olimpia Piekary Śląskie)
Eliminacje: 12 grup po 15, 16 lub 17 zawodników (awans do półfinałów – 5 pierwszych miejsc; zgodnie z regulaminem, do półfinałów zakwalifikowano wszystkich uczestników finału z 1986 [obecnych było 15 z 20 finalistów])
Półfinały: 5 grup po 15 zawodników (awans do finału – 4 pierwsze miejsca)
Finał: 20 zawodników, 19 rund systemem kołowym

Tytuły i rankingi FIDE zgodne z Listą rankingową FIDE na dzień 1 stycznia 1987

11. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8
1 Liliana Leszner 2190 ½ 1 1 1 1 0 1 1 1 ½ 1 1 1 1 1 1 1 15
2 mm Grażyna Szmacińska 2315 ½ 1 1 1 0 1 1 1 1 1 ½ 1 1 1 1 1 ½ 14½
3 mf Halina Jałowiec 2175 0 0 1 1 1 1 1 ½ 1 1 1 0 1 1 1 1 1 13½
4 Hanna Zboroń 2070 0 0 0 ½ 1 1 1 ½ 1 1 1 1 1 1 ½ 1 1 12½
5 Anna Lissowska 2115 0 0 0 ½ 1 1 0 ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 1 1 11½ 75,00
6 Hanna Wesołowska 2115 0 1 0 0 0 0 ½ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 11½ 73,00
7 Grażyna Maćkowiak 1 0 0 0 0 1 1 1 0 1 0 1 1 1 1 1 1 11
8 Dorota Konieczka 0 0 0 0 1 ½ 0 1 ½ 1 0 1 1 1 1 1 1 10
9 Izabela Łaszewska 2150 0 0 ½ ½ ½ 0 0 0 1 0 ½ 1 ½ 1 1 ½ 1 8
10 Danuta Kłusek 0 0 0 0 0 0 1 ½ 0 1 1 0 1 0 1 1 1
11 Jolanta Turczynowicz ½ 0 0 0 ½ 0 0 0 1 0 1 ½ 0 1 0 1 1
12 Wanda Baytel 0 ½ 0 0 0 0 1 1 ½ 0 0 ½ 0 1 0 0 1 42,50
13 Katarzyna Lewandowska 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 ½ ½ 1 0 1 0 ½ 37,75
14 Anna Płaszczyńska 0 0 0 0 0 0 0 0 ½ 0 1 1 0 1 0 1 1 27,00
15 Irena Hebisch 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 1 1 1 5
16 Dominika Tust 0 0 0 ½ 0 0 0 0 0 0 1 1 0 1 0 ½ 0 4
17 Czesława Grochot 0 0 0 0 0 0 0 0 ½ 0 0 1 1 0 0 ½ ½
18 Klaudia Dyczka 0 ½ 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 ½ 0 0 1 ½

45 zawodniczek
Eliminacje: 3 grupy po 14, 15 lub 16 zawodniczek (awans do finału – 6 pierwszych miejsc)
Finał: 18 zawodniczek, 17 rund systemem kołowym

