Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1991

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1991

Poznań, 18 – 19 maja 1991
Sędzia główny: Janusz Woda
1990 | 1991 | 1992
26. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Włodzimierz Schmidt 2460 12
2 mm Jacek Gdański 2420 11½
3 mf Ignacy Nowak 2400 11
4 mm Witalis Sapis 2415 10½
5 mm Robert Kuczyński 2465 10½
6 mf Ryszard Bernard 2350 10
7 mm Marek Matlak 2405 10
8 mm Jan Kiedrowicz 2295 10
9 mf Adam Cichocki 2285 10
10 mm Jan Przewoźnik 2395 10
11 m Artur Pieniążek 2365
12 m Tomasz Giżyński 2335
13 k Mirosław Grabarczyk 2275
14 mm Paweł Stempin 2440
15 mm Stanisław Kostyra 2315
16 k Tomasz Stróżyk 2235
17 k Henryk Dymerski 2275
18 mm Włodzimierz Kruszyński 2345 9
19 mm Jacek Bielczyk 2405 9
20 m Konrad Typek 2340 9
21 mf Jacek Woda 2385 9
22 m Roman Hass 2280 9
23 mm Dominik Pędzich 2400 9
24 mf Jerzy Kubień 2260 9
25 I Leszek Cejko 9
26 k Ryszard Kujawski 2310 9
27 k Mirosław Jaworski 2290
28 mm Franciszek Borkowski 2375
29 k Franciszek Piechocki 2260
30 k Robert Kula 2305
31 m Marek Zieliński 2315
32 k Dariusz Rymaszewski 2215
33 k Jacek Dawidów 2360
34 k Ryszard Grossmann 2250
35 k Paweł Jaracz 2300
36 k Jarosław Jakubowski 2265
37 k Artur Jakubiec 2285 8
38 k Kazimierz Kujawski 8
39 k Adam Cybulak 2265 8
40 I+ Piotr Mulet 8
41 mm Zbigniew Jaśnikowski 2435 8
42 m Klaudiusz Urban 2395 8
43 I Olgierd Sawarzyński 8
44 k Mirosław Lewandowski 2220 8
45 mf Andrzej Dzieniszewski 2360 8
46 k Anatol Łokasto 2330 8
47 mm Andrzej Filipowicz 2375 8
48 mf Waldemar Świć 2335
49 I+ Aleksander Pisarek 2340
50 k Bogdan Grabarczyk 2325
51 m Grzegorz Łukasiewicz 2315
52 k Mieczysław Stypka 2270
53 k Marian Morcinek 2285
54 mf Krzysztof Socha 2325
55 mm Krzysztof Żołnierowicz 2370
56 k Wojciech Kowalczuk 2210
57 k Andrzej Modzelan 2230
58 mf Marcin Kamiński 2305 7
59 k Andrzej Maniocha 2250 7
60 I+ Piotr Dobrowolski 7
61 k Waldemar Jagodziński 2255 7
62 k Mariusz Mazalon 2220 7
63 k Piotr Delekta 2255 7
64 k Przemysław Ereński 2265 7
65 m Tadeusz Lipski 2215 7
66 I Jerzy Tabaczka 7
67 k Jan Kujawski 7
68 k Andrzej Jarzyński 2290
69 k Janusz Raszka 2215
70 k Grzegorz Toczek
71 I+ Piotr Skowroński
72 k Mirosław Gawroński
73 I Janis Chrisidis
74 k Jan Widera 2235
75 k Józef Jaracz
76 k Robert Ciemniak 2230
77 I+ Sebastian Sośnik
78 k Jerzy Kot 2290
79 I Michał Wysocki
80 I+ Dariusz Okoń 6
81 k Tadeusz Dziadykiewicz 6
82 k Krzysztof Nowak 6
83 k Marek Czerniawski 2250 6
84 I Jarosław Maliszewski 6
85 k Zbigniew Liszka 2320 6
86 I Jerzy Struk 6
87 I Łukasz Kałużny
88 mf Tadeusz Żółtek 2315
89 k Włodzimierz Kałużny
90 k Adam Kurlenda 2210
91 I Grzegorz Stawowski 2275
92 mf Waldemar Mażul 2370
93 I++ Bogdan Sołtys 2300
94 I Tomasz Rak
95 I Wiesław Banach
96 I Zygmunt Kujawski 5
97 II Franciszek Zerbe 5
98 I Olaf Michalski
99 I Wojciech Namiotko 3
100 I Wojciech Matuszak 3
101 I+ Andrzej Kuryło
102 I Jerzy Żurek

102 zawodników
System szwajcarski, 15 rund

15. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Hanna Ereńska-Radzewska 2250 18½
2 mm Joanna Jagodzińska 2165 15
3 mm Grażyna Szmacińska 2245 14
4 I Marta Zielińska 13½
5 m Katarzyna Lewandowska 2125 13½
6 mm Bożena Sikora-Giżyńska 2205 13
7 k+ Hanna Zboroń 2115 11½
8 k Małgorzata Kaźmierska 2020
9 k Dominika Tust 2095 9
10 k Anna Domaradzka 2050 9
11 k Anna Szmigielska 2115
12 I Danuta Tarachowicz 8
13 k Izabela Krysiak
14 I Jadwiga Dulias
15 I++ Ewa Bogacka
16 I Dalia Blimke
17 m Izabela Siekańska 2085 5
18 I+ Lucyna Sapis
19 I+ Ewa Michalska
20 I Alicja Michajluk 4

