Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2009

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2009

Bydgoszcz, 30 – 31 maja 2009
Sędzia główny: Ulrich Jahr
2008 | 2009 | 2010
42. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Tomasz Markowski 2610 12
2 am Bartłomiej Heberla 2500 11½
3 m Dominik Orzech 2461 11½
4 am Mirosław Grabarczyk 2477 11
5 m Lech Sopur 2425 11
6 mm Wojciech Moranda 2538 10½
7 mf Krzysztof Bulski 2389 10½
8 mm Bogdan Grabarczyk 2450 10½
9 mm Kacper Piorun 2476 10½
10 mm Tomasz Warakomski 2488 10
11 am Andrij Maksimenko (UKR) 2542 10
12 mf Arkadiusz Leniart 2372 10
13 k+ Paweł Kukuła 2263 10
14 mf Daniel Gumuła 2330
15 mm Patryk Łagowski 2345
16 mf Marcel Kanarek 2406
17 I+ Kacper Drozdowski 2073
18 am Jurij Zezulkin (BLR) 2431
19 m Piotr Mickiewicz 2262
20 mf Jacek Markiewicz 2322
21 k+ Marek Olszewski 2151
22 k Mariusz Duch 2249
23 k Paweł Kos 2234
24 mm Marcin Krysztofiak 2427 9
25 k+ Karol Jaroch 2243 9
26 I++ Andrzej Żurkowski 2047 9
27 mf Bartłomiej Siwiec 2214 9
28 mf Aleksander Kraiński 2288 9
29 I+ Przemysław Bokiej 2043 9
30 k+ Jacek Stachańczyk 2162 9
31 I++ Marek Kubicki 2146 9
32 k Zbigniew Kwiecień 2172 9
33 I Sławomir Jakubik 2006 9
34 m Rafał Borgula 2282
35 am Piotr Bobras 2561
36 m Piotr Brodowski 2392
37 k Mariusz Mazalon 2167
38 II+ Igor Wysocki 1800
39 k Dawid Ziółkowski 2206
40 k Mirosław Lewandowski 2130
41 k Aleksander Masternak 2213
42 I Jakub Hiszczyński 2009
43 k Krzysztof Czapczyk 2226
44 I++ Tomasz Rak 2066
45 k++ Tomasz Kempiński 2315
46 mm Krzysztof Żołnierowicz 2220
47 k+ Sławomir Rawski 2213
48 k Dariusz Łunkiewicz 2082
49 k Michał Bugalski 2252
50 m Krzysztof Jurkiewicz 2310
51 k Mirosław Małypan 2200
52 I Maciej Kuśmierz 2109 8
53 I Łukasz Licznerski 1927 8
54 k Piotr Bieluszewski 2153 8
55 I++ Krzysztof Szadkowski 2115 8
56 I Bogdan Hołownia 2000 8
57 I Robert Weber 2089 8
58 I+ Jacek Gradowski 2137 8
59 II Paweł Nawrocki 1800 8
60 I Piotr Konieczyński 1946 8
61 m Jędrzej Długosz 2370 8
62 I++ Rafał Nowak 2060 8
63 I Waldemar Czapiewski 1862 8
64 k Waldemar Jagodziński 2124
65 I+ Dariusz Sikorski 2041
66 I Wojciech Zdrojewski 2176
67 I++ Paweł Flak 2155
68 k Jarosław Kraiński 2072
69 I Adam Wiśniewski 2099
70 I Kamil Jędrzejewski 1986
71 I+ Kamil Marchlewicz 2045
72 III Radosław Mikołajczyk 1600
73 I++ Andrzej Szcześniak 2098
74 I Jan Karweta 2043
75 k Adam Stolarczyk 2200
76 I+ Michał Tarkowski 2062
77 m Zbigniew Robak 2279
78 I Andrzej Józefczak 2058
79 I Janusz Franckowski 2043
80 I Dominik Wypych 2063
81 I+ Marian Wodzisławski 2057
82 I++ Kamil Szadkowski 2177 7
83 I++ Paweł Weichhold 2119 7
84 I Zbigniew Kurkowski 2076 7
85 k Jan Kujawski 2127 7
86 II+ Mateusz Brzeziński 1937 7
87 I Łukasz Karski 1962 7
88 I Marek Lewandowski 1951 7
89 k Krzysztof Spicak 2006 7
90 II Tomasz Żebracki 1774 7
91 k Janusz Pazurkiewicz 2091 7
92 II Jarosław Żebracki 1868 7
93 II Paweł Fukowski 1800 7
94 III Kacper Lasota 1600 7
95 I++ Przemysław Szmidt 2009
96 I Jerzy Śniadecki 2000
97 II+ Damian Śliwicki 1738
98 I Emil Wiśniewski 1889
99 I Dariusz Tadzik 2000
100 II Dawid Jankowski 1734
101 II+ Marcin Szary 1856
102 I Janusz Wojtarowicz 2038
103 II Przemysław Kowalewski 1800
104 I Adrian Grajczak 1985
105 I+ Waldemar Starzyński 1855
106 II+ Bogdan Tadzik 1714
107 II Damian Majdan 1828
108 II Piotr Trepkowski 1905
109 II Daniel Ludwiński 1800
110 II Przemysław Szymczak 1800
111 I Oskar Górniewicz 1817 6
112 II+ Damian Marchlewicz 1929 6
113 I Roman Sobczyński 1857 6
114 II+ Damian Kamiński 1819 6
115 I Marek Heise 2081 6
116 II Filip Laskowski 1667 6
117 II+ Paweł Narolski 1896 6
118 I Andrij Maksimenko jr (UKR) 1912 6
119 II Michał Stawicki 1800 6
120 III Jakub Chatys 1600 6
121 II+ Maciej Zuba 1952
122 II Leszek Bultrowicz 1735
123 II Krzysztof Kałużny 1558
124 I Piotr Doliński 2000
125 II+ Artur Wydra 1800
126 I Janusz Woda 2000
127 II Jacek Urban 1800
128 III Paweł Kaczmarczyk 1600
129 III Szymon Wiśniewski 1600
130 II Zygmunt Majdan 1800
131 I Piotr Siedliński 1935 5
132 II Szymon Banach 1800 5
133 mf Mirosław Maciejewski 2296 5
134 II Konrad Drozdowski 1800 5
135 III Mariusz Wolentarski 1600 5
136 V Kacper Olszewski 1200 5
137 II Andrzej Zawada 1728
138 V Igor Wypijewski 1200 4
139 II Rafał Bukowski 1800
140 I++ Krzysztof Lewandowski 2163
141 IV Wiktor Weiner 1400 3
142 IV Karol Borowiak 1400
143 III Tadeusz Wojszkun 1600 2
144 IV Mirosław Dejna 1400 1

