Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1999

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 1999

Łódź, 22 listopada 1999
Sędzia główny: Ryszard Więckowski
1998 | 1999 | 2000
34. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Michał Krasenkow 2647 11½
2 mm Paweł Jaracz 2477 10
3 am Robert Kempiński 2549
4 mm Piotr Murdzia 2375
5 am Jacek Gdański 2512
6 mm Bogusław Sygulski 2349
7 mm Paweł Blehm 2479 9
8 mm Łukasz Cyborowski 2424 9
9 mm Klaudiusz Urban 2463 9
10 mm Stanisław Kostyra 2306 9
11 Marcin Myć 2296 9
12 Jacek Saskowski 2267
13 am Bartłomiej Macieja 2542
14 Sylwester Bednarek 2371
15 mm Grzegorz Masternak 2397
16 mm Dominik Pędzich 2428
17 Krystian Jędryczka 2334
18 Marek Kosiorek 2356 8
19 am Bartosz Soćko 2543 8
20 mf Jerzy Ciruk 2245 8
21 Olaf Michalski 2331 8
22 Rafał Przedmojski 2405 8
23 Grzegorz Gajewski 2127 8
24 mm Bogdan Grabarczyk 2375 8
25 Marek Olszewski 2195 8
26 Krzysztof Kiełczewski 2185 8
27 Mariusz Mazalon 2227 8
28 am Włodzimierz Schmidt 2436 8
29 Paweł Kukuła 2198 8
30 Adam Bukojemski 2109 8
31 mm Mirosław Grabarczyk 2484
32 Mateusz Kolendo 2185
33 Mateusz Bartel 2343
34 Aleksander Masternak 2244
35 Marcin Szeląg 2389
36 Mariusz Duch 2289
37 Kazimierz Zowada 2270
38 Tomasz Pacuszka
39 Piotr Łopusiewicz 2179
40 am Robert Kuczyński 2450
41 mf Tomasz Rakowiecki 2360 7
42 Arkadiusz Zaskalski 2204 7
43 mf Wiesław Janocha 2337 7
44 Jan Piński 2444 7
45 Sławomir Wach 2290 7
46 Michał Bartel 2105 7
47 Ryszard Wolny 2305 7
48 Artur Wojciechowski 7
49 Grzegorz Krogulski 2271 7
50 Paweł Madyński 2194 7
51 mm Włodzimierz Kruszyński 2336
52 mf Krzysztof Gratka 2373
53 Krzysztof Nowak
54 Bartłomiej Siwiec 2240
55 Zbigniew Robak 2292
56 Ryszard Palus 2280
57 mm Mirosław Sarwiński 2386
58 Krzysztof Martowicz 2195
59 Jerzy Struk 2270
60 Marcin Tazbir
61 Dariusz Szoen 2113
62 Piotr Kania 2255
63 Łukasz Jabłoński 2055
64 mf Witold Balcerowski 2241
65 Dominik Orzech 2223 6
66 mm Aleksander Czerwoński 2426 6
67 Zbigniew Kwiecień 2228 6
68 Paweł Flis 2075 6
69 Dariusz Gałkiewicz 2150 6
70 Marek Pawlak 2150 6
71 Marek Rogalewicz 2124 6
72 Zbigniew Liszka 2253 6
73 Rafał Baran 2187 6
74 Bartosz Fladrowski 6
75 Ryszard Macioł 2048 6
76 Zygmunt Matyszewski 6
77 Mikołaj Sawicki 2076 6
78 Aleksander Dydel
79 Jan Skurski 2025
80 Ryszard Kwieciński 2235
81 Marcin Śliwiński 2056
82 Andrzej Kamiński 2134
83 Tomasz Nowacki 2047
84 Jarosław Szczerbak 2070
85 Marek Bartel
86 mf Tomasz Chachaj 2266
87 Włodzimierz Olczak 5
88 Maciej Wojtczak 2266 5
89 Andrzej Kumela 5
90 Andrzej Kania 5
91 Witold Rybicki 2046 5
92 Gabriel Szala 5
93 Jerzy Rzepkowski 5
94 C.Plaskota 5
95 D.Witkowski 5
96 Edward Kędzierski 5
97 Mariusz Grochowski 5
98 Andrzej Goszczyński
99 L.Goszczyński
100 D.Orzechowski
101 Jacek Omelańczuk 4
102 Piotr Marchwicki 4
103 Jacek Gajda 4
104 M.Miler 4
105 T.Woniak
106 A.Ziemiański 3
107 Marek Michalak 2058
108 Włodzimierz Kałużny 2194
109 J.Słomiński 2
110 M.Dembski 2
111 mm Paweł Stempin 2392
112 mf Ignacy Nowak 2367
113 P.Piechota 1
114 A.Żeligowski 1
115 Krzysztof Spicak 2081 1
Uwaga: Zawody, zaplanowane na 1 dzień, rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem, a następnie – w wyniku awarii programu komputerowego – rozgrywane były bardzo wolno (turniej indywidualny zakończył się o godz. 19, a drużynowy – rozpoczął o 19.30).
Efektem było wycofanie się z turnieju indywidualnego kilku uczestników oraz niższa frekwencja w turnieju drużynowym mężczyzn.

