Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2010

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2010

 
Myślibórz, 29 – 30 maja 2010
Sędzia główny: Rafał Siwik
2009 | 2010 | 2011
43. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1–2 am Bartłomiej Heberla 2532 12
1–2 am Bartosz Soćko 2644 12
3 am Wojciech Moranda 2572 11½
4 am Kamil Mitoń 2608 11
5 am Jurij Zezulkin 2437 11
6 am Monika Soćko 2485
7 am Jacek Gdański 2542
8 mf Krzysztof Bulski 2434 9
9 mf Robert Kula 2368 9
10 mm Dominik Orzech 2425 9
11 am Mirosław Grabarczyk 2456 9
12 mm Marcin Krysztofiak 2436 9
13 m Rafał Borgula 2314
14 k+ Dariusz Bieliński 2249
15 m Piotr Brodowski 2433
16 mf Daniel Gumuła 2294
17 mm Karol Pinkas 2330
18 k+ Jacek Stachańczyk 2238
19 m Marek Oliwa 2418 8
20 mf Jacek Markiewicz 2314 8
21 m Zbigniew Robak 2278 8
22 mf Aleksander Kraiński 2257 8
23 I+ Grzegorz Czachor 2040 8
24 I+ Krzysztof Buczak 2153 8
25 k+ Waldemar Szylko 2048 8
26 k Krzysztof Spicak 2026 8
27 I+ Piotr Siedliński 2000 8
28 I Przemysław Stępniak 1887
29 I+ Radosław Czachor 2039
30 k Mariusz Kostyra 2181 7
31 k Dariusz Okoń 2192 7
32 k Grzegorz Dąbrowski 2134 7
33 I+ Andrzej Kiełek 2024 7
34 I Jerzy Śniadecki 2000 7
35 I+ Aleksander Kiełbratowski 2122 7
36 II Krystian Sachryń 1862 7
37 I Daniel Pyra 2000 7
38 I Piotr Konieczyński 1905 7
39 II Tadeusz Twarogiel 1800 7
40 II Bartosz Patla 1800 7
41 II Błażej Dębski 1800
42 II Łukasz Pawłowski 1800
43 II+ Maciej Kiełbratowski 1924
44 II Marcin Rączewski 1800
45 II Jerzy Klimaszewski 1692
46 III Jan Wieczorkowski 1600
47 II Patryk Wysłobocki 1629 6
48 IV Piotr Czaczka 1400 6
49 II Ryszard Mrozewicz 1669 6
50 II Ryszard Kalużny 1628 6
51 III Grzegorz Kołodziejski 1591 6
52 II Przemysław Łukasiewicz 1872
53 IV Marek Kałużny 1400 5
54 IV Wojciech Abratański 1511 2
55 IV Kacper Grzelwski 1400 2
56   Norbert Woźniak 1000 0
 

56 zawodników
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessArbiter

Dogrywka
mecz, 2 partie (drugiej nie rozegrano)
1 am Bartłomiej Heberla 2532 1
2 am Bartosz Soćko 2644 0

 

 
33. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 k Joanna Węglarz 2037 5
2 mm Joanna Worek 2296 4
3 mf Jolanta Guzik 2112 4
4 mf Patrycja Łabędź 2076 4
5 m Małgorzata Kucypera 2065 3
 

5 zawodniczek
Tempo gry: P-3+2″
System dwukołowy, 10 rund (8 partii)
Wyniki: ChessArbiter

43. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  WASKO HetMaN Szopienice 19 B.Soćko (8½), K.Mitoń (9), J.Gdański (8½), B.Heberla (9½)
2  Baszta Żnin 18 A.Maksimenko (UKR) (8), M.Grabarczyk (8), M.Krysztofiak (8½), R.Borgula (6½)
3  Odrodzenie Kożuchów 17 D.Orzech (6), M.Oliwa (6½), J.Zezulkin (8), P.Brodowski (7½)
4  Stilon Gorzów Wlkp. 13 K.Piorun (6½), M.Rutkowski (5½), K.Dragun (6½), M.Bronowicki (7)
5  JKSz MCKiS Jaworzno 12 D.Gumuła (5), J.Stachańczyk (6½), K.Pinkas (6½), P.Siedliński (6)
6  WASKO HetMaN II Szopienice 11 M.Soćko (4), K.Bulski (6½), G.Masternak (6), J.Markiewicz (5½)
7  Caissa Lubsko 8 D.Bieliński (4½), G.Dąbrowski (3), A.Kiełbratowski (3), W.Szyłko (6½)
8  Baszta II Żnin 5 Z.Robak (3), A.Kraiński (4½), P.Konieczyński (3), J.Węglarz (3)
9  JKSz MCKiS II Jaworzno 4 J.Worek (2), J.Guzik (4), P.Łabędź (3½), –
10  Caissa II Lubsko 2 A.Kiełek (½/9), P.Stępniak (1), M.Kiełbratowski (1½/9), P.Wysłobocki (½/7), G.Kołodziejski (1/4)
11  Hetman Myślibórz 1 N.Aliawdin (BLR) (6), A.Paszczuk (½), W.Abratański (0/7), K.Grzelewski (0/7), P.Czaczko (1/6)

11 drużyn (4 szachownice + rezerwowy)
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 11 rund (10 meczów)
Wyniki: ChessArbiter

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych

Mistrzostw nie rozegrano, z zgłoszenia tylko jednej drużyny – JKSz MCKiS Jaworzno (J.Worek, J.Guzik, P.Łabędź, L.Tomaszewska)
Serwis: ChessArbiter