Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2008

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2008

Racibórz, 7 – 8 czerwca 2008
Sędzia główny: Bogdan Obrochta
2007 | 2008| 2009
41. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 mm Jakub Czakon 2510 10½
2 mm Dariusz Świercz 2413 9
3 am Kamil Mitoń 2620 9
4 am Bartłomiej Heberla 2509
5 mm Dariusz Szoen 2477
6 mm Karol Pinkas 2317
7 mf Krzysztof Bulski 2388
8 m Lech Sopur 2431 8
9 mm Marek Matlak 2480 8
10 mm Dariusz Mikrut 2407
11 am Jacek Gdański 2520
12 I++ Janusz Sroka 2162
13 mf Daniel Gumuła 2287 7
14 m Piotr Mulet 2313 7
15 k Aleksander Masternak 2206 7
16 I Eneasz Wiewióra 1984 7
17 mf Tadeusz Helis 2336 7
18 I Michał Obruśnik 2053 7
19 mm Grzegorz Masternak 2351
20 II Piotr Siedliński 1854
21 k+ Jacek Stachańczyk 2144
22 k Józef Bugnar 2202 6
23 m Zbigniew Wieczorek 2319 6
24 I Daniel Wodecki 2040 6
25 I Wojciech Waruga 2010 6
26 I++ Jerzy Grzenia 2088 6
27 I+ Krystian Hasiński 1990 6
28 I++ Aleksander Zawierucha 2057 6
29 I Maciej Kielar 2014 6
30 I Piotr Chrobak 2004 6
31 II Dawid Obruśnik 1794 5
32 I Patryk Bondar 1986 4
33 II Zygmunt Kwiatkowski 1603 3
34 III Paweł Obruśnik 1654 2
35 II Grzegorz Czech 1800 2
36 III Jan Wieczorek 1600

36 zawodników
Tempo gry: P-4+2″
System szwajcarski, 13 rund
Wyniki: ChessArbiter

31. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 mm Joanna Worek 2244 10½
2 m Monika Gonsior 2149 10
3 mf Karina Szczepkowska-Horowska 2279
4 mf Hanna Leks 2193
5 am Monika Soćko 2505
6 mf Jolanta Guzik 2095
7 am Joanna Dworakowska 2335 9
8 I Anna Krupa 1748 5
9 I++ Patrycja Łabędź 1942 5
10 I Maria Leks 1776
11 k Anna Skrzypczak 2007 3
12 I++ Monika Kaniak 1975
13 I++ Justyna Kaniak 1975 2
14 I Joanna Kasprzykowska 1771

14 zawodniczek
Tempo gry: P-4+2″
System kołowy, 13 rund
Wyniki: ChessArbiter

41. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  WASKO HetMaN Szopienice 21 K.Mitoń (7), J.Gdański (8), B.Heberla (11), K.Bulski (11)
2  JKSz MCKiS Jaworzno 18 (35½) J.Czakon (9½), M.Matlak (9), D.Szoen (8½), D.Gumuła (8½)
3  PTSz Płock 18 (30½) A.Jakubiec (5½), R.Jedynak (10½), Z.Pakleza (9), K.Jędryczka (5½)
4  Silesia Racibórz 16 T.Helis (6), Z.Wieczorek (6), J.Orzechowski (8), M.Obruśnik (6½)
5  WASKO HetMaN II Szopienice 15 G.Masternak (8½), J.Dworakowska (8), M.Tworuszka (5½), A.Masternak (8)
6  Górnik 23 Czerwionka 13 M.Wałach (5½), S.Kornasiewicz (5½), M.Gonsior (5½), W.Waruga (9)
7  PSSz Pszczyna 12 P.Mulet (4½), M.Kawecki (4½), E.Wiewióra (8), J.Borys (6)
8  Dors Ruda Śląska 11 R.Dors (5), J.Pochciał (6), K.Lach (5), H.Cygan (5½)
9  MKSz Rybnik 11 M.Krzyżanowski (7), P.Matuszczyk (5½), K.Cichy (5), P.Cieślak (3½)
10  Silesia II Racibórz 11 J.Grzenia (5), Z.Sochacki (6½), P.Chrobak (6), Z.Kwiatkowski (1½)
11  JKSz MCKiS II Jaworzno 10 K.Pinkas (8½), J.Stachańczyk (5), P.Bondar (3½), P.Siedliński (6½)
12  HetMaN Szopienice Klimczok 10 K.Klimczok (4), W.Kuciel (6), M.Janiszewski (4½), A.Paczkowski (8)
13  Rymer Niedobczyce 10 G.Myśliwiec (2), K.Szydłowski (4½), D.Miszczak (7½), A.Polaszek (4½)
14  Szach Kędzierzyn-Koźle 10 J.Bugnar (4½), M.Bęś (5), G.Jarus (4), R.Pietroczuk (4½)
15  Górnik 23 II Czerwionka 10 K.Jabłonka (4), J.Szopa (3), K.Sadowski (4), M.Waruga (6)
16  Roszada Żory 9 A.Szmyd (3), P.Kamiński (5½), D.Boruta (6), A.Jach (3)
17  PSSz II Pszczyna 8 G.Przemyk (4), P.Wiącek (5), D.Kaszok (2½), M.Jania (6)
18  Silesia III Racibórz 3 D.Obruśnik (7½), M.Wieczorek (1½), P.Obruśnik (2), B.Cycoń (2)
19  Kuźnia Rybnik 3 K.Hasiński (7½), S.Swoboda (0), P.Wojaczek (2½), A.Lisowski (2)
20  Górnik 23 III Czerwionka 1 H.Lach (1½), P.Spyra (5), C.Stramski (2), Ł.Chatłas (2½)

20 drużyn (4 szachownice + rezerwowy)
Tempo gry: P-4+2″
System szwajcarski, 11 rund
Wyniki: ChessArbiter

25. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  PREFROW MKSz Rybnik 18 K.Szczepkowska-Horowska (9), K.Toma (7), A.Matras (8½)
2  JKSz MCKiS Jaworzno 17 J.Worek (8½), J.Guzik (8½), P.Łabędź (5½)
3  Polonia Trade Trans Warszawa 13 H.Leks (6½), J.Kaniak (4½), M.Kaniak (8½)
4  MKSz II Rybnik 8 A.Krupa (2), M.Leks (7), A.Dziodzio (4½)
5  PSSz Pszczyna 3 J.Michniok (0), M.Worek (2½), M.Wiatr (3)
6  Silesia Racibórz 1 J.Kasprzykowska (4), A.Wieczorek (½), A.Aniśko (0)

6 drużyn (3 szachownice + rezerwowa)
Tempo gry: P-4+2″
System dwukołowy, 10 rund
Wyniki: ChessArbiter

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close