115 zawodników
Tempo gry: P-5
System szwajcarski, 13 rund

23. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Monika Soćko 2438 9
2 am Agnieszka Brustman 2383
3 Jolanta Guzik 2020
4 am Joanna Dworakowska 2306 7
5 mm Liliana Leszner 2140
6 Agnieszka Matras 2146
7 mm Barbara Grabarska 2293
8 mm Dalia Blimke 2269
9 Edyta Andrzejewska 2145
10 mf Halina Jałowiec 2166 6
11 mf Agnieszka Szczygieł 2048 6
12 mm Magdalena Kludacz 2217 6
13 Daria Pokojska 2062
14 Zdzisława Wiliczkiewicz 2106
15 Anna Socha
16 Agnieszka Rybak 2108 5
17 Małgorzata Reszka 2100 5
18 Izabela Tekielak
19 Urszula Jóźwicka 2090
20 Katarzyna Toma
21 Elżbieta Janiszyn 2019 4
22 Karolina Boder 4
23 Karina Szczepkowska
24 Dorota Tułacz
25 Jolanta Puzio 3
26 Alicja Chmielińska 2020

26 zawodniczek
Tempo gry: P-5
System szwajcarski, 11 rund

34. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  Polonia Animex Warszawa 40 M.Krasenkow (9½), B.Soćko (9), B.Macieja (10½), J.Gdański (11)
2  PTSz Płock 33½ M.Grabarczyk (8½), P.Staniszewski (8½), B.Grabarczyk (8), K.Jędryczka (8½)
3  Polonia Animex II Warszawa 28½ P.Blehm (7), R.Kuczyński (7½), D.Pędzich (7½), M.Bartel (6½)
4  Pocztowiec TP SA Poznań 28½
5  Miedź Legnica 26½
6  Skorpion Łódź 22½
7  Rolnik Róża 18½
8  PTSz Sokołów Podlaski 18
9  Polonia Animex III Warszawa 14
10  JKSz Jaworzno 13½
11  AZS Włodkowic Płock 12
12  PTC Pabianice

12 drużyn (4 szachownice + rezerwowy)
Tempo gry: P-5
System kołowy, 11 rund (44 partie)

17. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  Polonia Animex Warszawa 18 A.Brustman (6), J.Dworakowska (5½), M.Reszka (6½)
2  MKSz Rybnik 16½ M.Soćko (6½), A.Matras (7), A.Szczygieł (3)
3  Miedź Legnica 13 D.Blimke (5½), A.Socha (2½), J.Puzio (5)
4  Start Instal Lublin 12
5  JKSz Jaworzno 12
6  Świt Krzeszowice 11
7  Skorpion Łódź 11
8  MKSz II Rybnik 8
9  Hetman Szopienice

9 drużyn (3 szachownice + rezerwowa)
Tempo gry: P-5
System kołowy, 9 rund (8 meczów, 24 partie)

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close