Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1998

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1998

Kędzierzyn-Koźle, 26 – 27 czerwca 1998
Sędzia główny: Jacek Matlak
1997 | 1998 | 1999
33. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1–6 Marek Oliwa 2370 10½
1–6 am Robert Kempiński 2520 10½
1–6 mm Bartosz Soćko 2485 10½
1–6 mm Mirosław Grabarczyk 2505 10½
1–6 am Robert Kuczyński 2485 10½
1–6 am Jacek Gdański 2520 10½
7 mf Ignacy Nowak 2380 10
8 mm Marek Matlak 2430 10
9 am Włodzimierz Schmidt 2445 10
10 mm Paweł Blehm 2380
11 Artur Jakubiec 2410
12 Jacek Dawidów 2375
13 Patryk Oliwa 2275
14 mf Jerzy Kubień 2280 9
15 Dariusz Bieliński 2210 9
16 Piotr Dobrowolski 2380 9
17 Tomasz Pacuszka 9
18 mm Grzegorz Masternak 2380 9
19 Dariusz Krauze 2265 9
20 mm Paweł Stempin 2410 9
21 mm Dominik Pędzich 2440
22 mm Łukasz Cyborowski 2425
23 mm Klaudiusz Urban 2480
24 Artur Grzelak 2270
25 mm Bogdan Grabarczyk 2425
26 Jerzy Kot 2220
27 Piotr Łopusiewicz 2115
28 Grzegorz Murawski 2320 8
29 Jerzy Ciruk 2320 8
30 Konrad Szcześniak 2175 8
31 Ryszard Grossmann 2200 8
32 mf Henryk Seifert 2310 8
33 Zygmunt Błaszczuk 2200 8
34 Janusz Raszka 2275 8
35 Sławomir Wach 2290 8
36 Adrian Wiśniewski 2165 8
37 Aleksander Hnydiuk 2355
38 Grzegorz Słabek 2230
39 mm Włodzimierz Kruszyński 2335
40 Klaudiusz Miętus 2165 7½ 
41 Jerzy Struk 2155
42 Tomasz Majewski
43 Zbigniew Wieczorek 2280
44 Mieczysław Stypka 2235
45 Marek Michalak 2090
46 Jan Siekaniec 2205 7
47 Waldemar Staszczyk 2045 7
48 Rafał Tymrakiewicz 2220 7
49 Paweł Kukuła 2170 7
50 Robert Tustanowski 2235 7
51 Waldemar Szylko 7
52 Sławomir Rawski 2240 7
53 Dariusz Miszczak 2040 7
54 Jerzy Stępniewski 7
55 Jan Milanowski 2060
56 Tadeusz Szafraniec
57 Henryk Banasik 2155
58 Grzegorz Myśliwiec
59 Andrzej Kiełek
60 Andrzej Kumela
61 Artur Sinkiewicz
62 Jacek Kaliński
63 Radosław Szczepanek
64 Grzegorz Dąbrowski 2165 6
65 Rafał Zgadzaj 2025 6
66 Krzysztof Skorobogaty 2115 6
67 Kazimierz Szydłowski 6
68 Aleksander Zawierucha 2045 6
69 Mirosław Błasiak 2100 6
70 Janusz Łopusiewicz 6
71 Wojciech Drygalski 2245
72 Janusz Pazurkiewicz
73 Janusz Kopeć
74 Andrzej Olszowski 4
75 Marcin Tymrakiewicz 4
76 Piotr Gamon 3
77 Paweł Stania 1
78 Rajmund Niemiec 0

78 zawodników
Tempo gry: P-5
System szwajcarski, 15 rund

Dogrywka
system kołowy, 5 rund
1 am Jacek Gdański 2520 4
2 mm Bartosz Soćko 2485
3 Marek Oliwa 2370
4 am Robert Kempiński 2520
5 mm Mirosław Grabarczyk 2505 2
6 am Robert Kuczyński 2485 ½
22. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Monika Mirosławska 2320 10½
2 am Joanna Dworakowska 2355 10
3 am Hanna Ereńska-Radzewska 2225
4 am Agnieszka Brustman 2385 9
5 Agnieszka Matras 2075
6 mm Liliana Leszner 2170 6
7 Katarzyna Jurkiewicz 2115
8 Barbara Grabarska 2245
9 Anna Kucypera 2140
10 mf Agnieszka Szczygieł 2110
11 Zdzisława Wiliczkiewicz 2085 3
12 Alicja Chmielińska
13 Dominika Nowak 1

13 zawodniczek
Tempo gry: P-5
System kołowy, 12 rund

33. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  Rymer DAMBAX Rybnik 50 M.Grabarczyk (12½), B.Grabarczyk (12), P.Dobrowolski (14), H.Seifert (11½)
2  Polonia PKO BP Warszawa 49 J.Gdański (13), B.Soćko (12), R.Kuczyński (12½), D.Pędzich (11½)
3  Pocztowiec TP S.A. Poznań 45 K.Urban (9½), W.Schmidt (11½), P.Stempin (12), I.Nowak (12)
4  Hetman Szopienice 41½ W.Kruszyński (12½, II), A.Masternak (12, IV)
5  Raków Częstochowa 38
6  Zarzewie Prudnik 33
7  Miedź Legnica 33
8  Pniówek 74 Pawłowice 32½
9  MKSz Rybnik 29½
10  LDK Lubsko 23
11  Rymer DAMBAX II Rybnik 20
12  Hetman II Szopienice 20
13  Skorpion Łódź 19½
14  SZACH Kędzierzyn-Koźle 19
15  Hetman Kędzierzyn-Koźle 14½
16  Skorpion II Łódź 12½

16 drużyn (4 szachownice + rezerwowy)
Tempo gry: P-5
System kołowy, 15 rund (60 partii)

16. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1–2  HUGART MKSz Rybnik 27½ M.Mirosławska (11), A.Matras (7), A.Szczygieł (9½)
1–2  ZPPD LUBTAR Jasień 27½ J.Dworakowska (9), B.Grabarska (8), A.Kucypera (10½)
3  MKSz II Rybnik 9 E.Janiszyn (2), A.Chmielińska (3), K.Szczepkowska (4)
4  Hetman Szopienice 8

4 drużyny (3 szachownice + rezerwowa)
Tempo gry: P-5
System czterokołowy, 12 rund (36 partie)

Dogrywka
system dwukołowy, 2 rundy (6 partii)
1  HUGART MKSz Rybnik 4
2  ZPPD LUBTAR Jasień 2

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close