Tytuły i rankingi FIDE zgodne z Listą rankingową FIDE na dzień 1 stycznia 1987

22. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 Anilana Łódź 52 T.Rakowiecki (12½), A.Łuczak (14), M.Zieliński (14), A.Rosiak (11½), M.Leszner
2 Pocztowiec Poznań 47½ I.Nowak (14½), R.Kujawski (9), M.Stypka (14), L.Węglarz (10)
3 Górnik 09 Mysłowice 47½ H.Sobura (11), W.Kruszyński (11½), J.Bielczyk (13½), M.Twardoń (11½)
4 Legion Warszawa 46 W.Sapis (15), A.Filipowicz (8½), M.Maćkowiak (6½), A.Szypulski (16)
5 Avia Świdnik 43 M.Hawełko (9½), Z.Księski (10½), T.Lipski (10), M.Praszak (13)
6 Maraton Wrocław 41½ F.Borkowski (7), R.Grossmann (5/11), A.Bożek (11½), M.Figiel (12½), J.Patkowski (5½/9)
7 AZS PL Wrocław 39½ Z.Jaśnikowski (11), J.Kubień (14), A.Jarzyński (9½), M.Niżyński (0/7), Z.Skurzyński (5/12)
8 Igloopol Pilzno 39 B.Sygulski (9), R.Skrobek (9), J.Markiewicz (13), D.Byrka (7/14), W.Kasperek (1/5)
9 Legrol Legnica 38½ A.Cybulak (11), G.Łukasiewicz (7½), W.Janocha (8), Z.Bojczuk (12)
10 Włókniarz Bielsko-Biała 36½ T.Giżyński (7), H.Seifert (7½), A.Misiuga (10½), J.Raszka (11½), F.Janowski
11 Chemik Bydgoszcz 36 A.Grabowski (9), M.Stoppel (9½), A.Kurlenda (4½/11), J.Jakubowski (7), W.Kozłowski (6/8)
12 Polonia Warszawa 35½ S.Dejkało (1/8), M.Sarwiński (6/14), T.Małachowski (9/15), M.Kolasiński (6/14), T.Wieśniak (9½/18), A.Węgrzyn (4/7)
13 Lech Poznań 35½ P.Stempin (10½), J.Woda (7½), R.Bernard (14½), M.Przysiecki (3)
14 Piast Słupsk 34½ K.Żołnierowicz (11½), T.Górniak (7½), J.Gdański (10½), K.Mielniczek (5)
15 Kolejarz Katowice 33½ M.Bakalarz (4½), J.Szałajdewicz (9), Z.Kardyś (8), J.Dawidów (12)
16 Stilon Gorzów Wielkopolski 32½ K.Socha (12), A.Maniocha (7½), W.Brodowski (5½), A.Modzelan (7½)
17 Spartakus Jelenia Góra 32 R.Kuczyński (12), A.Dzieniszewski (9½), S.Jodkowski (3), J.Jaracz (7½)
18 Hutnik Warszawa 30½ J.Bednarski (3/16), A.Czerwoński (10), M.Mannke (11), J.Ryźlak (5½/15), J.Eberle (1/7)
19 Skra Częstochowa 30 J.Flis (8), T.Karpik (12½), D.Szopka (4½), D.Krauze (5)
20 Arka Gdynia 29 K.Czapczyk (3½/15), J.Kot (5/17), F.Piechocki (6½/17), J.Pazurkiewicz (5/11), M.Lewandowski (9/16)

46 drużyn (4 szachownice + rezerwowi)
Eliminacje: 3 grupy po 14 drużyn (awans do finału – 5 pierwszych miejsc + zespół z największą liczbą punktów z tych, które zajęły 6. miejsca; zgodnie z regulaminem, do finału zakwalifikowano 4 najlepsze drużyny z finału z 1986)
Finał: 20 drużyn, 19 rund systemem kołowym (76 partii)

7. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 Anilana Łódź 29½ G.Szmacińska (11), L.Leszner (10½), E.Leitloff (8)
2 Igloopol Pilzno 23½ H.Jałowiec (8), D.Kłusek (6½), E.Otfinowska (9)
3 Kolejarz Katowice 22 I.Świecik (8), J.Dulias (6), M.Czubek (1/1), K.Lewandowska (7/10)
4 Łączność Bydgoszcz 19 L.Turczynowicz (4½), G.Chabowska (6½), J.Turczynowicz (8)
5 Chemik Bydgoszcz 19 M.Wiese (9½), D.Konieczka (6½), I.Meredzińska (0/2), A.Dziadosz (3/9)
6 Hutnik Warszawa 18½ A.Lissowska (7), W.Baytel (6½), B.Singel (5)
7 Olimpia Piekary Śląskie 18½ I.Hebisch (4½), K.Dyczka (6), A.Kontny (8)
8 Piast Słupsk 15 H.Zboroń (5), M.Szulnis (8), S.Godlewska (2)
9 Hetman Bydgoszcz 11½ A.Sobolewska (4½/8), A.Mackiewicz (3), J.Byczyńska (3), D.Tomczyk (1/3)
10 Gambit Świecie L.Szychowiak (0), G.Dąbrowska (1½), M.Łukasiewicz (6)
11 Stal Grudziądz W.Kreft (1½), A.Radoszewska (3), J.Szulczyńska (3)
12 Piast Sieradz D.Tust (4½), K.Sopur (2) (skład dwuosobowy)

12 drużyn (3 szachownice + rezerwowa)
Finał: 12 drużyn, 11 rund systemem kołowym (33 partie)

Olimpiada Batumi 2018

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close