20 zawodniczek
System kołowy, 19 rund

26. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  AZS Politechnika Wrocław 57 Z.Jaśnikowski (14/18), J.Kubień (11½/15), M.Kamiński (12/18), A.Jarzyński (11½/15), A.Pieniążek (8/14)
2  Lech Poznań 56 P.Stempin (14), D.Pędzich (14), R.Bernard (14½), J.Woda (13½)
3  Piast Słupsk 53½ (44) W.Sapis (13½), J.Gdański (13), K.Żołnierowicz (14½), A.Cichocki (12½)
4  Włókniarz Bielsko-Biała 53½ (42) M.Matlak (13), T.Giżyński (10½), A.Jakubiec (16½), J.Raszka (13½)
5  Hetman Gryfów Śląski 53 R.Kuczyński (12½), W.Świć (14½), W.Mażul (14½), D.Rymaszewski (8/15), W.Kowalczuk (3½/5)
6  Górnik Zabrze 49½ J.Kiedrowicz (11½), T.Lipski (12), J.Widera (11), H.Dymerski (15)
7  Mazowsze Płock 48½ M.Grabarczyk (12), B.Grabarczyk (15), Z.Liszka (12½), M.Gawroński (9)
8  Spartakus Jelenia Góra 47 P.Jaracz (12), L.Cejko (10), A.Dzieniszewski (10/16), M.Morcinek (12/18), S.Sośnik (3/5), J.Jaracz (0/1)
9  Miedź Legnica 45½ A.Cybulak (12), K.Typek (12/18), W.Janocha (11½/17), J.Saskowski (6½/15), M.Maślej (2½/6), M.Czerniawski (1/4)
10  Legion Warszawa 41½ A.Filipowicz (6½), R.Hass (14½), P.Delekta (9½), A.Łokasto (11)
11  Pocztowiec Poznań 41½ K.Urban (9½ z 19), I.Nowak (12), M.Stypka (6½/18), W.Kałużny (6½/11), R.Kujawski (6/9), B.Sołtys (1/3)
12  Kolejarz Katowice 41 W.Schmidt (12), J.Dawidów (8), G.Toczek (8), P.Mulet (13)
13  Stilon Gorzów Wielkopolski 40½ J.Przewoźnik (8/17), K.Socha (12½), A.Maniocha (9/19), L.Jakubowski (10/18), A.Modzelan (1/4), O.Michalski (0/2)
14  AZS UAM Poznań 37½ A.Grabowski (10½), T.Stróżyk (11½), J.Rozwarski (8/19), M.Szumiński (1/7), Z.Heryng (6½/14)
15  Anilana Łódź 37½ M.Zieliński (11), T.Żółtek (7½), J.Chrisidis (7), G.Szmacińska (12)
16  Chemik Bydgoszcz 35½ R.Ciemniak (8½), J.Jakubowski (9½), A.Kurlenda (9½), G.Stawowski (8)
17  Chrobry Gniezno 33 J.Kujawski (6½), T.Dziadykiewicz (7½), W.Banach (5½/9), Z.Kujawski (7½), K.Kujawski (6/11)
18  Zachem Bydgoszcz 26 M.Mazalon (9½), P.Skowroński (3½), T.Rak (6½), J.Tabaczka (6½)
19  Raszyn Poznań 20 P.Mikołajczak (5½), P.Czajka (3½), D.Tadzik (8½), K.Grzesiński (2½)
20  Almat Szczecin 15 D.Okoń (3), W.Ilecki (2), K.Soiński (3½), R.Iwanow (6½)
21  Lubuszanin Trzcianka J.Jaworski (2), J .Krzanowski (2), F.Dziedzic (2½), A.Dassuj (1)
 Izopol Trzemeszno W.Jagodziński, M.Żurek, G.Łukasiewicz (po kilku rundach zespół został zdyskwalifikowany, a zdobyte punkty – 6½ – anulowane).

21 drużyn (4 szachownice + rezerwowi)
System kołowy, 21 rund (20 meczów, 80 partii)

11. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  Piast Słupsk 16 H.Zboroń (5), L.Sapis (5), D.Tarachowicz (6)
2  Pocztowiec Poznań 14 H.Ereńska-Radzewska (8), I.Krysiak (3), E.Ereńska (2/5), J.Ereńska (1/3)
3  Hetman Gryfów Śląski 11 I.Świecik (3), Z.Kasińska (4), A.Michajluk (4)
4  AZS Politechnika Wrocław 10½ A.Szmigielska (2), K.Bukowska (5), A.Domaradzka (3½)
5  Kolejarz Katowice K.Lewandowska (2), J.Dulias (3), D.Blimke (3½)

5 drużyn (3 szachownice + rezerwowa)
System dwukołowy, 10 rund (8 meczów, 24 partie)

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close