144 zawodników
Tempo gry: P-4+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessArbiter

32. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 mm Joanna Worek 2264 11½
2 mf Klaudia Kulon 2261 11
3 am Monika Soćko 2449 10½
4 mf Karina Szczepkowska-Horowska 2288 10
5 mm Agnieszka Matras-Clement 2204 8
6 m Małgorzata Kucypera 2075 8
7 mf Renata Bursa 2031
8 mf Jolanta Guzik 2113 7
9 am Joanna Majdan 2382 7
10 k+ Katarzyna Adamowicz 2122 7
11 m Natalia Maszota 2112 7
12 mf Kinga Zakościelna 2099 7
13 k Małgorzata Starczewska 2000 7
14 I++ Adrianna Staniszewska 1838 7
15 I Agata Zajkowska 1852 7
16 mm Magdalena Kozak 2184
17 mm Liliana Leszner 2145
18 I++ Patrycja Łabędź 1992
19 I++ Urszula Staniszewska 1888
20 k Joanna Węglarz 2027
21 I Monika Tarczykowska 1681
22 mf Anna Warakomska 2161 6
23 I++ Aleksandra Walas 1847 6
24 I Halina Filipek 1800 6
25 I Aneta Sokołowska 1706 6
26 I+ Bogumiła Kochańska 1712
27 II+ Maria Redmerska 1600
28 II Alicja Śliwicka 1600 4
29 II Marta Majdan 1600
30 II Karolina Skoczek 1600
31 III Dominika Winiarska 1400

31 zawodniczek
Tempo gry: P-4+2″
System szwajcarski, 13 rund
Wyniki: ChessArbiter

42. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  WASKO HetMaN Szopienice 20 (37½) K.Mitoń (9½), P.Bobras (8), B.Heberla (10), K.Bulski (10)
2  Odrodzenie Kożuchów 20 (34½) T.Markowski (9½), J.Zezulkin (8), D.Orzech (9), P.Brodowski (8)
3  Baszta MOS Żnin 17 A.Maksimenko (UKR) (9), M.Krysztofiak (6½), A.Kraiński (5), R.Borgula (9½)
4  Drapol-Jantar Pruszcz Gdański 15 J.Długosz (5½), T.Kempiński (5½), K.Jurkiewicz (7), M.Bugalski (7½)
5  AZS UMK Toruń 14 K.Żołnierowicz (6), P.Grabowski (6½/10), B.Siwiec (4½/9), K.Paszek (6½), P.Bieluszewski (3/3)
6  Gostmat 83 Gostynin 14 B.Grabarczyk (8), M.Duch (8), P.Flak (4½/10), D.Wypych (3½/7), Z.Kurkowski (½/5)
7  Rotmistrz Grudziądz 12 P.Łagowski (7), P.Kukuła (4½), A.Karbowiak (7), M.Ściborowski (5)
8  Centrum Bydgoszcz 12 K.Jaroch (7½), D.Ziółkowski (3½), K.Marchlewicz (4), P.Jaroch (8)
9  WASKO HetMaN II Szopienice 12 G.Masternak (5), J.Markiewicz (8½), A.Masternak (5), Z.Kwiecień (3½)
10  MDK Nr 1 Bydgoszcz 11 M.Brzeziński (5), J.Kudełka (5/9), M.Stoppel (4½/8), R.Hetman (1/5), Ł.Licznerski (6½/8)
11  Baszta II Żnin 11 P.Konieczyński (4½), Z.Robak (7½), W.Jagodziński (6), J.Węglarz (4)
12  Chrobry Gniezno 11 J.Kujawski (3), A.Józefczak (4½), K.Jędrzejewski (5½), P.Nawrocki (8½)
13  MTS Kwidzyn 10 R.Sobczyński (3), R.Weber (6½), M.Wodzisławski (7½), J.Hiszczyński (5)
14  Hetman-Politechnika Koszalin 10 M.Kanarek (4), P.Mickiewicz (8), P.Weichhold (7½), J.Franckowski (3½)
15  Rotmistrz II Grudziądz 10 A.Szcześniak (6½), J.Kraiński (6), F.Laskowski (4), H.Filipek (4½)
16  Centrum II Bydgoszcz 10 R.Bursa (3½), A.Olędzki (3½/9), Ł.Karski (6½), D.Marchlewicz (7), J.Tabaczka (0/1)
17  Korsarz Gdynia 10 M.Kuśmierz (4½), S.Rawski (3), W.Zdrojewski (6), M.Lewandowski (6)
18  Chemik Bydgoszcz 10 Ma.Olszewski (5½), P.Bokiej (6), M.Mazalon (4½), J.Jakubowski (5)
19  JKSz Jaworzno 10 D.Gumuła (7), J.Stachańczyk (6), J.Karweta (2½), P.Siedliński (5)
20  Chrobry II Gniezno 10 M.Sobczak (4/9), E.Wiśniewski (5/9), R.Mikołajczyk (3½/9), Ł.Nowak (3/8), K.Kujawski (5/9)
21  Leśny Bydgoszcz 8 P.Szmidt (5½), S.Król (3), D.Darowicki (6), M.Sobieraj (0/5), G.Balcerek (2/5)
22  Chemik II Bydgoszcz 7 W.Starzyński (3½), P.Doliński (3), P.Trepkowski (2), A.Zawada (1)
23  MTS II Kwidzyn 6 P.Narolski (1½/8), K.Kałużny (3/8), M.Stawicki (1½/8), P.Fukowski (2/8), J.Chatys (3/8)
24  Baszta IV Żnin 4 J.Śniadecki (1), D.Jankowski (2), A.Maksimenko jr (UKR) (2), P.Kaczmarczyk (3)
25  Baszta III Żnin 1 D.Majdan (1), P.Szymczak (½), Z.Majdan (0), M.Majdan (1)

25 drużyn (4 szachownice + rezerwowy)
Tempo gry: P-4+2″
System szwajcarski, 11 rund (zespoły z miejsc 10–11, 13, 15–17 oraz 21–25 rozegrały po 10 spotkań, w jednej z rund pauzując)
Wyniki: ChessArbiter

26. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  Hetman-Politechnika Koszalin 17 J.Majdan (7½), K.Kulon (8/8), K.Adamowicz (4½/6), K.Zakościelna (3/4)
2  MKSz Rybnik 14 M.Soćko (5½), K.Szczepkowska-Horowska (5½), A.Matras-Clement (7)
3  Javena Hańcza Suwałki 9 M.Kozak (5½), A.Warakomska (5½), D.Ostrowska (4)
4  JKSz Jaworzno 8 J.Worek (5½), J.Guzik (4), P.Łabędź (5)
5  Wesoła Warszawa 7 A.Staniszewska (3), U.Staniszewska (4), M.Starczewska (1½)
6  MTS Kwidzyn 4 M.Redmerska (0), B.Kochańska (2), A.Sokołowska (5½)
7  Chrobry Gniezno 1 G.Grzelachowska (3), I.Kriger (0), L.Stelmaszyk (½)

7 drużyn (3 szachownice + rezerwowa)
Tempo gry: P-4+2″
System dwustopniowy:
– 7 rund systemem kołowym,
– następnie 3 rundy systemem kołowym w dwóch grupach: miejsca 1–4 i 5–7
Zespoły z miejsc 1–4 (razem 9 spotkań), zespoły z miejsc 5–7 (razem 8 spotkań)
Wyniki: ChessArbiter

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close